Jump to content

Водороден генератор


Recommended Posts

Колега Капо 69

Колко парички ще търсиш на бълбукатора ти, ако си решил да го продаваш?

Ето от къде го купих http://hho-plus.com/

И по точно комплекта е за http://hho-plus.com/product.php?id_product=13

Продължавам да твърдя, че на бензин не действа. Не зная и колко газ произвежда.

Зная само че ми качва разхода с няколко литра. Всичко е свързано добре - по инструкциите на сайта. Икономия никаква, но това не ми е целта. Вървеж никакъв в повече. То като не върви повече поне икономия някаква да има, за парите които са платени.

Ами какво да ти кажа. Не искам да те убеждавам колко е хубаво устройството и колко пари ще спестиш с него. Прецени си ....., разгледай го добре в сайта и ако мислиш че ще ти върши работа ще има сделка :steinigung:

post-49678-0-60037500-1304061477_thumb.j

post-49678-0-55989600-1304061487_thumb.j

post-49678-0-72197400-1304061498_thumb.j

post-49678-0-40260600-1304061510_thumb.j

post-49678-0-44946600-1304061521_thumb.j

post-49678-0-25826600-1304061534_thumb.j

post-49678-0-19161600-1304061552_thumb.j

New_DC2000_english.pdf

Редактирано от Capo69
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 393
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имаш ли ламбда сонда на тази кола?

Щото на 20-та страница от файла който си дал е показано точно как се слага компенсатора. Без него не става.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пропуснал е да сложи активатора от турбиний-17 в сцинтилационния демултипликатор. И не го е монтирал на пълнолуние.

Каква немарливост само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли ламбда сонда на тази кола?

Щото на 20-та страница от файла който си дал е показано точно как се слага компенсатора. Без него не става.

Да това и те ми отговориха на първото запитване от моя страна.

Само че за моя модел кола сондите са две, а в комплекта имаше само един компенсатор. Не съм го слагал, защото си купих от тях това:

post-49678-0-51795700-1304080772_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 2: на всеки 3 цилиндъра имам по една. Трябват ми два компенсатора. А тази кутийка не знам дали върши работа в твоя случай.

Да, пропуснал е да сложи активатора от турбиний-17 в сцинтилационния демултипликатор. И не го е монтирал на пълнолуние.

Каква немарливост само.

Гризли, ти инженерствай по въпроса, стига си шаманствал :hilezh:

Така и не сметна коректно какво точно става - колко енергия се харчи за производството на единица HHO газ, и колко енергия дава тази единица в мотора.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 2: на всеки 3 цилиндъра имам по една. Трябват ми два компенсатора. А тази кутийка не знам дали върши работа в твоя случай.

Върши работа, защото когато колата работи с този външен чип вървежа много спада и по борд. компа разхода се вдига от 11 на 18л/100км. Това е показател, че клетката не произвежда газ за да компенсира спестеното гориво което отива в цилиндрите.

Когато изключа този чип и си заработва колата както си е завода произвел нещата се оправят. Върви си както преди, но разхода ми се повишава от 11 на 14-15л/100км по борд комп. А когато изключа и бълбукатора всичко си е наред 11л/100км. при 90-100км/ч извън града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Така и не сметна коректно какво точно става - колко енергия се харчи за производството на единица HHO газ, и колко енергия дава тази единица в мотора.

Съвсем коректно е сметнато на по-предната страница. Не става. Килограм водород дава 3 пъти по-малко енергия от килограм бензин. Ама вие си фантазирайте. :)

Явно имате много свободно време и излишни пари.

============

Подробно описание В ТОЗИ ПОСТ.

За мързеливците:

>>>Един кубически метър водород (1000 литра) при стандартно налягане е еквивалентен на:

0.352л бензин

0.279л нафта

3 Киловат часа ток.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако имаше кирия във водорода (по точно в разработването на водородни автомобили и устройства за тях) петролните батки веднага щяха да затикат всичко по въпроса в шеста глуха, както са направили преди години с всички успешни разработки на електромобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам с тестовете и вече за 500км нямам никаква икономия. Колата си върви стандартно.

Установих че все пак водата в бълбукатора намалява. Долях в казанчето 300гр. вода. Няма и половин литър.

Все пак нещо бълбука и се изпарява. дали е водород :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като почнат есента студовете е много желателно да го изхвърлиш това устройство защото ще си адски учуден как сутринта няма да успееш да запалиш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали е водород

По-скоро имаш уникалната възможност да чуеш как се изпаряват паричките ти. Повечето не го чуваме :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро имаш уникалната възможност да чуеш как се изпаряват паричките ти. Повечето не го чуваме :)

Не съжалявам, ако това казваш :lol: И да съжалявам, това са зле похарчени пари. Мислиш ли че 1000лв са пари за мен :( Това е просто експеримент за мен :respekt:

А дали съм наивен или глупав :) не съм видял глупав и с пари.

Истината е че повечето само дърдорят и на никого не му стиска да си купи, а чака на "резултати" от някого. Еееееее.....

Редактирано от Capo69
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1000лв моеше да се напиеме и да измислим нещо което да докара 100000. Това е ясно че е шит. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съжалявам, ако това казваш

Не казвам това. Казвам, че поне ти, за разлика от останалите, си имал смелостта и възможността да пробваш поредната хитринка...не си получил резултат, споделяш го, благодаря.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1000лв моеше да се напиеме и да измислим нещо което да докара 100000

:) Още пари :) какво ще ги правя толкова много ;)

не си получил резултат, споделяш го, благодаря.

Можеше и да не го споделя :) По-важното е да ми върви в професията, а че ще се харчат пари ...... харчат се.

Няма "файда" от бълбукатора то е ясно.

как се изпаряват паричките ти.

А парите ми се изпаряват с всяка следваща покупка и за бензина който гори поршето ми :zustimm:

Съжалявам само за едно, че не се получи вървежа, но няма да се самоубивам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко. Ша измислим начин да нямаш толкова много пари. Учените отдавна работят по въпроса и има отлични решения в областта на унищожаване на кинти.

На Порша ша му сипем захар в резервоара и ще напраим от турбото сешоар. Нема грижи, иновативни сме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак нещо бълбука и се изпарява. дали е водород :zustimm:

И да са водни пари - пак си на далавера. Водните пари са антидетонатор. Навремето имаше едни разработки в института по металокерамика за някакъв изпарител, който вкарва водни пари в карбуратора и това подобряваше работата на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подробно описание В ТОЗИ ПОСТ.

Не съм се впускал в сметки, но да приемем, че твоите са верни :)

Значи няма икономия от този газ :D

И все пак някои твърдят, че имат икономия, която все пак е около 20% (то може да е като е*ания и бития.. :) ).

Обаче имам едно такова питане: на физико-химично при вкарване на едно такова нестабилно съединение като HHO (който е нещо като йони ама не съвсем, доколкото моята лаична логика си го представя) в горивната смес не йонизира ли въглеводородното гориво в някаква степен? Щото йонизирането на гориво може да доведе до намаляване на консумацията, просто зависи дали може да го прави. То ясно, че зависи как е монтирана системата и дали минава през филтри, колектори и т.н. за да може в крайна сметка да йонизира горивото в мотора - все пак има карбуратори, дизели и инжекциони, където срещата на HHO с въглеводородното гориво е на различен етап така да се каже и така при едни може да работи, а при други - не...

Щото ако цялата работа до йонизиране, има и други методи, от магнити и по-сложни йонизатори... та цената е доста надолу :D

Предлагам да отворим тема: Що за чудо е това ОРГОНа и има ли той почва в нашата кола :D

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка. HHO не е съединение а газова смес от кислород и водород. Които са на молекули. O2 + H2. Няма йони ни гявол.

Процеса изглежда така:

Събираме изгорелите газове от двигателя, с някаква преработка ги правим на бензин и ги подаваме за горене отново. Естествено енергията за преработката взимаме от същия двигател под формата на ток. Защото е най-лесно. :steinigung:

Хитреците не са се сетили да събират водата от изгорелите газове за да си пълнят резервоарчето. Така ще е вечно пълно и няма нужда от доливане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електролизата: 2 H2O -> 2 H2 + O2

Изгаряне: 2 H2 + O2 -> 2 H2O

Няма как да стане по-калорична обратната реакция просто.. Мдаа...

Бях чувал, че HHO е нестабилно съединение, разкъсване връзка между двата атома на водорода в молекулата на водата, ама явно тва са глупости.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука обаче не се обръща внимание на едно нещо ..

че тук става въпрос за произвеждането на водород на място и в движение ..

и ако водорода произвежда 3 пъти по малко енергия от бинзина да речем ..

аз мога да вкарам пет пъти повече водород в цилиндрите .. и пак ще върви два пъте повече ..

и пак ще е 100 пъте по евтино .. стига да го имам тоя водород в наличност ..

проблема с водорода е в резервоара .. или по точно съхранението му ..

иначе е алтернатива и то голяма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, магически флуид захранван с енергия от оргона. :steinigung:

Веднъж ми стовариха повече от 10Гиги "информация" за подобни дришни. Е няма 1 бит полезна информация. Всичко е измишльотини. И генератора на Пантон и дрън-дрън. Само си загубих времето да ги разглеждам.

...и ако водорода произвежда 3 пъти по малко енергия от бинзина да речем ..

аз мога да вкарам пет пъти повече водород в цилиндрите .. и пак ще върви два пъте повече ..

и пак ще е 100 пъте по евтино .. стига да го имам тоя водород в наличност ..

Да, да. Надявай се.

1. Водорода НЕ Е ЕВТИН.

2. Що не вкараш 2 пъти повече бензин? Ефекта ще е същият. Биели на салата.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви HHO'та кви пет лева бе ;)

Имаше една джаджа в eBay дето само я ръгаш в запалката и ти намалява разхода с 25% , качва ти мощността с 15% и е с размерите на зарядно за телефон ;)

Струваше само 19 паунда !!! А ефекта е по-добър от HHOтата ...

Как има още хора да им се връзват .....

:):steinigung::) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...