Jump to content

Разход!


liyan

Recommended Posts

Незнам как го смъкваш тоя разход с 2 литра под каталожния :zustimm: А иначе забравяш че има голяма разлика между АФН и ХДи..Говорим си за съвсем различно поколение двигатели,единия Common Rail а другия съвсем обикновен турбодизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 247
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

7,56л/100км среден разход за 18000км

http://www.spritmonitor.de/en/detail/289269.html

Колата е фиата от подписа, койте е най-простият турбо дизел. Дори турбото му не е с променлива геометрия. Двигателя не се слави с нисък разход по принцип.

Нафтата на 95% е от Лукойл.

Сега почвам да сипвам само на ЕКО да видя дали ще има разлика :flipoff:

Редактирано от Geraka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде са шОпите дет докарват 6 градско зимата с 1.9тди :flehan:

Тва е много относителна работа.При мен в София градско дава 10-12 разход .Като си отида в Карлово дето няма задръствания 15-16 :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е много относителна работа.При мен в София градско дава 10-12 разход .Като си отида в Карлово дето няма задръствания 15-16 :flehan:

Да , повечето пъти в малките градове , разхода е дори по-голям , особено зимата - точка А и точка Б са ти на 2 км а това , че няма светофари , не означава , че няма стопове през 2 преки . В София имаш и дълги булеварди , където можеш и 4та-5та да си удариш със 60-80 км/ч , докато "на село" няма такива неща . Та за това си мисля , че е напълно възможно в град като Карлово , да ти даде по-висок разход от София ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как го смъкваш тоя разход с 2 литра под каталожния :flehan: А иначе забравяш че има голяма разлика между АФН и ХДи..Говорим си за съвсем различно поколение двигатели,единия Common Rail а другия съвсем обикновен турбодизел

Съвсем плавно и бавно каране... така, че да не се чува двигателя и в колата да е тихо за лафче :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше споменал, че се дават данни по малки от колкото дават производителите. Та на мойте 5 на 100 да спомена само, че по книжка ми дават 4,6 на 100 извън града. 7,9 в града и 5,8 комбинирано. Ако някой не вярва ще я снимам:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ауди А6 2.5 TDI AFB автоматик, градско в София 14л. Извънградско София-Смолян 6.6л., като на магистралата съм карал 120-140км., но мисля, че градското ми е доста. Това са стойности от бордкомпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От януари 2009г. досега ми дава 7,3 среден разход, 80% карам в София, иначе зимата около 8,0-8,5, лятото 7,0 градско, извънградско спокойно каране около 5,5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо от опит знам ,че горенето на една кола зависи най-много от техническото състояние на автомобила и манталитета на каране (тежината на дясното краче) ... така реших и аз да засека практически разхода ... и доста се учидих от резулта смесен разход 8.1/100 -а Колата е А4 2.5 TDI quattro,типтроник,гуми 15/195 Варна-Бургас с трима човека(свидетели) по 100кг. :bia: +багаж.....мисля ,че този разход е приличен даже нисък (очаквах поне 9 и нагоре) като за автомат с quattro,преминаване на планински проход и на места скорост до 160км./ч:

-Градско Варна(при "прилични" задръствания) -26км

-Селско (Междуградско Варна-Бургас) -133км.-(каране-нормално без сметки за пестене на парвите участъци 100-120км./ч. ....и рядко до 160км/ч.)

-Градско Бургас-18км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как го смъкваш тоя разход с 2 литра под каталожния :rolleyes: А иначе забравяш че има голяма разлика между АФН и ХДи..Говорим си за съвсем различно поколение двигатели,единия Common Rail а другия съвсем обикновен турбодизел

Няма да се разберем така :rolleyes: . AFN не е съвсем обикновен турбо-дизел, а е TDI (Turbocharged Direct Injection)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен последно даде 5,7 среден разход.

Обаче в града си ми лочи здраво колата.

Не знам дали има някакъв проблем или не,но в града гори,а извънграда не.

Сега сложих джантите и не съм я засичал,но според мен бая ще се вдигне разхода с тези гуми.

225/45/17 и 225/50/17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се разберем така :rolleyes: . AFN не е съвсем обикновен турбо-дизел, а е TDI (Turbocharged Direct Injection)

Градски,май не си ме разбрал нещо.Говорим за дизел с променлива геометрия и... КР,с всичките му там пиезо инжектори и работи.

Не се опитвай да впечатлиш с някакви умствени качества

Идеята е че неможе по-старо поколение двигател да се сравнява, с последно поколение.На баща ми френския кенеф е 2.0ХДИ и харчи 5 в София,мойта с ръчка я докарвам до 9.

Както и да е..сигурен съм че пак няма да ме разбереш :rolleyes:

Редактирано от owwyxw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен последно даде 5,7 среден разход.

Обаче в града си ми лочи здраво колата.

Не знам дали има някакъв проблем или не,но в града гори,а извънграда не.

Сега сложих джантите и не съм я засичал,но според мен бая ще се вдигне разхода с тези гуми.

225/45/17 и 225/50/17

Колега според мен колата ти щом е икономична извън града,то би трябвало да няма такава голяма разлика.Явно стила ти на шофиране е малко по агресивен.И имай в предвид,че ти самия не можеш да се усетиш.Може да го забележи друг шофьор,който се вози до теб.Знам го от личен опит....,а и по принцип този двигател е страшно икономичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или в града я засичам от лампа до лампа и затова се получават сериозни отклонения..

Колега на АВАНТА резервоара е плосък нали ? като на всички комбита ?

И горивото спокойно се шляйка напред назад и това се отразява на бензиномера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,шляка се и е доста неприятно,най вече когато е пълен.Но стрелката ми не се мърда.Ще ти кажа аз как го засичам.Като ми светне лампата веднага пълня до горе(така дава най-малки отклонения).Запазвам касовата за да знам точно колко е изгорила до светване отново на лампата.Колкото повече е горивото,дава по малки отклонения.Пример-ако сложиш5-10литра и влезеш 2-3 пъти в як трафик и лампичката ти светне малко по рано-ще излезе страшен разход.Така,че пълни до горе и джиткай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градски,май не си ме разбрал нещо.Говорим за дизел с променлива геометрия и... КР,с всичките му там пиезо инжектори и работи.

Не се опитвай да впечатлиш с някакви умствени качества

Идеята е че неможе по-старо поколение двигател да се сравнява, с последно поколение.На баща ми френския кенеф е 2.0ХДИ и харчи 5 в София,мойта с ръчка я докарвам до 9.

Както и да е..сигурен съм че пак няма да ме разбереш :rolleyes:

"Градски", не беше нужно да ме обиждаш.

Съгласен съм с теб, но визирах, че AFN не е обикновен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 ТДИ AYM (155 коня), Tiptronic 5 ск.

Градско СФ 10-15л / 100 км. По-малко ... трудно.

м/уградско - 4000 км по Европа, пълна кола, хубава нафта - разход 7.1 за целия преход при автопилот и средна скорост около 100 км/ч.

5 скорости за този мотор са малко, при висока скорост си харчи здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

1.9TDI-AHF-110kc- 4.8/100km + klimatronik извънградско и 6-6.5/100km+klimatronik в града, но климатроника не е пстоянно включен, а от време на време, колата я карам нормално когато ми се прииска я настъпвам! Междудругото борда ми показво 5,9л-6,0л/100км в града, но я засичам по зареждането и дава 6,2-6,5л/100км

Колега аз съм със същата, само че с две врати разхода почти се покрива с твоя доволен сам много от колицата !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с B6 Avant 1.9 TDI AWX 131hp. Според зависи как карам, шари между 6.0л и 6.8л, което за мен е доволен разход (засичано от мен, не по борд комп.). Забелязал съм, че като я опъна до Пловдив да речем с нафта от Еко + добавка за изчистване на горивната система, след това разхода леко пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А3 ТДИ 110кс. с включен климатроник и 17-ки джанти на дълго 120км-130км.(5.2Л)на 100км.Градско 6-7,5 според сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...