Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

Този проблем се решава с индукционно съпротивление. Жалко че не мога да намеря като тия твоите крушки да си поръчам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://finish1.bg/index.php?page=shop.product_details&product_id=201&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=28&vmcchk=1&Itemid=28

 

Аз ли не виждам нещо...току-що направих поръчка за 2 такива и нямаше проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ N1995

Линка по-горе е точно откъдето съм взел моите. Някой може да ти купи и прати. 

За индукционното съпротивление ще те питам като се върна, че ми омръзна да ми мигат моите.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник ще гинпоръчам. Изчакай да фонизмислим съпротивлението къде да го сложим най-добре, ще сложа и снимки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казах..

Аха, значи става въпрос за едно и също нещо. Аз отдавна съм го взел, но така и не ми остана време да го майсторя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз за едни такива крушки?

При мен също са синкави и ме дразнят, а имам слагано и съпротивление... може да опитаме първо при мен как ще е дискотеката... :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоите съпротивления къде са сложени? Аз взех такива:

 

product_large_16260.jpg

 

Идеята е някъде извън фара, в корпуса да ги сложа за да се охлаждат добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не изглеждат точно така и са под волана. Лежат на ватата която е на кората. Нагряват се доста, но не е чак страшно ..

Нещо цялата схема с тях и премигването на дневните, но само от време на време, не ми е много читава.

Трябва ми някой дето да разбира от тоци. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се хеанат на метална основа за да се охлаждат както трябва. Толев кажи къде да ги сложим бе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте вместо тези резистори да сложите по едно реле 12V 30А,има вариант да се излъже.Ако не стане пускате по дълги кабели на резисторите и ги слагате долу ниско покрай кулерите за да се охлаждат по добре.Аз ги слагам обикновено някъде около предните рогове  като за всеки случай слагам по един алуминиев радиатор,боядисвам ги в черно и всичко спи :).

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите резистори съм ги сложил отстрани отвън на фаровете. Загряват се доста и е хубаво да са отвън. И на А4-ката съм ги монтирал по същия начин и няма проблеми.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой пробвал ли е други крушки за ксенона?

Нещо ме дочеса на тая тема и се чудя за Osram Cool Blue Intense, Philips X - treme vision или нещо подобно?

Редактирано от Stoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не казвам, че не свети.

Донякъде обаче съм убеден, че с времето рефлектора при лупата изгаря и може би поне половината от светлината се губи.

Това е неизбежно, както и силното замърсяване на лупата отвътре.

Няма как с времето светлинния поток да не намалява.

Та затова се замислих онзи ден за рециклиране на фаровете.

И така и така ще се правят наново, то поне да се сложат още по - добри крушки.

Чувам брутални отзиви за новия D2S Osram Nightbreaker Unlimited.

Та затова някой дали е пробвал нещо?

 

Преди време слагах Philips blue vision, но не ми харесаха никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако имаш някакъв проблем с фара, няма да ти хареса и крушката :) и аз ги  имам същите болки и отивам на почистване вътре-вън, но придвижването ми до Герака е малко по-трудно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте рефлектори на лупите са рециклирани и карам с китайски крушки за 20лв двете. Доста силно светят и нямам никакво оплакване. Фирмата се казва Еверт Лак и се намира в Стрелча - www.ewertlak.com



В нашия форум дори има отстъпка там http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=155974

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да обясни на един горе-долу нов шофьор на 4Ф как по-точно ми работи инструмент клъстера (цветен), и по-точно трип компютъра?
На старото ми ауди имах моментен разход,среден разход,километри до нула и средна скорост, тук пак е така, ама средния ми разход май се рестартира при всеки старт на колата? При продължително каране докарва някакви стойности, ама на другия ден пак действа като моментен със забавяне, тоест се е рестартирал и няма как да изчисли среден разход за изминати километър-два. Как да го настроя да си се запазва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу на ръчката за чистачките има един бутон ресет. Натискаш го и ще ти смени на 2-ри комп на фис-а. После пак със страничното скролваш. Ако задържиш бутона ресет продължително ще ти ресетне стойностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да мина пре ре-билд на рефлекторите.

 

С Philips X-treme vision съм на Аудито и да ви кажа въобще е доста слабо.

 

Каптивата ми с някакъв немски ксенон за 160 лева свети 10 пъти по-добре.

 

Мисля обаче да сменя и самите лещи с напълно прозрачни, пише, че са доста по добри. Ето малко повече инфо.

 

www.theretrofitsource.com/components/lenses

 

За нашите коли са мисля тези ZKW-R lenses. Мой приятел е там в момента, ако някой иска мога да поръчам лещички.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При рециклирането се обработват и лещите.

Не знам / не съм чувал за смяна на лещи и ефекта от това.

Иначе аз контактувам с човек, който се занимава с това. Казва се Страхил Тошков и предлага пълната услуга.

До момента звучи убедително.

Той препоръчва само 4300К крушки или като най - добър вариант Osram Nightbreaker Unlimited.

Според него само от оригиналните 4300к Филипс до някакви си китайки 6000К се губи минимум 14% от осветяването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...