Jump to content

Избор на фотоапарат?


Recommended Posts

за тия пари няма да намериш НИЩО кадърно.Ако искаш да правиш "добри снимки" на перфектна обедна светлина(Само И Единствено),може,но иначе нямаш шанс за нещо качествено за тази цифра.Все пак зависи какво точно гониш и търсиш като резултат.Едно огледално рефлексно тяло.....,с един базов набор от обективи...ще те задоволи напълно. :hilezh:

.............ама умножи 350-те по три-четири-пет.

Мнение.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не си съвсем прав душа. Какво не ти харесва мойто ефтинджос апаратчи?

th_94607_DSCF2233_resize_122_941lo.jpgth_94627_DSCF2234_resize_122_1139lo.jpgth_94633_DSCF2235_resize_122_1200lo.jpgth_94635_DSCF2236_resize_122_256lo.jpg th_94639_DSCF2237_resize_122_1093lo.jpgth_94912_DSCF2240_resize_122_442lo.jpgth_94921_DSCF2241_resize_122_99lo.jpg th_94926_DSCF2242_resize_122_432lo.jpgth_94927_DSCF2243_resize_122_510lo.jpgth_94930_DSCF2244_resize_122_444lo.jpg th_94937_DSCF2245_resize_122_81lo.jpgth_94940_DSCF2248_resize_122_1116lo.jpgth_94941_DSCF2250_resize_122_38lo.jpg th_94958_DSCF2259_resize_122_360lo.jpgth_94960_DSCF2260_resize_122_799lo.jpgth_95144_DSCF2261_resize_122_494lo.jpg th_95146_DSCF2269_resize_122_188lo.jpgth_95152_DSCF2270_resize_122_1088lo.jpg

Не само на обяд снимаме бре. :)

th_59609_DSCF2548_122_396lo.jpg

ТУК има още ако ви се забавлява.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета ти е доста нисък, но за любителска камера и за снимки без претенции би трябвало да свърши работа. Сапунерките в този нисък ценови диапазон са с горе долу еднакви възможности. Не се подлъгвай по повечето мегапиксели, това е чист маркетингов трик на производителите за да си продават продуктите. Повечето потребители си мислят,че увеличаването на пикселите увеличава и качеството ,но не е така - увеличава се единствено физическият размер на кадъра и възможностите за печат в големи размери. Да но като видиш нещо разпечатано от 8Мп ДСЛР и от твоята например 12Мп сапунепа ще видиш ,че изображението от ДСЛР-а е много по-качествено. Истината е ме размера на сензорите при сапунерите остава същият, а на единица площ пикселите се увеличават много, тоест всеки един пиксел се намалява като размер. Това влошава драстично качеството на картината при ниска осветеност вкарвайки шум тъй като най-грубо казано малкият пиксел не може да предаде точно информацията, както би я предал пиксел с по-голям размер. Както винаги в тази система оптиката е от първостепенно значение, а след това е матрицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има апарат, както вече казах, сапунерка, който реално няма кой да го бие на по-тъмно - fuji f31fd. Ако някой му е интересно, да прочете за него. Проблема му е, че въпреки, че е толкова стар модел и 6мп, трудно се намира на ниска цена. Уви и фуджи се подведоха по мегапиксел манията и "наследника" е с 12мп. Все още има обаче перфектни ISO400 и 800, че и 1600. Съвсем използваеми. Тези 2 апарата, за хора любители или прости юзъри, дават чудесни възможности за перфектни снимки, дори на по-тъмно. 95% от потребителите на този клас апарати, няма да правят по-хубави снимки със скъп DSLR. Не само техниката е от значение все пак. Ето и няколко снимки с ф31фд...

DSCF0010.jpg

407682467_27f737e7aa.jpg

72112612.jpg

DSCF0099.jpg

2175831563_2712ae4d43_b.jpg

large.jpg

large.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си съвсем прав душа. Какво не ти харесва мойто ефтинджос апаратчи?

ТУК има още ако ви се забавлява.

ами "шуми" зверски....цветно :(

Утре ще прасна два кадъра за сравнение,от сапунерка за 350 и от....една друга машинка.

ама за 350 както и да го мъчиш освен конвенционалното лентово тяло качество няма как да получиш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами "шуми" зверски....цветно :(

Утре ще прасна два кадъра за сравнение,от сапунерка за 350 и от....една друга машинка.

ама за 350 както и да го мъчиш освен конвенционалното лентово тяло качество няма как да получиш. :)

Чак пък "Зверски"... Изхвърляш се.

Шуми приемливо. И може да снима във всякакви условия. Някои от които невъзможни за дСЛР. :(

Я извади ДСЛР в магазина където съм снимал от ръка да видиш СОТаджиите какво ще те направят.

Или това снимано по време на движение в наводнението. post-442-1232492106_thumb.jpg Има си апарати за разни цели.

Шумът е неизбежимо съпътствие на фотографията. Я помисли - лентите нима не "шумят"? Нали имат "зърно".

Шумът е неизбегваем дори на най-голямите матрици. И може да бъде филтриран за сметка на резолюцията.

Пък който го дразни да си купи "дъбъл фрейм" матрица с 5 килограмов обектив. :(

Има един подходящ Хаселблат в продажба...

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък "Зверски"... Изхвърляш се.

Шуми приемливо. И може да снима във всякакви условия. Някои от които невъзможни за дСЛР. :)

Я извади ДСЛР в магазина където съм снимал от ръка да видиш СОТаджиите какво ще те направят.

Или това снимано по време на движение в наводнението.

има и Мамия ако трябва сме точни......и кво ли не още.Идеше реч за съответната сума,а при нея няма как просто да се покрият изискванията Фотографски поне на минимум.Добри са си кадрите,спор няма(за съответната машинка),ама има все още 15 асови(че и по-малки) лентички илфордче(например),дето скриват(все още) шайбата на болшинството матрици(особено ако са в кадърни ръце).

Абе има си и за 350 лева фотоапарати(дори в момента водя епичен спор с половинката по въпроса евтина и "снимаща" сапунерка,или магазинокупуващо и самотно огледалнорефлексно тяло..... :( ).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичките ми приятели които си накупиха разни ТУПАН апарати (по 500 грама и повече) си ги държат в къщи. :)

И имат по 50 кадъра да видят "колко хубаво снима" оня апарат който "ейй, защо не взехме апарата". Когато им потрябва.

Всички прота ходят на почивка със сапунери защото не им се мъкне още 10 кила техника. :(

Факт е че вече и под 500лв има много прилични апарати които вършат работа на населението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичките ми приятели които си накупиха разни ТУПАН апарати (по 500 грама и повече) си ги държат в къщи. :(

И имат по 50 кадъра да видят "колко хубаво снима" оня апарат който "ейй, защо не взехме апарата". Когато им потрябва.

Всички прота ходят на почивка със сапунери защото не им се мъкне още 10 кила техника. :(

Факт е че вече и под 500лв има много прилични апарати които вършат работа на населението.

така е разбира се,но ключовото словосъчетание е "на почивка",не на работа :( .

Попадна ми едно филмче от нета на тема "Годишен календар на Лаваца" и колкото и да се зверих не видях нещо по-леко (поне тялото) от кило.....Е,верно,че беше в студио сесията.

Абе всеки си преценява сам,засега цифрата е на 90% адекватна(но на сериозни пари) на филма,има и по 20-30 хиляди,че и нагоре камери,ама струват ли си.....Утре-в други ден отивам и си вземам една сапунерка,че да мога да си снимам дръжчиците за продан във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе фуджито освен добрата чувствителност и бързия фокус, не е нещо кой-знае какво в сегмента около 350 лв.

Мисля че SONY DSC-W100 прави по-кристално ясни снимки... Не знам заради оптика или заради нещо друго, но сонито снима като канон че и по-добре :(

Edit: W150 има добра цена: http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09038064

Доста го харесват в dpreview.com, 4 от 5 звезди... :nixweiss:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Fuji S1000fd -

доста бърз, с прилична оптика, добър сензор.

Тялото е добре изработено и изглежда солидно и здраво.

С 4-те батерии - можеш да правиш около 800-1000 снимки с едно зареждане.

Разполага с всички режими, които можеш да видиш и на един DSLR (приоритет на бленда, на затвор, ръчни настройки...) -

тези неща биха ти били полезни, ако се запалиш по фотография и искаш да експериментираш и да научиш нови неща.

Има също така всички стандартни режими - като за сапунерка...

Има и стабилизация на картината, което комбинирано с широкия ISO диапазон - позволява да се правят добри снимки и

при не много добри светлинни условия.

Бих те посъветвал - да се разходиш до Фотосинтезис или Фотопавилион и на място да разгледаш някои от предварително набелязаните модели.

Много е важно апарата да ти хареса като изработка и да ти е удобен за ползване.

:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Fuji S1000fd -

И цената е супер :nixweiss:

Само няма Super CCD мисля...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има апарат, както вече казах, сапунерка, който реално няма кой да го бие на по-тъмно - fuji f31fd.

Егати дзверО... на това малко смешно апаратче дори ISO 1600 му е допустимо шумно, а на 800 си е снимка и половина. Опеделено впечатляващо!

grizzly, на какво ISO са твоите снимки от НИМ? Имаш ли спомен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега като се загледах в тази поредна тема за фотоапарат и се поразрових в новите модели, установих, че LUMIX са напреднали доста, освен невероятната оптика, която винаги са имали, и ISO-то са пооправили - това е нещото в което винаги са имали проблеми... та сега си мисля за LUMIX TZ5E, за който писах отначало, с HD видеоклип, ISO до 6400 (не знам как го достига) ама апаратчето е доста прилично с оптика и параметри на голям фотоапарат... мисля че това е всичко което ми трябва - малки размери - високо качество :birthday:

Но 540-550 лв........ може би си струва, оценка 4.5 от 5 звезди, има и подробен тест... + цялостен МЕТАЛЕН КОРПУС... много ниско изкревяне при максимален зум - само 0.4

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, това Fuji наистина кърти.

При повечето сапунери ISO над 400 е неизползваемо.

Ето пълното ревю:

http://www.dpreview.com/reviews/FujifilmF31fd/

А това е върхът при сапунерите:

http://sigma-dp.com/

Сензор като на DSLR в компактно тяло.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исото пък за какво ти е ?Канон А590 е с 1600 но е безмислено? Имаш ли на идея как се снима с ръчно настроено ИСО? Хахаах прочетох, Лумикс (Панасониците) имали много добра оптика. Само да кажа, че те използват "лейка" тази оптика е адски скъпа мислите ли,че ще я сложат на апарат с 12мп. 15 оптично и какви ли не екстри за -400 лева.. ? нещо не се връзва, а и като се има в предвид, че Панасоник са от 2-3 год. на пазара преди това къде са били? Канон са от 50 год. поне. И друго не се впечатлявайте толкова на пикселите при апарати с малък зум. С 5мп. може да направите снимка 20х30см с добро качество? С 10-12мп. - плакати ли ще печатите? Ако е от тази гледна точка ви трябва апарат с обективи сенници,филтри за поне 4000-5000лева. В момента от любителските апарати има само един който ми харесва и си заслужава - Канон СХ10- няма конкуренция. От професионалните има само 2 марки - Канон и Никон , като пак бих предпочел Канон защото Никон нямат представителство в българия и са малко по-слабички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка без увеличение, от ръка:

o633681302561875000.jpg

Снимка с 10Х оптично увеличение, от ръка:

o633681302866718750.jpg

o633681303469218750.jpg

Ето снимка с 10Х оптично + максималното цифрово увеличение:

o633681304062500000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Red Audi Представи си какво е с СХ 10 с 20х и си по-новия процесор! А като излезне и СХ1 пак с 20х но с Цмос сензора като на огледално рефлексните........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исото пък за какво ти е ?Канон А590 е с 1600 но е безмислено? Имаш ли на идея как се снима с ръчно настроено ИСО? Хахаах прочетох, Лумикс (Панасониците) имали много добра оптика. Само да кажа, че те използват "лейка" тази оптика е адски скъпа мислите ли,че ще я сложат на апарат с 12мп. 15 оптично и какви ли не екстри за -400 лева.. ? нещо не се връзва, а и като се има в предвид, че Панасоник са от 2-3 год. на пазара преди това къде са били? Канон са от 50 год. поне. И друго не се впечатлявайте толкова на пикселите при апарати с малък зум. С 5мп. може да направите снимка 20х30см с добро качество? С 10-12мп. - плакати ли ще печатите? Ако е от тази гледна точка ви трябва апарат с обективи сенници,филтри за поне 4000-5000лева. В момента от любителските апарати има само един който ми харесва и си заслужава - Канон СХ10- няма конкуренция. От професионалните има само 2 марки - Канон и Никон , като пак бих предпочел Канон защото Никон нямат представителство в българия и са малко по-слабички.

Е ти явно си някакъв професионалист.

Изказа се за ISO-то , лайката, Nikon И Canon.

Навсякъде имаш познания.

Ето снимка без светкавица на скорост 1/640:

2316987791_abe22c99a8_b.jpg

Знаеш ли какво ще излезе ако е правена с ISO 400?

Плътен черен фон.

Тази снимка е на ISO 5000, ама щом казваш значи е безмислено.

А това , че Никон са "малко по-слабички" от Канон ме разсмя искрено. :hilezh::birthday:

п.п. Да, "имам идея как се снима с ръчно настроено ISO" винаги ми е ръчно настроено ISO-то и не само то. :flehan:

Назидателният ти тон ме развесели.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и като се има в предвид, че Панасоник са от 2-3 год. на пазара преди това къде са били? ......

Колега, панасоник може и да са напазара от 2-3 години ама това е щото ти така си мислиш :birthday:

Сътрудничеството им с LEICA (само ZEISS може да се сравнява с тях като оптика) е доста отдавна, на практика Лумикс (панасоник) се продава по-добре.

Eто няколко идентични модела на Lumix и Leica:

lumixvsleicabr8.png

w867.png

Ето защо TZ5 го аплодирам толкова - все пак той е избран по мненията на доста хора:

lumixeisaez8.png

w506.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от това, което си изредил в първия си пост Фуджито е просто от по-вискок клас - ако е на същата цена е за предпочитане.

Когато събереш всички варианти бих ти препоръчал да ги сравниш ето тук:

www.dpreview.com

Вътре има опция да се сравняват различни модели.

За всеки модел има изключително подробни характеристики, показани са снимки и мнения на потребители.

Естествено, че за различните хора приоритетите при характеристиките са различни, но аз когатот избирам горе долу ги подреждам в следния ред:

- Размер на матрицата

- Светосила (РЕАЛНА!)

- Производител на обектива

- Ъгъл на обектива (държа да не е над 30 долната граница)

- Оптичен зум - колкото повече, толкова повече :-)

- Естествено важни са скоростите

- Големината на дисплея

- Вэзможност за правене на клип

- Лично аз държа на литиевойонна батерия

- Възможностите на вградената светкамица

.......

- После са вече другите глезотийки - РОУ формат, самоснимачка, и т.н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV ми не не съм професионалист но от 5 години се занимавам с това. И не съм твърдял,че от всичко разбира. Относно снимката тя е направена с SLR апарат, а аз говорех за сапунерките. Ти явно повече разбираш.

SpeedyMan LEICA оптиката няма спор уникална е, но на старите лентови апарати. Както и на ZEISS. Но за сегашните дигитални молели на Панасоник - няма нищо общо. А и как няма да се продават повече Панасониците като са сложили всякакви екстри на ниска цена. Българина повече гледа цената вместо качеството.

Редактирано от divak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV ми не не съм професионалист но от 5 години се занимавам с това. И не съм твърдял,че от всичко разбира. Относно снимката тя е направена с SLR апарат, а аз говорех за сапунерките. Ти явно повече разбираш.

SpeedyMan LEICA оптиката няма спор уникална е, но на старите лентови апарати. Както и на ZEISS. Но за сегашните дигитални молели на Панасоник - няма нищо общо.

Понятието ISO означава едно и също нещо и при компактните апарати и при DSLR апаратите.

Твърдението ти беше, че няма смисъл от високо използваемо ISO.

Сега се изказваш за LEICA оптиката и старите филмови апарати.

Как си я тествал? Дай плюсове, минуси и т.н. Или така си чувал?

Спри се. Заблуждаваш хората.

Жалко, че не си научил нищо за тези 5 години, през които си се занимавал.

Колега здравей. Работя точно това и мога да ти кажа само едно ... КАНОН , ако не Сони но са по-слаби на тъмните снимки.

Колега, за тези 5 години разбрал ли си какво е светлосила на обектив? Сонитата казваш не могат да снимат на по-тъмно? Всички обективи в сонитата с еднаква светлосила ли са?

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV ми не не съм професионалист но от 5 години се занимавам с това. И не съм твърдял,че от всичко разбира. Относно снимката тя е направена с SLR апарат, а аз говорех за сапунерките. Ти явно повече разбираш.

SpeedyMan LEICA оптиката няма спор уникална е, но на старите лентови апарати. Както и на ZEISS. Но за сегашните дигитални молели на Панасоник - няма нищо общо. А и как няма да се продават повече Панасониците като са сложили всякакви екстри на ниска цена. Българина повече гледа цената вместо качеството.

Ами имам няколко лумикса във фирмата, както и няколко фуджита... както и няколко никона... и няколко сонита. От сапунерките най-хубаво снима сонито (W30). Не говорим за някакви супер ИСО снимки а за нормални ежедневни снимки. Лумиксите са FZ5 и FZ8. Уникални са просто! За парите си. Само имат проблем с шум при по-високо ИСО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно ще се ползва за аматьорски снимки....нищо особено.Но всепак искам да може да се получават що годе добри снимки,а не като със SONY-to.

С други думи,търся най-доброто цена-качество за околу 350лв.

Писах вече за какво ми е апарата,и нямам никакви амбиции да ставам професионален фотограф.

В случая,важно е да се поберам в парите,и да не се метнам на някой боклук.

Това е в общи линии! :birthday:

Иначе всичките тези подробности за който пишете,на мен почти нищо не ми говорат,ма всепак ви благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...