Jump to content

Просто съм отвратен


Recommended Posts

Здравейте,

пиша тази тема в състояние на афект, и е твърде вероятно да допусна правописни, пунктуационни или всякакви останали грешки - но за съжаление нямам време, а ми се иска да чуя вашият коментар.

Някои от вас може би са прочели, че преди 10тина дни за пореден път ме блъснаха. Щетите не са малко, но за щастие са само козметични (калник, броня, фар). Тъй като миналата седмица не бях в България, оставих автомобила на застрахователният агент (за когото съм давал референции и преди, и мога да кажа, че човекът наистина е съвестен и съм много доволен от работата му) който да ми заведе щетите и ако може да вкара колата в сервиз. В петък се чух последно със застрахователя, който ми каза, че колата била вкарана, щетите били заведени, но все още чакали фар (били го поръчали). Викам си ОК. Днес (преди около 25-30мин) реших да мина от там (тъй като наистина случайно имах път от там - през сервиз Изток) и реших да се отбия за да видя какво става с колата ми. Влизам в приемната и там 3ма човека. Една жена и двама мъже на около 40г. Видях, че единият от тях е свободен, и реших да го попитам. Той ми отговори, че за повече информация трябва да се обърна към колегите му, тъй като той незнаел за какво става въпрос. Оставам на гишето, и реших да не задавам повече въпроси - а просто да изчакам. Мъжът пред мен правеше нещо, събираше документи и т.н. По едно време взе един фото апарат и изезна отвън. Аз продължавам да си вися там, без да правя впечатление на никого. Жената развързва някакви ключодържатели - върши нещо. Минават още 2-3мин. при което аз реших да попитам съвсем културно и любезно "Прощавайте, някой ще ми обърне ли внимание?" При което тази жена си вдигна погледа (за пръв път от 8-9мин през които просто си "висях" там) и ми вика: "ТИ НЕ ВИЖДАШ ЛИ, ЧЕ ИМАМ РАБОТА! КОГАТО ПРИКЛЮЧА ЩЕ ТИ ОБЪРНА ВНИМАНИЕ! ДА НЕ СЪМ СЕДНАЛА И ДА БЕЗДЕЙСТВАМ" Лелее.... полудях......ама полудях ви казвам, но реших да не създавам конфликти само заради това, че моят застрахователен агент поддържа някакви отношения с тях, благодарение на които са успяли да ми вкарат колата по-рано от колкото се предполага (или поне така си мисля) В следващият момент влиза онзи който по-рано излезе с апарата (не заради друго, но става свидетел на изтеричните викове на колежката си - да, тя викаше.....) и ме попита за какво става въпрос. Аз му обясних, че миналата седмица е трябвало да са приели кола, която е била оставена от мен поради причината, че не съм бил в България. В този момент този всякаш изпадна в някакъв транс (според мен беше алкохолик, и го казвам съвсем сериозно, защото ръцете му трепереха, и беше супер нервен - но разбира се може причината да е друга) и започна да ми крещи (да, да крещи) че имал 250 коли, и как трябвало да знае, какво точно се случва с моята. При което аз го попитах дали тези 250 коли имат един и същ регистрационен номер? Онзи полудя тотално, започна да хвърля разни документи и ми вика "ВИЖ БЕ, ТУКА СИ ИМА РЕД" При което аз незнаех какво точно трябва да гледам, защото това беше бланка със заведена щета?! Попитах го, което точно трябва да видя, и онзи извади няква визитка, тупна я на плота и ми вика: "ЩЕ СЕ ОБАДИШ НА ТОЗИ ТЕЛЕФОН МЕЖДУ 14:00 - 16:00 ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ". Аз за пръв път в живота си проявих хладнокръвие в такъв момент, и просто преглътнах всичко (все пак, колата ми ВЕЧЕ е при тях.......) Попитах го отново с вежлив и добронамерен тон: "Господине, смятате ли, че поведението ви е адекватно? Аз съм ви клиент, а вие си позволявате да ми крещите само защото съм решил да попитам какво се случва със собственият си автомобил и едва ли не да ми вмените чувство за вина" и онзи ми вика: "АМИ ВИНОВЕН СИ РАЗБИРА СЕ (пак крещи) КАК НЯМА ДА ЗНАЕШ КОГА ТИ Е ОСТАВЕНА КОЛАТА и т.н." Което тотално ме шокира, защото му казах и регистрационният номер, марката и всичко останало което знам (и според мен е достатъчно) При което онзи влезе в няква стаичка, и аз останах сам на гишето (със сърдитата леля която просто не ме забелязваше).

Просто съм потресен...... Наистина незнам как да реагирам и какви да бъдат следващите ми действия, но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не искам да оставям нещата така... Просто се чувствам длъжен да направя нещо. ТОТАЛНО са се изрватили отношенията между хората в тая държава, мамка му....... това дори немога да си го помисля, че може да се случи някъде извън България ....

Мисля си да намеря от някъде контакти на хора по-висшестоящи във веригата към които да подам оплакване, но дали това би имало резултат?

Вашите коментари и съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...

Вашите коментари и съвети?

За съжаление подобен проблем се решава само и единствено силово. :hilezh:

Въпреки че много пацифисти ще наскачат че не било правилно, не било законно... ами не е. Ма помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вкарваш му една тупаница на нервака в зъбите така че да си ги събира после 3 часа и си вземаш ключовето от бабата и гааааааааассссс да те няма !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един силен и звучен шамар,поне да има основателна причина да му треперят ръцете и не е истина колко кротък и вежлив ще стане,след като се съвземе :hilezh:

Подобни индивиди има навсякъде,просто нормалните работодатели не назначават маймуни да им вършат работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега просто действителността в нашата държава за момента е такава. И на мен често (да не кажа ежедневно)ми се случва да се сблъсквам с такива тъпанари и малоумници. Незнам какво да те посъветвам... Аз бих му избил два зуба на тоя ако така ми се развика за моята си кола. Ти явно си с железни нерви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дано ти е минал вече яда приятел, поздравявам те за хладнокръвието и дано ти оправят скоро и качествено колата,

наскоро / на 24.12.08/ и мен ме удари един лумпен на годините на баща ми /към 60те/ и с цялата си наглост при всичко,

че беше виновен ме предизвикваше да се бием, опита се да ме удари в слабините, псува ме пред полицията, щял да ме обеси мен и цялото семейство и тн ....стиснах зъби и аз , ама както не бях и сам щеше да хвърчи перушина на светофара на университета.

После подадох и жалба в 6то РПУ като буквално написах, че тоя ме е заплашил със смърт и полицая като прочете всичко ми вика

.."ти много хубаво си го написал, ама едва ли ще има ефект "

....всички напоследък ги тресе яко и вълната от нервност залива масата от народа...причини сигурно има и то много...

безпаричие, алкохолизъм, липса на секс ей такива....ама може и да се оправим.

Успокой се, пий на обед една чаша вино и всичко ще е 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление проблема е повсеместен и не е временно състояние на модерния "българин".

Трагичното в ситуацията е, че може да се повтори и в банката, и в магазина и навсякъде където би трябвало да ни обслужват "вежливо и с внимание".

Но Бай Ганьо винаги взема връх - вечно се е преработил и вечно му плащат малко. Но понеже го е страх да си каже мнението пред шефа (че като го уволнят ще има прекалено много свободно време) и си го излива на който му попадне - в общия случай на "клиента".

Така, че колега свиквай - знам че звучи подтискащо, но е голата и болезнена истина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е манталитета на тоя сервиз останал от тоталитарно време, когато за да ти се свърши овреме работа трябва да дадеш някой лев на приемчика. Според мен виж кой е управителя(собственик) на сервиза и му обясни как стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей такива ежедневни случки ми помагат все повече да взема правилното решение, а именно - OUT OF BG! :blackey:
Абсолютно!!! Точно това и правя в момента.....
хубаво не си набил никой ама един скандал можеше да вдигнеш.....
От скандали полза няма (поне това е моето мнение) Намерих си правилните телефони, на правилните хора. Проведох културен разговор с тях и сега просто чакам резултат.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един силен и звучен шамар

Точно тва бих направил аз. Няма да може да ме осъди, но ще му държи влага и най-важното ще е засрамен от колегите си. Шамара е повече унижение, отколкото удар. Пък почне ли да се пъне и юмрук можеш да му приложиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати филмите :)

Ах, как му трябват връзки на човек, даже и при капитализма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сетен път се убеждавам,че не си ли нагъл не можеш да се оправиш.аз по принцип бях срамежлив на млади години(сега съм на 30),и тогава ме правеха пиян морков,бях и слаб.сега съм 115 кила с структура на борец(това е от ядене) и достатъчно нахален(не ми е в характера ама....),че като превиша тон няма нещо което да не съм успял да направя в тая умряла държава.Бил съм и в чужбина,виждал съм неща каквито в България могат да се случат само когато почнем да копаем за нефт.Така че пич бъди нахален и устоявай своето,мисля че ще има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление подобен проблем се решава само и единствено силово. :)

Въпреки че много пацифисти ще наскачат че не било правилно, не било законно... ами не е. Ма помага.

И аз съм пацифист, ама ще те подкрепя. Българите станаха много злобни за съжаление :bia:

Абсолютно!!! Точно това и правя в момента.....От скандали полза няма (поне това е моето мнение) Намерих си правилните телефони, на правилните хора. Проведох културен разговор с тях и сега просто чакам резултат.

Колега мен ме изгониха от офиса на една застрахователна компания към която имам каско... написах официално писмо до централата и от там не благоволиха да ми отговорят. Сега ще ги пратя на КФН да видим какво ще става. Но последствията които ще има за тях са ясни - определено няма да си застраховам автомобилите и имотите при тях. Ти вече си го избрал този път, но наистина просто недей да ходиш там. В тази криза в много браншове точно тези некоректни бизнеси ще измрът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеле...тия в тоя сервиз за 10 и повече години никво развитие...само деградират все повече. Правили са ми там колата след удар....застрахователя там я вкара....резултата беше трагичен...не уцелиха боята, не сложиха достатъчно лак, не напаснаха калника, подбиха рогчетата на предния чисто нов капак....и още и още....просто не ми се изброява, но мисля ще схванете за какво става въпрос....и то тва след двумесечно чакане. Просто тоя сервиз е "анти" от всякъде....бягайте възможно най-далече от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, чета и не вярвам на очите си... Още ли има хора които да ходят при ония бушмени в Изток. Колко много има изписано за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еби му мамата, само като чета и ми иде да мина през тия за проба как ще се държат.............

а като почне така да се пеняви, вкарай му една тупаница рязко и после като се свести да каже сеща ли защо е на земята... дееба и боклуците.....

а и един шамар на лелята да се усети и тя малко за в бъдеще как да се държи, явно още не е случила на клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, не че не нещо, ама много станахте тези с тупаниците. Дали някой от вас би си позволил на публично място да посегне на обслужващ персонал? Щото и аз така разсъждавах като вас преди време, ама хей ме на... Налага ми се да си сдържам емоциите - иначе лошо за мен. Дано никога не ви се налага да изпадате в такова положение!!!! Аз колко още неща ще ви разкажа след това, но нека първо всичко приключи....

"Когато губиш, незнаеш какво печелиш" и верно е така.... след всички тези неща _ОЩЕ_ повече се амбицирах да напусна България. Може би съвсем скоро ще си реша глбално проблемите ;-)

Да сме живи и здрави, другото майната му .....

Редактирано от Данаил Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, в БУЛИНС ли ти е застрахована???

Uniqa/Витоша. Ползвам услугите на брокер/агент от който _ДО_ този момент бях доволен. Сега обаче съм тотално разочарован и от него....

Сега..... седя и си мисля....... мамка му ...... има ли организация, инстанция или някой изобщо в шибаната държава, който да поеме _ОТГОВОРНОСТ_? Някой попадал ли е на такъв сервиз, застраховател или каквото и да е било ??!?!?!?!?!?!!!!!?? Сериозно ви питам ...... В такава патова ситуация , какво трябва да направи потърпевшия?!?!?

П.п. Има още много неща които в момента не искам да споделям, но те са свързани с разочарованието ми от брокера. Там ситуацията е още по отвратителна .....

Редактирано от Данаил Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Uniqa/Витоша. Ползвам услугите на брокер/агент от който _ДО_ този момент бях доволен. Сега обаче съм тотално разочарован и от него....

Значи този сервиз се ползва от много ЗК.

Относно агентите: Много са сладкодумни, като прибират премиите, но като става въпрос да свършат работа се скатават.

Ей виждам, че Николойчо (Рулза) заглежда и нека пита кака си Катя за Алекс Димитров - безобразно леке и путка в мъжки род. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи този сервиз се ползва от много ЗК.

Относно агентите: Много са сладкодумни, като прибират премиите, но като става въпрос да свършат работа се скатават.

Ей виждам, че Николойчо (Рулза) заглежда и нека пита кака си Катя за Алекс Димитров - безобразно леке и путка в мъжки род. :flipoff:

Явно е така.... Както казва моят приятел Ванката (Himika) в България няма значение къде си правиш застраховката (армеец, булинс, левинс) а по-важното е къде имаш хора. Затова сега реших да се доверя изцяло на колегата Тони (daks). Да се надяваме, че така ще реша проблемите си в това отношение. Сега дори съжалявам, че не го направих по-рано. Просто съм коректен към хората които са се отнасяли добре с мен и поради тази причина се бях доверил на _ГРЕШНИЯТ_ агент/брокер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...