Jump to content

Един много стар автомобил....


Lion_Heart

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

имам една 100 тица 86 г с добър салон и борд комп, както и едно купе с мотор като твоя за части ако ти трябва нещо казвай :) колата която си взел е екстра , ако имаш търпението и средствата да я възстановиш ще бъде интересно да се види един такъв автомобил в движение :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз другата седмица ще мина през крайпътната автокъща след велико търново да разпитам за купето дето виси там от години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нов проблем момчета-тази сутрин колата си запали лесно и после я угасих,след което вече нямаше палене...Само и единствено бях свалил бензиновата помпа за да сложа малко силикон и това беше,поставих я но няма палене и стартера върти много лесно и бързо,иначе се въртят и разпределитения и коляновия валове ама колата не ще да пали и върти страшно лесно,дали може да е нещо по тока???Бобина???Но пък защо толкова лесно и бързо върти,навън е студено,толкова пък да ми е добра Varta-та...Върти толкова бързо сякаш съм махнал свещите но даже и не припуква...

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на бензинова помпа.... поне при мен бе такъв случая.Като дадеш контакт чува ли се да бучи?

Редактирано от AuDi_RuLzz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което ми хрумва на мен е да е счупил щифта на разпределителния вал и затова сега така да се чува,този мотор чупи ли клапани???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което ми хрумва на мен е да е счупил щифта на разпределителния вал и затова сега така да се чува,този мотор чупи ли клапани???

Ако е с хидравлични повдигачи,поблема може да е в маслената помпа .Ако успееш да Я запалиш веднага смени маслото, след като загрее де :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си погледни с една лампа дали имаш някой на бобината защото моята ми ги врътка същите номера само че като загрее губи искра и няма палене. Сега съм я пратил на чичо доктор да и бае личното ми подозрение пада върху датчика на Хол, ама айде да видиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигачите са хидравлични, имах на времето такъв мотор. Да не се е скъсал ремъка, ако антифриза е разреден и е замръзнал, водната помпа ще блокира, тя е зъбчата и чрез нея се обтяга ремъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

6 зъба са се изронили от ремъка-дано няма поражения...тоест,прескочил е 6 зъба

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз другата седмица ще мина през крайпътната автокъща след велико търново да разпитам за купето дето виси там от години
Недей ходи ... миналата година ходих и ми бяха казали цена .... недей по-добре :shocked:(цената беше в ЕВРО....) дано са размислили вече...
Аз другата седмица ще мина през крайпътната автокъща след велико търново да разпитам за купето дето виси там от години
Недей ходи ... миналата година ходих и ми бяха казали цена .... недей по-добре :shocked:(цената беше в ЕВРО....) дано са размислили вече...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма :) Тая кола имам чувството че е правена от дебела стомана...аиде и аз с "нова 200ца"-турбо
Нищо му няма :flehan: Тая кола имам чувството че е правена от дебела стомана...аиде и аз с "нова 200ца"-турбо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма :arrow: Тая кола имам чувството че е правена от дебела стомана...

И последно от какво е прескочил ремъка, от замръзнал антифриз ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От стар ремък,колата тъкмо я бях взел и мислех да сменям консумативите,(антифриз ми бе най-лесно да сипя0но за другите неща нямах време веднага)но ремъка ме изпревари!Просто разпределителния вал му бе размазал 6 от зъбите но не е ударила клапани и бутала,сега работи перфектно!

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, аз зимата сменях ремъчка на Фридрих (2.1 WC) заради замръзнала помпа - прескочи към 20 зъба, но демидж нямаше :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега до къде стигна реставрацията на тоя красавец? на времето баща ми караше такъв звяр и мисля че на вилата са останали някакви седалки. ще проверя и ако са що годе добри ще ти ги дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега до къде стигна реставрацията на тоя красавец? на времето баща ми караше такъв звяр и мисля че на вилата са останали някакви седалки. ще проверя и ако са що годе добри ще ти ги дам.

Седалките са перфектна кожа - претапицирани са :respekt:

Но така или иначе ще се продават... идеята на колата не е да се реставрира, а да се облагороди... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами колата вече се кара всеки ден,вчера си сложих и аларма даже че тук в бг.......А ако на колегата mmtrance му е останало нещо непотребно,с радост ще го отърва от него,пък ще има бири :hilezh: не мога да си намеря пружините дето държат капака на багажника обаче...

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...