Jump to content

разлика във вървенето А4


sherif4eto

Recommended Posts

Защо говорите така? Разбира се, че може да вдигне 240, но °С на охладителната течност.

Някой знае ли, дали има разграфяване във фаренхайт? Защото тогава, температурата ще е почти нормална и хората няма да се шашкат толкова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

тия дни ще я засеча мойта от 0-100 км и ще пиша. А колкото до филтрите само бензиновия несъм сменвал. На диагностика съм я карал и казаха че е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На диагностика съм я карал и казаха че е ОК.

Абе ръчкай си колата и не се занимавай с глупости. Колата ти е много точна. На брат ти колата не е наред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това е една стара снимка и има много отговори на много въпроси.. беше на 230 ама много бързо зех да настигам една кола докато снимам.. :respekt:

post-6354-1195934586_thumb.jpg

Редактирано от kzkoV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това е една стара снимка и има много отговори на много въпроси.. беше на 230 ама много бързо зех да настигам една кола докато снимам.. :steinigung:

:bia:

Ти луд ли си при такава скорост да се занимаваш със снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... за неверниците само снимков материал!! :steinigung: Много често и моят "часовник показва рано сутрин-къде седем " хил./оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

И аз да подкрепя някои колеги тук,имам АDR мотор по магистралата онзи ден на 6000 об. вдигна 210 км.Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростомерите фабрично не ги ли правят да показват с около 10% повече?... :rolleyes:

Що не вземете да се уговорите с някойе радарче да ви засече точната скорост?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Засечи времето от 0-100 на двете ..
..старта му е почти два тъти по бърз от моя. ..

Човека си го е казал още в първия пост, ма не четеш!!!

Демек, ако нековата прави 100 за 10 сек, на брат му за 5сек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте, бийте се! Най-добре сложете си 17код на таблото на климатроника и ще видите реалната скорост :runningdog:

Редактирано от mercy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сагласен с повечето колеги :runningdog: , незнам на кои колко му върви колата, но моята е с газов инйекцион и 220км/ч съм ги вдигал от раз, а 240км/ч съм си ги поддържал за 4-5 сек и то не повече заради трафика (на магистралата Варна-Шумен). Незнам защо повечето говорят така наизуст без да знаят реалните възмойности на този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сагласен с повечето колеги :runningdog: , незнам на кои колко му върви колата, но моята е с газов инйекцион и 220км/ч съм ги вдигал от раз, а 240км/ч съм си ги поддържал за 4-5 сек и то не повече заради трафика (на магистралата Варна-Шумен). Незнам защо повечето говорят така наизуст без да знаят реалните възмойности на този двигател.

мойта кола ли не върви,ви е ли лъжете или по нанадолнище ги правите,просно незнам......?То по каталог ви дават 200 и малко(за А3 1.8 20V е 202)вие правите по 20% отгоре :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростомерите фабрично не ги ли правят да показват с около 10% повече?... :blink:

Що не вземете да се уговорите с някойе радарче да ви засече точната скорост?...

Бе на мойта оня ден показваше 165 на магистралата като ме цъкнаха колегите, радара показваше 163 :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Raino, аиде иди да провериш колко ти дават за колата да гори по каталог и колко ти гори на теб :blink: . Тези каталози не са особенно достоверни или поне са достоверни за колата когато е нова а не когато е 10 годишна, вместо да ми развиваш безмислени теории за нанадолниште и прочие се замисли как си поддържаш колата, в какво състояние е тя в момента и много други фактори, които определят това колко ти вдига автомобила. Както виждаш повечето от колегите дават различно мнение за това, колко развива модела именно защото зависи изцяло от самият автомобил. Ако си мислиш че изгарям от желание да те впечатля,(теб или които и да е друг) с това колко ми варви колата си се излъгал. Ако го направя, то определено ще е пред някои познат или приятел......... Такаче се позамисли наистина :blink: " дали твоята не варви или някои лъже"

Редактирано от AdIpRiNe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тези каталози не са особенно достоверни или поне са достоверни за колата когато е нова а не когато е 10 годишна"

С това искаш да кажеш,че 10 годишната кола върви повече или....!Твойта явно сериозно си я поддържаш,за 10 години й вдигаш максималната скорост,ако и разхода свалиш...идеално !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не имам в предвид (както и написах) че каталога показва доста относително колко равива колата и то когато е нова а когато са на десет или повече годинки трудно можеш да напълниш километража защото все нещо поостаряло ще има или за смяна,някои филтър запушен и тн.... Но ако твоята кола е по добре поддържана от моята(примерно) ще вдигнеш повече това имам в предвид и незнам защо не го разбираш........ А и тогава да те попитам ако наистина според твоите каталози максмалната е 200 тогава това 260 за красота ли е сложено от производителя !!?? А за разхода няма кво да ти кажа, и там щом неможеш да разбереш от колко много работи зависи това колко ще ти гори просто няма какво да говорим.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола излизаща от завода има различни възможности от следващата или от предишната.Няма две еднакво произведени коли.Разлики във вървенето имат още при производството.С времето, което се експлатира и начина, по който се поддържат различните коли разликите стават още по-големи.260 е сложено защото пътя не е константа, има и байри има и спускания.Ако колата ти ужким прави 200 на равно, то някъде може и 240 да направи, ако е спускане.

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 1.8 20V 125hp

Оригинални технически данни

Мощност в [HP] при 5800 min-1---------------------125

Въртящ момент в [Nm] при3950 min-1-------------173

Максимална скорост [Km/h]-------------------------201

Ускорение 0-100Km/h ---------------------------11.0

Разход на гориво [l/100Km]-------------------------8.5

Данните след слагането на чипа

Мощност в [HP] при 5900 min-1--------------------138

Въртящ момент в [Nm] при 3750 min-1------------195

Максимална скорост [Km/h]-------------------------206

Ускорение 0-100Km/h ----------------------------10.5

Разход на гориво [l/100Km]-------------------------8.2

Редактирано от n0c0n7r0L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези каталози не са особенно достоверни или поне са достоверни за колата когато е нова а не когато е 10 годишна

Ами да, колите са като виното, с одъртяването стават по-хубави :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета разберете че не винаги това което показва спидомера е вярно,колкото и да ви се иска

Тази кола 240 реални може да направи ако я тегли някоя 2-3 пъти по мощна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 1.8 20V 125hp

Оригинални технически данни

Мощност в [HP] при 5800 min-1---------------------125

Въртящ момент в [Nm] при3950 min-1-------------173

Максимална скорост [Km/h]-------------------------201

Ускорение 0-100Km/h ---------------------------11.0

Разход на гориво [l/100Km]-------------------------8.5

Данните след слагането на чипа

Мощност в [HP] при 5900 min-1--------------------138

Въртящ момент в [Nm] при 3750 min-1------------195

Максимална скорост [Km/h]-------------------------206

Ускорение 0-100Km/h ----------------------------10.5

Разход на гориво [l/100Km]-------------------------8.2

Ами да, колите са като виното, с одъртяването стават по-хубави :-)
Момчета разберете че не винаги това което показва спидомера е вярно,колкото и да ви се иска

Тази кола 240 реални може да направи ако я тегли някоя 2-3 пъти по мощна :hilezh:

това ми беше идеята и на мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че на някои (колеги) им се ратреперват бъбреците когато вдигнат 201км/ч не е причина за оправдание че колите им не варвят :hilezh::):hilezh: , Raino може пък твоята да е по бърза на старта :flipoff::) Нека аз да си знам наи добре колко съм вдигал, искренно съжалявам вече че споделих мнението си за нещо което явно ви е болна тема, несъм от хората които спорят и нямам намерение да продалжавам да го правя. Успех на всички !

Редактирано от AdIpRiNe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че на някои (колеги) им се ратреперват бъбреците когато вдигнат 201км/ч не е причина за оправдание че колите им не варвят :D:shocked::lol: , Raino може пък твоята да е по бърза на старта :eusa_doh::D Нека аз да си знам наи добре колко съм вдигал, искренно съжалявам вече че споделих мнението си за нещо което явно ви е болна тема, несъм от хората които спорят и нямам намерение да продалжавам да го правя. Успех на всички !
ако знаеш как се измерва скороста с GPS ,направи го за да спиш спокойно и да знаеш реалните данни на автомобила си.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сагласен с повечето колеги , незнам на кои колко му върви колата, но моята е с газов инйекцион и 220км/ч съм ги вдигал от раз, а 240км/ч съм си ги поддържал за 4-5 сек и то не повече заради трафика (на магистралата Варна-Шумен). Незнам защо повечето говорят така наизуст без да знаят реалните възмойности на този двигател.

:hilezh::lol:

.............

А сега сериозно. Колега, имам GPS, ако искаш да се повозим някой път заедно и да видим как вдигаш 240 с твойте 125кс, от които половината сигурно са на паша вече. Стига сте летяли по небесата, че ставате смешни на моменти ;)

Ами Raino, аиде иди да провериш колко ти дават за колата да гори по каталог и колко ти гори на теб. Тези каталози не са особенно достоверни или поне са достоверни за колата когато е нова а не когато е 10 годишна, вместо да ми развиваш безмислени теории за нанадолниште и прочие се замисли как си поддържаш колата, в какво състояние е тя в момента и много други фактори, които определят това колко ти вдига автомобила. Както виждаш повечето от колегите дават различно мнение за това, колко развива модела именно защото зависи изцяло от самият автомобил. Ако си мислиш че изгарям от желание да те впечатля,(теб или които и да е друг) с това колко ми варви колата си се излъгал. Ако го направя, то определено ще е пред някои познат или приятел......... Такаче се позамисли наистина " дали твоята не варви или някои лъже"

:)

В каталожните данни има много истина, особено що се отнася до максималната скорост. Я сподели, и ти ли вдигаш 240? :lol:

"Тези каталози не са особенно достоверни или поне са достоверни за колата когато е нова а не когато е 10 годишна"

С това искаш да кажеш,че 10 годишната кола върви повече или....!

МноУ ясно, че неговата върви повече, все пак е минала едно 300К км, всички механични елементи са се напаснали, ае, с две думи колата е станала по-расова :):lol:

А и тогава да те попитам ако наистина според твоите каталози максмалната е 200 тогава това 260 за красота ли е сложено от производителя !!??

Без да си искаш позна верния отговор. :flehan::lol: Има и още една причина, но тя не е важна в случая - свързана е с разходи. Или искаш да ми кажеш, че мойта кола примерно със 110коня дизел ще вдигне 260? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...