Jump to content

КАТ и Нарушенията /Какво става ако не спреш...


1c01342

Recommended Posts

Та имено интересува ме какво става ако на път към морето по магистрала 'Тракия' си свиркате с 160-180 и точно след спускането на Ихтиман г-н Полицай Ви размаха палката... та има ли последствия при положение, 4е се размине6 с него с 45-50 метра в секунда и не спре6 /Интересувам се от тази ситуация след като станах свидетел на подобен пример/. Благодаря на ФнИмАнИеДо!

П.С. ще е хубаво и вие КОлеГи да споделите някоя слу4ка :multi:

Редактирано от 1c01342
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Та имено интересува ме какво става ако на път към морето по магистрала 'Тракия' си свиркате с 160-180 и точно след спускането на Ихтиман г-н Полицай Ви размаха палката... та има ли последствия при положение, 4е се размине6 с него с 45-50 метра в секунда и не спре6 /Интересувам се от тази ситуация след като станах свидетел на подобен пример/. Благодаря на ФнИмАнИеДо!

П.С. ще хубаво и вие КОлеГи да споделите някоя слу4ка :multi:

Ами ако успее да разчете ДКН (номера) на колата, има последствия за собственика и се тълкуват като неподчинение на контролните органи. Има и вариант, в който на следващия пост на дадения терен е съобщено за такъв нарушител със дадено описание на автомобила, може да бъде спрян и да му бъде наложена санкция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! А в БГ съществува ли ве4е тази технология която е вградена в полицейския автомобил и заснема преминаващата или спряната от полицая жертва :wink: и примерно жертвата не спре и пра6тат снимката и акта по пощата. 10х :multi:

Редактирано от 1c01342
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! А в БГ съществува ли ве4е тази технология която е вградена в полицейския автомобил и заснема преминаващата или спряната от полицая жертва :wink: и примерно жертвата не спре и пра6тат снимката и акта по пощата. 10х <_<

И да и не.

Има такава технология, ама когато я има не те спират - просто ти пращат честитката по Пощенска Полиция, които те канят най-любезно да идеш да ти напишат актче :)))

Смешна история, дано да сложат такива камери, доста произвол ще бъде предотвратен. Имайки предвид практиката в БГ полицаят да те вика винаги в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега винаги съм спирал на господата катаджии(педераси).

В определени моменти съм се замислял сериозно дали да не ги подмина ама се си спирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм спирал един единствен път и тогава бях с трабант.Да с ТРАБАНТ.

На изхода на Царево пради 8-9 години имаше полицейска акция към 11 часа вечерта.Бяха спрели към 5-6 коли а аз си карам с 50-60км/ч.Таман ги разминавам и гледам един полицай по средата на пътя с палка и фенерче.

Обаче аз съм си извил врата назад и гледам сеир.

Точно подминавам стърчащия полицай и жената ми вика: Ама ти що не спря.

Оня бил дигнал палката и я осветил с фенерчето, ама аз нали си блея назад....

Веднага пак се обърнах назад и видях как оня се чеше с палката по главата и гледа тъпо.

Ами дадох газ и избягах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм бягал на полицаи преди години (в лудата безразсъдна младост) и съм успявал да избягам, криейки се по малките улички. Сега обаче не експериментирам и си спирам всеки път. Ценя си книжката, спокойствието и свободата. Признаци за остаряване, а? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...към морето по магистрала 'Тракия' си свиркате с 160-180 и точно след спускането на Ихтиман г-н Полицай Ви размаха палката...

Почти там,точно два пъти,единия път със 180(като интересното в случая беше,че докато изпреварвах с тази скорост отзад почти ме "прескачаше" един Рейндж Роувър от ония палавите Sport :lol: ),втория път със 160,пак изпреварвах,но куката дигна палката и с другата ръка сочеше мен! :hilezh: и двата пъти не спрях...естествено,че няма да спра...щото,ако спра направо требва да си остава колата :rolleyes:

освен моторист ,не познавам друг да не спира ,без значение скороста . . .

Приятно ми е :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! А в БГ съществува ли ве4е тази технология която е вградена в полицейския автомобил и заснема преминаващата или спряната от полицая жертва :hilezh: и примерно жертвата не спре и пра6тат снимката и акта по пощата. 10х :hilezh:

Имат вече радари и камерка прави клипове :hilezh: скоро ми писаха акт с такава ако не спреш се виждаш доста добре а номера идеално не бих постъпил по тоя начин :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат вече радари и камерка прави клипове :hilezh: скоро ми писаха акт с такава ако не спреш се виждаш доста добре а номера идеално не бих постъпил по тоя начин :hilezh:

С колата всеки път им спирам за разлика с мотора. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е нощем изобщо не спирам без значение дали е магистрала или в града и звъня че ми е размахана палка но не съм спрял защото мястото е неосветено. Последствия няма.

Денем на магистралата или карам със 140 защото родните куки дават само 10 км/ч толеранс или карам със 180-200 при която много рядко некой да размаха палката. Със скорост от 150 км/ч на магистралата сам се набиваш в очите на куките щот ем е превишена ем не е достатъчно бърза че да не могат да ти видят номера.

В града на пешаци дет маат палката ни спирам ни се обаждам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувала съм, че има правола да не спреш на патрул, еле пък ако е без автомобил. Обаче си длъжен да идеш до най-близкото районно управление и да съобщиш, че не си спрял, за да ти направят проверката там.

Вуйче, а ти на кого звъниш като не спираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувала съм, че има правола да не спреш на патрул, еле пък ако е без автомобил. Обаче си длъжен да идеш до най-близкото районно управление и да съобщиш, че не си спрял, за да ти направят проверката там.

Вуйче, а ти на кого звъниш като не спираш?

Преди на 150, сега на 112 и ме прехвърлят към куките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е нощем изобщо не спирам без значение дали е магистрала или в града и звъня че ми е размахана палка но не съм спрял защото мястото е неосветено. Последствия няма.

Края на август малко след Пловдив по посока Бургас си перкам със 170-180....при което в огледалото за задно виждане забелязвам да се отдалечава един махащ полицай от аварийната лента....тва вечерно време. Нито съм го видял, нито е бил на осветено и означено място. Не си направих труда даже да намаля. Преди седмица получих по пощата писъмце да ся явя в КАТ в еди коя си стаичка в 9 часа на 9 октомври!!!!....а писмото го получавам в началото на ноември.....ми и тази среща ще пропусна....ъъъъ аз вече съм я пропуснал де. Според ЗАНН ако до три месеца от извършване на нарушението не ти съставят акт, след това не може...та така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега винаги съм спирал. Винаги е било в града и винаги е било със служебната, дет с нея и да искам не мога да им избягам, щот е бафти кофтора заспал. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Края на август малко след Пловдив по посока Бургас си перкам със 170-180....при което в огледалото за задно виждане забелязвам да се отдалечава един махащ полицай от аварийната лента....тва вечерно време. Нито съм го видял, нито е бил на осветено и означено място. Не си направих труда даже да намаля. Преди седмица получих по пощата писъмце да ся явя в КАТ в еди коя си стаичка в 9 часа на 9 октомври!!!!....а писмото го получавам в началото на ноември.....ми и тази среща ще пропусна....ъъъъ аз вече съм я пропуснал де. Според ЗАНН ако до три месеца от извършване на нарушението не ти съставят акт, след това не може...та така.

Е те затва се обаждам, иначе се води неспазване на разпореждане или нещо от сорта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ЗАНН ако до три месеца от извършване на нарушението не ти съставят акт, след това не може...та така.

срока е 6 (шест) месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няколко пъти са пробвали да ме спрат като съм бил с мотора, но не са успявали

иначе като съм с кола спирам винаги, даже веднъж ушака изкочи от някво храсче, явно се е облекчавал, та се размаха на 1 метър от мен и се наложи после да ходи 15метра, за да ми провери документите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Племенника така не спрял един път, че не ги "видял". Обадиха му се по телефона в тях, че има акт за неспазване на полицейско разпореждане(50лв и 1 месец без книжка). Не знам щеше ли да има последствия ако въобще не беше ходил. Когато са 2-ма катаджии единият е свидетел и ти се сътавя акт като шофьора се води избягал. Наказанието без книжка тече от момента в който си предадеш книжката. Според мен си е риск да не спреш. Единствено нощем не бих спрял умишлено ако не са с бял хлопел и катаджийски жилетки(то не че бандюгите не са подготвени по същия начин :motz: )

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ми се случи.

Добре че бяха жандармерия и то не беше бургаска жандармерия, щото иначе викат куките и почва писането... Та не ги отразих въобще, след това минавам втори пост, тях ги изненадах и подминах(не очакваха някой да е пробил и си седяха на банкета). След това без малко да стартирам с бегачките на рали "СЛИВЕН" и то с жена ми и бебето в колата. Та спрях до старта, изгледах колите и пристига една полицейска алфа без маркировка, слизат 4-ма здравеняци и ме питат: "Вие ли сте водача на Аудито?" :hilezh: После много се смяхме. :love:

П.П. Явно се предава по наследство, щото помня бил съм на 7-8 год. и майка ми не им спря на едни тъпаци, после имаше преследване и т.н.

Редактирано от g5bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...