Jump to content

Първи изживявания с олио


emergence

Recommended Posts

Измислете с пръдня как да правите боя /без да се насирате/ и ще дадете старт на следващата технологична революция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само едно нещо искам да кажа(за хората които не знаят този интересен факт).Когато дизеловият двигател е бил проектиран от Рудолф Дизел,лека му пръст,замисъла на този мотор е бил двигателя да работи с РАСТИТЕЛЕН а не с ПЕТРОЛЕН продукт!

Лека нощ на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така е много интересен и факта, че двигателя, не знайно защо, продължава и до ден днешен да се проектира за работа с ПЕТРОЛЕН продукт ....

Добро утро на всички!

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така е много интересен и факта, че двигателя, не знайно защо, продължава и до ден днешен да се проектира за работа с ПЕТРОЛЕН продукт ....

Добро утро на всички!

То и бензиновия е направен да върви с петролни продукти ,ама половината карат на газ.Не мога да разбера само кво пишеш в темата,като грам си нямаш на идея за кво иде реч - изглежда те е яд колко пари даваш на километър <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и бензиновия е направен да върви с петролни продукти ,ама половината карат на газ.

Е газта кво е уе? Слънчево неутрино?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...изглежда те е яд колко пари даваш на километър :hilezh:

Приятелю, в дълбока заблуда си по отношение на чуствата ми към похарчените от мен пари за бензин. За мен е удоволствие да напълня до горе резервоара и да се наслаждавам на двигателя на автомобила си. След 400 километра, пак и пак .. Кеф цена няма ...

Не искам с никой да се конфонтирам по въпросите "да сипя ли олио в двигателя си" или "а става ли и с отвара от кори на портокали". Все ми е тая. Просто считам за неправилно, екип от инженери по двигатели с вътрешно горене да проектира агрегата, екип от електро инженери - електро системата му, компютърните специалисти - софтуера му и т.н .. И да се появи некой туч дето с лека ръка маха и убедено казва .. "Тея па, това върви и с олио, я че си го карам така оти ми е по-изгодно".

Баце .. За по-изгодно - купи си малолитражка ... или колело - гори два сандвича и половин литър вода на 100км.

Останете със здраве колеги, но и мислете за нас ... и ние картофи пържим ...

А между другото,

Що не почнете да топите и наливате в двигателите свинска мас?

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не почнете да топите и наливате в двигателите свинска мас?

Понеже се опасяват, че ще прихване свински грип мотора. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така е много интересен и факта, че двигателя, не знайно защо, продължава и до ден днешен да се проектира за работа с ПЕТРОЛЕН продукт ....

Добро утро на всички!

И ти говориш колко да не заспиш. Толкова ли не можеш да се сетиш докога ще се проектира да върви с петролен продукт ? Все си мислех, че сте големи хора и можете да разсъждавате. А това, че въобще пишеш в тази тема без да си имаш понятие от нещата с единствената цел да се заяждаш е просто жалка работа. Или искаш на всички да обясниш колко са преебани, че карат по евтино от тебе ? Чакай да ти кажа нещо и се надявам да го разбереш - никой в тази тема не го боли дали си караш колата на бензин или керосин, ако искаш и крила и сложи това пак е една скапана купчина ламарина и докато не разбереш че колата трябва да ти служи на теб а не обратното ще си пишеш тъпните само да ти се смеем колко си заблуден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ей, дЕца! Ще ви плескам :hilezh:

Я тая групичка с извращенията по хубавите ТДИ мотори да си ходи на село, да си продават аЛдитата, като за всеко ще си вземат по 2 до 3 дезелови форда, па да си ги изнасилват и извращават както си искат! Ако ще и да пикаят в тех!

А тая бензиновата групичка, аре ако обичате, напуснете и си се приберете в онази тема "Колко харчи 1.8Т", да си ревете на рамо, да се утешавате и обарвате скришом.

:rolleyes:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ей, дЕца! Ще ви плескам :hilezh:

Я тая групичка с извращенията по хубавите ТДИ мотори да си ходи на село, да си продават аЛдитата, като за всеко ще си вземат по 2 до 3 дезелови форда, па да си ги изнасилват и извращават както си искат! Ако ще и да пикаят в тех!

А тая бензиновата групичка, аре ако обичате, напуснете и си се приберете в онази тема "Колко харчи 1.8Т", да си ревете на рамо, да се утешавате и обарвате скришом.

:lol:

Колкото и да харчи 1.8 т-то ми е все по малко от тебе. Е по вървеж вече не моа те стигна :lol::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има изискване към всеки литър нафта да се налива по няколко процента биодизел, не съм сигурен колко точно.

От 2010 влиза в сила у нас.

В Германия го има отдавна.

В Бразилия си карат колите на етанол от сума години.

Това е бъдещето. И тока.

Само тотален кон с капаци не може да го проумее това нещо. :lol:

Двигателите, работещи на петролни продукти са отживелица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има изискване към всеки литър нафта да се налива по няколко процента биодизел, не съм сигурен колко точно.

От 2010 влиза в сила у нас.

В Германия го има отдавна.

В Бразилия си карат колите на етанол от сума години.

Това е бъдещето. И тока.

Само тотален кон с капаци не може да го проумее това нещо. :flipoff:

Двигателите, работещи на петролни продукти са отживелица.

Колега, принципно си прав .. двигателите с вътрешно горене на базата на петролни продукти може и да не са отживелица /все още/, но определено света е започнал упорито да търси алтернативи. Аз лично съм 100% ЗА такова развитие. Единственото, което може би пропускаш са следните два факта ..

1. Енергииния баланс на биогоривата. Тоест - енергията изполвана за производство на даденото биогориво към енергията, която същото това гориво отдава след прилагането си/изгарянето си.

- В Бразилия, поради наличието на евтина работна ръка и изобилие от отпадъчен материал от захарната тръстика, етанола е с нисък енергиен баланс - но не така седят нещата в световен мащаб. Все още...

2. Автомобилите задвижвани от етанол са с проектирани двигатели за това гориво. Същото важи и за електромобилите, както и за всички други биогоривни смеси, дори и вода ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да харчи 1.8 т-то ми е все по малко от тебе. Е по вървеж вече не моа те стигна :flipoff: :flipoff:

Абе тва да караш кола на газ и да се горд е все едно да си мангал и да си горд с призхода си! :flipoff::flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, принципно си прав .. двигателите с вътрешно горене на базата на петролни продукти може и да не са отживелица /все още/, но определено света е започнал упорито да търси алтернативи. Аз лично съм 100% ЗА такова развитие. Единственото, което може би пропускаш са следните два факта ..

1. Енергииния баланс на биогоривата. Тоест - енергията изполвана за производство на даденото биогориво към енергията, която същото това гориво отдава след прилагането си/изгарянето си.

- В Бразилия, поради наличието на евтина работна ръка и изобилие от отпадъчен материал от захарната тръстика, етанола е с нисък енергиен баланс - но не така седят нещата в световен мащаб. Все още...

2. Автомобилите задвижвани от етанол са с проектирани двигатели за това гориво. Същото важи и за електромобилите, както и за всички други биогоривни смеси, дори и вода ...

За да сме максимално точни, говорех за смес от био-гориво и петролен продукт.

В Германия има така нареченото гориво Е10 или Е30 беше, нямам точен спомен.

Това означава, че 10 или съответно 30 % от сместа е етанол.

Има и такова дизелово гориво, което е смес от петролен и био дизел и двигателите не трябва да се препроектират.

В точка 1 от поста ти има малка неточност. Бъркаш енергията, използвана за производство на единица био-гориво със стойността, необходима за производство на единица гориво.

Дори литър биодизел или етанол да струва по-скъпо от литър бензин или дизел, той ще бъде предпочетен, точно поради факта, че въглеродния диоксид, който ще се отдели в атмосферата при изгарянето му, е бил усвоен от растението, от което е произведено съответното гориво, по време на растежа му.

Освен това, доколкото знам био-горивата са освободени от акциз, така че излизат даже малко по-евтини от петролните горива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я тая групичка с извращенията по хубавите ТДИ мотори да си ходи на село, да си продават аЛдитата, като за всеко ще си вземат по 2 до 3 дезелови форда, па да си ги изнасилват и извращават както си искат! Ако ще и да пикаят в тех!

А тая бензиновата групичка, аре ако обичате, напуснете и си се приберете в онази тема "Колко харчи 1.8Т", да си ревете на рамо, да се утешавате и обарвате скришом.

!!!! :hilezh:<_<:hilezh:

Редактирано от К.С.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против това да се ползва олио от магазина, защото не е етично да горим храна. То е все едно да горим пари, за да се стоплим, даже по-лошо. Освен това, така ще се повиши цената на олиото и бабите дето го употребяват, за да готвят с него ще се измъчат още повече.

Мисля, че по-етично би било да се използва само отработено олио, то да се изкупува от петролните фирми, които да го пречистват и да го смесват с нафтата както могат. Но така пак ще плащаме висока цена, защото всички акцизи и ДДС-да ще си ги начисляват по цялата верига от търговци.

Трудно, клиентите винаги са прецаквани финансово.

Карайте внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Щом градските автобуси (икарусите) ги преправиха явно може.

Някакво съотношение нафта-газ колкото да маже там нафтата да не запече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добрата смес е олио+оцет+чорба от кисели краставички и малко рясно мляко така на око много върви колата с тая смес и малко ракия в казанчето за чистачки всичко дига 200+ коня :)

Тая тема е за фиат форума или неговият брат форда не за ауди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добрата смес е олио+оцет+чорба от кисели краставички и малко рясно мляко така на око много върви колата с тая смес и малко ракия в казанчето за чистачки всичко дига 200+ коня :)

Тая тема е за фиат форума или неговият брат форда не за ауди :)

Гледам си стигнал до 160+, ще трябва да добавиш още ''Рясно'' мляко...

Не бъди, циничен, това че ходиш на бензиностанцията, не те прави герой, нито пък другите, че успяват да намират по добро гориво от твоята колонка и да го наливат от прозрачна туба...

През цялото време следя темата и ви се наслаждавам на комплексите... Ми то вярно че е Ауди, и аз се гордея, но пък да се самозалъгвате, че като идеш на бензиностанцията и сипваш през алуминиевият пистолет, и виждаш съставките на дизеловото гориво, е Лъжа... Май по добре се виждат през туба от минерална вода, която е престояла няколко дни за да се утаи, излишното което не му трябва на твоят мотор за да върви пълноценно...

Успех колеги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес извърших подвиг........отидох до 4 колонка на OMV Г.М.Димитров и сипах в колата си през един зловещ алуминиев пистолет за 20 (двадесет) лева 95,мисля че съм достоен ако не за медал то поне за грамота :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...