Jump to content

Винтоверт


Recommended Posts

Искам да си взема винтоверт, но ще се ползва не професионално. Има да закачам корнизи за пердета, простир на терасата и разни др. такива. Ще се ползва за домашна употреба 1-2 пъти в месеца. Поради тази причина не ми се дават повече от 50-60лв.

Има ли заначение какъв да бъде или за тази цена всичко е еднакъв боклук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gtt275.jpg

Производител: Goldtool, парт. No: GTT-275B

Акумулаторна отвертка с комплект битове

* forward & reverse

* use straight or angled

* 200rpm, no load speed

* rechargeable

* 11 pcs bit set, slotted, Phillips, star & hex plus 2 piece bit holders

Цена: 65 лв.

П. П. Пиши на ЛС, ако ще ти върши работа. Отверката е добра и за домашно ползване е идеален вариант.

Редактирано от tita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си реверсивна бормашина с регулатор на оборотите в спусъка. Хем бормашина, хем винтоверт. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро имам реверсивна бормашина с регулатор на оборотите в спусъка + две батерии 1.2Ah, 1.8V, 10Nm макс сила.

Доволен съм от сглобката не е лека но не е и тежка, не е марка от рода на макита или метабо но.... там 200 лева не стигат.

Тази е 90 лева в Бриколаж заедно с куфар + инструменти (накрайници).

Гаранцията е към Евромаркет 2 години (цената в магазина на Евромаркет е с 2 лева надолу).

С едно зареждане успях да сглобя една преграда от няколко дъски + малко лека домашна работа и остана заряд.

Оборотите са от 0 до 900, реглаж на презавинтването и блокировка за натискане на спусъка неволно.

Това е нещото:

145629156802r528n643288.jpg

Аналозите като специфика от "марковите" бяха над 180 лева.

Скил имаше на подобни пари но без регулиране на оборотите, райдер ги изключвам от списъка.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Вземи си реверсивна бормашина с регулатор на оборотите в спусъка. Хем бормашина, хем винтоверт. :wall:

Това имах впредвид, но не съм се изразил добре

Не се вижда марката.

п.п. Баща ми е дърводелец и от там се уреждам със старите му инструменти. Имам бормашина и прободен трион "Елтос". Но откакто мина на Метабо нищо не отпада. Много корава марка. :steinigung:

Редактирано от dr_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето с това се работи безпроблемно.

http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...uct/282341.html

Два апартамента съм надупчил с него.

Прави всичко :steinigung:

А иначе имам и това -

http://www.emarket.gr/item-16321336-e-%CE%...;DECKER%20KC96C

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отскоро има едни на спарки по около 60 лева с безключов патронник, реглаж на оборотите и реверс. с кабел е и е много надеждна като инструмент.

тези с батериите за същите пари нямат такава сила на завъртане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди година и половина си взех от практис някакъв на промоция POWER PLUS ли беше за 60лв. , че не е у мен в момента уж белгииски с 2 батерии по 18V, 0-550 rpm (оборота) безключов патронник и т.н. Машинката работи добре когато се работи с нея, оставиш ли я за месец батерията умира и дори и да я заредиш пълна после на празен ход за 3 мин. умира и пак след няколко зареждания се възтановява и работи, но това изисква време както се сещаш. Иначе аз по колата повече работя с нея като вземемам ток от запалката, по слабо върти но пък има доста сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

да съживим малко тази тема :)

колега leo, я кажи КАКВО (какъв адаптор) ползваш за да зареждаш винтоверта от запалката ?

директно ли го включваш или ползваш някакъв допълнителен преходник ?

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Einchell мисля, че е избора. Преди една-две години купих на майтап един винтоверт 18V, две батерии, много степени и променливи обороти.

Батериите и до днес карат екстра, машинката има сила предоволно, липсва единствено спирачка, но такива екстри се търсят при далеч по-висока цена. Тази струваше около 60-70лв.

В никакъв случай не купувай райдер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си поне Блекендекер .

+1

A по принцип каквото и да е, почти задължително трябва да е с две батерии, защото е много кофти да чакаш да се зарежда, точно по средата на това с което се е захванал човек .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black&decker са чудесни, ама цените са х3 на бюджетния клас. В тоя клас влизат и бош - имат един модел, пак с 2 батерии, много тяга, спирачка и страшно удобен за около 240-50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм доволен от блек енд декера. В предишната ми работа (монтаж на мебели) работих с една такава и ми се струва малко слабичка тоест като позапъна да сатегна някой по сериозен винт и пушеше. Другият им недостатък поне за този модел беше в това, че батерията се зарежда на самият винтоверт и ако щете да имате и 5 батерии все си е тая той става неизползваем по време на зареждане. Аз имам Скил за домашно ползване. Проблемът му е, че няма спирачки регулатори на обороти или две скорости ама за 60 лева в онези времена толкоз. Засичал съм в Конрад да продават винтоверти и не бяха скъпи. друго като алтернатива може да погледнеш и BUDGET марка на Практикер. Работил съм с такава 18 волтова с две батерии и се справяше. Имай в предвид, че на китайските не им държът батериите много и за това задължително условие е да са две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 100 лв са декерите, аз моя съм го купувал за 120 мисля, преди две години с 2 батерииц 12 волта. Зарядното им е отделно.Стяга мощно и нямам описаните от колегата горе проблеми Ако сега си купувам и имам нужда от нещо по-професионално ,бих взел Хитачи.

Тук намерих оферти с цени, където човек може да види ...

http://www.electron.bg/index.php?cPath=259..._1=&sort=2a

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kakво значе "спирачка" при винтовертите ?

може ли някой да ми обясня тази им функция

:respekt:

едит: от днес има прИ моцийка :hilezh:

http://www.mr-bricolage.bg/promo/350

този хубав ли е ?

:flipoff: нищо не пише за спирачка...

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит: от днес има прИ моцийка :flipoff:

http://www.mr-bricolage.bg/promo/350

този хубав ли е ?

:respekt: нищо не пише за спирачка...

Ползвам същия за у дома.

Доволен съм - за тия пари е идеален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега си купувам и имам нужда от нещо по-професионално ,бих взел Хитачи.

Ако се интересуваш от нещо професионално има 2 марки, които заслужават внимание - Hilti и DeWalt. Най-малко ремонти се налагат при тях. Хитачи са яки, но парите им са близки до Макита, а Макита са по-добри според мен.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии си прав. Де -валта е добър, но чак толкова професионален уред не ми трябва. Спрял съм се на Хитачи, понеже съм имал удоволствието да тествам и направя разлика между Макита и Хитачи. Оказа се , че Хитачито приляга много по-добре на ръката ми, дръжката му е по-тънка и ергонимична и тежестта е разпределена супер добре, така че винтоверта направо не се усеща. За цени в нашите магазини е така, но в момента има доста добри оферти от Ebay и Англия за Хитачи. Нещо таковаhttp://www.newwoodworker.com/reviews/hit18vhmrdrlrvu.html гледах за 100-120 паунда, което е супер цена пред възможностите му и типа батерия. Имам поглед и върху един гайковерт Хитачи, който от 4 години се ползва в сервиз и до момента са му сменяли само четки и профилактика, заради гаранцията.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам същия за у дома.

Доволен съм - за тия пари е идеален.

колега я кажи - намери ли си втора батерия от същия модел ?

и въобще има ли къде да се купи, така че човек да си направи комплекта наистина пълен :respekt:

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега я кажи - намери ли си втора батерия от същия модел ?

и въобще има ли къде да се купи, така че човек да си направи комплекта наистина пълен :respekt:

Не съм търсил - може и да има - трябва да се пита.

Ти за парите на тоя плюс батерия, можеш направо блек& Декер да си вземеш...

Този го дават с още акум. отвертка, куфар битови - добра е цената

тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия машинки се работи - не ви тряят :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди дни си купих от баумакса един ОК защото на моя първи винтовер ЕНХЕЛ му се прееба бутона за реверса.

чесно казано го взех от там защото няма да ходя по сервизи и глуости стани ли нещо дават нов или си вземаш друг за същите пари веднага, ако няма такъв в момента .

купих го заради това че има 2 батерий и е мощен , но няма бързи обороти това е за сега доволен съм вече има навити към 200 - 300 винта.

ако имах възможност бих купил ХИТАЧИ или метабо

като за 69 или 79 лева е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-качествените машинки са на Чикаго Пневматик и Рупес, не си губете времето с Бриколаж и такива прекупвачи с надути цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...