Jump to content

Глоба при шофиране без спътник


Light

Recommended Posts

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще е интересна и реакцията на бакшишите..

Но и аз смятам, че вестника е драматизирал излишно..

Бакшишите са над тези неща, те са по-висши същества...Даже без колан си карат пичовете.Законите важат за нас а не за богоизбраните бакшиши :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На възловите места бакшишите запушват 1 лента. :bia: Други смислени мерки е предложил Raino.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид в тези ленти за обществен транспорт в белите държави ама нещо не уточних.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама в белите държави...Там има бус лента и до нея още 3 в едната посока...Дано по-скоро отворят околомръсното, надявам се да се поотпуши движението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бакшишите са над тези неща, те са по-висши същества...Даже без колан си карат пичовете.Законите важат за нас а не за богоизбраните бакшиши :stupid:

Значи с риск да ме оплюете,ще ви кажа как беше закона когато аз бях бакшиш.Когато си без клиент трябва да си с колан,а с клиент МОЖЕ и без колан.Това е направено с цел да можеш да избягаш лесно при нападение.Да и това не са глупости,защото един мои колега го намушкаха и почина момчето на 30 г.

А относно коланите аз мисля че са за добро и винаги си го поставям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е направено с цел да можеш да избягаш лесно при нападение.

не е гаранция, че като си без колан ще можеш да избягаш. аз ако съм бакшиш първи ще си слагам колана все пак здравето им е изложено на риск след толкова много часове зад волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не изместваме темата, ама като ги е страх бакшишите от нападение да си сложат бронирани стъкла, да не возят по 6-7 човека накуп и да са малко по-любезни с тия дето им дават хляба, дали е възможно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не изместваме темата, ама като ги е страх бакшишите от нападение да си сложат бронирани стъкла, да не возят по 6-7 човека накуп и да са малко по-любезни с тия дето им дават хляба, дали е възможно?

A ако може и да не пушат и да не смърди и дрънчи като кочина. Целта всъщност на един такъв закон е именно да има повече хляб за бакшишите и сигурен съм , че някой от тях в момента потриват доволно ръце. Ако имаш спешна работа какво ще правиш?!...градси транспорт или такси много ясно. Но по вероятно е второто, защото бързаш и не ти се мръзне по спирките да чакаш разни Икаруси със антикварна стойност, пък били те и екологични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Дума" 27 ноември 2007 , 5 стр.

Глоба при шофиране без спътник

Светофарите със зелена вълна за автобусите

Искра Милева

Санкции ще понесе всеки, който се вози в колата си сам. Това ще е една от мерките за нормализиране на движението в столицата чрез намаляването на колите по улиците след създаването на Агенцията по трафика. Какви точно ще са глобите, ще определят експертите в агенцията, която се очаква да стане факт от следващата година, обясни пред ДУМА шефът на транспортната комисия в Столичната община Радослав Тошев. Новата структура първоначално ще е общинско дружество, като средствата за създаването й ще се гласуват от столичните общинари на едно от последните им заседания за тази година - на 6 или 20 декември. След стартирането на агенцията ще се сключат договори с МВР и КАТ, обясни Тошев.

Зелена вълна за автобусите е един от вариантите за разтоварване на движението в София, издаде още Тошев. Това ще стане възможно чрез GPS-ите в превозните средства на градския транспорт. При приближаването им до светофар зелено ще светва само за бус-лентата.

Регистрацията на нов автомобил да става само след като собственикът й удостовери, че има гараж или паркомясто, е заложено още в стратегията за работата на агенцията. За тази цел разрешителни за строителство на нови сгради се предвижда да се издават само ако е предвидено изграждането на гаражи за всеки апартамент. Какво очаква обаче хората, които живеят в блокове без предвидени паркоместа, Радослав Тошев обясни, че са готови документи за конкурсите за изграждане на 12 подземни паркинга. Те трябва да станат факт до 2011 г., като паркомясто в тях ще се наема за 1 или 2 лева на ден.

С 30% трябва да се намалят загубите на столичното кметство заради трафика. По изчисления на специалисти в момента столицата губи около 1 млрд. евро годишно заради задръствания, каза шефът на транспортната комисия. Стратегията за новата агенция предвижда и дългоочакваните велосипедни алеи, разширяването на някои булеварди, както и пускането на нови трамваи.

Това са нормални практики не мога да разбера за какво се шашкате аз съм твърдо "За" такива правила разбира и те да се спазват. Такива правила има в много други държави и САЩ като там лично аз съм бил свидетел как по един голям мост който свързваше центъра на града с периферията те пускаха да минаваш само !!!, ако в колата сте 4 човека. Така, че не си мислете, че ние пак откриваме топлата вода.

Глупаво е да се мисли, че щом аз съм си купъл колата значи никои не може да ми каже как ще си я карам, защото все пак да не забравяме, че ние се явяваме учасник в движението където има и много други такива, освен това има ипешеходци, велосипедисти и т.н. към които също трябва да сме толерантни. Самия факт, че ние се намираме в градска обстановка означава, че ние сме тези които трябва да се съобразяваме със всичко, ако искаще да си караме колите без нокои да ни казва нищо излизаме на магистралата и газ до дупка. Така е във всяка нормална държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това наистина е много хубаво, но стига да имаше начин да пътувам до работа за някакво нормално време без кола. и при това работя "само" на 15км от вкъщи, а има хора които живеят в обеля, а работят в младост - те какво да правят? да се преместят да спят в работата си ли? когато направят метрото до младост 4, напълно доброволно и без глоби ще започна да ходя с него на работа вместо с кола (стига още да работя в младост 4 до тогава :unsure:). сигурен съм че и много други хора биха предпочели да пътуват с метро вместо да висят по задръствания, и сигурно много люлинчани са забравили вече какво е да висиш по 15 минути на светофар. но без реална алтернатива такива мерки са безумни, а с алтернатива са ненужни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен въпросът със задръстването и решаването му не са толкова сложни.Първото е,че трябва да се забрано всякакво спиране на главните улици и булеварди,защото като някой си е решил да влезне в магазин не значи че трябва да се престроява цялата колона зад него.Като друг факто за решаването е да се ограничат ремонтните дейности през деня и да работят нощем,както и да не се мотаят по улиците какви ли не камиони,бетоновози,самосвали,багери и т.н.Ако се регулират и светофарите пък ще е идеално.Ето 3 напълно осъществими неща,които биха дали резултат.

:hilezh:

Напълно съм съгласен с теб.А да не говориме пък за появата на безсмислени пешеходни светофарчета което допълнително усложнява нещата по главни булеварди.Бих те допълнил само с това че трябва да се правят тук-там по някое подлезче , надлезче и други такива съоръжения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕЛЕ МАЙКО-ДОНЯКЪДЕ СЪМ СЪГЛАСЕН , НО ТРЯБВА ВСЕКИ ПЪТ ,КОГАТО ЗАКАРАМ ЖЕНА МИ НА РАБОТА ,ДА КАЧВАМ НЯКОЯ НЕЙНА КОЛЕЖКА НА КОЯТО И СВЪРШВА СМЯНАТА :hilezh:

ХАХА ИЛИ НЯКОЙ НА СТОП КЪМ КР.СЕЛО :stupid:

ТОВА СКОРО НЯМА ДА СТАНЕ-ПЪРВО НА ПОЛИЦАИТЕ ТРЯБВА ДА ИМ ВДИГНАТ ЗАПЛАТИТЕ ,ТАКА, ЧЕ ДА НЕ ВЗИМАТ ПОДКУП, НО НА ТЯХ ПАК ЩЕ СА ИМ МАЛКО

ПРЕДИ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ УСПЯХ ДА МИНА С 2 ЛВ.ЗА ГОЖОРЕНЕ ПО ТЕЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕЛЕ МАЙКО-ДОНЯКЪДЕ СЪМ СЪГЛАСЕН , НО ТРЯБВА ВСЕКИ ПЪТ ,КОГАТО ЗАКАРАМ ЖЕНА МИ НА РАБОТА ,ДА КАЧВАМ НЯКОЯ НЕЙНА КОЛЕЖКА НА КОЯТО И СВЪРШВА СМЯНАТА :hilezh:

ХАХА ИЛИ НЯКОЙ НА СТОП КЪМ КР.СЕЛО :stupid:

ТОВА СКОРО НЯМА ДА СТАНЕ-ПЪРВО НА ПОЛИЦАИТЕ ТРЯБВА ДА ИМ ВДИГНАТ ЗАПЛАТИТЕ ,ТАКА, ЧЕ ДА НЕ ВЗИМАТ ПОДКУП, НО НА ТЯХ ПАК ЩЕ СА ИМ МАЛКО

ПРЕДИ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ УСПЯХ ДА МИНА С 2 ЛВ.ЗА ГОЖОРЕНЕ ПО ТЕЛ.

Е как мина с 2 лева ??? :hilezh:

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след 4 страници мога само да добавя че някои мнения направо надминаха идиотщината на самата "статия". да не говорим че един куп неверни неща се писаха

няма да споменавам нито постовете нито имената. трябва да карам, сам. до скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...