Jump to content

Купих си А6 от магазина кажете....


nadinst

Recommended Posts

Здравейте фенове на AUDI. Аз съм нова в този форум но нали вече съм в голямото семейство просто нямаше как да несе регистрирам тук.Купих си А6 2.0 TDI преди около седмица от магазина навъртях му 700 км. но като че ли нещо съм разочарована,преди карах MERCEDES C220.Кажете ми всичко за тази кола като плюсове и минуси.Кокво ме очаква от тук нататък-поддръжка дефекти сервиз-например колко ще ме ръснат на първо влизане . Разбрах че не е правена разработка на двигателя дали е вярно? С каква скорост трябва да я карам в началото и т.н.

Разчитам на ваето омпетентно мнение.

Благодаря

Надя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай без да се плашиш ако ти се счупи нещо нали е в гаранция,а С класата няма да я коментирам явно още не можеш да оцениш достойнствата на аудито :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Надя , да ти е честита покупката :) ...но в какъв смисъл имаш предвид , че си разочарована , защото разочарованието може да се породи от доста места - колата не върви пъргаво , не е лека за каране , големи са и габаритите...въобше от този сорт !

Може би по правилно щеше да бъде да пуснеш темата преди да си я поръчаш от магазина , защото моето инфо за този мотор 2.0 тди не е много добро , а и като цяло е малко слабичък за това купе!

Така че дай ни жокери за да можем да те ориентираме по подробно !:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади е прав, C klasse, изобщо не е в класа на А6. Покарай я известно време по спокойно, и наистина ще почнеш да се наслаждаваш на хубавата машина.

Редактирано от SLAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла!

А6 и С-класата не са ли от различен клас коли! А6 е много по-напред във всякакво отношение!

Що се отнася до разработването - едва ли си състезател на пътя, пък и новите коли ги ограничават фабрично до първата смяна на маслото - около 15 000 км! Няма да можеш да ползваш пълната мощност на двигателя, даже да настъпиш газта до ламарината!

Така че карай и си свиркай! :hilezh: Колата е супер от всякъде - нищо не си сбъркала!

Р.С. И да дойдеш на някоя клубна среща да и се порадваме и да я полееме с каквото си вози в багажника! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухааа честито и добра дошла във форума! :hilezh:

Изборът ти е чудесен и не трябва да се притесняваш.

Що се отнася до въпросите ти не се ли намериха любезни дилъри да ти обяснят по-подробно какво трябва да съблюдаваш до първото сервизно обслужване ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай без да се плашиш ако ти се счупи нещо нали е в гаранция,а С класата няма да я коментирам явно още не можеш да оцениш достойнствата на аудито :hilezh:

Благодаря ти но нали знаеш жените какви сме. Открих няколко неща които нещо не ме кефят например когато я имих почнах да я забърсвам и забелязах че предният капак е мек като кофичка от кисело мляко -ужас задния също отварям вратите отново ужас рамките на вратите също са мокри багажника също.На багажника има някакви амортисьорчета дали няма да ръждясат.Мамка му кола за 85 000 лв. ами ако влезя в дълбока локва не ми се мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само искам да си спокойна....

решението е едно, на мивката да ти подсушават колата... и не гледай в детайли само карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мила,безавариино

да си ползваш колата...!!!

П.с.:колко било хубаво

всички да са любезни и

вьзпитани...!!!

:)

Упссс... изпревариха ме...!!!

:hilezh:

Редактирано от bgmade
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета благодаря ви за топлото посрещане и за поканата ще дойда само кажете къде и кога.?

всяка втора и последна неделя от месеца, в 15 часа на паркинга пред НИМ /музея в Бояна, на д ОМВ/

колата е супер, не и се притеснявай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мила,безавариино

да си ползваш колата...!!!

П.с.:колко било хубаво

всички да са любезни и

вьзпитани...!!!

:hilezh:

Упссс... изпревариха ме...!!!

:)

Толкова любезни като теб ли, дето ме качи на черешата много любезно че ще минеш да пием по сок и никъв те няма?! :hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на AUDI. Аз съм нова в този форум но нали вече съм в голямото семейство просто нямаше как да несе регистрирам тук...

Добре дошла , Надя.

Честито за колицата, със здраве да си я караш и само да я зареждаш.

ПП:Тук във форума (както навсякъде) има хора, които обичат да са център на внимание - не им се връзвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audi a6 2.5 dize... това не беше много мило от твоя страна: първо съм на 34г. а в детската няма да ме вземат, второ съм жена.Надявам се да се видим на някоя от срещите за да се запознаем лично.

Но все пак ти благодаря за мнението.

:) :) :hilezh: Кефите ме. Ама дизелистите как се намират а? :hilezh:

Иначе...

Добре, дошла сред нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това? много сложно ми звучи!

И жена ми така каза като я купих :)

Добре дошла и от мен. Карай си А6-цата с кеф. На 95 % от пишещите хора тук тази кола им е мечта. Хубавото на ауди е че със времето се пристрастяващ към колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и се коси на новата колица ами си я карай с кеф. Няма да и даваш много зор в началото , за да се разработи мотора.Следвай си инструкциите от сервизната книжка и всичко ще е наред. Да ти е честита новата придобивка и дай боже всеки му нова и хубава кола. Радвай й се много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си я купила вече ще бъде нетактично да ти кажа плюсове и минуси на тази кола .

Аз лично бих предпочел 3.0 тди

Редактирано от audi a6 2.5 dizel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI-то вероятно е в режим на разработка - колата е ограничена откъм обороти. Като й навъртиш определените км. ще ти я "отпушат"... и тогава ще видиш за какво става въпрос :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надя, първо честит автомобил!! Блазе ти, че е нов, защото ако си посъбера едни дългове ще ходя да купувам такова в Белгия естествено на старо. :hilezh:

Автомобилът е с определено по-големи габарити от "Цетката" и това вероятно ти създава чувството на дискомфорт. Съдя по жена ми. Тя като кара моето има същото неприятно чувство. Ще свикнеш!!! :hilezh:

Вече някои консумативи за теб се внасят от фирма с която непрекъснато контактувам, но докато си в гаранция Порше БГ едва ли ще ти разрешат да си ги вземеш отдругаде. Много внимателно прочети гаранционните условия, защото съм уверен, че е пълно с "вълчи капани", странни и непонятни уговорки.

Щастлив път и ако можеш мини тази неделя в 15.00 на НИМ.

p.s. Не разбирам защо темата беше преместена тук. Все пак мисля, че беше за Главен форум, но някои се престарават. Никой не е спамил или казвал нещо лошо и безполезно. :hilezh:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, имаме си още една дама в клуба :hilezh:

nadinst, няма от какво да се притесняваш. Този модел се произвежда от няколко години - и двигателят и платформата му са преживяли всичките си детски болести, така че не би трябвало да те изненадва с нищо. Единственото, което трябва да правиш, е да караш внимателно и да водиш колата на обслужване според предписаните интервали.

Темата според мен трябваше да си остане в главния форум. Първо, изключително рядко се случва някой от нас да си купи чисто нова кола. Второ, дамите в клуба и без това не са много. Трето, и други колеги са пускали теми в главен форум, когато са си обновявали парка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо -честито и дано не ти се налага да си ползваш гаранцията :bia:

Относно предното мнение, и по-специално "и двигателят и платформата му са преживяли всичките си детски болести" - зависи дали говорим за ръчка или автоматик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошла. колата е идеал, карал съм за 2 дена такова, с по-различен мотор само. не гледай, къде е мокро и къде сухо, ще останеш очарована от колата, дай й шанс. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!

Само за твое успокоение ще ти кажа, че един мой познат направи обратното - продаде си А6цата - 2002г и си купи С220 - 2005г ..

Силно е разочарован. В момента води преговори за замяна на цетката за ауди като твойто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да ти е честита .Ама много интересно звучи колко ще ме ръснат на първо влизане в сервиз .Мислех че който дава с лекота 85000 за кола едва ли обръща внимание за подръжката колко ще му струва.Та за колата мое лично мнение единственото хубаво и е по заоблената форма иначе ламарини зле ходова част отврат двигател калпав няма да изброявам повече да не земе да се замислиш много.Колите произвидени след 97 годино са такива щот иначе ще настане безработица голяма нямат сметка да правят колите здрави като преди това щот хората не ги ремонтират купета здрави мотор като на танк требе да си много зле да строшиш двигател като старите .Това е така щот хората там не мислят като нас купуваш и се пенсионираш с нея а ги сменят още на първата година щот вече са и врътнали 50.60 хиляди и гаранцията и изтича .Та мисълта ми беше едва ли щом си се ръснала толко ще те заболи да платиш 1500 лв за смяна на ремък който ще го караш 3.4 години.За сравнение преди три месеца мой познат си продаваше неговата такава коруба за 60000лв на 7500км купена от тук от шоу рума :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...