Jump to content

Д**ба и крадливата напаст ... :(


Redbyte

Recommended Posts

Вчера ми разбиха колата с "меча лапа" ... и естествено гепиха касетофона (CD / MP3) ... изкъртиха жабката ...

Вече каквото имаше за сваляне / демонтаж от моята кола го гепиха ... за 6 месеца успяха да ми гепат халогените, дясното стъкло на страничното огледало (електрическо) и сега и касетофона ...

Искам просто да Ви се оплача защото знам че ще ме разберете кво ми е ... :lol:

Всичките кражби стават посред бял ден в пресечките на булевард Скобелев. Няма как да я оставя на паркинг през деня докато съм на работа ... :lol:

Най ме подразни че понеже колата беше прашна копелетата си бяха оставили отпечатъците ... а ченгетата дори не искаха да погледнат колата ... само ми издадоха служебна бележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси идиотите

да се чудиш на кого да се ядосваш - на куките, на крадците или на тъпата ни държава

Преди година-две на приятел му бяха разбили колата посред нощ - счупили джама на колата и гепили касетофона. Това не е толкова интересно, интересното е друго - бяха оставили капки кръв - явно са се порязали на стъклото. Капките кръв бяха вънка на снега точно до колата. И имаше диричка, която стигаше до уличката - явно там се е качил в кола и е явно че зверски се е нарязал. Ченгетата викат че дори да изследват кръвта това няма да помогне, защото някой може да е бил до колата, да се е порязал и да си е тръгнал, пък друг да е разбил колата.

При тебе си мисля дали ченгетата не са искали да вземат отпечатаци по същатата тъпа причина - примерно те да са оставени от трети човек, а не от този дето ти е разбил колата - не знам

Както веднъж Бойко Борисов цитираше някой ... (беше нещо по повод че съда много лесно пуска крадците) - той не е влязал в колата зада краде, а зада се скрие от дъжда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще ви успокои, но вчера ми капна малко мед на сърцето. След като ми свиха 2-3 ЦД-та, халогени, решетки, огледала, та и цялата кола веднъж.

Паркирам на обяд на ъгъла на Аспарух и Ангел Кънчев, и гледам една малка бяла кола (май беше пижо) с разбит шофьорски джам и три малки копеленца натръшкани покрай колата с белезници. Май ставаше дума за наркопласьорчета, които са ги подгонили и са се скрили в колата си, защото стъклата бяха и по предния капак, демек някой е бил измъкнат през стъклото :lol: и трима батковци ги пазеха. Придобих импулс да им млатна по една тупаница за всичко откраднато, ама ме спряха... Изпафках си една сигарка :lol: и си отидох...

Бой до смърт за гадните крадци и после в кофите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а ченгетата дори не искаха да погледнат колата ... само ми издадоха служебна бележка.

А случайно да ти намекнаха, че ти сам си си я разбил... баси държавата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тая държава всеки си прави каквото иска и никой не парви нищо по въпроса :lol::lol::evil: Мойте съболезнования за откраднатите неща :evil::evil::lol::lol::evil::evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Depp - Колегата RedByte, аларма, застраховка нещо не се ли намира?! Понякога помагат...

Имам аларма и пълно автокаско ...

но не помага изглежда ... :?

От вчера тичам по полиция, застахователи, ключари ...

стопиха ми се нервите ...

Утре пак до ключара ... ремонта на разбитата врата ще е 120 лв. това са ключарите на Булинс до "КЕЙТ" (маркировките)

включва патрон и декоративна дръжка.

Надявам се ДЗИ да ми изплатят всичко по фактурата ...

Само за касетофона маи ще е проблем ... дадох им панела но нещо не мога да намеря фактурата ... маи ще е по експертна оценка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да изглежда смешно, но мярката, която мой приятел е предприел срещу предизвикването апетитите на гнуснярчетата към ЦД-то в колата му е много простичка и... засега (да чукнем на дърво) работи безотказно... Човека си е изрязал картонче с размера на касетофона, обвил го е с черен изолирбанд, и като си свали панела, "цопва" т'ва изобретение на мястото му... Таблото изглежда като да няма касетофон и да е сложено декоративно капаче! А като се замисля, че са ми крали три касетофона... Май предпочитам да ми се обадят да им го подаря пустото радио, отколкото да ми разбиват колата... Колегите, така и така е отворена темата, споделете вие какви мерки взимате, за да си предпазите автомобилите от посегателства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смъкван всеки път когато слизам от колата цялото ЦД + панела. Купих си и раница че нямаше къде да го държа. За Джоб не става :evil:

малко е тъпо и изморително всеки път да го слагам и да търся докъде беше стигнало цд-то щото си забравя настройките. Ама по добре от колкото да ми го гръмнат. булстрад ми казаха че щом нямам фактура на мое име а само касова бележка и ганранционна карта, няма да ми го застраховат :lol: педалски истории

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ДЗИ ми застраховаха оригиналното радио(дори няма касетофон) за 50 лв и не ми скаха никакви фактури. Друг е въпроса дали ще го платят, но да не дърпам дявола за опашката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мился следващият касетофон да е без CD а само да може да управлява CD-CAHNGER ....

като сложа chager-а в багажника се надявам да не изглежда толкова апетитно за малките паразити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смъкван всеки път когато слизам от колата цялото ЦД + панела. Купих си и раница че нямаше къде да го държа. За Джоб не става :lol:

малко е тъпо и изморително всеки път да го слагам и да търся докъде беше стигнало цд-то щото си забравя настройките. Ама по добре от колкото да ми го гръмнат. булстрад ми казаха че щом нямам фактура на мое име а само касова бележка и ганранционна карта, няма да ми го застраховат :lol: педалски истории

Някъде към 1997 година, един колега слизаше от колата с работната си чанта, "стереото" и волана (имитация на дърво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И до къде стигнахме....спирам си колата и слизам с музиката ,волана,откачвам си джантите,решетките,халогените....ако имам антена сам си я изкъртвам и отивам на работа :lol: :lol: :lol: :lol:

БГ --> Тук всичко е възможно !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И до къде стигнахме....спирам си колата и слизам с музиката ,волана,откачвам си джантите,решетките,халогените....ако имам антена сам си я изкъртвам и отивам на работа :lol: :lol: :lol: :lol:

БГ --> Тук всичко е възможно !!!

:(:lol::D

забрави си огледалата :lol:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за халогените... Някой да е чувал за предпазната мярка - "изпиляване с дрелка на жлебовете на винта, който държи халогена"? Щото ми го препоръчаха, ама се чудя ако случайно вземе та изгори, как ще го отварям после? Нек'ви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят метод за защита е сложен, но ефикасен. В Центъра карам Лада. От майсторите в паркирането леко прилича на войнишка манерка, но не ми пука. Обичам АУДИто и за това си го пазя. Още повече обичам свободното си време. А страшно мразя да се разправям със застрахователи, сервизи и полиция. От опита с АУДИ се оказа че на 30 паркирания в Центъра имам две щети - ел.огледало и мигач. Освен това Ладата е по-маневрена на малки завои, по-къса е и се паркира по-лесно. За това с болка в душата продължавам да карам Ладата (от която мислех да се отърва) а Аудито го ползвам за дълги курсове и за кеф.

P.S. За 20км които изминавам средно дневно не страдам от липса на комфорт. Особено по малките, тесни, претрупани от нахвърляни коли улички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имам аларма и пълно автокаско ...  

но не помага изглежда ...  :?  

От вчера тичам по полиция, застахователи, ключари ...  

стопиха ми се нервите ...

Утре пак до ключара ... ремонта на разбитата врата ще е 120 лв. това са ключарите на Булинс до "КЕЙТ" (маркировките)

включва патрон и декоративна дръжка.

Надявам се ДЗИ да ми изплатят всичко по фактурата ...

Само за касетофона маи ще е проблем ... дадох им панела но нещо не мога да намеря фактурата ... маи ще е по експертна оценка ...

Може ли някой да ми обясни за какво се крадат ЦД-та без панелчета, и какво се правят след това тези ЦД-та. Аз си мислех че ако го няма панелчето - никои няма да тръгне да ти разбива колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми обясни за какво се крадат ЦД-та без панелчета, и какво се правят след това тези ЦД-та. Аз си мислех че ако го няма панелчето - никои няма да тръгне да ти разбива колата.

Бате, айде качи се при някой бакшиш и му кажи, че си си купил гепен CD Mp3 за 20 лв. от дрогите и сега ти трябва панелче само... Ако не те упъти веднага, къде да търсиш, с кой да се свържеш и т.н., Хасан да ми викаш! А може случайно и от багажника да поизвади нещо. Дрогите често връзват гепената "стока" именно на бакшишите.:lol:

А другия вариант - в магазините за електроника си се продават отделно и панелчета. Само питаш и си ти!

Така че, аз махам панела, по-скоро за да не привличам внимание, а иначе съм наясно, че братята МРЪСНИ КРАДЦИ имат далавера да ми гепят музичката и без панел-а. :x :x :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие се смеете но в гладната 89-90 та година когато само мутрите караха стари западни коли си докарах първата си западна кола, още нямаше застраховки даже и си свалях волана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че, аз махам панела, по-скоро за да не привличам внимание, а иначе съм наясно, че братята МРЪСНИ КРАДЦИ имат далавера да ми гепят музичката и без панел-а. :x  :x  :x

Ако имаш каско и не носиш панела при застрахователя забравяш за застраховката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че, аз махам панела, по-скоро за да не привличам внимание, а иначе съм наясно, че братята МРЪСНИ КРАДЦИ имат далавера да ми гепят музичката и без панел-а. :x  :x  :x

Ако имаш каско и не носиш панела при застрахователя забравяш за застраховката.

Знам. Затова и не го написах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, айде качи се при някой бакшиш и му кажи, че си си купил гепен CD Mp3 за 20 лв. от дрогите и сега ти трябва панелче само... Ако не те упъти веднага, къде да търсиш, с кой да се свържеш и т.н., Хасан да ми викаш! А може случайно и от багажника да поизвади нещо. Дрогите често връзват гепената "стока" именно на бакшишите.:lol:  

А другия вариант - в магазините за електроника си се продават отделно и панелчета. Само питаш и си ти!

Така че, аз махам панела, по-скоро за да не привличам внимание, а иначе съм наясно, че братята МРЪСНИ КРАДЦИ имат далавера да ми гепят музичката и без панел-а. :x  :x  :x

А ако му кажа че имам панелче и си търся ЦД-то за 20лв ще ме упъти ли :-)? Ама пак не разбирам от къде ги взимат толкова много панелчета, излиза че производителите на ЦД-та правят едно ЦД и още 5 панелчета с него, но не варвам елитни марки да праят такива работи. Другия вариант е като ти взимат панелчето застрахователите - да ги дават обратно на дрогите, което означава че са комбина, а застахователите нямат изгода да им крадът застрахованите ЦД-та. Пък и ако не ти е застраховано ЦД-то и ти го откраднат - няма да си дам панелчето на никой :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eugene чувал съм слухове и от ченгетата и от застрахователните експерти че има универсални панели за ефтнджос моделите "касеткофини". И че ти гепат основата пък после пробват ако тръгне тръгне ако не (щото например си се правил на баровец и си си купил некъф пионер от скъпите) го меткат у кофата. И толкоз.

Това че ти си назад със време нерви и пари никой не го интересува. Бизнеса си върви. Ако бяхме държава и ако полицията спираше всеки бакшиш и го тараши из основи и после ако намерат нещо дето не е негово - бой-ебане-бой-ебане ще се оправят нещата за една седмица. Само че както знаем всички мизерниците са в бизнес отношения а и ние полиция нямаме ами официален държавен рекетьор и бюро за издаване на служебни бележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...