Jump to content

Предупреждение - не слагайте газова.


Recommended Posts

Много странна тема, да не кажа и смешна даже. Знам че ще ме обругаете, но се чудя дали да не я затворя, защото си е резил направо.

Към колегата, пуснал темата: Приятелю, газовата уредба, както и всеки допълнително сложен възел, се нуждае от прецизно отрегулиране, и напасване към дадения агрегат. Не може да наринеш купчина детайли в двигателния отсек, да ги понавържеш криво-ляво, и да искаш да работят коректно. Не съм привърженик на газовите уредби, но те съществуват отдавна, имат различни варианти, приспособими към различните горивни системи, и предлагат решения за почти всяка ситуация. Та ти сам реши къде е твоят проблем- в газовата, или в монтажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Aбе беше ми ясно че ще ме псуват тука половината, защото хората които нямат проблеми с газовото викат луд ли си бе, какви проблеми. Аз от Н години съм с газова и неам проблеми. Еми аз съм от 2 месеца и ми побеля косата. Майстор ли е дефектна газова ли е не зная, но ми разката фамилията за тия 2 месеца. Пак казвам, нека темата стои за хора, които са в процес на взимане на решение за или против, просто да си имат едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те псува, и няма защо да се цупиш. Опитваме се да ти кажем, че има разлика между заложен и привнесен проблем. Единият е конструктивен, т.е. е в резултат на техническа несъвместимост, която трудно можеш да избегнеш, а другият е просто грешка на изпълнението. Никой не отрича проблемите с газовите уредби, затова и го има този раздел. Но тотално да ги отречем като пълна дивотия не става. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко развитие води до усложняване, а всяко усложняване слага край на развитието!(паркинсон...алцхаймер(забравих кой))

Та мисълта ми е че колкото повече се усложнява нещо, толкова по-вероятно е да възникват проблеми. Не може да очакваш да сложиш още една алтернативна горивна система в автомобила си и да искаш само да караш и да си пееш. Но намаляването на разходите кара много хора да пренебрегват този факт. Е някой се оплакват, други повече ,но пък е евтино както самите те казват.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, темата не е за затваряне, иначе да лесно ми е на мен, но на другата кола ще слагам ГИ, просто за цена от 1100-1200лв. мисля, че е добра инвестиция, но АГУ не се слага само заради по-евтиното, и по-екологично е, иначе колегата MetalMonster съм сигурен, че ще се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега изказваш се леко неподготвен. И аз мисля така,да си смениш първо майстора. Аз карам от 5 години на газ и за мен по евтино и хубаво няма. Ако си е сложил скоро нормално да не ти върви,след около 2000 км е закарай да ти е настроят,обаче на дуг майстор. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз съм на газ!

ловато изпарител 140 киловата.

бутилка на място на резервната гума

автоматичен ключ

работе равномерно, засега. минал съм 10 км :flipoff:

иначе веднага бутилката до горе. събра 32 литра!

дано да работи добре. само малко падат оборотите като пусна газта. други неща не са ми направили впечатление до момента. малко по-мудна е но това като че ли е нормално, но държа да отбележа че разликата е малка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филитрите също играят роля да работи добре на ГАЗ, просто трябва да се сменят често, и при смяната им да се прави калибровка на газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помощ ...не мога да си намеря въздушния филтър / A4-ka / сигурно нямам какво ли не разглобих :gmorning: , и другото което ме интересува

това гърмене за което се говори по-горе, какво представлява или от какво се получава и най-вече кое гърмо ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и другото което ме интересува това гърмене за което се говори по-горе, какво представлява или от какво се получава и най-вече кое гърмо ???

Гърми в кутията на въздушния филтър. Или дебитомера :gmorning: Обикновено се случва при превключване от газ на бенз, когато не се прави както трябва и двигателя се изфорсира рязко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовите уредби гърмят най-често поради проблеми в ел. инсталацията и от обеднена смес. Гърмежа се получава в смукателния колектор , въздуховодите и въздушния филтър. Ако няма предпазна клапа се цепи най-слабото място. Поради мястото на което се намира дебитомера ,често се случва да пострада при гърмеж въпреки наличието на предпазна клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не яжте гъби !!!!!!!!

Аз веднъж ядох и така се натрових че цял живот съжалявам,безмалко да пукна,после се оаках ит.н.......

Точно това е положението .... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърменето най-често се случва от скапани свещи и кабели, на бензин тези неща не влиаят толкова, но газта е по-капризна. При най-малката искра от кабелите има гръм, гърми дори ако си мил двигателя и свещите са мокри.

Това е в общи линии.

Филтъра на А4 се намира отпред под пластмасата от страната на пазажера. Трябва да развиеш някой друго пластмасово винче :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

аз съм със същия ДВГ и съм скептично настроен за АГУ-тата, обаче 2,10 ми е много за литър бензин, просто ми е много!!!Психологическата граница ми беше 2.00 лв/литър!!!

въпроса ми е на моята колица няма да и сложа ГИ (според мен не си заслужава-нито я карам толкова много 10 000 км / год. нито си заслужава да се избухам толкоз много пари), мога ли да карам с обикновенно АГУ, което да ми излезе до 500-600 лв включително монтажа и да не си прецакам колата както колегата е писал!!!!МАйстора ше го търся съобразно съвети от съфорумци!!!Чудя се много какво да правя, един колега беше казал колкото по рано минеш на газ толкова по добре ..... ама .....

Колегата да ме извини ако спамя в неговата тема, обаче с тоя пост ме стресна, въпреки мненията на другите колеги!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш евтинко си купуваш Корса.Първо си купуваш Ауди,и си казваш,е сега ще съм №1 в квартала...да ама няма изхранване дее..а и гъзарията!Що не и сложа газ?!..ем гъзар,ем евтинМоята я купих с АГУ,и буквално я изкубах след 200 километра и я продадох на следващия зад мене за 80 лв. в сервиза където я махнах...още не съм черпил,че взех толкова пари,за такава глупост :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със същия ДВГ и съм скептично настроен за АГУ-тата, обаче 2,10 ми е много за литър бензин, просто ми е много!!!Психологическата граница ми беше 2.00 лв/литър!!!

въпроса ми е на моята колица няма да и сложа ГИ (според мен не си заслужава-нито я карам толкова много 10 000 км / год. нито си заслужава да се избухам толкоз много пари), мога ли да карам с обикновенно АГУ, което да ми излезе до 500-600 лв включително монтажа и да не си прецакам колата както колегата е писал!!!!МАйстора ше го търся съобразно съвети от съфорумци!!!Чудя се много какво да правя, един колега беше казал колкото по рано минеш на газ толкова по добре ..... ама .....

Колегата да ме извини ако спамя в неговата тема, обаче с тоя пост ме стресна, въпреки мненията на другите колеги!!!

колеги не съм на ти с двигателите но бихте ли ми казали кои двигатели са ABK ? механи4ният инжекцион ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не съм на ти с двигателите но бихте ли ми казали кои двигатели са ABK ? механи4ният инжекцион ли?
АБК е електрически инджексион 2.0 115 коня
Ако искаш евтинко си купуваш Корса.Първо си купуваш Ауди,и си казваш,е сега ще съм №1 в квартала...да ама няма изхранване дее..а и гъзарията!Що не и сложа газ?!..ем гъзар,ем евтинМоята я купих с АГУ,и буквално я изкубах след 200 километра и я продадох на следващия зад мене за 80 лв. в сервиза където я махнах...още не съм черпил,че взех толкова пари,за такава глупост :hilezh:
Евала колега :blackey: дали и аз да не взема да си изскубя газовата че да карам на 2 и нещо бензин като за същото каране давам сега доста по малко париАма не мога да се хваля че съм баровецТая тъпа газова винаги ме издава колко съм я закъсал с парите :blackey: Едва събрах парички за супер луксозният модел на АУДИ-Б4 за да съм номер едно в квартала пък сега го карам на газ :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБК е електрически инджексион 2.0 115 коняЕвала колега :blackey: дали и аз да не взема да си изскубя газовата че да карам на 2 и нещо бензин като за същото каране давам сега доста по малко париАма не мога да се хваля че съм баровецТая тъпа газова винаги ме издава колко съм я закъсал с парите :blackey: Едва събрах парички за супер луксозният модел на АУДИ-Б4 за да съм номер едно в квартала пък сега го карам на газ :hilezh:

Що си купи Ауди колега?Аз също не съм баровец,и аз карам Б4,но съм си направил сметката и мога да го изхранвам,хем 2.0 16V ,quattrо...лятото с климатик непрекъснато...та въпроса ми е като си искал евтино,защо Ауди?Като е всеизвестно че тази и още някои марки не са от най-икономичните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си купи Ауди колега?Аз също не съм баровец,и аз карам Б4,но съм си направил сметката и мога да го изхранвам,хем 2.0 16V ,quattrо...лятото с климатик непрекъснато...та въпроса ми е като си искал евтино,защо Ауди?Като е всеизвестно че тази и още някои марки не са от най-икономичните.

Никога не съм искал евтино,но никога не пилея пари защото си ги изкарвам с труд

Можех да си купя А4 ако исках да показвам нещо пред хората

Когато реших да си купувам кола исках да е евтина,сравнително здрава,непретенциозна,да не се набива на очи а също да върви прилично и да ми е удобна

А на газ карам защото по безпроблемна система от обикновената газова няма за мен

Никога няма да ми поднесе изненада и най скъпият и ремонт е колкото един резервоар бензин

Ако искаш ми вярвай но една година си карам колата само на газ защото така я купих (не вървеше на бензин)

Мога да отделя един ден и да си я направя,но засега не смятам да си губя времето за нещо което никога няма да ползвам

Когато реша да си продавам колата ще си я направя или ако случайно някоя събота или неделя ми е скучно и нямам нищо друго какво да правя

Така ги виждам аз нещата,но разбирам напълно и твоите виждания-всеки си прави сметката за себе си :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм искал евтино,но никога не пилея пари защото си ги изкарвам с труд

Можех да си купя А4 ако исках да показвам нещо пред хората

Когато реших да си купувам кола исках да е евтина,сравнително здрава,непретенциозна,да не се набива на очи а също да върви прилично и да ми е удобна

А на газ карам защото по безпроблемна система от обикновената газова няма за мен

Никога няма да ми поднесе изненада и най скъпият и ремонт е колкото един резервоар бензин

Ако искаш ми вярвай но една година си карам колата само на газ защото така я купих (не вървеше на бензин)

Мога да отделя един ден и да си я направя,но засега не смятам да си губя времето за нещо което никога няма да ползвам

Когато реша да си продавам колата ще си я направя или ако случайно някоя събота или неделя ми е скучно и нямам нищо друго какво да правя

Така ги виждам аз нещата,но разбирам напълно и твоите виждания-всеки си прави сметката за себе си ;)

+100. :hilezh:

Аз пък като взех мойта още на другия ден и сложих газова уредба . :hilezh:

И нито за миг дори не съм съжалявал досега. / особено след 01, 01, 2008 г/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си купи Ауди колега?
Ебати въпроса. Тука основно за разход на гориво се говори. Като е неАуди, ще гори по 2/100 ли, к'во ли?Туингото на жена ми зимата смуче 12 градско...Ми по-добре Ауди да ги смуче.
...Можех да си купя А4 ако исках да показвам нещо пред хората...
Това, по което те оценяват хората, е в зависимост от доминиращите им ценности. За едни, с А4 ще си дупе, за други - гъз. Единственото, което си струва да показваш на хората, е :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Feestyler !! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш евтинко си купуваш Корса.Първо си купуваш Ауди,и си казваш,е сега ще съм №1 в квартала...да ама няма изхранване дее..а и гъзарията!Що не и сложа газ?!..ем гъзар,ем евтинМоята я купих с АГУ,и буквално я изкубах след 200 километра и я продадох на следващия зад мене за 80 лв. в сервиза където я махнах...още не съм черпил,че взех толкова пари,за такава глупост

Добре бе човек, година и половина я карам колата на бензин и може би ще продължа да я карам на бензин, (ще виидм таз работа още сондирам мнения) съобразно километрите които минавам на година. Не ме бъркаше цена 2.00 два и няколко стотинки бензин, обаче тенденцията отива към поскъпване не към поевтиняване, по улиците почти няма автомобили на подобна възраст без дупка за АГУ на бронята и съответно се вкарах в размисъл - аз ли съм балък че давам по 16-25 лв за бензин на сто км или останалия свят, че си са си осралли колите (ама карат с 10-15 лв на сто км) ....... видях тая тема, колегата вика "не слагайте АГУ", викам си бре ...... чета вътре, пак си викам бре ......... можело значи ...... и те така.......

Относно избора ми на автомобил и Корсата :hilezh: ако се кача в корса, вярвай ми мога да захапя волана и така да я управлявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай обикновено АГУ и не му мисли :flipoff: . Икономията ще ти е около 40%, които при това съотношение на цената газ/бензин не е за пренебрегване. За около 500лв ще ти монтират нова с гаранция 1год. Само гледай да са добри майсторите. Проблемите с газовите уредби идват не от тях, а от майсторите, които ги монтират <_< . Както казва един колега тук от форума - колкото по-рано толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...