Jump to content

Безплатни винетки, инвалиди и измамници.


KOKO 100 C4

Recommended Posts

КОКО, :flehan: ,въобще не съм решил,че става дума за мене :flehan: .

Просто си коментирам,че ние се ядосваме без да има защо/при положение,че нищо не можем да променим/.

И още едно уточнение-колата на тъщата е Опел Корса 1.0, 42к.с.

Мойта знам, че не става за инвалид,пък и не ми трябва.

Не се ядосвай,със здраве :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

.... В случай че винетката бъде загубена или открадната, нова се издава безплатно само ако е за платена годишна такса. Месечната и седмичната винетка трябва да се купуват наново. . . Цялата статия тук :flehan:  

Значи питането ми е следното: Купил съм си годишна винетка  :flehan:  ,но имам 2 автомобила и след като не мога да я отлепям безброй пъти / твърдят ,че се разрушава  :flehan: / дали мога да отида и да кажа, че е изгубена и да получа нова!?!?!?!? :flehan: Като идея е добре не мислите ли!?  :) Дали ще се получи, какво точно ще искат при издаване на дубликат :flehan:

Oще не съм си купил, но четох внимателно инфото за винетките - не от твоят линк. Помислили са за това - винетката се състои от две части - едната се лепи на стъклото, другата ти е в джоба...Ако ти счупят/откраднат стъклото, с втората част(тази от джоба) отиваш (къде - не знам) и ти издават дубликат. При проверка от КАТ освен стикера на стъклото трябва да представиш и втората част(тази от джоба) - иначе глоба. Вероятно серийните номера на двете части са еднакви, а дубликатът на практика е нова винетка от две части, т.е. - май ще трябва да купуваш и за двете коли - осен ако рабира се едната не я заплюеш само за градско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще не съм си купил, но четох внимателно инфото за винетките - не от твоят линк. Помислили са за това - винетката се състои от две части - едната се лепи на стъклото, другата ти е в джоба...Ако ти счупят/откраднат стъклото, с втората част(тази от джоба) отиваш (къде - не знам) и ти издават дубликат. При проверка от КАТ освен стикера на стъклото трябва да представиш и втората част(тази от джоба) - иначе глоба. Вероятно серийните номера на двете части са еднакви, а дубликатът на практика е нова винетка от две части, т.е. - май ще трябва да купуваш и за двете коли - осен ако рабира се едната не я заплюеш само за градско...

Талона на колата стана още по-дебел! Талон, гражданска, технически преглед, сега и винетка. За чий чеп тогава трябва да се лепи на стъклото, като имаш дубликат в себе си? Предлагам всички документи за колата да се залепят по стъклата, така ще е още по-лесно на КАТаджиите. Измислици премислици!

Off Topic: А бележка за модела и номера на обувките ми да ми трябва? Да не би случайно да съм ги свалил от някой чужд крак - пешеходец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Няма балъци, няма терикати, не говорим за такова отношение към хората, при положение че колата ми е на инвалид и аз съм изрично опълномощен от него да ползвам автомобила и да го представлявам... значи имам право и да ползвам допълнителните преимущества като освобождаването от пътен данък и винетна такса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще не съм си купил' date=' но четох внимателно инфото за винетките - не от твоят линк. Помислили са за това - винетката се състои от две части - едната се лепи на стъклото' date=' другата ти е в джоба...Ако ти счупят/откраднат стъклото, с втората част(тази от джоба) отиваш (къде - не знам) и ти издават дубликат. При проверка от КАТ освен стикера на стъклото трябва да представиш и втората част(тази от джоба) - иначе глоба. Вероятно серийните номера на двете части са еднакви, а дубликатът на практика е нова винетка от две части, т.е. - май ще трябва да купуваш и за двете коли - осен ако рабира се едната не я заплюеш само за градско...[/quote'']

Талона на колата стана още по-дебел! Талон, гражданска, технически преглед, сега и винетка. За чий чеп тогава трябва да се лепи на стъклото, като имаш дубликат в себе си? Предлагам всички документи за колата да се залепят по стъклата, така ще е още по-лесно на КАТаджиите. Измислици премислици!

Off Topic: А бележка за модела и номера на обувките ми да ми трябва? Да не би случайно да съм ги свалил от някой чужд крак - пешеходец.

Нямаш проблеми, залепваш винетката на гладката страна на широко тиксо, след това няколко пъти залепваш и отлепваш тиксото върху някаква абсорбираща повърхност (например гладко дърво - не лакирано), когато отлепването започне да става лесно залепваш я на стъклото. Сега, когато решиш може да я свалиш и да я сложиш на друга кола - може да я ползвате съвместно с някой, който пътува по различно от тебе време..... :flehan::flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Няма балъци' date=' няма терикати, не говорим за такова отношение към хората, при положение че колата ми е на инвалид и аз съм изрично опълномощен от него да ползвам автомобила и да го представлявам... значи имам право и да ползвам допълнителните преимущества като освобождаването от пътен данък и винетна такса.[/quote']

Привилегиите са измислени за инвалидите,а не някакъв бонус за тези които возят отдъжд на вятър някой инвалид,ако въобще го возят.Нищо лично Nasti,карай си колата с безплатната винетка,ползвай и другите екстри,но според мене е несправедливо едни да плащаме винетки и мита, а други не.Затова обаче не си виновен ти,а законите.Всеки знае,че над 90% от колите на инвалиди, въобще не служат за транспорт на инвалиди.Затова има елементарно решение безплатната винетка да важи само ако в колата пътува инвалида.

Да ме извинява KOKO 100 C4,но исканията му за конфискация на автомобила и затвор са абсурдни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извинява KOKO 100 C4' date='но исканията му за конфискация на автомобила и затвор са абсурдни.[/quote']

Да Елби на пръв поглед съм абсурден, но явно не си в час какво става в нашата мила родна страна. Един крупен към мен длъжник предизвика данъчна проверка на фирмата ми, която е била винаги изряден данъкоплатец от 1992 г. и сега я закривам по спешност. А този бандит е на свобода и никой не го гони, защото е защитен от закона(няма никакво имущество на свое име, а живее, като бей), а аз доказвам произход на средства. Знаеш ли, че ми спряха работата тия идиоти данъчните. Ами колко ме плашат и досега за конфискация(само за да ми измъкнат още и още пари спечелени с риск и денонощен труд). Затова се ядосвам и пуснах тази тема. Иначе те виждам, че се напълно съгласен с моето мнение за валидност на винетката само в присъствието на инвалида. :flehan::flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В спора се ражда истината... освен това светът е интересен защото е различен...

Аз имам едно мнение вие друго...

Неприятното е че вероятността да направят пътищата "ЕВРОПЕЙСКИ" от парите за винетките е минимална...

Не съм вече фен на идеята да давам за да получа и най-накрая да се чуствам изигран ОТ СОБСТВЕНАТА СИ ДЪРЖАВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В спора се ражда истината... освен това светът е интересен защото е различен...

Аз имам едно мнение вие друго...

:flehan: :bindafьr: :flehan:

Искам само да добавя: това наистина е най-готиния форум в България. Другите... ша ма прощават! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко !

Даста радикални и намирисващи на ранния комунизъм идейки имаш.

Категоричен си, че не трябва да се ползват привилегии по никакъв начин ако инвалидът не е в колата.

Е, добре, аз имам баба на 74 години (да ми е жива и здрава, адски много си я обичам!), която ТЪПИТЕ КОРУМПИРАНЕ "%Щ+":"=? от ТЕЛК й дадоха 2ра група, при положение, че има 3 доста тежки заболвания, едното от които е на краката и почти не може да се движи (няма никакви хрущяли на колената). И това, защото корупцията е изяла квотата им за инвалиди първа група !!!!

Добре, аз да те попитам - ако обслужвам баба ми и я водя винаги, когато се наложи на доктор, по болници,до социалните, даже да отиде на село ... аз я возя с моята кола, обслужвам я с транспорт на 100 % (както и правя де) - защо колата ми да не ползва няколко смешни облаги ?

Ей, хора, несправедливо е, когато автомобилът въобще не се използва от инвалида и даже инвалидът не го е виждал !!

Но при положение, че аз заделям повече средства, заради повечето изминати километри, за да возя човек в неравностойно положение - мисля, че е норамлна облага на една скапана държава, която все пак дава минимални предимства на тежко болни хора.

Ами, Коко, я си представи - сега трябва да возя баба ми до Военна болница. Там няма къде да паркирам, сътветно тя ще ходи с дядо ми вътре, защото АЗ НЯМАМ ПРИВИЛЕГИЯТА ДА СИ ОСТАВЯ ТАМ КОЛАТА и да и помогна. Прибирам се и след 3 часа отивам да я взема !

Е :roll: :roll: :roll: :roll: - защо трябва да ми конфискуват колата, ако ме спрат ?`

Или иднетично - оставям баба на село, но понеже работя и не мога да съм там 10 дена - какво ? Пътувам само заради баба ми, а трябва някоя тъпа картуна да ми вземе колата, която съм си я зякупила с мои лични средства ??? КАК ЩЕ СТАНЕ ?

Относно равенствоно за плащане на такси,мита и винетки - вярно е, че ТЕЛК продават на здрави хора първа група инвалидност и по улиците има бая народ, дето си гледат кефа, а както каза и колегата МАГНУС - има и много такива, дето по други причини не си плащат.

Но защо заради тях моята баба, която е с 80 лв пенсия, от които над 40 дава за лекарства (пие по около 32 хапчета на ден)!!! да не може гадната държава да я обещети поне мъничко с една смешна винетка? Не го ли е заслужила или трябва да плаща наравно с примерно един работще здрав човек с доход многократен на нейната пенсия ???

Хмм, прочетох, че и някои инвалиди даже нямали и книжка - ей това за мен беше казано малко не на място !!! Трябва ли инвалид, който не може да си стъпи на краката, да не може да се движи - да ходи на 70 години да се учи да кара ? И със смешната пенсия как ще си купи и поддържа кола? Не е ли логично, че това трябва да става с помощта на близките?

Коко, дали с тия "драконовски мерки", които слава Богу, никога няма да станат факт, докато говорим за демокрация, дето си предложил - няма да ощетиш невинни, болни и нещастни хора, отколкото ще прецакаш оная смотана порода "хитреци", за които - "ако днес има далаверка тук - ще я направят, ако утре има там - пак ще я направят? "

Ей, хора !!!! Замислете се малки преди да пишете !!!!

И нека тая злоба, която се генерира от ежедневния стрес поне малко да се редуцира от хубави мисли !!!!!

И трябва да разберете, че в огромната си част проблемите се създават не от обикновените хора, камо ли от инвалидите, а от тези, които преиграват и продават поста си и от тези, които им го позволяват това!!!

А докато продължаваме да гледаме в канчето на другия - "Тоя защо плаща по-малко от мен, оня защо така се е уредил ?" - ще ни яде отровата и отвътре и отвън и няма да ни се промени нищо към добро....

П.С ЗА уточнение, моята кола си е на мое име, не е регистрирана на инвалид, не ползвам никакви облаги.

Но ако имаше начин - щях да ги ползвам, защото знам, че и баба ми има нужда от тях!

И за да завърша темата - бих предпочела моята баба да си е съвсем здрава, да може да си ходи където си поиска без чужда помощ, а не да я водя като малко бебе и до магазина даже ! Убийствено е да гледаш как близък твой човек се мъчи, страда и се извинява постоянно, че ме притеснява и мен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , ама и моята баба е като твоята. И понеже майка ми прави същото като теб, значи и тя трябва да ползва привилегии, а тя не си и помисля. Много малко хора над 60г са в цветущо здраве и тичат в парка, така че по горните аргументи всеки може да поиска безплатни винетки. Нещо нещата отиват в съвсем друга посока. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? :? :? Явно стреснах и добри мои познати с искането си за радикални наказания, поради което съм принуден да отстъпя, но донякъде. Само не им пожелавам да си имат неприятности с други държавни органи за да разберат, че исканото от мен е допустимо.

Аз конкретно визирах винетките и съм убеден, че има начин от това да се възползуват само нуждаещите се. Нима един инвалид ще кръстосва целогодишно цяла България :?: :steinigung: Какво пречи да му се издаде маршрутен лист и само там да е без винетка. Не оспорвам инвалидността на нечий роднина, а явната злоупотреба с човешката болка. 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей' date=' хора !!!! Замислете се малки преди да пишете !!!!

И нека тая злоба, която се генерира от ежедневния стрес...[/quote']

Тука ще се получи малко офтопик, ама... забелязвам в доста от точно твоите пост-ове голяма доза деструктивна енергия, в комбинация от груби епитети и т.н. това си е твоя работа, просто ти казвам най-приятелски.

А по темета имам да кажа следното: както писа колегата Толедо, не всички хора над 60 години тичат из парка, и имат нужда от грижи. Почти всеки човек има такива роднини, на които трябва да помага... и понеже отворихте дума за бабите, моята е с ЕДНО око и е на 82... мацка направо... аз се грижа за нея от край време, но не смятам, 4е някой трябва да ми дава някакви облаги НА МЕН за това... аз сам съм преценил и отделил време и пари, никой не ме кара насила в крайна сметка... облагите трябва да са за нея, като винетката е едно от посладните неща от които има нужда...

П.С. Надявам се да няма засегнати хора от този пост... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааа' date=' Коко! Точно това е проблема ! От тази страна погледнат проблема - мислим еднакво!! :bindafьr: :steinigung:

Толедо - това, че майка ти не е решила така да се справя , не значи,че е в същата ситуация като мене, нали ! :?: :?: Няма нищо еднакво, за да ме сравняваш с нея !!

...освени сигурно, че сме жени :steinigung: [/quote']

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана ... Връщам се в началото на постинга на КОКО - той е абсолютно прав и няма нужда да смекчава тона. В момента съм убеден, че доста повече хора "неинвалиди" ползват привилегиите, написани за инвалиди, но направени с мно-о-о-го вратички. Скоро ще се убедите колко много коли без стикери ще има по улиците, а вътре ще се возят нормални хора. При такова грубо погазване на принципа, КОКО е прав да е бесен.

До Red-Audi - мисля че повече от 2 млн пенсионери и техните роднини биха могли да намерят уважителни причини да кажат, че имат нужда от нещо. И случаите на всички ще бъдат различни

До Nasti - ако аз плащам идиотските такси, това не значи, че съм по-тъп или че някой е "по-отворен" от мен. Може пък просто да се правя на мъж, ей така / все още / .

С най-приятелски чувства към всички - радвам се, че мога да кажа и аз моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана ... Връщам се в началото на постинга на КОКО - той е абсолютно прав и няма нужда да смекчава тона. В момента съм убеден' date=' че доста повече хора "неинвалиди" ползват привилегиите, написани за инвалиди, но направени с мно-о-о-го вратички. Скоро ще се убедите колко много коли без стикери ще има по улиците, а вътре ще се возят нормални хора. При такова [b']грубо погазване на принципа, КОКО е прав да е бесен.

До Red-Audi - мисля че повече от 2 млн пенсионери и техните роднини биха могли да намерят уважителни причини да кажат, че имат нужда от нещо. И случаите на всички ще бъдат различни

До Nasti - ако аз плащам идиотските такси, това не значи, че съм по-тъп или че някой е "по-отворен" от мен. Може пък просто да се правя на мъж, ей така / все още / .

С най-приятелски чувства към всички - радвам се, че мога да кажа и аз моето мнение.

Напълно съм съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана ... Връщам се в началото на постинга на КОКО - той е абсолютно прав и няма нужда да смекчава тона. В момента съм убеден' date=' че доста повече хора "неинвалиди" ползват привилегиите, написани за инвалиди, но направени с мно-о-о-го вратички. Скоро ще се убедите колко много коли без стикери ще има по улиците, а вътре ще се возят нормални хора. При такова [b']грубо погазване на принципа, КОКО е прав да е бесен.

До Red-Audi - мисля че повече от 2 млн пенсионери и техните роднини биха могли да намерят уважителни причини да кажат, че имат нужда от нещо. И случаите на всички ще бъдат различни

До Nasti - ако аз плащам идиотските такси, това не значи, че съм по-тъп или че някой е "по-отворен" от мен. Може пък просто да се правя на мъж, ей така / все още / .

С най-приятелски чувства към всички - радвам се, че мога да кажа и аз моето мнение.

На тази цена можем да си стиснем ръцете :steinigung:

Много мъдро и балансирано. Бистро огледало на зле изказаните ми измишльотини от горните постове. С две ръце подкрепям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за написаното за шофъорските книжки, обаче:

ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СИ ПЛАЩА ДАНЪЦИТЕ И ТАКСИТЕ!

Разбира се трябва да има облекчения за инвалидите и болните хора и за близките на хората в почти безпомощно състояние - но само за тях!

Иначе от кого крадем - от редовия данъкоплатец - тоест пак от нас си.ЗАЩО?Пестиш 54 лева - ми голяма печалба, направо милионер ще станеш с тия пари!

А пътищата и да си платиш или не - все ще са си окаяни.

Обаче обяд без пари няма в нормалните държави. Но има хубави пътища и хубави затвори за тарикатите! :steinigung:

Айде със здраве, че се отнесох. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми' date=' залепваш винетката на гладката страна на широко тиксо, след това няколко пъти залепваш и отлепваш тиксото върху някаква абсорбираща повърхност (например гладко дърво - не лакирано), когато отлепването започне да става лесно залепваш я на стъклото. Сега, когато решиш може да я свалиш и да я сложиш на друга кола - може да я ползвате съвместно с някой, който пътува по различно от тебе време..... :steinigung::steinigung::steinigung:[/quote']

Е, как можа да напишеш такова нещо!!! Не те ли е срам? Тука, гледам, има хора, които си плащат пълния размер на данъка, въпреки че имат катализатор (е то, след въвеждане на винетките пътния данък отпадна, а за данък МПС няма значение дали си с катализатор, но някои продължават да го плащат), други биха си платили (ако можеха) и двоен данък, а трети биха дали тройно повече пари за винетка, само и само да се напълни държавната хазна, пък ти даваш такива идеи...

8) 8) 8) Насти' date=' моята идея е почтено да си платиш винетката и да не смяташ останалите за балъци. :!: :!: :!:[/quote']

И какво ще стане, като Насти си плати винетката почтено? На тебе по-добре ли ще ти стане, ще се чувстваш по-малко прецакан ли? Или важен в случая е шопският принцип "Не е важо на мен да е добре, важно е на Вуте да му е зле"

Всъщност още Маркс го е формулирал това в закон, че "Битието определя съзнанието". Ето, например Magnus не е съгласен, че Nasti кара кола на инвалид и ползва всички произтичащи от това привилегии (вероятно, защото и на него не му се е отворила такава възможност), но пък "...ще си пуши като комин в колата...". Magnus, ами нали по този начин нарушаваш закон (глупав, естествено) на същата тази държава, за която не си съгласен "повечето хора да цакат, когато могат". Ще кажеш, може би, че като си пушиш в колата не пречиш на никого. Ами Nasti, като не си плати винетката на кого пречи? Или може би се заблуждавате, че ако всички съвестно си платят винетките, цената им ще падне от 54 на 15 лв.? Не - това са две съвсем различни неща!

Преди няколко години си работих мирно и тихо, докато държавата в един момент не ме прецака и въпреки многото дела, които водих, най-накрая загубих, като съда изкара някакви крайно смешни доводи, като даже не се позоваваше и на закона. От тогава спрях да вярвам в "светлото бъдеще", водя се официално безработен и не смятам да плащам никакви данъци (поне докато мога).

Да видим какво се е случило с KOKO 100 C4. Винаги е бил изряден данъкоплатец и заради някакъв си тъпанар, се налага да закрива фирмата по спешност. Е, какво прави държавата, за да защити изрядните си данъкоплатци? Застава ли зад гърба им? НЕ, разбира се, тя даже би му конфискувала и имуществото. Ама човек трябва да се опари, че тогава да престане да вярва във всякакъв вид утопии от рода на "плащайте си редовно и съвестно всичко и шъ съ упраим".

Аз лично никога не съм имал възможността за някакви привилегии от рода на кола на инвалид и тем подобни, но ако ми се отвори възможност хич няма да се правя на патриот и родолюбец, и да се откажа, за да напълня успешно незнайно кой държавнически джоб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

:lol: Приятел,

Карал съм кола на инвалид, преди да си взема Аудито. Тогава нямаше винетки - платени или безплатни! Независимо от това, се "прее*авах" да си плащам като поп данъците на колата (щото аз я карах) - ей тъй, за да ми е спокойно. :lol: Какво те кара да мислиш, че ако и сегашната ми кола беше с инвалидно право, пак нямаше да си плащам, по същите подбуди? :lol:

Относно сравнението между пушенето в колата и винетката... Едва ли сам вярваш в това сравнение. Я ми кажи, какво противоконституционно има в забраната да пушиш в колата? Аз ще ти кажа - потъпкване на правата на един човек. Т.е. - пълен разрез с най-висшата законодателна норма - Конституцията на страната и куп международни харти, декларации и т.н. Все пак, начело на страната ни не е ген. Аугусто Пиночет, че да очакваме и да викаме браво на подобни предложения. А, да - това за цигарите в колата беше САМО предложение. Не мина, ако не помниш. Такава антиконституционна и мракобесна поправка едва ли би минала, де... :steinigung:

А сега: какво им е противоконституционното на винетките? Отговори си сам, направи след това сравнение между двата казуса и ще разбереш защо с едното съм съгласен и ще го спазвам, а другото - няма.

Относно опита ти да създадеш интрига (ако съм разбрал правилно) и да вкараш малко "суспенс" в отношенията ми с Nasti, когото още не познавам лично, ще ти кажа само едно: Nasti, RED-AUDI, (които защитават винетното инвалидно право) и въобще тук никой с нищо не ми "пречи", както си се изразил ти. Дистанцирам се от твърдението ти.

Разбира се, остава вероятността да не съм те разбрал. :roll:

За това, какво ти е причинила държавата, съжалявам :heul: ! Никога на нито едно място не съм твърдял, че е цвете за мирисане и че е справедлива и заслужаваща обич и преклонение. :steinigung:

Айде лек ден, весел уикенд и, като не ти харесва, не си купувай винетка и толкоз! :steinigung:

PEACE!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не се опитвам да създам някаква интрига (извинявам се, ако се е получило нещо такова). Просто си изразявам мнението в подкрепа на всички, които по един или друг начин прецакват държавата. Мен достатъчно ме е прецакала, за да ми е чиста съвестта и да спя спокойно, като и го връщам. Това не се отразява по никакъв начин на околните.

А, искам да попитам нещо всички тия, дето държат да си плащат всичко. Я кажете, колко от вас си купиха лицензирана версия на Windows-а, с който четете тези редове?

А пък ако погледнете малко по-надолу темата "Шофьорите с неплатени глоби стават пешеходци", ще видите колко много хора се гордеят с това, че не са си платили актовете и нямат никакво намерение да го правят (същите тия хора, които в тази тема са върли данъко платци; може би с данъци се пълни хазна, а с глоби - не)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Хвана ме натясно. Прав си. Въпреки, че съм с лицензен Win XP и че следващата седмица ще си платя глобата (заедно с данъците), осъзнавам, че повечето хора едва ли ще се съгласят с мен, а с теб. Но пък аз винаги съм се стремял към по-различно мнение...

Така че, мир! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко хора осъзнават що е държава и за какво би трябвало да служи. Хората подсъзнателно рзбират, кога трябва да се стремят да "прецакат" държавата и кога да и съдействат. За да стана по-ясен ще дам пример: В САЩ (които иначе са ми твърде антипатични) на практика няма пхриет закон, който да не се одобрява от "БОЛШИНСТВОТО" от населението (или поне болшинството да не възразява срещу закона). В нашата ни благословена държава е точно обратното на практика всички важни закони тотално се отхвърлят от БОЛШИНСТВОТО (смъртното наказание, данъчната система, начина на приватизация, ако щете участието ни в ИРАК). Американците още от времето на Кенеди периодично се опитват да забранят свободното купуване и притежаване на оръжие и не могат - обществото е ПРОТИВ! Ами как при това положение ще искаме от гражданите да уважават и да са коректни към държавата?

Това горното не важи за повечето европейски страни - исторически в бившите монархии обществото е свикнало ду му се налагат решения, които често то не одобрява, но в държавите, където монархическата традиция е слаба (у нас тя на практика не съществува) - Швейцария, в голяма степен Франция, донякъде Полша - те малко или много приличат в това отношение на САЩ.

В България историческата традиция е точно на 180град. За 5 века турска окупация обществото ни е свикнало да се ПРОТИВОПОСТАВЯ на държавата. Ако си припоните историята, ще видите че и преди и след Освобождението в България е пълно с най различни групи отхвърлящи и дори борещи се с държавата (хайдути, ВМРО, бандите по времето на Стамболов, след това комунистическите бойни групи и накрая партизаните). Това спира в условията на тоталитарната държава, но традицията работи срещу държавата дори и тогава.

Така че в момента държавата не прави нищо да пречупи дова настроение на обществото, а точно обратното засилва антидържавните настроения у хората.

Извинявам се за дългия и отегчителен монолог.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за дългия и отегчителен монолог.....

:steinigung::steinigung::steinigung: Не си отегчителен,а конкретен с факти и прав. Scorpio също е патил яко, като мен и той е прав и му стискам ръка.И Magnus си е прав! За съжаление с винетките (а това е темата - другото е за "Извън темата") няма как да ментим държавата или трябва да рискуваме - фалшификати или трикове за многократно отлепване. И за съжаление ставаме плячка на ненавижданите от мен КАТ-аджии. :heul::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не' date=' не се опитвам да създам някаква интрига (извинявам се, ако се е получило нещо такова). Просто си изразявам мнението в подкрепа на всички, които по един или друг начин прецакват държавата. Мен достатъчно ме е прецакала, за да ми е чиста съвестта и да спя спокойно, като и го връщам. Това не се отразява по никакъв начин на околните.

А, искам да попитам нещо всички тия, дето държат да си плащат всичко. Я кажете, колко от вас си купиха лицензирана версия на Windows-а, с който четете тези редове?

А пък ако погледнете малко по-надолу темата "Шофьорите с неплатени глоби стават пешеходци", ще видите колко много хора се гордеят с това, че не са си платили актовете и нямат никакво намерение да го правят (същите тия хора, които в тази тема са върли данъко платци; може би с данъци се пълни хазна, а с глоби - не)

и

Или важен в случая е шопският принцип "Не е важо на мен да е добре, важно е на Вуте да му е зле"

[/quote']

:steinigung::steinigung::steinigung::heul:

НЕВЕРОЯТНО ТОЧЕН СИ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...