Jump to content

Зимните гуми - здравината им


Recommended Posts

Аз за тва сам си сменям гумите.

Нося си ги само за баланс или монтаж/демонтаж.

Щот едно оправят друго чупят <_< .

А как стягат, да не ти се налага да сменяш гума на пътя :) .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На една от служебните ми коли - CITROEN C5 я карам само с TOYO (сменям си гумите само и единствено в THESSALONIKI; А.К.А. - СОЛУН) на цена доста под българската, безплатен баланс и реглаж всеки път, мият колата for free и ми дават отстъпка за редовен клиент!

В България такова обслужване не съм видял :(НИКЪДЕ ....

Пишат ми гаранционна карта :blink:

Е как там ми е по-тънко от БГ нямам идея, но е факт!

Искам да те помоля като пишеш, че си сменяш гумите в Солун да намериш време и посочиш цени, условия, местонахождение и пр. Мнозина биха се разходили до Солун за гуми, а има и още какво да си напазаруват. :D:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се "наложи" да не си в София - сменяш гумите ли ?

Не, само сменяш обстановката :D

И сигурен ли си, че вината не е твоя или някъде другаде. :(

Не ти го казвам със заяждане защото зимната Дебица е много по-добра от цената си. :(

Далеч са от върховните, но за 2-3 сезона са достатъчни добри за тези пари. :blink:

Тия така наречени върховни, по колко сезона могат да се карат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да те помоля като пишеш, че си сменяш гумите в Солун да намериш време и посочиш цени, условия, местонахождение и пр. Мнозина биха се разходили до Солун за гуми, а има и още какво да си напазаруват. :D:(

008255431-big.jpg

TOYO PROXES - 225/55/16 - 450 Евро:

-смяна

-баланс

-автомивка

-кафе

п.с.Вече имам карта и ми правят намаление, но колко не знам.....Трябва да ги питам др. път!

Едит:Цената е за 4бр. гуми. Не знам дали това е точния адрес, но така ми пише на картата (защото имат няколко фирми; семмен бизнес)!

Редактирано от viessman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TOYO PROXES - 225/55/16 - 450 Евро:

-смяна

-баланс

-автомивка

-кафе

п.с.Вече имам карта и ми правят намаление, но колко не знам.....Трябва да ги питам др. път!

Eй това се казва конкретен отговор. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство, колко биха ми стрували тук тези гуми.

Предполагам, колега, говориш за 4-ри броя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство, колко биха ми стрували тук тези гуми.

Предполагам, колега, говориш за 4-ри броя?

TOYO PROXES CF1

Предпоследните са....

Да за 4бр. нови става въпрос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, сметката не излиза, освен ако не се съчетава полезното с приятното.

Вярно, може да излизат с 100-120лв по-тънко, но това ми е бензина до там.

А няма да се мине само с това, ще има хотел, ядене и т.н. А кафето там е то 2Е нагоре.

Но ако се съчетае с почивка, става, въпреки че не ми се мисли, ако трябва да се търси гаранция.

Извинявам се за лекото отклонение:

Правих груба статистика, как са цените в Холандия, на наколко съпоставими за мен неща.

Пица, цената е два пъти тук (7-10Е), бира, наливна, бяла (жива) (3.5Е+), четири пъти тук.

Хотел, посредствен (2-3 звезди), без особени екстри (лукс стаята е без кламатик :D ) 160Е. За мен (служебно) излезе 140Е понеже Фирмата има договор с хотела.

Така че пак тук излиза по-тънко, за мен, не за холандците.

Електроника, с 20-30% над цените тук.

Друго обаче ми направи много силно впечатление, ако някой иска да ползва служебна кола, като лична (тук масово се практикува), плаща 25% от цената всяка година като такса. Ако тук се въведе подобно, трафика рязко ще се свие, щото ще трябва да се бъркат освен за лична кола и за гориво. Да не говорим за арогантното каране, "нали е служебна"...

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз кат Гризли не вярвам на най-евтиното...

Ако позволите, леко да изместя темата, от горепосочените гуми, коя ще понесе добре една-две-три софийски зими + някое и друго качване на Витоша?

Галя, Goodrich не са лоши, с качества почти на Мишлен и доста по-поносима цена

На Б4-ката ми изкараха 3 зими, във всякакви условия (живея във вилната зона над Панчарево, а и съм запален скиор)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25% от цената на кое плаща ве братчед, я дай някво подробно инфо , че ми е интересно!

От цената на колата, все едно си я купуваш на лизинг.

За сметка на това, ОБАЧЕ, инфраструктурата е развита до "безобразие". Влак минава през холовете им, е почти.. да не говорим, как е устроена инфраструктурата, за да позволи еко транспорт като колело или малки мотопедки. Отделни платна, отделни светофари...да не говорим, че пред мен, полицията глоби 2-ма за това че минаха с колелата на червено.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде мнение за Semperit Sportgrip ? Купих колата с тях през лятото,на една зима са и ми е интересно какво да очаквам от тези гуми ? Основно карам в София,но често отскачам и до ски курортите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сигурен ли си, че вината не е твоя или някъде другаде. :)

Не ти го казвам със заяждане защото зимната Дебица е много по-добра от цената си. ;)

Далеч са от върховните, но за 2-3 сезона са достатъчни добри за тези пари. :)

чесно казано не се сещам какво може да съм им причинил на гумите,което да им навреди (освен случайното натрисане в някоя дупка де,но то това си е един вид константа за всяка гума).

бордюри ненавиждам да качвам,дупките все пак се старая да не ги нацелвам,не съм я хакал колата с висока скорост в завои :)

не знам,може и да е защото тогава зимата в пловдив практически липсваше(валя точно два пъти като се задържа за по един ден),но е факт - взе да носи на една страна и да бие волана леко ;)

иначе на сняг гумите се държаха доста добре,на мокро си беше приключение с тях(направо усещаш как ти олеква волана),а на сухо горе-долу биваха :bia:

това са ми впечатленията от дебицата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа за дебиката, на първата ми кола москвич бях сложил първия модел чисто нови на квадратчета където бяха и с него съм се катерил по Витоша до манастира без никакви проблеми.. след това на аудито бях със следващия модел с посока, също не съм имал проблеми никъде. Наистина на мокро може би не се представят най-добре, но за цената са си повече от перфектни. :) Тази година ще взимам пак 4-ри нови и може би ще са също дебика последния фриго ... като си доволен от едно нещо не виждам причина да го сменяш ;) В краен случай бих взел Малоя.

А конкретно за здравината - 1-а гума я бях резнал на дупка и я хвърлих, но това не значи, че и с други гуми да бях нямаше също да се скъса. Иначе не са криви и са в много добро състояние с оглед на годините си :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоя Рууулззз.

Препоръчвана от руснаците. Правена от тях. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САЙТ ЗА ГУМИ, В КОЙТО СА СЕ ПОСТАРАЛИ ДА ИЗНАМЕРЯТ РАЗНИ КЛАСАЦИИ И ДА ГИ ПЛЬОКНАТ

От цялото издирване, ровене, четене и т.н. излезе, че мненията, тестовете и пр. за Малоя креста 220 са най-позитивни спрямо Гуудрича и Клебера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай само най-евтиното на пазара, виж и останалите марки. Семейна кола, защо да поверяваш най-скъпото в живота ти на най-евтината гума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) е как най-евтината и как В4ката семейна кола :) (олимпиадата едва събира детската количка, нищо че коНби :hilezh: )

Аз се счупих да чета сайтове, ревюта, тестове, мнения тези дни. Спирам се на Малоя Креста 220, която на няколко места из нета е сравнена даже и с Дънлоп ( едното местенце е tyretest.com). Взимам и с подсилен борд на всичкото отгоре и с високоскоростен индекс.

А иначе семейната кола за дълги пътувания е Е класа. Тази е за мене - за града и за кратки разстояния. Да, возя децата в 90% от шофирането ( малей, само като се замисля тия дребните що километри са пропътували ;) и ми се замайва вестибуларния апарат :) ), но пък и зимата карам внимателно и с ниска, съобразена с пътя, скорост. Точно това коментирах и с гумаджиите, при които ходя, и с майстора ми и с още препатили - важното е колко пътувам, къде пътувам и как. Изводът на всички е - "Няма да усетиш разликата от най-скъпата гума и тая, дето си си харесала, защото няма да можеш да тестваш истински предимствата на скъпата".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и с високоскоростен индекс.

А на това какъв му е плюсът? Хеле па за градско...

Защото за мен е минус. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Колегата SunShine :hilezh: Пролетта се сдобих с много яки Maxxis за лятото.Смятам и зимните ми да са такива,ама новият им модел се е изпарил от търговската мрежа.

Ще видим...ще търсим.Последните две зими бях с Клебер и Фулда Кристал и не съм ососбено доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на това какъв му е плюсът? Хеле па за градско...

Защото за мен е минус. :hilezh:

Хеле па зимно време... Индекс Т стига

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То скоростния индекс май сам по себе си предполага леееко по-усилени бордове. Ама може и да не е така :hilezh:

Но ако е така все пак, за градско що да не е хубаво :hilezh:

Мойте летни още се чудя що не ги взех с по-висок скоростен. Щот толко разбирам сигурно.

Ама реших, че нЕма начин да дигна 240, освен ако не ме фърлЪт от самолет :flipoff:

То иначе за определени размери на зимни гуми не дават кой знае какво разнообразие и самите производители.

Не знам защо... Но мисля, че е добре човек да е малко напред, без да се унася разбира се :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Колегата SunShine :flipoff: Пролетта се сдобих с много яки Maxxis за лятото.Смятам и зимните ми да са такива,ама новият им модел се е изпарил от търговската мрежа.

Ще видим...ще търсим.Последните две зими бях с Клебер и Фулда Кристал и не съм ососбено доволен.

Е точно така и аз подходих като теб в началото на проучването. Луда фенка на Максис, на този модел bcb838df371b6d9ca5d5ae7eca9f4560.jpg. И аз така като теб - щом лятната Максис е толкова добра, па и с подсилен борд, то гледай какво става със зимните. Да, ама не. Много оплюти и от Адак и от тайъртест и от кой ли не. Просто зимната е оценена зле. Е, не искам да пробвам, еле па Максис се правят в Тайван, а там субтропика не позволява студ под 18 градуса зимата. Та... Максис остават ДЪ БЕСТ за лятото, но зимата не рискувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...