Jump to content

Един нов фен (или как AUDI ме отказа от BMW)


azok

Recommended Posts

Здравейте, от доста време сам регистриран тук но пиша за първи път защото от вчера съм вече гор собственикна AUDI 100 2.5 TDI/ C4/AVANT. До онзи ден карах BMW 316/ E36/COUPE и си мислех, че това е моя автомобил до като не се качих на това Audi. За конфорта намя да говоря и за удоволствието да го караш уникално е. Е верно че моето за момента има някой проблемчета които трябва да отстраня, но като цяло не бих се върнал пак на BMW никога. Имам и един два въпроса кам по старите фенове на марката.

1 В моето AUDi са сипали бензин вместо дизел, сменен е филтъра на горивото обаче не е източен резервоара и сега явно пак е засмукал бензин защото не иска да пали или ако случайно запали пуша като кулите близнаци.

2 климатроника не иска да духа никакъв въздух нито студен нито топъл и парното също е така

Ако някой има представа как да отстраня тези проблеми нека помогне.

Иначе ако оставим на страна тези проблемчета колицата е супер и ме радва много. Ще си я карам с удоволствие и не бих я сменил за BMW, защото BMW-то е просто ласкаво корито с два стоал от пред и чеп който върти геврека.

Благодаря предварително за помоща.

Снимки на красавицата ще кача като я оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от доста време сам регистриран тук но пиша за първи път защото от вчера съм вече гор собственикна AUDI 100 2.5 TDI/ C4/AVANT. До онзи ден карах BMW 316/ E36/COUPE и си мислех, че това е моя автомобил до като не се качих на това Audi. За конфорта намя да говоря и за удоволствието да го караш уникално е. Е верно че моето за момента има някой проблемчета които трябва да отстраня, но като цяло не бих се върнал пак на BMW никога. Имам и един два въпроса кам по старите фенове на марката.

1 В моето AUDi са сипали бензин вместо дизел, сменен е филтъра на горивото обаче не е източен резервоара и сега явно пак е засмукал бензин защото не иска да пали или ако случайно запали пуша като кулите близнаци.

2 климатроника не иска да духа никакъв въздух нито студен нито топъл и парното също е така

Ако някой има представа как да отстраня тези проблеми нека помогне.

Иначе ако оставим на страна тези проблемчета колицата е супер и ме радва много. Ще си я карам с удоволствие и не бих я сменил за BMW, защото BMW-то е просто ласкаво корито с два стоал от пред и чеп който върти геврека.

Благодаря предварително за помоща.

Снимки на красавицата ще кача като я оправя.

Ти от Плевен ли взе колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Плевен с бензин ли карат дизелите? :0))))

със 100октана

до автора, това което написа тук за BMW, не го поствай в BMWforum-a, че ще те линчуват

П.П. добре дошъл в света на "недозавиващите" коли с предно и двойно предаване

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със 100октана

до автора, това което написа тук за BMW, не го поствай в BMWforum-a, че ще те линчуват

П.П. добре дошъл в света на "недозавиващите" коли с предно и двойно предаване

Да за тези приказки там ще ме убият моментално ;)

Имате ли идея от какво може да е този проблем с климатроника.

За резервоара ясно схте го източа целия и ще сменя филтара отново. (Мисля, че така ще се оправи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за тези приказки там ще ме убият моментално ;)

Имате ли идея от какво може да е този проблем с климатроника.

За резервоара ясно схте го източа целия и ще сменя филтара отново. (Мисля, че така ще се оправи)

може да ти е задръстен филтъра на купето, провери си фреона, ако няма фреон нека да проверят дали няма изтичане

компресора включва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много ме зарадва заглавието на темата. ;) Добър избор си направил. Дано се множите такива прогледнали хора. ;)

Да ти е здрава колицата и много да те радва! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за тези приказки там ще ме убият моментално ;)

Имате ли идея от какво може да е този проблем с климатроника.

За резервоара ясно схте го източа целия и ще сменя филтара отново. (Мисля, че така ще се оправи)

Ама на дисплея на климатроника нещо показва ли изобщо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея си работи нормално показва си всичко. До колкото знам този модел май няма филтър. иначе от климатроника се чува едно слабо бучене и то всеки път. мисля си да не би моторчето да му е изгоряло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея си работи нормално показва си всичко. До колкото знам този модел май няма филтър. иначе от климатроника се чува едно слабо бучене и то всеки път. мисля си да не би моторчето да му е изгоряло.

Има теми за самодиагностика със сервизното меню на климатроника-потърси ги с търсачката......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея си работи нормално показва си всичко. До колкото знам този модел май няма филтър. иначе от климатроника се чува едно слабо бучене и то всеки път. мисля си да не би моторчето да му е изгоряло.

Има филтър и се намира над жабката в коша.За да се смени, трябва да се свалят рамената на чистачките и да се махне тази черната ламарина под тях.Тогава се открива достъп до кутията на филтъра. Едва ли е сменян , понеже на много хора им се струва много сложна процедура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до автора, това което написа тук за BMW, не го поствай в BMWforum-a, че ще те линчуват

По комфорт и возия наистина Е36 не може да се мери с С4, просто колите са от различни класове. Даже и в БМВ форума няма как да го отрекат. Това лято ме возиха малко в едно такова БМВ и не само, че не ме впечатли но и ме разочарова, след което си го обясних с горния факт.

Редактирано от JohnP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- вероятно мотора на турбината не върти, щом не духа нищо. Сигурно са му заминали четките( както при мен), които се сменят или цял мотор, който аз намерих на цена 170 лв. алтернативен,но не купих. И при двата варианта има голямо разглобяване. Все пак първо трябва да се види какви грешки дава климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз ти се радвам на ентусиазма,аз също в подобна форма се зарибих,но малко се прецаках първоначално,колата която купих беше в тежко техническо състояние разбрах благодарение на СУМИСТА,човека си ми кази пич не се занимаай махай я тая кола малко аудита съм виждал в такова състояние и почна да ми изброява проблемите,но аз се влюбих в колицата и започнах да сменям нещата които той ми каза и в последствие разбира се още неща излязоха,колата ми стъпи двойно като цена,но сега удоволствието е неописуемо,удоволствие,страст и хоби,а благодарение на този форум понаучих важни неща за поддръжката на автомобил като цяло и разбира се в частност АУДИ!!!поздрави на всички колеги!!!..............след тия слова може даже и да напиша ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора има много алтернативи,онзи ден на 90-ка сложихме от форд,около 4 пъти по-евтин,е разбира се ще препоръчам оригинслния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен само това са проблемите. ина§е колата като двигател и ходова част е перфектна. сменени са всички тампони 12 на брой. нова рейка, нов съединител, нови дискове, нови наклатки, нови амортисиори, нова е и перката, нови гуми,ролки, ремъци и всички консумативи, скоростната кутия не е нова но почти всичко е сменено по нея. колата я взех от един познат които много се грижеше за нея и всичките и части имат гаранция това което се получи с климатроника е кофти но като цяло тва да и е кусура. колицата иначе си движи перфектно. много е стабилна и има ряз което ме радва. но тоя климатроник ми разката фамилията разглобих целия бар отпред изжадих го чистих го. филтъра беше сменен явно защото изглеждаше перфектно. като го пусна не се чува щум леко едно бучене се чува само. иначе турбината си работи нормално. незнам явно сам няма да видя какаво е и ще се наложи да я погледне майстор. бихте ли ми казали някой свестен и савестен такав защото знаете че в днешно време такива хора са кът. благодаря ви за помоща предварително.При мен само това са проблемите. ина§е колата като двигател и ходова част е перфектна. сменени са всички тампони 12 на брой. нова рейка, нов съединител, нови дискове, нови наклатки, нови амортисиори, нова е и перката, нови гуми,ролки, ремъци и всички консумативи, скоростната кутия не е нова но почти всичко е сменено по нея. колата я взех от един познат които много се грижеше за нея и всичките и части имат гаранция това което се получи с климатроника е кофти но като цяло тва да и е кусура. колицата иначе си движи перфектно. много е стабилна и има ряз което ме радва. но тоя климатроник ми разката фамилията разглобих целия бар отпред изжадих го чистих го. филтъра беше сменен явно защото изглеждаше перфектно. като го пусна не се чува щум леко едно бучене се чува само. иначе турбината си работи нормално. незнам явно сам няма да видя какаво е и ще се наложи да я погледне майстор. бихте ли ми казали някой свестен и савестен такав защото знаете че в днешно време такива хора са кът. благодаря ви за помоща предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно ЛС на SUMISTA - той оправя климатрониците и ги превръща във фризери :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и адмирации за добрия избор! Аз също се ъпгрейднах от БМВ 524ТД към АУДИ А6 2.5 ТДИ ААТ преди 3 год. Не мога да се оплача от БМВ, но АУДИ някакси по ми допада. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...