Jump to content

Кражбите на коли - отново на мода


hivanov

Recommended Posts

.... Хайде като ти изтече полицата по КАСКО-то не си я подновявай да видим колко ще искараш - не вярвам да е повече от седмица :-)

Нищо подобно. Това са митове и легенди. Старото ми Ауди (което продадох за 4600 лв.) беше застраховано до 2006 в Армеец. 2007 не поднових застраховката и колата не беше пипната до Юни 2008, когато я продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не са изобщо градски легенди, не е ли странно, че почти всички откраднати коли, за които се пише по клубовете са на дженерали ? На теб ако ти изчезне колата с каско към дженерали, чуеш, че на още 10 човека застраховани там са им ги вдигнали, ще се застраховаш ли пак там другия път ? :hilezh:

Булинс, Армеец, Витоша и няма проблеми.

Тя мойта Б4-ка беше в Дженерали, но нещо се направиха на ударени и направо прекратих застраховката. Добре, че съм го направил :bia: Сега е в Армеец, а А6-цата е в Лев Инс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя мойта Б4-ка беше в Дженерали, но нещо се направиха на ударени и направо прекратих застраховката. Добре, че съм го направил :) Сега е в Армеец, а А6-цата е в Лев Инс.

Чиста работа ! Мафиотска работа, ама ти е мирна главата.

danvan кой ще ти краде старото ауди за 4000 лева :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и застраховани да са па ги краднат. :lol:

Имаше преди няколко месеца един колега са купе в Булинс. Като гледам не се е хвалил да са му го намерили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

във форума на ФВ няколко човека изпищяха - с Голф 2 за по 1500 лева с пълен резервоар и нови гуми. А- тя е евтина, кво да и прая каско - няма кой да я пипа. Ама една сутрин се събуждаш и бам - колицата я нямаааа. Даже имаше и коли с каско откраднати - бахти нахалните гадове!

Каско и тва е - няма прошка! Най-малко щото като си паркираме колите (коя за 3000 лева, коя за 30000, коя за 300000) на улицата за малко примерно, не знаеш кой разсеян шофьор на Камаз ще вземе завоя вътрешно и ще ти отнесе половината автомобил. Ходи го търси и се разправяй после. За кражби - то е ясно.

Плащаш си каското и тва е - аз лично съм в Дженерали (и апартаментът ми е застрахован там), засега - нямам оплаквания. Имах 2малки щети, оцениха ми ги и ще ми приспаднат парите от вноските - дано и занапред да няма грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една Астра Ф откраднаха вчера без КАСКО! С М регистрация! Колата е видяна в Ст.Град пред кръглите барове след УНСС, на седващата сутрин, но е изчезнала после!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

В неделя се простих с най-готината кола която съм имал Ауди Б6 1.9TDI + чип и т.н.Много е тъпо.

Отиваш на мястото където си спрял и там едно такова празно - нищо няма.Натискаш бутона за

отключване с надежда да мигне отнякъде - ама не мига. Колата си е надлежно затрахована със

стикери и т.н.

В 1-во РПУ София се наредихме на опашка както следва А4,А6,А"х" - три броя в рамките на три часа

само от Слатина.

Явно в готината ни държава кражбите на коли отново са на мода.Предпочитаната марка е Ауди.

Та така, затраховайте си колите за добра сума и не оставяйте нищо по ценно от 5 лв. вътре.

П.С.Или имигрирайте.

мамка им и копелдаци.да ,го хванеш такова,та да го влачиш след колата........... на мен за тая и миналата година ми гепиха 3 коли и всичките застраховани.искам да си сложа пластичен взрив под волана и като не си намеря колата ,където съм я оставил ,набирам номер на джи ес ем свързан към детонатор и крадеца отлита при създателя.много съжелявам и ти съчувствам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Някой да си търси Голф-а ?

Спипаха полицай, карал крадена кола

Служител от Гранична полиция беше задържан да шофира краден автомобил със сменени номера, а в аферата се оказаха замесени синовете на зам.-началник на следствието в Перник и полицейски шеф в същия град, пише “24 часа”. Колата “Фолксваген Голф 4” била открадната в София около 23.30 часа пред блок 228 в кв. “Младост”. Голфът обаче се оказал с джипиес за лош късмет на апашите. Така с помощта на спътник застрахователите проследили, че след кражбата фолксвагенът е изкаран от София и вкаран в Перник през Мало Бучино.

Когато униформените служители отишли на място в двора на ул. “Батак”, открили колата, а зад волана й седял действащ служител в Гранична полиция. Там бил и синът на началник в местната дирекция на вътрешните работи. Минути по-късно на място дошъл още един младеж, който се оказал син на зам.-началник на следствието в Перник. Той се държал арогантно с униформените, след като се разбрало, че дворът, в който бил открит краденият автомобил, бил негова собственост. /БЛИЦ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои неуниформени имаш впредвид защото аз се сещам за едни с бухалки.

А знам и едни униформени дето ходят с качулки и срещата с тях също ще му остави приятни спомени за дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да си търси Голф-а ?

Спипаха полицай, карал крадена кола

Служител от Гранична полиция беше задържан да шофира краден автомобил със сменени номера, а в аферата се оказаха замесени синовете на зам.-началник на следствието в Перник и полицейски шеф в същия град, пише “24 часа”. Колата “Фолксваген Голф 4” била открадната в София около 23.30 часа пред блок 228 в кв. “Младост”. Голфът обаче се оказал с джипиес за лош късмет на апашите. Така с помощта на спътник застрахователите проследили, че след кражбата фолксвагенът е изкаран от София и вкаран в Перник през Мало Бучино.

Когато униформените служители отишли на място в двора на ул. “Батак”, открили колата, а зад волана й седял действащ служител в Гранична полиция. Там бил и синът на началник в местната дирекция на вътрешните работи. Минути по-късно на място дошъл още един младеж, който се оказал син на зам.-началник на следствието в Перник. Той се държал арогантно с униформените, след като се разбрало, че дворът, в който бил открит краденият автомобил, бил негова собственост. /БЛИЦ

Ми това е Голф бе- къде иначе да е ???

ПЕРНИК RULLEZ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така, затраховайте си колите за добра сума и не оставяйте нищо по ценно от 5 лв. вътре.

Оставих нещо по- ценно от 5 лева... Откраднаха ми решетката на бронята дето е за куката за теглене. Издържа цели 2 месеца :) . Кво е тва племе крадливото бе :zustimm: .

Само да уточня, кражбата беше извършена между 17:30 и 19:00 днес (беше светло).

Редактирано от d`a`n`n`y
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги здравейте, и аз не издържах и се включвам с коментар по темата

Досега съм имал 4 години пълно каско на различни коли в Дженерали, но тази година съм в ЛЕВ ИНС. Поради простия факт ,че завишиха застрахователните премий с 50% и 100% съответно за една и две заведени предходни щети. Тук съм съгласен с изразено мнение на колеги ,че много зависи обслужването и плащането от хората който работят в офиса на съответната компания. Аз лично с Дженерали не съм имал проблеми, дори са ми плащали пробит интеркулер на А3 ТДИ 2003 , което си е повреда по двигателя. В ЛЕВ ИНС съм от два месеца и имам отлични препоръки от приятели . Работят с оторизираните сервизи на АУДИ и плащали всичко. Дали и при мен ще е така ще видим, дано не ми се налага все пак.

Все пак лидер на пазара на каско е БУЛ ИНС с най-голям процент на застраховани автомобили, факт който не може да се оспори. Има "легенда" , че коли със стикер на БУЛ ИНС не се пипат. Но в крайна сметка е въпрос на личен избор и най-вече на финанси избора на застраховател .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си направих в Дженерали каско. Бях прекъснал и въпреки това имаше отстъпка. Също са намалили и тарифите вече. Доволен съм. Мислех за Лев Инс също но не ми се занимава с аларми и маркировки. Не ми признават оригиналната аларма и ме е яд :flipoff:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криминално проявен се взриви сам в автомобил

Криминално проявен се взриви в крадена кола. 36-годишният Огнян Тодоров, известен с прозвището си Парашмангели се подпали, докато се опитва да открадне стария "Опел" на 66-годишния Иван Върбанов в Мизия. Мъжът е известен на полицията с множество криминални прояви, уточняват от МВР-Враца.

Инцидентът е станал около 2 часа през нощта. Собственикът на автомобила, е подал сигнал в районното управление на МВР в Оряхово, че в гаража е възникнал пожар. Огнян разбил колата и започнал да разкачва кабелите, за да я запали. Крадецът решил да си светне, като запали клечка кибрит. От пламъка обаче резервоарът избухнал, защото имало теч на гориво.

Престъпникът пламнал като факла и побягнал навън, като започнал да се търкаля с писъци по тревата. Той бил открит с маска на главата и ръкавици от охранители.

По данни на полицията той е откаран с обгорели крайници и черепно-мозъчна травма в оряховската болница. Има опасност за живота му. Лекарите вече 15 часа се борят за живота му. Състоянието му е изключително тежко. Изгарянията по тялото на Огнян Тодоров са около 40%, черепът му е спукан от взрива, а белият дроб е блокирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно на същото мнение съм,но българина понякога се опитва да хитрее на дребно и очаква да му изплатят цялата кола за това,че си е надраскал калника.

НЯМАМ НЕИЗПЛАТЕНА ЩЕТА ОТ БУЛИНС ВЕЧЕ 10 ГОДИНИ!!!

Мисля, че плащат добре на по-скъпите коли (с по-големи застрахователни премии), а на по-евтините не плащат суми, близки до реалните.

Т.е. и вие сте прави, и другите хора са прави ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега KostaIliev, ако не е тайна разбира се би ли споменал на колко ти оцениха колата , и каква премия си им платил. Питам те затова, защото аз 4 години бях клиент на Дженерали и преди месец когато трябваше да си подновя каското ми завишиха застрахователната премия с 50% от 1350 лв на 2000 лв защото съм имал 1 щета в предходното каско. И съответно вече съм клиент на ЛЕВ ИНС. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прокурор разкри ВИП схема за крадени коли

Подкупи са били предлагани на магистрати за престъпления, свързани с откраднати автомобили.

Това разкри пред Софийския градски съд (СГС) прокурор Валентин Кирилов, който се яви като свидетел по делото срешу бившия районен прокурор на София Славчо Кърджев. Самият магистрат призна, че и на него са предлагали подкуп, предаде БЛИЦ.

Навремето престъпленията, свързани с коли били често явление и била честа практика да се предлагат подкупи на магистрати, заяви пред съда бившият районен прокурор Кирилов, който в момента работи в Софийска градска прокуратура. След това започнали да се изкарват медийни компромати, ако някой не е искал да съдейства за дадена нередност.

Кирилов каза, че в схемата за пренабиване на рамата и регистрацията на откраднатите коли взимали участие полицаи, митничари, нотариуси, адвокати и прокурори.

Практика било известните личности да карат крадени коли и органите на реда да знаят това и да си траят, каза още свидетелят магистрат. Ченгетата в много случаи връщали откраднатите коли на собствениците им по документи, а понякога ставало дума за автомобили на стойност над 100 000 евро. За да се укриват колите, участниците в престъпните групи имали цели имения на разположение.

Прокурор Валентин Кирилов разказа оше пред съда как Славчо Кържев създал специален сектор за борба с подобен тип престъпления към районната прокуратура и го поверил на негово управление. Кирилов не искал, но заел длъжността заради уважение към ръководителя си. Свидетелят заяви пред СГС, че знае за много отменени решения от Славчо Кърджев, касаещи спор за собственост над автомобил, който се е оказал откраднат.

Кържев е подсъдим, че в периода първи април - девети юни 2004 г. е превишил правата си и е взел функциите на съдия, решавайки две граждански дела в столицата. Той настоявал ищецът Георги Стоянов да намали граждански иск на стойност 31 хил. 154 лева или да се откаже от него изцяло. По другото обвинение прокурорът е склонявал през 2002 г. друг магистрат - прокурор Петьо Петров, да се откаже от лек автомобил “Опел Вектра“, който тогава е бил спорна собственост.

Пред съда Валентин Кирилов хвърли и друга бомба. Той заяви, че са били засечени SMS-и между адвокатката на Николай Методиев-Пилето - Таня Иванова, и софийския районен прокурор Петьо Петров в нощта, в която бизнесменът бе обвинен за контрабанда и му бе повдигнато обвинение за принуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...