Jump to content

Порше БГ


kokonai

Recommended Posts

Прилагам два официални документа от комуникацията ми с ПоршеБГ в доказателство на това каква търговска репутация градят те у нас и как се отнасят с клиентите си.

След размяната на тези два документа се обадих на г-н Пулев за да го попитам за допълнителни коментари...бях посрещнат с апелативен тон и думите "Давайте да се разбираме с вас един път завинаги... Към момента на продажба това е диска с навигацията ...стар или нов не е наша грижа и ние не смятаме, че сме длъжни да ви дадем актуален такъв... Вярно е, че е стар, а има по-нов, но...ще си го купите!". След няколко изречения той малко посмекчи тона, но ми каза в прав текст ...."Съжаляваме че се чувствате измамен, но ако искате да имате навигация трябва да дадете 800 лв. за диск в магазина и така ще се оправят нещата" ...Ама аз съм дал повече от 5000 лв. за навигацията и няма да казвам колко за колата....а тя просто не работи?!..."Казах ви, това не е наша грижа, ние сме си свършили работата и сме ви продали колата такава каквато е."

Попитах го не може ли просто да ми копират диска който е 2008 и да се приключи спора. "Все пак няма да ви коства нищичко да оставите един добър клиент доволен от покупката!!!"...Отрицателен отговор. :knuddel:

Изводите по всичко това ги оставям на вас и няма да коментирам каквото и да е по това колко съм щастлив от всичко това.

Заедно с това най-любезно МОЛЯ всеки колега, които може да удари едно рамо за намирането на торент или място за даулоад на AUDI DVD 2008 Navigation MMI защото на Порше БГ няма да позволя да ми се подиграват. Жалко наистина, много жалко!

ПП: Изисках копие от договора между лизингодателя ми и Порше БГ. Познайте какво пише там "подробно" за гаранцията!?...Няколко реда които гласят Продавача дава гаранция на автомобила според гаранционните условия на производителя...а те къде са?....познахте нали :)...ми в касата на производителя...нали са фирмени документи :flipoff:

ПП2: Чудя се дали това не е достойно направо за нова тема, но оставям модераторите да решат и ако смятат, че е интересна за самостоятелна тема ще ги помоля да направят каквото е нужно :)

Редактирано от tita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щом са ти нарушени правата по Закона за Защита на Потребителите няма ли какво да се направи по въпроса? Нали има някаква Комисия за Защита на Потребителите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точка 4 от отговора на жалбата, която е и най-щекотлива, мисля че имат право. Ако си закупил джипа 2006-та, получаваш актуализирана навигация към този период. Иначе, по обратната логика, би трябвало да снабдяват вече продадените автомобили и с всички останали иновации в системите, усъвършенствани в последствие. Което, разбира се, те биха направили, но срещу заплащане, както и са ти отговорили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега kokonai , мисля че имам това за което говориш. Бях го взел скоро за подарък на брат ми (Audi S8). Ако се окаже че е този който ти трябва , с удоволствие ще ти го копирам. Мисля че точно 800 лв беше цената му. Е аз пари не съм дал за него.

ПОЗДРАВИ ! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Черпя по много за това мнение :steinigung::hilezh: Само пиши ЛС как да го организираме.

Иначе "жипките" са купувани Юли 2007 и Септември 2007.

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе "жипките" са купувани Юли 2007 и Септември 2007.

Значи от Порше са в нарушение на договорна престация.

...най-много да си го преместят от единия крачол в другия заради това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно ме озадачава начина по който е написано писмото - с доста правописни грешки и малко в "кръчмарски стил" - особенно момента с превода.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, що не го преведеш и не го пратиш на Порше Германия

ако не те мързи и ти се занимава

ще е интересно швабата какво ще отговори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от Порше са в нарушение на договорна престация.

Я пак :steinigung:

Иначе по темата - нивото на обслужване в България е на отвратително ниво и още доста дълго време ще остане такова, за съжаление :hilezh:

В същото време не мисля, че нямаш право да искаш новата карта без пари. Много точно са ти отговорили по този въпрос.

shavo: Изумително е и за мен стилът и пропуснатите букви в писмото... Тези хора нямат ли си юристи, които поне малко да се постараят, отговаряйки на клиент, купил 2 Q7? Предполагам за тях не е чак толкова интересен, но все пак :hilezh: Оставам с впечатлението, че г-н Изпълнителният директор сам е седнал и е надраскал 2 реда в отговор. Което, ако е така, срам за фирмата и за марката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думичката "булгаристан", какво Ви говори?

Ето нещо, което за съжаление, когато го чета вече и ми става много смешно ...

"Аз съм българче свободно,

в край свободен аз живея,

всичко българско и родно

любя, тача и милея.

Аз съм българче и расна

в дни велики, в славно време,

син съм на земя прекрасна,

син съм на юнашко племе."

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, що не го преведеш и не го пратиш на Порше Германия

ако не те мързи и ти се занимава

ще е интересно швабата какво ще отговори

Подкрепям предложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, що не го преведеш и не го пратиш на Порше Германия

ако не те мързи и ти се занимава

ще е интересно швабата какво ще отговори

Между другото , това наистина е доста добра идея. Също съм ЗА !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще си купите кола от тези изроди тук . . . .незнам направо . .. . .

За два броя нови Q7 в Германия ще получите супер цена и ще получите класи нагоре обслужване . . . .Нова кола никога вече няма да си купя от България , два урока стигат . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще си купите кола от тези изроди тук . . . .незнам направо . .. . .

За два броя нови Q7 в Германия ще получите супер цена и ще получите класи нагоре обслужване . . . .Нова кола никога вече няма да си купя от България , два урока стигат . . .

Има нещо вярно. При мен навигацията бачка без проблеми извън и в БГ (няма всички улици, но проблеми не е създавала). От Германия я взехме по-добра цена излезна.

Пиши на немците.

Редактирано от godo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй да го превеждаш даже.Прати им го натурално,да видят какви неграмотници им продават колите.Те ще си намерят преводач,само една пояснителна бележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ,взех отношение по подобна тема от друг раздел тук,но отново ще изразя мнение по въпроса. Не виждам, нищо некоректно в това -ДА ЗАКУПИШ нова и актуална версия на навигационната система с допълнени картографски данни за 2008 (за 2008 година са предвидени 3 ъпдейта !).За справка -цената в Германия е точно 290 еуро и не вярвам, всеки германец или европеец закупил Ауди ,да се тръшка , че никой не му подарява всеки нов упдейт на навигационния диск...Сигурно ,когато си купиш пералня ти подаряват праха за всяко пране,може би...! Но ,за липсата на превод на потребителското ръководство си напълно прав ! А, по отношение на гаранцията -навсякъде в BG e :синджиро си оди ,козатъ ги нема...

Редактирано от Audi R8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не виждам, нищо некоректно в това -ДА ЗАКУПИШ нова и актуална версия на навигационната система с допълнени картографски данни за 2008 (за 2008 година са предвидени 3 ъпдейта !)...

Колега извинявай, ама ти четеш ли :icon_eek: или само си пишеш ей тъй - да трупаш мнения???

"жипките" са купувани Юли 2007 и Септември 2007.

цитат от Жалбата:

zalbaporscheiq7.jpg

Цитат от отговора на "Порше БГ"

letterporschehv8.jpg

Айде сега, ако не ти е трудно - опитай да разбереш колко актуализации и кога има навигацията на Ауди за 2007 ???

Щото това е амен, амен ЦЕЛА ГОДИНА БРЕ !!!! :P

А, по отношение на гаранцията -навсякъде в BG e :синджиро си оди ,козатъ ги нема...

Извинявай, ама тия измекяри, като имат наглостта да искат допълнително пари за самата гаранция :gmorning: - не мисля, че имат право да се ебават по този начин ... :hilezh:

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак става дума за навигация която не работи, така че съвсем си е според мен в правото Коконай да иска работеща, а не да ти продадат нещо нефункциониращо и да искат пари да го оправят :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай, ама ти четеш ли :gmorning: или само си пишеш ей тъй - да трупаш мнения

Ами ,ако са закупени 2007 лятото ,би трябвало да са с версия на навигационният диск-SW 1030 (тази версия е от март 2007),в която за първи път е включена и България!Така че от 2006 до 2007 не са изминали- 2 години,нали !А ,за това ,че неработи коректно-има сервиз...

Редактирано от Audi R8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам, нищо некоректно в това -ДА ЗАКУПИШ нова и актуална версия на навигационната система с допълнени картографски данни за 2008 (за 2008 година са предвидени 3 ъпдейта !).За справка -цената в Германия е точно 290 еуро и не вярвам, всеки германец или европеец закупил Ауди ,да се тръшка , че никой не му подарява всеки нов упдейт на навигационния диск...

Миналата година си закупих от Германия навигация BECKER за 370 евра и вече получавам 3-ти безплатен ъпдейт ,така че съмнява ме за Q7 с навигация да не се предлага . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...