Jump to content

Да карам ли с много стари гуми?


Recommended Posts

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А.... съмнявай се,че ше пропуснеш да се обадиш..... селяк смотан

що не спреш да доказваш че си пумяр а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гума след 5 години не е гума !

Задник,

Ти отново се появи :) Между другото 5 годишна нова или стара употреба? Че в една друга тема беше голям защитник на N+1ва ръка, че другото било гъзария :bia:

PS: Не ме питай мен - аз изплащам лизинг и карам с Георги Димитровки регенерат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не сме толкова толерантни с потенциални убийци.В главата ми е "Борис III" в мокро време,жена ми прибира малката от детска градина и един "икономист" като тоя се завърта по паветата...виждал съм как става.Аз му обещавам,че лично ще му нанижа 12 годишните китайски гумета и ще го запаля жив!

Колега,ако не ти стигат парите да подържаш кола,ползвай градски транспорт.На всички дето защитиха "горкия човечец" им пожелавам никога да не срещат такъв по пътя!

Редактирано от longrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не спреш да доказваш че си пумяр а ?

Бе...... ненам кой е пумяра в случая :bia: ти кат си толко НЕ пумяр що ми отговаряш ве убитак най голем?Моля ти се,недей да ми отговаряш и за вбъдеще задръж коНпетентните си мнения за себе си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериозно почва да ми омръзва .. много тъпи хора има тука.. само чакат повод да си изкарат лайната от главата..

взе да ми писва !

ZZLur как може да си толко тъп бе ?

трябва да те кастрират да не се размножаваш ще погубиш планетата ...

относно гумите .. може да се спести от марката на гумата.. но трябва да бъде нова гума !

колкото и грайфер да има ако е по-стара от 5г се хвърля !

но едва ли ще се пише по темата вече ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериозно почва да ми омръзва .. много тъпи хора има тука.. само чакат повод да си изкарат лайната от главата..

взе да ми писва !

ZZLur как може да си толко тъп бе ?

трябва да те кастрират да не се размножаваш ще погубиш планетата ...

относно гумите .. може да се спести от марката на гумата.. но трябва да бъде нова гума !

колкото и грайфер да има ако е по-стара от 5г се хвърля !

но едва ли ще се пише по темата вече ..

Бе ти каем честнУ по тъп от теб нема.... почваш мнооо си противоречиш,ма от де толко акъл,да помниш у другите теми кво си писал :)

мен не ме мисли.... ти си мисли твойто подобие на домочадие....ако са същите уруди кат теб,по добре ги закопай живи :)

Ти за гуми немаш право да говориш..... ти даже за коли немаш право да говориш, с тоа фЯт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто сте сипали масло за 150 лв. значи и накладките ви трябва да са поне за 100 лв. :)

Иначе колата не спира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да си представиш какви яки мелета са ставали със супер изправни автомобили +перфектни гуми .

И все пак по-добре е да обръщаме повече внимание на сигурността , отколкото на екстериора :) и аудиото :) .

Хайде радвайте :Winterreifen 195/65 R 15 T

Редактирано от wizard2000bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ще помоля Koko 100 C4 да се включи :hilezh: .

Включвам се и то с конкретен пример:

С жена ми още бяхме гаджета и купих на страшна далавера пералня "Индезит" през 1993 г.

Пералнята работи и ще работи още много, но пролетта усетих страшно тресене и след намесата на моите технически умения установих, че задвижващият ремък на реномираната немска фирма "OPTIBELT", не се е скъсал, а просто гумената част се е отделила от "скелета". Смених го!!

Ако правим аналогия със стара автомобилна гума, то просто протектора ще се отлепи и ако това е при висока скорост предполагам е ясно, че може да има трагични последствия. :)

Иначе, ако се кара само из квартала проблеми няма да има. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правим аналогия със стара автомобилна гума, то просто протектора ще се отлепи и ако това е при висока скорост предполагам е ясно, че може да има трагични последствия. :)

Това се случва и при високи скорости в леглото със стара гума :hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при висока скорост предполагам е ясно, че може да има трагични последствия. :)

Иначе, ако се кара само из квартала проблеми няма да има. :)

старите гуми се втвърдяват и не спират добре.

по-вероятно е да се хлъзнеш от колкото да ти се отлепят гумите освен ако не не караш бугати вейрон. :hilezh:

марката на гумите също е от значение, но не е критична, важното е да се купуват НОВИ и да се карат максимум 5 години !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

старите гуми се втвърдяват и не спират добре.

по-вероятно е да се хлъзнеш от колкото да ти се отлепят гумите освен ако не не караш бугати вейрон. :hilezh:

марката на гумите също е от значение, но не е критична, важното е да се купуват НОВИ и да се карат максимум 5 години !

Ами при мен се е случвало да се отлепят парчета от гумата. Дънлоп на БМВ.. Ти просто не си ги загрявал толкоз :flipoff:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-вероятно е да се хлъзнеш от колкото да ти се отлепят гумите освен ако не не караш бугати вейрон. :hilezh:

Задник,

За пореден път се изпускаш неподготвен! Тъп си! Просто престани да пишеш за да не разсеяш всякакви съмнения ... не че са останали де :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задник,За пореден път се изпускаш неподготвен! Тъп си! Просто престани да пишеш за да не разсеяш всякакви съмнения ... не че са останали де :flipoff:
нема ли модератур тука да му запуши задника на тоя ? ? ?
Ами при мен се е случвало да се отлепят парчета от гумата. Дънлоп на БМВ.. Ти просто не си ги загрявал толкоз :hilezh:
ако правиш бърнаут много ясно ще се разпаднат.аз лично съм доволен от гуми ТИГЪР .. меки са но спират много добре .. и са ИЗГОДНИ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема ли модератур тука да му запуши задника на тоя ? ? ?ако правиш бърнаут много ясно ще се разпаднат.аз лично съм доволен от гуми ТИГЪР .. меки са но спират много добре .. и са ИЗГОДНИ

Не правя бърнаути, просто си карам здраво.

Тигър стават за 1 сезон... горе-долу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой да му запиши задника и на тоя !

Чиче, спокойно ве! Искам да си спокоен, да не получиш някой инсулт без време... :flipoff:

Макар, че фЯта рано или късно ще ти докара... :hilezh:

И тука не си у вас, за да казваш кой, какво да прави-панимаеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(сигурно за цял живот си навъртял 1/2 от това което някои хора тук въртят за 1 месец :flipoff: ), но пак се изпускаш компетентно.

С други думи - трай си като не разбираш. Така и няма да те хранят.

Този има 1/2 от километрите, които аз имам на задна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит мога да кажа, че гуми от висок клас - Мишлен издържат доста повече от 5 години и ги свалих след доста каране поради износен грайфер, но до края си спираха нормално. Виждал съм същата марка гуми карани доста повече. Струва ми се, че през 90-те години скапаните гуми, които се продаваха тогава, издържаха доста. Въпреки това, на мен лично стара гума (мисля, Семперит беше) се е късала надлъжно, за щастие на паркинга, а една друга, Траял на малко км и години беше но се появиха микроцепнатини. Затова трябва редовно да се наблюдават и проверяват гумите. Да се кара с много стари е компромис и риск, който трябва да се прецени внимателно, в зависимост от начина на шофиране, скоростта на движение и т.н. Ако колегата кара внимателно, спазва дистанция и не превишава разумната скорост, мисля че може като временно решение, да изкара и с по-стари гуми. Като стана дума, ако трябва да избирам между по-висок клас по-стари и чисто нови от по-нисък клас, вероятно ще избера първия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит мога да кажа, че гуми от висок клас - Мишлен издържат доста повече от 5 години и ги свалих след доста каране поради износен грайфер, но до края си спираха нормално. Виждал съм същата марка гуми карани доста повече. Струва ми се, че през 90-те години скапаните гуми, които се продаваха тогава, издържаха доста. Въпреки това, на мен лично стара гума (мисля, Семперит беше) се е късала надлъжно, за щастие на паркинга, а една друга, Траял на малко км и години беше но се появиха микроцепнатини. Затова трябва редовно да се наблюдават и проверяват гумите. Да се кара с много стари е компромис и риск, който трябва да се прецени внимателно, в зависимост от начина на шофиране, скоростта на движение и т.н. Ако колегата кара внимателно, спазва дистанция и не превишава разумната скорост, мисля че може като временно решение, да изкара и с по-стари гуми. Като стана дума, ако трябва да избирам между по-висок клас по-стари и чисто нови от по-нисък клас, вероятно ще избера първия вариант.

Ето това е много вярно :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де! Отидете при някой гумаджия и наснимайте гуми на 4-5 години. След това загледайте някоя колица обута в 2-3 годишни чепици и сами си правете изводите. А пукнатините отстрани и това, че гумата е станала пластмасова и "спира много добре" можем да го проверим някой път :flipoff: Само да се отърва от 3 годишните гуми, че те ВЕЧЕ не държат ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България разни дупета си купуват А4 с последните 5000лв

Де ги купуват тези А4 за по 5 бона,и много ли са смачкани :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...