Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

Да дръпнем малко очичките ,ремонт на заден спирачен апарат на ХОНДА АКОРД,

028932964-big.jpg?r=0

да си ги ползва със здраве на МУЦЕВ кумеца,благодаря :rolleyes: за доверието:bia:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

След неправилно влизане в бокс на " майстори" получих куп нередности по спирачната система, ведно със счупено серво ( което уж му било дошло времето ) Четох къде ли не из нета за моите проблеми, но така и не можах да намеря "лечение" - накрая писах е едно лично на колегата Buzzi поради факта, че съм доста далеч от него и не можех да закарам колата на място да я види.

Нямам думи да изразя благодарността си за съвета, който ми даде, и който ми реши проблема на 100 %. Да си жив и здрав колега :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за монтажа и перфектната цена за ламбда-сондата Пепи :respekt:. Съжалявам, че те поизмъчих с малкия голям автомобил, но не се беше зачервил много-много :hilezh:. А-класата върви супер с новата л-сонда :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От днес и още едно брембо почна да спира както трябва.

dsc0573l.jpg

Ситуацията не беше никак розова, накладките са комплекта свален от апарата :hilezh:

dsc0582pz.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този по горния кошмар се нарича заден спирачен апарат на VECO Daily 2.8 . Макаронджиите са спретнали ебаси изненадата на този който иска да разглоби и после да сглоби апарата:steinigung:/>,за 4 часа ,три от тях бяха в мислене как да съберем апарата:wall:/>.Тая нощ сънувах италианки,космати:moon:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Голямо благодаря Пепи , че откри проблема с ламбда сондата (счупената букса на тройкта) и я възстанови.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и него в операционната, трансплантиращ новите накладки на четворката

5564019N.jpg

След 300 км, вече мога да кажа, че колата спира !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде са ми къдриците:gruebel:/>,пп забравих да ти сложа тапите на винтилите за обезвъздушаване,:steinigung:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Знам, че не е по темата "спирачки", ама трябва да го кажа задължително!

Коледа ме сюрпризира малко неприятно.

Проблем с дроселната клапа - таблото пищи, хвърля грешки, трия ги и пак ги дава, а дросела не ще да се адаптира... wall.gif

Абе кофти тръпка, особено когато си някъде на майната си на гости... hilezh.gif

Така...и какво правим тогава ? gruebel.gif

Звъним на Пепи и получаваме детайлни указания какво да направим laugh.gif

След получените указания резулатът е - почистена клапа на място, последвало адаптиране без проблем. dance.gif

При обратния път никакви проблеми, а като бонус (от чистенето) забелязвам, че май и педала (логично) е малко по-лек и отзивчив dance.gif

Пепи flehan.gif и respekt.gif

Малко хора са като тебе - услужлив, точен и безкористен.

Живи и здрави, ти и семейството ти.

Само хубави моменти през новата 2013 година, а и не само wink.gif

PS: сега трябва да мисля как да се реванширам, без да се клиширам cool.gif

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Момци,отново следва затопляне, отделете време и си прегледайте маркучите на спирачките, основно предните, забележите ли пукнатини , сцепвания или разширяване ,не губете време и сменяйте.Старите маркучи не издържат на ниски температури ,основния гърч е при щуцерите,сцепват се от раз,дано никога не ви се случи.

Без аварийно на всички ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като казваш се сетих че имам един преден,цепнат е точно до щуцера с металната тръбичка.Ще го сменя ама все отлагам,като се сетя на старата ми Б3 как съм ги развивал със защипващи клещи,че с ключ номер 11 превърташе.Абе то се е видяло ще се прибирам някой ден само на ръчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се страда ,моля не правете това

Трябваше да сложим снимки от моят апарат който ти бях изпратил миналата година заедно с накладката през която беше минал :hilezh:/>

Щеше да е добре за назидание :wall:/>

Само :respekt:/> за Теб (или както Али Джи е казал- RESTECPA ) :hilezh:

Редактирано от Deeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, след като в събота с Пепи "пооправихме" задните спирачки, вече имаме спиращо А4. Предвид че още на се се напаснали задните накладките спира отлично, след някой километър ще е още по добре надявам се. А Пепи си разбира от работата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

След 1000 километра тестове мога да напиша, че кочината почна да спира така както трябва.

Заслугата е единствено и само на Пепи, аз само се чудих къде да изхарча едни пари.. пък и за спирачки не се пестят.

В момента съм със нови задни накладки (той да каже какви), пише на тях Dekra approved и някакви кодове по ваг.

Нищо общо с предишното спиране, ама нищо общо.

Благодаря Пепи за това, че няма тинтири минтири при тебе :zustimm:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 35 лв толкова:hilezh:/>,за съжаление с такова качество мога да предложа само задни за AUDI В3-Б4 ,AUDI 100 /A6 .

Предни за А4 В5 А6 С5 с датчик,ако не е необходим се реже на цена 75 лв

Предни AUDI A3 2000- 2003 г. на цена 55лв

имам и за GOLF ,OPEL ,RENO BMW,FORD и RENAULT,ако му трябват на някой да свирка.

Когато нещата приключат ще пиша,за сега има:bia:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега,то голямата работа ти свърши с новия си дебитомер:bia:/>

Аз да спомена чудесията дето ме умори днес,моля не ползвайте лостове за да свалите блокирали апарати

029850777-big.jpg?r=0

029850834-big.jpg?r=0

029850787-big.jpg?r=0

не са добри снимките но се разбира какво се е случило,такова чудо не виждам често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси... стига сте пускали такива мизерии... dry.gif

Ся аз ще пусна нещо :hilezh:/>

нЕква кутиика :gruebel:/>

5960005F.jpg

5960006h.jpg

...я кво имало вътре :blink:/>

5960007a.jpg

5960008k.jpg

... баси дупките... а уж било ново (наядено от дървояди) dry.gif :hilezh:/>

5960009O.jpg

... окомплектовката в очакване да иде по местата си :hilezh:/>

накладките остават забулени в мистерия (поради авторски права) :hilezh:/>

5960010u.jpg

... и резултата след след пътвия ден и около 100 км

5960004x.jpg

След монтажа им от buzzi (Пепи) на А_тройката, тя вече спира :hilezh:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги... :rolleyes:

Нека и аз да отбележа за пореден път някоя точка за колегата buzzi...

От доста време усещах, че втората ми колица нещо не спира както трябва, това взе силно да ме притеснява и ме накара да взема решение, че е време да се посети сервиза на колегата buzzi...

Обадих му се, консултирах се, беше уговорен денят за манипулацията, а крайния резултат вече е на лице.... :hilezh:

Сега и втората ми кола е със спортни спирачки на brembo... :dance:

Направил съм няколко снимки, които показват какво е било преди

post-49308-0-91178900-1362813464_thumb.j

post-49308-0-15996900-1362813508_thumb.j

и какво е сега.... :hilezh:

post-49308-0-27241300-1362813537_thumb.j

post-49308-0-11538400-1362813556_thumb.j

post-49308-0-02648400-1362813580_thumb.j

Единственото, което остана да направя, е да изкажа хилядите ми благодарности на колегата buzzi... ГоЛем си човече :respekt: Жив да си, че те има човече, няма по прецизен майстор от теб... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената задните накладки за 80 ,Б4,А4,100,А6 ц4 от утре е друга,43лв,вероятно след време и другите ще бъдат вдигнати,няма как винаги да е хубаво и евтино,колкото и трудно съчетание да е това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...