Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 139
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извън темата е толкова голяма просто защото не сме се събрали тук да правим каталожен форум с техническа литература, не сме роботи и не са ни само Ауди в главите. Още повече форума го има от достатъчно дълго време, че да сме си станали близки от клубните срещи и да се е породила нуждата от повече лични контакти, а там е мястото за такива.

Не може да се сере само под предтекст, че така или иначе всичко си е е*ало мамата, та едни 10-20 спама на ден не са от значение. Още повече мисля сме единствените толкова толерантни с онова "долу". Или греша?

Ако толкова според вас нещата опират до модераторски контрол - няма проблем. Ще отделям по час на ден да чистя, ще раздавам по някое друго предупреждение и отстранение за седмица и евентуално ще има ефект. Ще станем като казарма. Супер! Направо мечтата на поета!

Не става само с мачкане.

Нали KYPO и Rulz?

Адрес на коментара

Самономинираш ли се или само така ми се стори? :unsure:

Сериозно, явно форума има нужда от повече хора в модераторския екип. Хора, които да имат достатъчно свободно време, което да губят във форума, за да може да се реагира своевременно на изявите на някой нов "усер", а не след 5, 10 или 24 часа, след като е осрал на воля половината форум. Вижте BMW форума например - не са кой знае колко по-големи от нас, но има в пъти повече модератори. Всеки раздел си е даден на двама, трима различни човека и така.

Адрес на коментара

Ми, то при нас сме по 4 модератора на форум. Все се намира някой който да се намеси и да почисти.

Възможен вариант за по-бърза реакция от модератор е бутончето "Докладвай" - използвайте го за новите "звезди". Не те да ни докладват, когато всъщност искат да пишат в тема.

Адрес на коментара

Пробелма е че модераторския контрол се занимаваше само с няколко човека и с нищо друго. Не обърна внимание че някой от тези хора предоставят полезна информация, да не говорим че нещата се превърнаха в лична напатка.

Адрес на коментара
Ми, то при нас сме по 4 модератора на форум.

Четирима сте, ама на цял форум. А ако има повече модератори, между които да се разделят отделните секции на форума ще е по-лесно и за вас. Едно е да ровиш целия форум за боклуци, друго е само 2-3 раздела. Хем ще имаш по-малко работа, хем ще си я вършиш по-качествено.

Адрес на коментара

Ако трябва да има повече модератори, то трябва и да се прецизира какво точно и как трябва да бъде модерирано ...

В противен случай ще се окаже, че "изпращаме на фронта войници без патрони в пушките" ...

Адрес на коментара
Пробелма е че модераторския контрол се занимаваше само с няколко човека и с нищо друго. Не обърна внимание че някой от тези хора предоставят полезна информация, да не говорим че нещата се превърнаха в лична напатка.

Амиии.... дилема! Хем гамени, хем полезни за обществото. Брех, мааа му стара. Това ще дойде проблем. Дай някакво предложение?

Личните напатки са специалитет на определен кръг от хора. Голямата им уста и остър език ги издигнаха в такъв култ, че мнозина си ги сложиха в подписите "Освободете онзи, осводобете този". Сърцето да ти се скъса.

Адрес на коментара

Уизи, дайте някаква статистика за това къде са най-много изцепките, грешно пуснати теми, теми по 2-3-10 пъти, безмислени теми. Слагайте още един (нов) мод да се занимава само с тях. Това е моето мнение. Аз се сещам за главен, тунинг и купува-продава.

Редактирано от doc_mc
Адрес на коментара

За Купува/Продава нуждата е крещяща според мен, защото голяма част от новите потребители се регистрират именно, за да пуснат нещо там. И не им се занимава особено с четене на правила и т.н. - изакват си лайнцето и изчезват.

Адрес на коментара
Амиии.... дилема! Хем гамени, хем полезни за обществото. Брех, мааа му стара. Това ще дойде проблем. Дай някакво предложение?

Личните напатки са специалитет на определен кръг от хора. Голямата им уста и остър език ги издигнаха в такъв култ, че мнозина си ги сложиха в подписите "Освободете онзи, осводобете този". Сърцето да ти се скъса.

Ами това също е проблем създаден от Админското отношение. Както и да е, направи се спамилня и там стана проблем, а уж нямаше да има контрол там па то кво стана. Решение е това което не е изгодно за мнозинството да се трие с обяснение защо е изтрито/скрито и до там. Ако има 2-ро защо се оставя без отговор и точка, слага се в условията на форума, като се регнеш си те пита дали си съгласен. Като си съгласен нямаш право на възражение и точка, като не ти изнася не влизай. Модовете да си вършат работата по правилата на форума, без лични и пристрастни отношения и всичко ще си доиде на място.

Адрес на коментара

Незнам как става модерирането по другите форуми, но имам поглед тук и мога да кажа, че за да бъде модерирано "при нас" на един модератор му трябват близо 3-4 часа дневно , за да изчете всичко ново и да отсее това, което трябва да бъде махнато (а през това време има друго написано, което също трябва да се прочете :unsure: ).

Кой от сериозните и авторитетни хора тук, може да си позволи да отделя по 2-3 часа дневно ВСЕКИ ден ? - няма такъв предполагам.

Не забравяйте , че и тия хора влизат във форума за да четат и да се забавляват, а не само "да чистят" .

Бихме им помогнали доста, ако докладваме за всеки пост, който сметнем, че не му е мястото във форума, а не само да се чудим как да "нахраним" поредния "неорентиран" новак, дръзнал да пита без основание...

Аз също мисля, че още един-двама модератори няма да са излишни.

Адрес на коментара
Незнам как става модерирането по другите форуми, но имам поглед тук и мога да кажа, че за да бъде модерирано "при нас" на един модератор му трябват близо 3-4 часа дневно , за да изчете всичко ново и да отсее това, което трябва да бъде махнато (а през това време има друго написано, което също трябва да се прочете :unsure: ).

Кой от сериозните и авторитетни хора тук, може да си позволи да отделя по 2-3 часа дневно ВСЕКИ ден ? - няма такъв предполагам.

Не забравяйте , че и тия хора влизат във форума за да четат и да се забавляват, а не само "да чистят" .

Бихме им помогнали доста, ако докладваме за всеки пост, който сметнем, че не му е мястото във форума, а не само да се чудим как да "нахраним" поредния "неорентиран" новак, дръзнал да пита без основание...

Аз също мисля, че още един-двама модератори няма да са излишни.

Това също, но според мен храненето преди да почне трябва да му се обясни за какво става въпрос, ако не схване тогава да се храни колкото може.

Адрес на коментара
пей си пенколио, dixi пак публикува :unsure:
Това също, но според мен храненето преди да почне трябва да му се обясни за какво става въпрос, ако не схване тогава да се храни колкото може.

Е те на този потребител лично аз му обясних в ЛС, какво и къде бърка. Отговора му можете да видите сами ... ТУК

Адрес на коментара
Е те на този потребител лично аз му обясних в ЛС, какво и къде бърка. Отговора му можете да видите сами ...

ами какво чакате думкайте го. човека даже е обяснил че си е негова работа къде колко и кога ще с..е

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...