Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

Не ходете при Багера във Варна да ви ремонтира скоростната кутия. Ако все пак някой ви убеди да отидете и разчитате на гаранцията му от 50000км пак грешка. При мен ставаше въпрос за Х5 с прословутите американски кутии, но видях и аудита с отворени автомати там. Кутията е била два пъти отваряна при предишния собственик и един път при мен за 15000км, сега пак се счупи и след 10 дневно размотаване беше сменена при Цанко.В следствие разхода падна с 1.5-2л/100км, колата върви повече и сменя скоростите по-меко.

Редактирано от yanmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • Отговори 731
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Винаров Авто

Здравейте колеги. От скоро съм собственик на Audi A4 1.8 . Понеже не разбирам много от автомобили , а колата имаше нужда от ремонт - течеше масло от двигателя я закарах на диагностика при Винаров авто. Много прехвален сервиз в Дружба. Може и да разбират от автомобили , но се опитаха да ме излъжат по най-долния и цигански начин.

След направена дисгностика ми съобщиха че имам за смяна по автомобила един кош неща за над 1000 лева и нагоре ремонт , не уточниха точно колко над 1000 лева. Смяна на ремъчни предавки , всички ремъци и обтегачи , гарнитура на глава , гарнитура на капак с о пръстени , свещи и какво ли още не.

Попитах ги за пистовите ремъци дали са за смяна като си замълчах че са нови и са сменени преди по малко от седмица , а господина ми разправя цитирам: Много ясно че са за смяна я погледни на какво приличат , не са сменяни скоро. От там ми стана ясно че ме лъжат взех си автомобила и отидох в друг сервиз където майтора не е известен , но намери проблема и ремонта на автомобила излезе 500 лева с труда.

Огледа човека колата и каза така имаш теч на масло от датчика отгоре и от три семеринга отпред на двигателя , имаш за смяна ангренажен ремък и ролки и ролка на пистов ремък , смяна на гарнитура на капак на клапани с О пръстени. Всичко беше направено професионално и бързо в рамките на един ден. След смяната ми каза предстои ти смяна на водна помпа. Умишлено не съм ти натегнал ремъка на водната помпа , като имаш пари и време ела да ти я сменя. Също имаш за смяна масло и филтри, препоръчително е да ги смениш до две седмици и да налееш антифриз в системата.

Моят съвет към Вас колеги. Ако ходите при Винаров и Ви изкарват безбожни ремонти за много пари идете на друго място за второ мнение. Може и да разбират много , в което не се и съмнявам гледайки постовете , но гледат и да ви одерат кожата.

Редактирано от The Mad Killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Александър в Дружба!

Каква изненада! Връщам се в България и виждам, че господин ГСБ (предполагам така се чете на майчин език) на момента се е намесил, за да спаси вече навсякъде ширещата се лоша слава на сервиза им. Виждам, че форума за вас е втори дом и в същото време трибуна, от която ревностно защитавате интересите си. За да не влизам във форумни войни това мнение ще ми е и последно, а хората нека сами преценят.

Цитат:"Ние какво да кажем за хората, купили си коли за по 20 000 лв, които искат едва ли не да им подарим и частите, и труда си? Или може би трябва да оставим семействата си да гладуват, за да може някой да си гледа кефа с кола, която не му е по джоба?"

Едно време копърките така деряха клиентите си като им казваха: "Брат много е скъп бензина, трябва да храня семейство и затова ти взимам 20лв от Пиротска до НДК.От думите ви разбирам, че вие не сте щастлив от това, че хората карат скъпи коли и желанието ви е час по-скоро те да го разберат по най-неприятния начин. Прав сте господин ГСБ тези хора в повечето случаи нищо не разбират и факта, че карат скъпи коли е идеален повод за вас да им го покажете нагледно.

Цитат: "Всеки минал през сервиза получава протокол черно на бяло какво му е правено по колата, вложени части и труд с цени и тн."

Ако питаме всички минали при вас дали им е ваден сервизен протокол сигурно няма да съберете и 20%, но хайде това не е толкова важно.

Цитат: "Разбира се има и "съвестни" хора да позамажат нещата за некоя стотачка и не след дълго въпросният отново е в джаза с подсилен проблем. Замазан, но нерешен. Ние не сме от тях. Не можем да си го позволим просто."

Браво за тези гръмки слова. Под "съвестни хора" явно имате предвид ваши конкуренти. Очевидно вие сте фен на политиката "ние сме най-готините, защото конкурентите ни не струват", което доста от нас са чували не един или два пъти.

Цитат: "Що се отнася до парите - има хора които са оставяли и 5-6000 лв накуп за ремонт. Всеки си знае дереджето и възможностите, както и желанията."

5-6хил за какво? Аз лично съм виждал там коли за 4-5хил лева, които Сашо лекува с кеф (понеже той си обича работата) за 2-3хиляди.Но пък сте и прав. Не бива вие да гладувате в никакъв случай.

Цитат:"Повечето съвременни коли са убиец на финанси. И за обслужване, и за ремонт. Който не го разбере овреме, после може и да пропищи."

Това ли е причината да има няколко сигнала от хора, които твърдят че ги съветвате тактично да си сменят колата? Това звучи по-скоро като оправдание, а не като решение на даден проблем. Трябва да се научите, че хората оценяват, когато видят загриженост у един майтор, когато видят персонално отношение към тях и към колата им.При вас това не се получава. Излизате с обяснението, че колата е скъпа за поддръжка и айде цакай.Аз веднъж не чух при вас да е имало хубава кола.Всичко което влиза там е мъртво и вие сте единствените които са способни да го спасят.

Цитат: За съжаление насреща не винаги има интелигентни хора.

Хайде сега да нахраним и хората. Първо беше конкуренцията, а сега идват и хората. Адмирирам последователността в разсъжденията ви. Съвсем нормално е по пътя на логиката да стигнем и до обикновенния ниско образован и не до там интелигентен краен потребител, който е дръзнал да се запита "защо?".

За да не се занимавате с "анонимки" е редно да ви кажа, че се казвам Антон, но вие на дали ме помните, а и това не е т значение. От значение какво съм видял и какво впоследствие са наблюдавали и още хора, които са посетили товас място. За мен най-тежката присъда в случая е, че нито един от тези хора няма да предпоръчат мястото и майстора, на когото, повярвайте ми, са имали пълно доверие. Предполагам, че това няма да ви трогне, защото ние сме много малка част от хилядите "не до там интелигентни хора", с които вие за ужас се сблъсквате всеки божи ден.

Пожелавам на хората да си карат колите с кеф, да не слушат черногледи прогнози и винаги да взимат второ мнение. Така се разбира кой какъв е в тая игра и кой за какво точно се бори.

Тони

Редактирано от tailgunnar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За tailgunnar:

Лошата ни слава се шири само в главата ти и никъде другаде. Иначе нямаше да е пълен сервиза със скъпи коли и да идват от другия край на БГ.

За протоколите много се лъжеш - всеки си получава, ако не го иска - копието се пази при нас, в случай че му хрумне все пак.

Естествено, че масата коптори по нашите пътища са мъртви, нали ги карат на автовоз дотук и ги съживяват, колкото да ги продадат на някой разбирач. Естествено е като видиш поредния купил си кола не по джоба му да го посъветваш да си потърси нещо по-тънко за поддръжка. И това съвсем открито се казва.

Честно казано ти нито си първия, нито ще си последния който реве като ощипан, защото не може да си позволи елементарен ремонт на колата.

С тези постове най-много да се появят още хора който са извадят кирливите ризи на вашия сервиз.Това с скъпите коли от цяла България ще се направя че не съм го видял!Как може да пишеш такива глупости?Критиката е полезно нещо.

Баси , а ти кой беше че да казваш кой каква кола да си вземе?

И за да не изглежда като нападка само ще кажа че преди 2 години бях при вас , по някаква случайност.

Колата имаше проблем с топлия старт и тресеше при палене.

Аз помолих да се погледнат тампоните на мотора , а някое от майсторчетата каза че било дюза.

Ще се сетиш ли кой е правилния отговор и дали е била дюза или да ти дам жокер?

Всеки греши , но са малко тези които си признават!

И успех с лъскавите бегачки!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Редактирано от owwyxw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа нещо последно. Никъде не си позволих да говоря какво караш ти, какъв човек си или какво ме дразни в теб. Агресията в думите ти си личи от километри. В нормалните страни хората се опитват да решат проблема, а не се нахвърлят върху този, който е изревал. Виж какво написа преди малко. Каза, че ти е писнало хората да реват, каза, че колите им са гробници, че самите хора са мизерници и взимат пари назаем, за да си карат колите. Прав си за всичко казано и за съжаление такава е родната действителност, но това не е начина. За цени не влизам в спорове. По-горе съм написал къде и какво не ми е харесало. Гарантирам също, че и аз и хората около мен, които са ходили при вас са си плащали на момента и без въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля малко да успокоите страстите :rolleyes:

Споделили сте впечатления, всеки сам си решава- няма нужди от караници.

Впечатления от сервиза на Сашо мога да изкажа лични:

Позитивни: Винаги съм получавал протокол, винаги съм питан какво да ми сложат и дали да се сменя. От доста години имам едната кола и съм запознат с цените на частите и ремонтите по нея, на другата смяната на детайли по окачването ми се стори една идея по- скъпа услугата, но бях наясно от консултации с други собтвеници на такива коли, че обслужването на предница на Фабия не е от най- приятните ремонти. Винаги са били любезни и отзивчиви, като ми гръмна маркуча на съединителя, дойдоха да вземат колата от паркинга ми. Драми съм имал засега с една Варта за едната кола, но в случая просто я купих през тях и ми съдействаха за гаранцията- в Четвъртък ще си взема новата.

Негативи: Веднъж ми счупиха стойка на ЕГР клапана върху капака на въздушния филтър, но все пак беше доста изпечена и се сваля с дърпане клапана от нея- не че не мрънках, но е дреболия. Имах оплаквания и от зле обезвъздушени спирачки след смяна на маркуч между двете помпи на съединителя- колата спираше, но не както очаквам от нея- това са им издънките.

Накратко- - според мен се справят добре, някои манипулации са по- скъпи от средната цена, частите са на нормална цена, случвало се е да се издънят, при мен в малка степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги при проблем можеш да покажеш протокола и ние си отстраняваме грешките. При нас се пази и база данни за извършените ремонти от последните 2 години. Така, че и да е загубен протокола можем да видим какво сме правили.

Който не греши, значи и работа не върши. По-важно е да можеш да докажеш какво си правил. После си носим и отговорността.

И на всеки се казва каквото се вижда по колата. Винаги има и по нещо скрито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не греши, значи и работа не върши.

Това не бива да ти е основен стълб в работата :rolleyes: аз лично не бих се зарадвал от услуга ,преди която ми казват тая крилата фраза!

Иво,то и от каратиста имаше много доволни и бая народ се подмазваха за безплатния чип на легендата ,дет мое да получат,ама има и едни други другари ,дето изреваха със страшна сила ,та...ако не искаш да става дискусия,недей да я подпалваш с мнения ,щото до довечерка мое темата да стане по-палава от оная за протестите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Накратко- - според мен се справят добре, някои манипулации са по- скъпи от средната цена, частите са на нормална цена, случвало се е да се издънят, при мен в малка степен.

Баце, знам че си модератор и така трябва да пишеш /бих казал дразнещо умерено :D/ , ама не е да не се знаят хората. Тва дет го викаш че се справят с нещо понЕкога, колкото и малко да е то, е чиста статистическа вероятност. Дет се казва някой път слънцето огрява и кучи гъз.

При положение че познавам що за стока е "защитника" мога да те светна без никви резерви, че тва са паляци, ама най-страшни и силни.

Този същият, каратеката с ушна кал течаща върху баките, на времето беше отпрал некви хорица отзад. Хуу... случва се, ма преди сичко се случва на идиотите. Но тва не е темата. Каско разбира се нЕма, за кво му е, той бил внимателен шофЕр.

Този същия, с двете дипломи по външно и вътрешно горене, втория във випуска, понеже нЕма кинти, щот никъде не го щЪт, аве цървул страшен, се беше фанал като чирак, при друг виден форумен бояджия... т.е. носеше вода и купуваше банички на тези дет работят там, за да му оправАт колата. Иначе и досега щеше да е с метрото, ако успяваше всеки път да се промъкне без билет и не го гепваха.

Та този същия обЕснява на хора които са недоволни, вероятно с право и просто изказват мнение, агресивно и с плам в погледа. Този ве смехурана... :hilezh:

Тва си е за фън темата, не за технически форум.

Затва го обичам този форум. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези постове най-много да се появят още хора който са извадят кирливите ризи на вашия сервиз.Това с скъпите коли от цяла България ще се направя че не съм го видял!Как може да пишеш такива глупости?Критиката е полезно нещо.

Баси , а ти кой беше че да казваш кой каква кола да си вземе?

И за да не изглежда като нападка само ще кажа че преди 2 години бях при вас , по някаква случайност.

Колата имаше проблем с топлия старт и тресеше при палене.

Аз помолих да се погледнат тампоните на мотора , а някое от майсторчетата каза че било дюза.

Ще се сетиш ли кой е правилния отговор и дали е била дюза или да ти дам жокер?

Всеки греши , но са малко тези които си признават!

И успех с лъскавите бегачки!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Прав си за това, че критиката е за хора с уши, но и за по-широко скроени хора. Господин ГСБ просто подкрепи всичко казано от мен, за което съм му благодарен. Лошото е, че изля доста злоба по всички хора, които са решили да заделят някой лев за немска колица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз да изкажа набързо мнението си за сервиза в дружба и Сашо.

Имам опит с два автомобила там. Единич струваше около 700 лв , а Сашо ми направи ремонт за 600. Нещо тропаше по предницата и не спираше добре. Ами рециклирахме рейка, сменихме спирачни маркучи, барабани и накладки отзад, спирачна течност и ми взе 580 лв. Добре де, но след точно 2 дена ми протече рейката - предишната , "дефектната" не течеше, а просто тропаше предницата! Случи ми се, че разкарах колата и взех друга.

Първата му дума беше , че колата е със свършил съединител - да де, но съединителя беше на 1500 км и до ден днешен си я карам след 25хиляди километра със същия съединител!

После си купих части, и му ги занесох за обслужване- ролки , ремъци, дискове, накладки, той купи от него цилндри за задните спирачки и ми взе........450 лв!

Просто там съм оставил 1000 от най-грешните пари в живота си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де! Нещо не мога да разбера. Така или иначе ако подминем чистия спам и постовете, които са пълни само с хули и обиди има 4 недоволни дотук и то последния е недоволен от парите, които бил оставил.

За последния писал - Алекс - съжалявам брат, ама кола дето струва 700 лв какво общо има с ремонта и за 600 не разбирам. Ако на една А4ка 1.8 20В обтегача за веригата струва 1000 лв и се скапе, а А4 -та струва 2 бона щото е занемарена, а без читав обтегач и верига не върви - ето ти ремонт за 1500 лв на кола за 2000.

Извнявай, ама може да струва колата 700 лв, но като нямаш грам спирачки, какво правиш? Те затова някои ремонти са крайно безмислени. Просто колата е за моргата или наливаш пари в нея доста повече от стойността и за да я докараш на читаво състояние.

Те затова хората ги карат по 150 - 200 000 км и ни ги дават да ги довършиме или да се довършиме с тях. После всеки трети идва с кола, която е взел много изгодно и трябва да вложи пари за още поне една такава.

Е истината е гадна щото бърка в джоба. Обаче ние сме българи и всеки ни е крив, ние сме си прави разбира се, безпогрешни.

Грешни пари не си оставил - което е направено е направено както трябва, ако си имал проблем би било мъжка постъпка да дойдеш и да си потърсиш гаранцията. За рейките - ние не ги рециклираме и последните 2 г дори не ги носим за рециклиране - клиента сам си се оправя, защото не ни е работа после да вадим кестените от огъня. Защото великите фирми за рециклаж като не си свършат работата пак ние го отнасяме. Ако някои иска - има заводски рециклаж, аустауш, нови рейки - ма не са по джоба - ваша си е колата, ваши са си парите, ваша си е грижата. Ако искате сваляме, качваме - ви е си носите рейката, турбото, помпата да ви ги сделат и си плащате само за демонтаж, монтаж. Толкоз.

Купил си си части и си ги донесъл - губиш всякакво право на гаранция, на картата не пиша нищо, което не е доставено от сервиза и после ако стане проблем си е за твоя сметка - такава е практиката навсякъде, а цената за труд за обслужване на половин кола е съвсем нормална (смяна на ангренаж не е евтина, към това предни и задни спирачки - е колко да струва?).

За Тони - злоба няма в мен, никога не е имало. Просто ми е дошло до гуша от безпарични хора с огромни претенции, които понеже нямат здрава почва се изразяват в безподобно плюене по можещи и знаещи хора. Това обаче у нас е национален спорт, така че просто ще го отмина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsb, ако още веднъж изтриеш написани от теб постове, но пуснеш и доклад за "спам" в темата ти <_</> бъди сигурен, че нито едно мнение по твой/ваш адрес няма да бъде скрито покрито. Просто не е коректно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, ти имаш ли акции в този сервиз или си просто на заплата там? Ако е второто що се набутваш въобще да коментираш каквото и да е било? :huh: Очевидно е, че поради една или друга причина хората не приемат коментарите и забележките ти за задоволителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ти нема ли да се спреш? Нямаш идея явно колко народ е пропищял от твоите чудни масла. И вчера някой се оплака от прочутото ти Мейле.

...

Ами аз редовно си взимам масла от него и не съм пропищял, досега де. И то не за една кола. :rolleyes:/>/>

Освен това ще те светна нещо, което нито ти, нито прехваленият ти майстор ще можете да осмислите.

Преди време писах на АСЕ-то че ми трябва 1л. масло, спешно. Той ми каза няма проблем, утре ти го пращам. На другия ден човека се обади и каза че в момента няма еднолитрови разфасовки, но след като ми е обещал, ще ми изпрати 5л. туба, на цената на еднолитрова. И го направи.

И това ти го пиша, не заради далаверата... нито аз забогатях, нито той обедня. Друго имах предвид, ама ти едва ли ще вденеш. Ако има затруднения питай спокойно, ще ти го обЕсня още по-лесно смилаемо. :rolleyes:/>/>

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човеко , много си смешен!Верно ли вчера си едитна мненията и си пуснал доклад за спаМ? :flehan:/> :flehan:/>

Кое се плюе безприлично , като ти сам приканваш всички да ти сипват още и още с малоумните ти коментари и обяснения.

А и най-малкото както казах в един от коментарите /който беше изтрит/ ти си НИКОЙ за да казвеш на хората че са си взели таралясник или че немогат да си поддържат колата.

Който плаща , той поръчва музиката сеш се?

Повечето хора просто за изразили МНЕНИЕ в темата /Къде да не ходим!/ , а ти обясняваш как едва ли не целиО форум е пълен с балъци и хора който са си купили трошки!

Смях в залата!

Господин ГСБ се изложи и това го виждат всички, но моят проблем не е свързан с него, а с този който ръководи парада там. Господинът с тъжната физиономия, който само чака да отвори някоя кола, за да почне да практикува хобито си. Поредният случай е на мой много близък човек, който години наред се кълнеше в тях и си даваше парите на Сашо като му имаше пълно доверие. Наскоро обаче и той не издържа след като се оказа, че вместо проблем за 850лв (както Сашо му е казал) се е оказал проблем за 20лв. Без да гледа, без да пуска диагностика Александър му е заявил, че щом се чува звук от турбо компресора значи е "отишъл" и ще трябва ремонти да се правят. Момчето не разбира, беше се притеснил доста и ми говореше за разни соленоиди и сякакви щуротии, които Сашо му е наговорил, преди да се окаже, че датчик (който дори не е развален) е давал проблема. И за капак на цялата история тия дни му се е обадил да му каже, че проблемът е отстранен и онзи му отговорил, че само му е губил времето. Александър много добре знаел, че точно това бил проблемът... вие си правете заключенията. Само ще кажа, че тук говорим за момче, което до последно вярваше на този майстор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, замолвам ви (любимата ми глаголна форма на любимия ми глагол :hilezh: ) да не спамите- ако се вадят кирливи ризи- пишете случка и четящите си вадят изводи, че сега стана лафче, чак на мъжка любов замириса :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте малко сега...

за кой Владо говорим?

За онзи Пловдивски миндил, дето дори в 22.00 вечерта да му звъннеш, винаги вдига телефон и на другия ден е приготвил това, което си поискал почти в полунощ ли?

За същия ли измамник говорим, дето продава от доста време маслото на зет ми в Пловдив за дръгелите и последния до сега не е успял да си счупи мотора на коя да е от тях, при положение, че трудно прави разлика между лампа за масло и лампа за габарити?

Ма аз тоя Владо не мога да го трая, що за човек е, да идеш в магазина му, да го няма, щото видиш ли имал наглостта да иде да праща някакви стоки по Еконт, но да ти предложат да останеш да го почакаш вътре, имаш ли нужда от кафе, чай, прочее, без дори да си се представил кой си и за какво го търсиш....

Не знам как може някой да си пазарува от него, не е редно това момче да работи и секунда след обявеното работно време, как така и от къде на къде има правото той същия Владо да работи за разни хора извън работно време и да си позволява наглостта да прави отстъпки за хора, които без да познава, се представят от името на негови приятели, които пък не е виждал от години?

Е не знам, честно казано, след всичко изложено от мен, което знам за това лице, ако говорим за едно и също де, просто не мога да си представя как тоя същия има право да пише в тази тема...

Изненадва ме въобще намесването му в тази тема на името му като некоректен и търговец с некачествени продукти, всъщност това е първото негативно мнение за него, което чувам.

И някак си, без да искам постът ми да се приеме като еднолична негова защита, мога на драго сърце да заявя, че това е един от малкото ми познати в Пловдив, за когото бих гласувал с две ръце и два крака като хора, които са безкомпромисни с авторитета си и качеството на предлаганите от тях стоки.

Пък който иска, да си говори каквото ще, за мен всяка дума в негов ущърб е чиста проба клевета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ще съобщя с информативен характер, че след първото ново мнение НЕ ПО темата, ще я заключа.

Наказания няма да има, де :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявям си да отключа темата, защото тя е информативна и няма нищо общо с простотията на определени субекти, подвизаващи се тук.Като модератор, и без да намесвам личните си пристрастия, ще помоля потребителя gsb да не си позволява да превръща форума, "който много люби и харесва" в поле за избиване на комплекси и бизнес реклама. По-отдавнашните обитатели тук още помним анонимните му теми с оплюване на клуба и форума. Така че-кротко! Тук се подвизаваме достатъчно юристи за да се ловим на презрели банани.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля с това да приключим по този въпрос. Темата по принцип е за негативни мнения, но не бива да се прекалява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕМ комплект на Паблово.Опитват се да пробутват китайски боклуци на цената на читави части.Издават фактура след една седмица и те молят да пишат нещо друго/за карета ставаше въпрос/.Прекопуват ги от Еврото и те цакат яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един сервиз където да не ходите . Автосервиз Ферди при ПЖИ в София.

Случая с предишния ми автомобил. Колата придърпваше от време на време , понякога трудно палеше. Закарвам я във въпросния сервиз и я оставям за ремонт и случката е следната.

Обаждат ми се от сервиза и ми казват че бил запушен катализатора. Бил за смяна и ме питат дали да го махнат. След малко ми звъни телефона , махнали го ама не е това проблема , даже не ми и върнаха катализатора. Сега проблема бил в датчика на въздуховода бил заминал , ама не били сигурни - за информация тоя датчик нов е 300 лева. След още известно време ми звъни пак телефона , запушена инжекцията била за чистене и колекторите и те. След още около ден и половина работа колата ми била готова и да ида да си я взема. Ремонта бил 360 лева . Отивам да си взема автомобила и викам ще направя едно кръгче да видя как е и идвам. Минавам през една локва и ми падат гърнетата - оставям на вас да прецените как са заварени след свалянето на катализатора и какво и дали е направено след премахването му. След още малко каране колата започва да сеца пак и установявам че проблема не е решен и директно си тръгнах.

Цитирам последвалия разговор с шефа на сервиза по телефона:

След 10 минути ми звъни телефона и в стил gsb шефа на сервиза ми вика какво става . Викам какво става ли . Повече да не сте ми се обадили , пари няма да видите и колата няма да видите. Ама момче моля те ела ще намерим проблема . Кой проблем ще намериш ти бе ? Тоя който го търсите 3 дена и незнаете за какво иде реч ? Ще ми оправиш генерацията ? Ще ми върнеш катализатора ?

Шефа :

Ама ние не сме сваляли катализатора . Ние я карахме колата на друг сервиз .

Аз:

Ами като я карахте защо не взехте катализатора? Знаеш ли колко пари струва нов ? Не ми се обаждайте повече че ще ви осъдя като едното нищо.

И така драги колеги приключи разговора.

Няма да повярвате къде ми поправиха колата . Отивам в една автоморга по стечение на обстоятелствата да купя части за на баща ми стария автомобил и обяснявам на момчетата какъв ми е проблема на автомобила и човека който ми продава частите вика цитирам :

Момче знам къде ти е проблема на автомобила и ще ти го поправя за сумата от 60 лева , а аз го гледам учудено и мисля тоя па луд ли е , глава ли го боли ? Обаче казвам добре : ето ти колата аз отивам да пия една бира като дойда след 30 минути ще е готова нали ? Да бе момче. Отивам след 30 минути и тоя вика готов си 60 лева.

Викам нямаш грижи правя едно кръгче ако е ок ти плащам частите за колата на баща ми и за моята. Той вика ок . Правя едно кръгче и чудо колата е наред . Питам какъв беше проблема , а той ми отговаря бензиновата ти помпа момче и ми вади старата и вика ето ти твоята може да се поправи ако искаш, и до ден днешен колата работи с тази помпа втора употреба и така и продадох автомобила.

Така че колеги внимавайте къде карате колата си и на кого я доверявате.

Редактирано от The Mad Killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...