Jump to content

:: За гадните дупки и откъде се появяват ::


petroff

Recommended Posts

Защо не въведат 'гаранция'?:gut:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане, пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти.... :gut::gut::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не въведат 'гаранция'?:gut:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане' date=' пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти.... :gut::gut::lol:[/quote']

Защото ако на теб ти плаща някой за да го избереш за изпълнител, ако ти плаща да се съобразяваш с условията му и ти плаща да ощетяваш данъкоплатците - еми естествено НЯМА ДА ВЪВЕДЕШ ГАРАНЦИЯ. Изобщо, смятам, е темата е излишна.

Логични изказвания като това за гаранцията не пасват на нашeto нелогично, почти сюрреалистично ежедневие. Абе с други думи :Made in BG! Ръгай чушки в боба и да не ти пука - така сме си ние източноевропейците, такава ни е цялата житейска философия. За това целият свят ни се смее.

Нали знаете вица за "От един път педераст става ли се?" Ами не се става, според мен, ама като са ти постоянно свалени гащите, вероятността да отнесеш повече от един нараства в геометрична прогресия. И накрая спира да ти пука. Нещо като ситуацията с преизбирането на Кмета, дупките по улиците, корупцията в общините и да не подължавам, че май повече от един път сме го отнесли дедовия!

Извинявам се ако съм бил вулгарен, но такова ми е мнението и ми се искаше да го споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не въведат 'гаранция'?:gut:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане' date=' пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти.... :gut::gut::lol:[/quote']

Това предложение ми харесва. А такива теми изобщо не са излишни. Просто ни трябва време и желание да се научим как да си търсим правата и да следим къде и как се харчат парите ни от данъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах България...като ми кажете това и то ми стига.....

Тука си е като дива джунгла...всеки гледа да завлече колкото може и да облагодетелства себе си...

Тая тема ми напомня на оная за -кои за кои ще гласува -

Та всичките са едни и същи и оправия скоро невиждам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много просто повечето пътищарски фирми са фирми на Софянски и ест те печелят по повечето търгове и т.н и работят на високи цени а нищо не правят и си снасят на г-н Софянски който стой в основата на всички далавери в София ! И този човек ще свърши или в затвора или ще бъде застрелян щото вече е на кръстчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не въведат 'гаранция'?:lol:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане' date=' пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти.... :lol::lol::)[/quote']

Това предложение ми харесва. А такива теми изобщо не са излишни. Просто ни трябва време и желание да се научим как да си търсим правата и да следим къде и как се харчат парите ни от данъци.

Абсолютно сте прави и двамата. Естествено, че темата не е излишна. Изказването ми беше проста ирония, понеже в тая държава добрите идеи си витаят във въздуха. НЯМА КОИ ДА ТЕ ЧУЕ. А и да те чуе ще си каже: "А бе тоя балък ли ше ми дава акъл на мене".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах по улица с току що "закърпени" дупки. Толкова се възмутих, че въпреки бързането спрях да направя няколко снимки..... Как мислите, колко време ще издържи този "ремонт" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ТОВА НЕ СА ПРЕСНИ ДУПКИ!!!! ТОВА СА ЗАКЪРПЕНИ ДУПКИ!!!!

o632488391585781250.jpg

o632488391678281250.jpg

o632488391818437500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за когото и да гласувате (ако въобще ще гласувате) дупките са ни пак в кърпа вързани.

Няма да ни липсват поне още един мандат, както парламентарен, така и общински.

Въобще, "розови хоризонти" отвсякъде :schlaumeier::wink::wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не въведат 'гаранция'?:wink:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане, пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти....  :cry:  :cry:  :cry:

И аз тук да се намеся компетентно.:

1. Според закона за устройство на територията-"ЗУТ" за всички смр има минимални, задължителни минимални гаранционни срокове.

2. Реалните пари необходими за извършване на този вид ремонти- пълнене на дупки, са 2-3 пъти повече от тези предложил спечелилия "търга".

Основната причина за тази злоупотреба е :schlaumeier: КОРУМПИРАН:wink: чиновник, който е отговорен за провеждане на процедурите по одобряване на изпълнител. При по-големи бюджети в тази схема се наместват още маймуни.....

Схемата е проста:

Предприемача дава най-ниска цена, дори и тя да не е достатъчна само до обекта техниката да закара.

Печели конкурса, чиновника лапа:D

В процеса на ремонта с протокол се установява например, че проекта е кекав, и количествените сметки са грешни-/предприемача дава оферта базирана на така наречените "количествени сметки", които се изготвят от проектанта или консултанта на обекта/. В този случей обикновенно се прави нова Кол.сметка., с леко завишени-къде 3-4 пъти, количества небходими за обекта. Там се крие и рушвета на чиновника.

Това е най-простата схема.

За по-големи поръчки има други хитринки.

ОБАЧЕ има едно НО, запълването на дупки НЕ се води основен ремонт и не се влияе от ЗУТ. В договорите на общината има гаранционни срокове, ама нали се сещате кои следи за това?????

:DГорецитирания чиновник!

Това беше от мен.

Майката му е да съдим общината ако ни се случи да пострадаме от дупки.

Поздрави:

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не въведат 'гаранция'?:schlaumeier:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане, пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти....  :wink:  :wink:  :cry:

Сега това съществува,но е само за първата година и то при новопостроени пътища или пътища след основен ремонт.Фирмите възстановяват възникналите проблеми за тяхна сметка, но срока определено е кратък.Един от най големите проблеми е строителния надзор.Ако по един път се появат дупки няма такъв случай в България строителния надзор да е понесъл някакви санкции.А за дупките специално не се спазват никакви технологии.Обикновено се пълнят не със съответния вид асфалт,а с такъв какъвто е останал от друг обект.Спазването на температурата при полагането на асфалта и валирането става само по изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупките в БГ имам чувството че имат синдрома на гъбата - ничат след всеки дъжд , явно защото след дъжд се отмива чакъла а то нема асфалт та бърем той да остане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не въведат 'гаранция'?:schlaumeier:

Една улица се ремонтира от 1 фирма. Ако в рамките на 3 години (примерно) се появи проблем - глоби и ремонт без заплащане, пак от същата фирма. Тогава всички изведнъж ще започнат да дават реални оферти, ДЦЛ (от статията) няма да върши работа, а аз няма да се налагам да изправям 10-12 джанти годишно.... ех, мечти....  :wink:  :wink:  :cry:

Сега това съществува,но е само за първата година и то при новопостроени пътища или пътища след основен ремонт.Фирмите възстановяват възникналите проблеми за тяхна сметка, но срока определено е кратък.Един от най големите проблеми е строителния надзор.Ако по един път се появат дупки няма такъв случай в България строителния надзор да е понесъл някакви санкции.А за дупките специално не се спазват никакви технологии.Обикновено се пълнят не със съответния вид асфалт,а с такъв какъвто е останал от друг обект.Спазването на температурата при полагането на асфалта и валирането става само по изключение.

"Елби", прав си братко за НСН-то. Аз в такава фирма работя от близо 5 години. Няма реално НЕЗАВИСИМ СН!

Първо да кажа, че за гореспоменатите ремонти- пълнене на дупки НСН не се изисква.!

Ето как пише по книгите:

Ако фирмата упражняваща СН на обекта установи несъотвествие в извършваните смр, нарушение на проекта или други гадости, то тогава Управителя трябва незабавно да СПРЕ извършваното стройтелство, и да информира Дирекцията за строителен контрол за допуснатите нарушения.!

Това звучи супер нали? Да ама НЕ!. Аз знам само един случей когато колега спря обект и спази процедурата, Не беше добре това за неговия бизнес:cry:

Много е просто: НСН са частни фирми, и 100% от приходите идват от ИНВЕСТИТОРА на обекта, понеже в закона пише, че инвеститора е длъжен да сключи договор с фирма за СН.!. В повечето случей той, инвеститора, знае за нарушенията, дори сам разпорежда те да се извършват.

Кажи ми ти сега, ако аз спра обекта, или сигнализирам и т.н. дали този- инвеститора на финала ще ми плати? Риторичен въпрос:cry:

Та, аз мисля, че ако моята фактура за хонорар е адресирана до ДНСК или друга агенция, а не до инвеститора, то тогава би имало логика аз да НЕ си затварям очите за някои ДРЕБНИ простотий, ама при тези условия ние сме "ЗСН"- Зависим СН.:D

А относно отговорности и глоби-те ги има и не са никак малки.

Темата е мнго интересна и бих се кефил много да я дъвкаме някога на по една студена Стела Артоа.

Поздрави:

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че събирането утре на бензиностанция ЕКО http://www.audibg.com/forum/viewtopic.php?t=5041 е подходящ случай всеки да си покаже вижданията относно дупките и тези, от които зависи да ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в събота съм на работа и няма да мога да дойда,надявам се да се съберете много хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Пичове това е моя тема за да не правя хамалогия с copy-paste ВИЖТЕ ТОЗИ ЛИНК :)

Ако ви харесва идеята която съм метнал ще я пусна кат' нова и там ще обсъждаме...

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=18321

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Пичове това е моя тема за да не правя хамалогия с copy-paste ВИЖТЕ ТОЗИ ЛИНК :)

Ако ви харесва идеята която съм метнал ще я пусна кат' нова и там ще обсъждаме...

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=18321

Идеята я бива, кажи само как можем да се включим. Аз съм с 2 ръце "ЗА".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...