Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, карам А4 Б5 1995 и преди няколко дни си закупих KKL до 409.1, но имам проблем. Изчетох бая неща, но никъде не прочтеох дали някой е разрешил проблема с този надпис, който ми подава:

 

Port: OK

Interface: Not found

 

Сигурен съм, че включвам в правилния порт. Преди няколко седмици ходих до един човек и той също ми свърза с неговия VAG-COM и му даде същата грешка. А той има същото Ауди и при него работи. 

 

Оправих се, трябваше да включа колата :D

Редактирано от bbfl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ли това?

[select]

[08 - Heating/Air Conditioning]

[basic Settings - 04]

Group 000

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

The basic setting takes approximately 60 seconds.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Това важи ли за А8 D2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип условието е да няма грешки, т.е. да са изчистени и мотора да работи на празен ход, както се споменал в една друга тема първо оправяш проблема с клапата и тогава ще може да се направи базова настройка. Да не би да е грешна и кодировката, това също може да е причина да дава грешка и да не се дава позволение за базова настройка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих както каза и нещата тръгнаха. Не записва грешка, пробвах няколко пъти. Което ме радва, че не ми се занимаваше с аутопсия на тия жици там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На A6 4F как да си извадя в MMI меню-то за включване и настройка на speed warning-a? По подразбиране беше на 120км/ч. Имам борд компютър и всичко, работеше, но по едно време изчезна и се усетих прекалено късно и сега търся от къде да си я включа тая опция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начини за адаптиране на дроселова клапа посредством различен от  Vag-Com (VCDS) софтуеър, и чрез какъв софт се реализират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Питането ми беше свързано с една теория, развита от един автомеханик. Въпросният майстор твърди, че адаптацията на дросела не можело да бъде осъществена с VCDS, а само с някакъв друг софтуер, който не упомена. Адаптацията се осъществявала в няколко стъпки, цитирам по памет: "ключа на контакт, обратно до нулево положение, и пак на контакт. След това педалът на газта се натиска до долу, отпуска се , и пак се натиска до долу". Има ли нещо вярно в твърденията му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапата ще се само адаптира и без да се извършва тази процедура.

Но това отнема време за каране на колата, също така ако има някакъв проблем с нея няма да се адаптира.

 

Затова се прави процедурата с VCDS, става бързо и веднага се вижда дали е успешно.

 

Ако колата е VAG с клапа която за празен ход или изцяло се върти от моторче, т.е такава която трябва да се адаптира, VCDS извършва процедурата без проблем.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

има ли опция при оставяне на габарит, да светят само халогените /отпред/ и габаритите /отзад/.

Тъй като на мястото на халогените ще поставям дневни LED светлини.

Пробвах се да го направя, но не успях.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще Ви помоля да ми обясните накратко, къде да цъкна ако искам да си направя цялостна диагностика на автомобила и съответно кое за какво е... Когато натисна бутон "Avto Scan" и от падащото меню избера автомобила си и му дам "Start" започва да диагностицира, но след няколко секунди спира и ми иска да регистрирам програмата. Когато избера бутон "Control Modul Finder" работи нормално, но ми се струва, че диагностицира по-дулго от колкото, когато съм правел диагностика с друга версия...На снимката съм показал моята версия на Ваг-а.

post-58633-0-79879300-1371043670_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...