Jump to content

Recommended Posts

Има отделна тема за благодарности, нека да има и за оплаквания.

Анатемосайте хората, които с некоректността си са си заслужили Алената буква!

Популяризирайте имената им, за да депопуляризирате делата им!

Осветете ги!

Заличете ги!

Темата дебютира с колегата marskia, с когото, след като договорихме подробности по продажбата и доставката на едно детско столче, съмнително-извинително смотолеви (дума, чийто корен - "смот", много му приляга), че в същност някой ме бил преварил вече.

Странно е защо въпросния троянски осел (нещо като антипод на Троянския кон) не държи на търговската си репутация (в неговия случай ре-путация, т.е. станал е путка за пореден път), след като всичките му теми са в раздел купува/продава???

Айде, хаирлия да е!

Адрес на коментара
  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дано не оцелее много дълго тази тема...

Макар, че ... надали ... :rolleyes:

Явка, ще я бъде темата. Знам за ужилването на неколцина от нас от наша колежка, но не ми е мястото да пиша, защото не съм потърпевш. :hilezh:

Адрес на коментара
Публикувано (Редактирано)
Дано не оцелее много дълго тази тема...
В някой форум-утопия сигурно, но тук средата е антиутопична, тоест хранителна.
Знам за ужилването на неколцина от нас от наша колежка, но не ми е мястото да пиша
Напротив, Кокич, мястото е от мен, от теб е моралното задължение да предпазиш колегите си. Ако е проверен факт, а не слух, то имаш пълното право да му дадеш гласност. Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара

По мои наблюдения,в повечето автофоруми има подобни теми.Вярно,основно става въпрос за измами в купува-продава.Тук доскоро нямаше проблеми,или поне нямаше оплаквания.В крайна сметка,форумът е частен и собствениците ще преценяват дали да има такава тема.

Аз примерно бих добавил всички знайни и незнайни доносници,които явно са отворили толкова работа на модераторите,колкото спам тиймът в най-добрите си години не е успял. :rolleyes:

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Темата дебютира с колегата marskia, с когото, след като договорихме подробности по продажбата и доставката на едно детско столче, съмнително-извинително смотолеви (дума, чийто корен - "смот", много му приляга), че в същност някой ме бил преварил вече.

колега крайно съм критичен по повода по който отваряш темата, за мен е несериозен...

защото:

1 колегата има право да го обещае и продаде на който си иска...

2 няма изрично правило за ред, както е например в Продавалник-а

3 нито те е излъгал относно качеството на стоката, нито те е подвел с друга стока, различна от обещаната...

4 ако се е касаело за изпращане по пощата... еми 2 пъти да ходя до там, вместо някой да ми дойде на крак...

За да се очерни някой трябва да имаш солидни доказателства, защото после няма да можеш да го реабилитираш толкова лесно, колкото си го очернил...

За конкретния колега нямам впечатление.

Адрес на коментара
1 колегата има право да го обещае и продаде на който си иска...

2 няма изрично правило за ред, както е например в Продавалник-а

3 нито те е излъгал относно качеството на стоката, нито те е подвел с друга стока, различна от обещаната...

4 ако се е касаело за изпращане по пощата... еми 2 пъти да ходя до там, вместо някой да ми дойде на крак...

Любо бате не си напълно прав, има едни думички морал и етика, или казано общо "мъжка дума" Аз поради тая причина пак си продавам стария салон точно от такива "мъжки момчета. Чаках ги един път се опаричат па не знам си още какво, като през това време 3-ма души ми идваха с парите и го взимаха, но.... обещал съм не мога, е за тва сега пак го продавам. Нема споменавам "мъжът" той си знае кой е.

Адрес на коментара
колега крайно съм критичен по повода по който отваряш темата, за мен е несериозен...

защото:

1 колегата има право да го обещае и продаде на който си иска...

2 няма изрично правило за ред, както е например в Продавалник-а

3 нито те е излъгал относно качеството на стоката, нито те е подвел с друга стока, различна от обещаната...

4 ако се е касаело за изпращане по пощата... еми 2 пъти да ходя до там, вместо някой да ми дойде на крак...

За да се очерни някой трябва да имаш солидни доказателства, защото после няма да можеш да го реабилитираш толкова лесно, колкото си го очернил...

За конкретния колега нямам впечатление.

1/ Факт! Правото е с него, но не и честта!

2/ Истинският мъж няма нужда от Правила. Той има своята дума.

3/ Излъга ме и ме подведе с липса на стока, защото, когато и двамата приехме условията по "сделката", стока имаше. Рекламата обвързва и задължава оферента пред оферирания, да изпълни условията посочени в нея, до изчерпване на количествата.

4/ Като "търговец" няма как да избегнеш известното неудобство от това, да предадеш вещта обект на търговията. И аз искам да ми превеждат заплатата докато подпръцквам мързешката на дивана в къщи, ама шефа вика: "изпращам ти парите, ама по факса..." :rolleyes:

За протокола: обсъждаха се два варианта - по куриер с наложен платеж (предложено от него) и чрез колега-самарянин с път към Троян (допълнено от мен)

Има една приказка: муха и депутат се убиват с вестник, като вестникът се явява някакво средство за масово осведомяване, в случая - форум. А и ти защо мислиш че го черня, на мръсно ли бие? Аз излагам (моите си) факти. Всеки има право на отговор, нека той изложи своите, тъкмо ще стане по-литературно като навлезем в художествената измислица. :hilezh:

Адрес на коментара
Любо бате не си напълно прав, има едни думички морал и етика, или казано общо "мъжка дума" Аз поради тая причина пак си продавам стария салон точно от такива "мъжки момчета. Чаках ги един път се опаричат па не знам си още какво, като през това време 3-ма души ми идваха с парите и го взимаха, но.... обещал съм не мога, е за тва сега пак го продавам. Нема споменавам "мъжът" той си знае кой е.

е може... прав си, НО...

Да го направиш за човек който познаваш де, не ми се вярва да не можеш да намериш съотношение м/у интерес и дадена дума, точно ти...

има десетки начини да държиш на думата си и да си получиш твойто...

Пак казвам - всеки може да се издъни, и то именно когато най-много се стараеш..., затова съдиите трябва да са НАЙ-УРАВНОВЕСЕНИТЕ хора!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
3/ Излъга ме и ме подведе с липса на стока, защото, когато и двамата приехме условията по "сделката", стока имаше. Рекламата обвързва и задължава оферента пред оферирания, да изпълни условията посочени в нея, до изчерпване на количествата.

:rolleyes:

Ако може малко спам по темата, без да взимам страна :D

Ами изчерпали са му се количествата на човека, той к'во да прави, те за това някои викат ареее днеска има утре немааа :hilezh:

Адрес на коментара
е може... прав си, НО...

Да го направиш за човек който познаваш де, не ми се вярва да не можеш да намериш съотношение м/у интерес и дадена дума, точно ти...

има десетки начини да държиш на думата си и да си получиш твойто...

Баце нема мой твой, дал ли съм дума се абстрахирам към кой е. Явно не ме познаваш.

Пак казвам - всеки може да се издъни, и то именно когато най-много се стараеш..., затова съдиите трябва да са НАЙ-УРАВНОВЕСЕНИТЕ хора!

С тая част изобщоне съм съгласен, аз като съм по-импулсивен та кво нямам право да съм недоволен ли, а и както виждаш, не посочих името на "мъжът".

Адрес на коментара
колега крайно съм критичен по повода по който отваряш темата, за мен е несериозен...

Мда-ам наистина продавача не е длъжен да спази уговорката. За кво са уговорките ако не, за да не се спазват. :rolleyes:

п.п.

Имаше една думичка... ЕТИКА...

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара

...така и е редно.

но абстрахирам се от конкретния колега за който причината да е тук е чисто търговска, за да оплюеш някой трябва да имаш още по-солидни доказателства, не причини.

И аз съм имал непричтни случай, но няма да ги коментирам, просто винаги обичам да гледам позитивно на нещата, до последно...

...дразни ме негативизма, и затова така реагирам!

Мразя да се стига до грозните сцени...

Адрес на коментара

Най-добре е тия смотаните сами да си кажат в темата кои са, така няма да им тежи :rolleyes:

И да ги посочим с пръст и заплюем.

Адрес на коментара
Напротив, Кокич, мястото е от мен, от теб е моралното задължение да предпазиш колегите си.

Нямам моралното право да пиша, защото не съм потърпевш. А потърпевшите са ми приятели и им вярвам напълно. Надявам се и те ме разбират. :rolleyes:

Адрес на коментара
Темата дебютира с колегата marskia, с когото, след като договорихме подробности по продажбата и доставката на едно детско столче, съмнително-извинително смотолеви (дума, чийто корен - "смот", много му приляга), че в същност някой ме бил преварил вече.

Странно е защо въпросния троянски осел (нещо като антипод на Троянския кон) не държи на търговската си репутация (в неговия случай ре-путация, т.е. станал е путка за пореден път), след като всичките му теми са в раздел купува/продава???

Айде, хаирлия да е!

Аз този следобед прочетох обявата, видях номера и директно звъннах. Попитах - "Продадено ли е столчето?", а отговорът бе "Има няколко запитвания за него, но никой не ми го е поискал категорично." , аз изрично уточних, че "разбирам, че е свободно и мога да го купя ?" И човекът отговори "ДА". След няколко минути вече ми се обади от офиса на ЕКОНТ, за да ми кажа срещу каква сума ще ми бъде доставено, аз потвърдих, че го купувам и това е.

Разбирам, че чисто времево, нещата са се развили за теб неочаквано бързо, т.е. не си успял да го договориш навреме.

Факт е, обаче, че аз с 1 телефонно обаждане получих абсолютна коректност от въпросния потребител и направих договорката.

Та в твоите очи marskia е некоректен, но в моите - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КОРЕКТЕН, защото в рамките на десетина минути от разговора, столчето бе вече в ЕКОНТ и утре ще е пристигнало.

СЪЖАЛЯВАМ, за това, че точно аз съм те изпреварила ( защото определено си ми адски симпатичен :rolleyes: ) и за това, че трябва точно на твой пост да излагам своя контрапункт.

Адрес на коментара
Нямам моралното право да пиша, защото не съм потърпевш. А потърпевшите са ми приятели и им вярвам напълно. Надявам се и те ме разбират. :respekt:

Аха,аз също знам от такива хора,на които имам доверие,но тъй като не познавам дори въпросната и аз няма да кажа името й....А ако бех сред ухапаните май пак нямаше да го кажа така гласно,но това съм си аз де.....

Адрес на коментара
Аз този следобед прочетох обявата, видях номера и директно звъннах. Попитах - "Продадено ли е столчето?", а отговорът бе "Има няколко запитвания за него, но никой не ми го е поискал категорично." , аз изрично уточних, че "разбирам, че е свободно и мога да го купя ?" И човекът отговори "ДА". След няколко минути вече ми се обади от офиса на ЕКОНТ, за да ми кажа срещу каква сума ще ми бъде доставено, аз потвърдих, че го купувам и това е.Разбирам, че чисто времево, нещата са се развили за теб неочаквано бързо, т.е. не си успял да го договориш навреме.Факт е, обаче, че аз с 1 телефонно обаждане получих абсолютна коректност от въпросния потребител и направих договорката.Та в твоите очи marskia е некоректен, но в моите - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КОРЕКТЕН, защото в рамките на десетина минути от разговора, столчето бе вече в ЕКОНТ и утре ще е пристигнало.СЪЖАЛЯВАМ, за това, че точно аз съм те изпреварила ( защото определено си ми адски симпатичен :flipoff: ) и за това, че трябва точно на твой пост да излагам своя контрапункт.
С теб се разбрахме на лични! Чувствата са взаимни! :hilezh:
аз съм за черния списък.Понеже съм бастун и все още не съм си взел халогена подарен ми от Емилион :flipoff:
То'а па Емилион, да вземе да престане да прави услуги, че ш'е даде пример на останалите и ш'е ми се затрие темата... :flipoff:
Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...