Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 731
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди много месеци ходих в този сервиз "LUXOR"...само че тогава се казваше AutoRESPEKT!!!! сега разбирам, че това е същия идиот и затова да предпазя и друг от стряскащата им некомпетентност

Имах проблем с паленето...не палеше колата когато загрее.

Отидох там, защото се рекламират като 24 часов сервиз, а това стана към 20:00

Тия мърлячи я вдигаха на крик да гледат стартера...дотук нормално

докато я вдигаха насочвах къде се слага крика...единия кухар слагаше крика директно на купето (щеше да покриви ламарината)

казаха готово-била разместена клема на стартера??? викам супер...леко се разминах

дай сега 40лв...не се пазарих...дадох парите и изчезнах, потресен от това как за наместване на клема дадох толкова пари, но нали уж е извън стандартното време...и ги оправдах

е да, ама нали вечерта времето захладнява и затова проблема е бил изчезнал...на другия ден отново беше налице

звъннах и ония вика...няма какво друго да е...демек бие си паса без да реши проблема...взе си 40-те лева

оказа се прецакан клеморед (при високи температури нещо се разширява и не дава контакт)

оправих го за 80лв (60 клемореда и 20 работа)-човека, който го смени дори не беше мега-гига разбирач

п.п. докато бях там тоя малоумник от сервиза разказваше на негови авери как обръщал волан на БМВ-купе и нещо омазал

съответно собственика се оплакал на баща си и му пратили данъчни и т.н....нашето момче негодуваше, какви проблеми му създали....

п.п.2 още красиви истории за тия:

http://www.karieri.bg/forum/rabota/drugi/2199649_izmamnicite_ot_respect_respekt/

като цяло сам човек няма да се справи да ги натрепа, а за 40 лв не си заслужава да организирам друго...чудно ми е други колеги обаче защо не го правят??? аз бих ударил рамо

Редактирано от kalinat28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз , след последните ми премеждия с некадърен и алчен "майстор" :2gunsfiring_v1:

По стечение на обстоятелствата трябваше да се сменя глава на АБК-то в София. Колата не е прегрявана, просто старата глава имаше корозия, защото италианците дълго са я карали с вода, а не с антифриз. Това е била причина за надуване в системата...Та взех глава от Спас(more), която си беше добра, но естествено си трябваше обслужване- водачи, пасване клапани, гумички и шлайф. Обаче въпросния "майстор"- Стефан, около 30 годишен юнак, тъмно рус ( СЕРВИЗА Е В КВ. ОРЛАНДОВЦИ, НА КРЪСТОВИЩЕ ДО ГРОБИЩАТА...ПО-НАДОЛУ МИСЛЯ ИМАШЕ МАГАЗИН "ФАНТАСТИКО") според мен директно е сложил главата без да се прави нищо :2gunsfiring_v1:

Първите ми съмнения бяха от втория ден, защото колата пушеше и го питах какви гумички е сложил, той каза, че старите били ОК и не ги сменил :steinigung: На следващия ден вече пътувах за Карнобат и още при проверка на маслото на половината път установих, че ще гори много....

Не коментирам как не можа да направи центровката и е гърмяла инжекцията докато са мачкали педала на газта в опит да запали.....та добре, че беше Ради Б4 за да оправи човека поне тези неща и колата да върви нормално...

Не ходете в този сервиз дори и за смяна на масло !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дунев - пословични боклуци!! Ето и моята история:

Напълно потвърждавам за дунев мотор спорт,

Два пъти ходя за реглаж на фарове и халогени и пак фаровете ми са на всички посоки за около 50-60 лв. wall.gifsteinigung.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Внимавайте със сервиз "Стратос" в София близо до кръстовището на Сливница и Ботев!

Тук https://www.facebook.com/ganbox/posts/10151084104020782

съм описал подробно как се опитаха да ме прецакат, като има и сканирани документи за тези, които не вярват. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автосервиз ''Дружба''-Пловдив,ИЗМАМНИЦИ,ДРЕБНИ ТАРИКАТИ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ

Наложи ми се смяна на съединител на Рено Меган Сценик 1.6 90к.с. Видях в сайтовете за оферти с ваучери че се предлага смяна на съединител за 60 лв.при положение,че закупиш частите от тях.Беше добра оферта и се обадих да попитам за какво става на въпрос и ми казаха , че слагат само качествени части и ми предложиха съединител ''SACHS '' цена от 245 лв. плюс 60 лв. за работа независимо дали ще има усложнения или не.И от там се започнаха мъките,четири дни смяна на съединител .Като оправданието им беше ,че моят съединител не отговарял на този по каталог и не могат да го намерят.На втория ден се обадиха ,че са го намерили и аз отидох без да ги предупреждавам да проверя какво става. По моята кола никой не работеше, занимаваха се с други коли ,дори чух единия да казва на другите ,че щял да вземе моя акумулатор да го сложи на друга кола на чиято акумулатора и бил окъсил та да пробва какво ще стане.После шефа им ми обясни ,че смяната била много трудна и реално струвала 200лв. и че в случая сам на голяма далавера.Обадиха ми се на четвъртия ден че колата е готова , отидох и първото което видях ,че километража и часовника са нулирани, от което ми стана ясно, че акумулатора е свалян и цената на съединитела от 245лв. беше станала 275лв. НЕ ХОДЕТЕ ТАМ ЩЕ СЕ ОПИТАТ ВСЯЧЕСКИ ДА ВИ ИЗМАМЯТ.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми малко е тъпо, но се моли да ти е качествен поне съединителя, а и така по описанието смяната излиза 90 лв., което пак не е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... акумулатора е свалян ...

Нищо лично, но пробвай да смениш съединител без да откачиш акумулатора и се надявай Плюс-а на стартера да не опре някъде...

Освен това на Рено от тия години да смениш съединител без да свалиш целия мост преди да свалиш кутията - аз не съм успял още! На по-новите пък се смъква целия мотор!

Все пак се замисли малко, преди да пишеш каквото и да било.

Не знам как работят тези момчета и какво могат, но понеже имам "бегла" представа за това кое как се случва по повечето автомобили, просто не мога на 100% да се съглася с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Бих искал да споделя моят опит от посещение на сервиз http://www.dunevmotorsport-r21.com/ преди няколко дни. В събота с един приятел и неговата жена ходихме до ждрелото на река Ерма до Трън и на връщане поради някаква причини се счупи лостчето за включване на светлините и габаритите /имам Ауди А6 1996 2,5тди АЕЛ двигател/. Беше към 1800 ето защо успяхме да се приберем в София понеже той живее в Слатина аз реших да отида до сервиза на Дунев, защото е близо и да поемам рискове за евентуални срещи с КАТ и глоби от 50лв. Това стана в Понеделник излязах от работа и закарах колата до сервиза.

Приеха е и ми казаха, че в момента немогат да ми кажат какъв е проблема и ще ми се обадят допълнително. Аз им казах, че искам най-ефтиният вариант, приемчика каза сваляне на волан е към 10-20 лв и ще вземем ключ втора ръка. Това звучеше ок и аз отидох на работа. Минават 2 часа и аз решавам да се обада до сервиза да видя какво става. Вдигат ми и ми казват, че са поръчали вече такъв ключ втора ръка и той вече патува и струвал 138лв. нов струвал над 300лв и че демонтирането на волана струва 60лв защото имала ербек. Почуствах се първо леко подведен и после поставен пред свършен факт ето защо им казах чакайте неме попитахте дали ще купя този ключ на 138лв и да ли съм склонен да платя 60лв за тази манипулация.

Казах им да изчакат 10 мин. звънах и на първото позваняване на друг сервиз ми казаха, че свалянето на волана е 30лв а ключа струвал около 80лв но може да се намери и под тези пари. Обаждам им се и им казвам, че неискам нищо да правят и си вземам колата от сервиза ми отговарят, че ок но им дължа 60лв за демонтажа и монтажа. Това вече ми дойде много казах дайте да говоря с някой шеф казаха ми че го нямало и ще ми се обадят като той дойде става въпрос за Румен Дунев. След работа отивам в сервиза и им показвам разпечатана оферта за ключа на стойност 80лв те ми казват, че това е друг ключ и почват да шикалкават, че да може и помалко да ми излезе в друг сервиз но там нямали машина, с която да изчистат грешката, която ще даде ербека при демонтирането му и ще ми свети червена лампа постоянно на таблото и че ключовете, който са по 80лв са турски и горят бързо. Беше към 18,00 и мрачно живея в Павлово и дотам са към 19-20км мисля си ако ме спрят КАТ знаете с тях какво е да се разправяш кога ми е точно счупен дали не съм карал така 2 месеца и т.н. Попитах ги за остъпка те ми казаха 190лв последно. Нямах нерви да се разправям с тях пък и трябваше да им дам 60лв за демонтирането което правеше сметката 60 + 80лв за ключ на другото място + 30лв за работа = 170 и евентуална глоба от КАТ + 50 т.е. 220 реших да приема. :) Опитах се да опиша случая с факти и без да манипулирам просто така се случи....Това за мен не е професионализъм!!! До скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече ми дойде много казах дайте да говоря с някой шеф казаха ми че го нямало и ще ми се обадят като той дойде става въпрос за Румен Дунев.

Преди около година се запознах с Румен Дунев, като бях ходил до сервиза му за да питам за работа като приемчик....Докато го чаках и гледах как се работи в сервиза останах разочарован от безидейната работа на хората там, но....и така. Разговаряйки с Дунев, той взе да ми обяснява , че търси много квалифициран човек за тази работа....и особено да работел с електронен каталог (баси сложното :stupid::hilezh: )....Викам му...работил съм с подобна програма, но не същата дайте ми 2-3 дни време и съм готов....взе да увърта и разбрах на къде бие....между другото там всеки месец се търси приемчик или механик :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам позитивни отзиви за работата на ел.техника им- ходих да направя рекламация за акумулатор в гаранция- откриха утечка, като направиха проверката 'както пише в дебелите книги' и понеже проблема се оказа в начина на свързване на ЦД- то (аз настоях така да го вържат в Тояга :hilezh: ), гаранционен проблем нямаше и ме таксуваха 15 лв за едночасови проверки, като ми спестиха хопдене на друг майстор, за да ми открие проблема.

Явно са се променили нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

По принцип съм съгласен с коментара на Кадиев да така е ....Относно момчето, което ми смени ключа изглеждаше ок и работеше също ок...но от тези 60 лв сигурно му дава Дунев 5лв. Приемчика каза също, че Дунев му казал, че ще го глоби 50лв щото не ми е обяснил добре стана ми тъпо изглеждаше добряк...като отидох да плащам ми дадоха документ само какво са сменили без касова трябваше да помоля два пъти и след разговор с ШЕФА ми дадоха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при Дунев за настройка на койлоувьри......нямам никакви забележки - цена,отношение,качество.

Явно имат добри кадри,но няма контрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като отидох да плащам ми дадоха документ само какво са сменили без касова трябваше да помоля два пъти и след разговор с ШЕФА ми дадоха...

И защо не им "издейства" акт за 3000лв? Данъчните много ще им се зарадват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да ви предупредя да не ходите в "Томей сервиз" намиращ се на Ботевградско шосе номер 56. Бях си оставил колата там за смяна на предна броня, фар и мигач.Първо ми обещаха, че ще търсят чащи втора ръка въртяха ме една седмица на шиш и казват винаги като звънна да попитам "ще ви се обадим след половин час " и изобщо не звънят. Накрая ми дадоха оферта след 10 дни за 750 лв като се оказа, че всички части са нови, но това го разбрах в последствие. Както и да е казвам добре почвайте ремонта.Отивам да си видя колата в петък и ми казват:- Не може такава била политиката на сервиза вътре не влизали външни лица да съм чакал да ми я изкарата след 20 мин, а аз тактично обяснявам, че съм на работа и искам да хвърля само едно око под опеката на някой, но не!! Така след още няколко дни отивам вече да си взема колата направена беше добре не споря върпоса е в отношението и ми казват крайна цена 810 лв, като изрично бях попитал дали 750 е крайна цена и ако има някакво повишение да ми звъннат, но не . Наложи се да повиша тон и най-накрая се върнахме на старата уговорка, та колеги не ви съветвам да посещавате този сервиз, поради некоретно отношение относно цена време и части!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сърбал съм им супата,не стават за нищо,мислят си че застрахователя плаща,бегайте далече от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Дунев - пословични боклуци!! Ето и моята история:

Преглед на спирачна система 15 лева ОКЕЙ

2 диска 100 лева ОКЕЙ, работа по смяната 50 лева ????? WTF :stupid:

Накладки за 2 диска 50 лева ОКЕЙ, работа по смяната 25 лева ????? WTF :stupid:

Продължавам:

Докато работиха ми казаха да изляза навън, защото шефът не разрешавал клиентите да са вътре докато се работи, при което излязох и след 10 мин ми казаха, да вляза, защото цитирам "имаме проблем" :steinigung:

Счупена тръба за спирачна течност, съответно теч, който нямах преди това - логично. 70 лева за тръбичката-наглост,15 лева за монтаж на тръбичката, който се изразява в завиване и отвиване на 2 гайки-брутална наглост.

Извода: смяна на задни дискове и накладки 330 лева. Ако бях сменил и предните щеше да ми стъпи цялото упражнение 700 лева. Аз основен ремонт ли правя? Турбо ли си купих? Двигател ли си купих?

Много хора горят, защото са културни, добри и доверчиви. Знам, че 330 лева не са загубата на живота ми, прочетох хора, които са се набутали с доста повече, но темата е затова - да си помогнем един на друг и да се пазим от такава сган. :zustimm:

Абсолютната истина, и аз съм минал по същия път частите на нормални цени, работата е на нечувана цена, Дунев е страшен наглец!!! НЕ препоръчвам :rotcol:

Редактирано от asd asd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но пробвай да смениш съединител без да откачиш акумулатора и се надявай Плюс-а на стартера да не опре някъде...

Освен това на Рено от тия години да смениш съединител без да свалиш целия мост преди да свалиш кутията - аз не съм успял още! На по-новите пък се смъква целия мотор!

Все пак се замисли малко, преди да пишеш каквото и да било.

Не знам как работят тези момчета и какво могат, но понеже имам "бегла" представа за това кое как се случва по повечето автомобили, просто не мога на 100% да се съглася с теб.

Може и да не съм прав за всичко ,но след смяната ми падна кората на двигателя,наскоро разбрах че маслото в скоростната кутия е изчезнало, явно е изтекло и не са сипали. а и от съединителя се чува някакъв шум. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм нов. В сервиза на Светльо в Нови хан ми се стори, че не ми сипват маслото, което бях поръчал. Наля ми наливно от подобна тубичка. Мисля си щом ми направи впечатление-значи има нещо. Не мисля да ходя повече там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не съм прав за всичко ,но след смяната ми падна кората на двигателя,наскоро разбрах че маслото в скоростната кутия е изчезнало, явно е изтекло и не са сипали. а и от съединителя се чува някакъв шум. :steinigung:

Сега вече не мога нито една добра дума да кажа в защита на този сервиз.

При това положение съм напълно съгласен с първото ти мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Ще изразя своето мнение относно човекът Сашо, който оперира в района на Дружба в сервиза срещу гумаджиите. Мнението ми е градено на база на наблюдения над работата на този човек от няколко години. Държа също така да споделя, че това е лично мое мнение. Започвам с това, че в началото ме спечели с дълбоките си диагностични познания и скромното си държане. Начинаът, по който обясняваше всеки един проблем изглеждаше логичен и последователен. ДОкато не дойде времето за ремонтите. Започнаха да изскачат едни невероятни цифри, самият той си промени държането, започна да звъни през 2 часа, за да пита дали искам да правим колата или да му се махнела от подемника, че има и други. Когато човек поиска да прегледа колата си при него той винаги е страшно зает и не може да ти обърне внимание, но в момента в който му падне в ръцете се започват едни сложни обяснения къде точно е проблемът, какви електрически вериги иска той да провери и колко страховити са нещата. Започва да звъни през 5 мин, цени не се обявяват и не дай си боже човек да реши да си купи части от другаде, а не от неговия човек "Жоро"...тогава става стращно. Та след като ти е обяснил колко зле ти е колата и колко много работа го чака, въпросният господин, който сам признава, че е самоук започва да ремонтира.Разбира се през това време той ти е обяснил колко много обича да се занимава с това, колко му е на сърце и още 1000 обяснения какво възнамерява да направи. Дойде ли време за сметката също следват обяснения защо точно толкова е взел и колко сериозен е бил проблемът.Следват също и пояснения как е взел от своя хляб, за да ти вземе по-малко пари Близки до мен хора споделят, че за смяна на ремък на кола + масло им е взел 400лв заради това, че не са купили части от него. Забелязвам, че доста хора го възхваляват като гуруто на диагностиката, но не бива да се забравя, че той има екип от няколко момченца, които обучава за последователи и точно те ровят из моторите на колите. Мисля, че това е един доста умен, начетен и хитър човек, който се е научил да вади душите на клиентите си с памук и дори да му благодарят, че му оставят по 500-600лв за ремонти. Пак казвам никога не съм виждал майстор, който по такъв начин да си сменя емоциите и държането. Аз лично не познавам човек който да е правил нещо при него и да не е излязъл изненадан от сметката. Нооо като цяло човекът много си обича работата и разбираш ли за това живее. Е докато има хора, които се връзват на такива неща ще има и хора които да богатеят на техен гръб.

Нямах намерение да пиша, но след поредния оплакал се на мен човек просто реших да ви споделя личните си наблюдения.За да приключа с темата ще кажа, че мой приятел, който е изключително добър, но неук човек на тема коли (че защо му е след като не се занимава с това) даде над 2000лв за ремонт при него, след което го накараха да си смени и ъмната дюза на колата с нова, но той реши да не го прави и вместо 1000лв всичко му излезе 150 при малко по-съвеснти хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...