Jump to content

Разход!


liyan

Recommended Posts

  • Отговори 247
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

AUDI CLUB BULGARIA (Ауди Клуб България) > Ремонти, Консумативи, Сервизи, Тунинг > Дизел

Хахахах, като съм влезнал в темата от "нови коментари" и хич не съм видял... :hilezh:

Пък и знам ли може да има и нафта с такава турбина :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя студ 50лв=200км около 12-12.5 на 100км. Климатроника на МАХ да топли и от време на време ръчни по снега и пълна газ пък на разхода майната му !

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора на моята е 1.9 tdi PD 85 kW - AJM автоматик и е почти на 10 години.

Държи средно стойностите посочени в етикета до резервната гума:

9.6 / 5.3 / 6.9 - извънградско / градско / смесен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А3 1.9 101к.с П.Д.

Градско-6/6.5 тва за варна говориме ако е в софето незнам..може и пове4е..

Извън -4.5/5.5 мн зависи как я карам

А6ц4 ААТ

Градско- 8.5/9

Извън- 6/7 ама леко каране не бързам много ако я тъп4а може и пове4е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1,9 TDI 116 кс.

Скоро го взех и мога да кажа само за извън града.

5 на 100 при средна скорост 140

:respekt: внимавай ако караш по-бавно да не прелее.

Как ги смятате тия 140 средна скорост начи си карал 160-70 поне за такава спри се има време до 1.ви април

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е даже 160 - 170км. Като си знам нашите пътища, не ми се мисли как трябва да карате за да я постигнете. .... нещо близко до скоростта на светлината :respekt: .

Аз варирам от 5.5 до 6.9л извънградско на Г4 - 1,9 TDI ASZ.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:puke: внимавай ако караш по-бавно да не прелее.

Как ги смятате тия 140 средна скорост начи си карал 160-70 поне за такава спри се има време до 1.ви април

Еми сметнах ги от Есен до Виена. Само магистрала. Както знаеш в Германия няма ограничение. Има само на някой отсечки. В Австрия е 130, но при 140 никой не те спира. Дори слушах куките по телевизията че нагласят радара на 145 :rolleyes:

В Германия карахме с 160-170, в Австрия с 140. Просто бяхме 1 час в задръстване в Германия. Ако не беше задръстването щеше средната да е 150+

П.с. Като купих колата показваше че има пробег за 10км. Големи цигани в тез автокъщи. И навсякъде са така. 10 евро не им се дават. Напълних я до горе, влязоха 55 литра. Есен - Виена е 960км. + 45-50 мин. задръстване (около 8км беше) и като стигнахме пред нас показваше 50км пробег че остават. Като сметнеш и малко градско в Есен и около 20км градско във Виена, сам ще достигнеш до сметката колко гори :puke:

Редактирано от Panta77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flipoff: внимавай ако караш по-бавно да не прелее.

- муаххахах , човек убие ме от смях :lol:;) ;)

Как ги смятате тия 140 средна скорост начи си карал 160-70 поне за такава спри се има време до 1.ви април

- ами на Ф1 карат със средна скорост 200 км/ч и 300-320 от време на време , 140 ти е средна скорост на ВРЦ , значи тука тука със 160-170 и дава 5 - супер кола :bia:

Аз варирам от 5.5 до 6.9л извънградско на Г4 - 1,9 TDI ASZ.

- първия човек с Голф ТДИ казал истината - евала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта ламя - предно,ръчка 5 зъба,2 зонов климатрон не се спира(не знам дали има значение - еднозонов или двузонов) , 15ки на 205х65 (не се смейте за провинцията си трябват балони) :

- извънградско 8 ако ми се гледат природни забележителности - демек скорост 100-120 км/ч . При нормално каране 9л , при здраво ръчкане - колкото си иска

- градско - колкото си иска :flipoff:

Аз разхода , като купувах го преценявах така - извънграда + 1-2 литра от каталога ако искаш да караш като бял човек , градско + 2-3 л от каталога . Виждам , че има доста хора на които колата им гори наполовина от каталог . Само ще вметна нещо - дизел при 200 , на кола по-голяма от Голф , гори 20+ а за бензина , по-добре да не го казвам на глас , да не ме заболи сърцето :bia:

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно сме се събрали са се лъжем тук. Аз изнесох при какви факти ми изгори 52-53 литра нафта. Колко гори колата сам смятай. В България съм сигурен че ще ми гори повече заради лошите горива :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно сме се събрали са се лъжем тук. Аз изнесох при какви факти ми изгори 52-53 литра нафта. Колко гори колата сам смятай. В България съм сигурен че ще ми гори повече заради лошите горива :(

И тоя момент го има - познавам няколко човека , които си купиха нови коли бензин , само заради боклучивата нафта в БГ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕЛ-а ми даваше лятото около 10 градско София. И то със следното гориво 30 нафта от черния пазар, 15 олио и кило бензин, тая смеска ми излизаше точно 50лв и изминавах над 400км. Много доволен бях от тази кола докато работеше :hilezh: .За сравнение 2.5тдс ми даваше градско със същата смеска 17-18 :Х, ауди рулз :hilezh:

пс: Да вметна и още за една печка 2.3Д Сиера 67hp. Тя ми даваше към 12 градско - 2към едно олио:нафта (10олио 5нафта)-някъде 6-7лв за 100км :flipoff: Друг е въпроса, че и пешеходците ме задминаваха :hilezh: и след мене меришеше на мекици....

[кило бензин~2.00лв]

[кило нафта=1.60лв]

[кило олио(използвано)=0.00лв]

пс2:НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА!!! :hilezh::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще вметна нещо - дизел при 200 , на кола по-голяма от Голф , гори 20+ а за бензина , по-добре да не го казвам на глас , да не ме заболи сърцето :gaehnen:

Мче не всички моята е на около 12 моментен на икономайзера стига да паддържам а не да ускорявам :blowingup: инъче стрелката изчезва от скалата :blowingup: Те ти пример реална средна скорост и разход при силен трафик от Бургас до София за нея съм карал чувствително над 200 където пътя позволява

Все едно сме се събрали са се лъжем тук. Аз изнесох при какви факти ми изгори 52-53 литра нафта. Колко гори колата сам смятай. В България съм сигурен че ще ми гори повече заради лошите горива :lol:

По принцип тва че си засекъл разхода навън не в БГ+ техната нафта ок но пак ти казвам че при тази скорост е невъзможно все пак ти си знаеш нали сам си зареждаш на колонката

пс2:НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА!!! :ertrink::blowingup:

Леле ти със сигурност имаш здрави нерви щом ти се разправя с цифра ремонти поради тия нововъведения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕЛ-а ми даваше лятото около 10 градско София. И то със следното гориво 30 нафта от черния пазар, 15 олио и кило бензин, ....... доволен бях от тази кола докато работеше :unsure: .

Нормално е да не работи вече :hilezh::stupid::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕЛ-а ми даваше лятото около 10 градско София. И то със следното гориво 30 нафта от черния пазар, 15 олио и кило бензин, тая смеска ми излизаше точно 50лв и изминавах над 400км. Много доволен бях от тази кола докато работеше :D .За сравнение 2.5тдс ми даваше градско със същата смеска 17-18 :Х, ауди рулз B)

пс: Да вметна и още за една печка 2.3Д Сиера 67hp. Тя ми даваше към 12 градско - 2към едно олио:нафта (10олио 5нафта)-някъде 6-7лв за 100км :unsure: Друг е въпроса, че и пешеходците ме задминаваха :D и след мене меришеше на мекици....

[кило бензин~2.00лв]

[кило нафта=1.60лв]

[кило олио(използвано)=0.00лв]

пс2:НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА!!! :(:D

Кво олио, кви 5 лева. Ще ма умориш от смях. Сигурен съм че и на 1000 човека да го кажа, никой няма да е чувал за твоя коктейл :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първо аудито не работи по съвсем други причини d:. А щом мислите, че коктейла ми е толкова пагубен- ваша работа :flehan::hilezh: . Обаче като знам каква е нафтата по половината, да не каже и повече бензиностанций и като знам какви допълнителни простотий се правят в някои, има хора които карат с много по-големи бози, а си плащат за нормална нафта. Така че един съвет, като сменяте олиото на фритюрника, не го исипвайте в канала, а в резервуара ;> :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1.9 AFN

Градско зимата между 8 и 10/Летото го смъквам с литър м/у 7 и 9

Извънградско при леко каране 6

Каде са шОпите дет докарват 6 градско зимата с 1.9тди :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 1.9 TDi 131коня 2002г. AVF двигател. Двузонов климатроник, 6 скорости.

Извънградско: София - Бургас ми изписа 5.5 разход при 120-30 на магистралата и през останалото време 100-110 по пътищата.

Градско: Варира според тежеста на крака - От 6.5 до 9 ми е идвало, но предполагам нормално каране може да се каже 7-8, само градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде са шОпите дет докарват 6 градско зимата с 1.9тди :(

Тоя разход в града е невъзможен и лято и зима и напролет нито наесен! Под 7 да падне в града е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен...

~ 22:30, 2 мацки в колата спокойно каране из София - 6.7/100... това с 2.2ХДИ... 1.9ТДИ-то гори с литър по-малко(та и повече - съдя по АФН-а на приятел) :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...