Jump to content

Висок разход на A4 avant 1.9 TDI AFN


RhythmiX

Recommended Posts

Добър ден колеги,миналия ден реших да видя г/д колко ми гори колата градско и установих,че ми дава разход ~10/100 и останах учуден.

Когато лампичката за горивото светна сложих 16 литра V-power diesel и изминах 170 километра..без да я настъпвам и не редовно пуснат климатроник.

Дали проблем е там,че живея в малък град и минавам 5-6км. гася после пак паля и т.н

Колата я имам от 3 месеца и е напълно обслужена,само не съм сигурен дали бях сменил горивния филтър+ това съм със зимни гуми.

Не съм усетил някакво невървене в колата,само когато климатроника е включен става по-муден.

Дали зареди каране на кратки разстояния и евентуално не сменен горивен филтър + зимни гуми може да влоши така разхода.

П.С. Чудя се тези хора,които са с двигател,като моят и казват,че им давал 7/100 разход как го постигат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

П.С. Чудя се тези хора,които са с двигател,като моят и казват,че им давал 7/100 разход как го постигат ?

еми как да ти кажа мойта и тя е афн 110 коня гори ми различно но не повече от 7 и то 7 когато се гоня с някои в града

иначе при нормално каране 80 120 ми дава кам 5 5и5 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм с AFN 110 коня, повече от 7 в града не ми е давало. Около 6,5 се движи.

Говориме за нормално каране до към 2-2,5К оборота.

Извън града 5.5

Най точно можеш да я засечеш като сипеш до горе, ама баш догоре. След това минаваш 100-150км и доливаш пак до горе.

Направи така 2-3 пъти и ще имаш среден разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва с пълен резервоар да го засичам,но и така горе долу излиза разхода.

ама обезателно не е 6,5 или 7 аз кара до 2000 об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм сигурен, но като гледам аватара ти, мисля че ти беше писал една подобна тема, но там не беше пояснил че си със зимни гуми. Там ти бях отговорил, че на градско, в малък град е нормално да ти е малко завишен разхода поради постоянното гасене и палене. Но не повече от 8,5л/100км за този двигател. Обаче като се вземе предвид че си със зимни гуми, 9 и маалко отгоре е нармално. Чак 10, е малко множко, този разход се прави с автоматик и куатро. Но за 170км с 16 литра е под 10 на 100 така че нормално. Сложи летни гуми и бъди спокоен. А за невъзможните и мечтани цифри в книжките, забрави. Това е при абсолютно перфектни условия, с чисто нови гуми, по идеално равен и прав път и т.н.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=58459&st=20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега за изчерпателния отговор и аз смятам,че е зареди зимните гуми...през деня колата е мудна в тези жеги асфалта е горещ и ако има леко нагорнище и подам малко повече газ чувам гумите как се отлепят направо не може да захапе,а ми е направило впечатление,че колата нощем върви 2 пъти по-добре и ускорява също толкова по-бързо.

Предполагам,че всичко опира до куците зимни гуми,утре ще гледам едни джанти и направо ще ги бодна с едни хубави зимни гуми.

Спрял съм се на 15 цола не искам да си развалям комфорта с 17 цола макар и много да искам големи джанти. :hilezh:

btw Колега @limona твоята кола с ксенон ли е ? и ако е да,с оригинален или от после сложен,че ми се струва,че си с ксенонче ?

Тука в града се мотка една А4 тъмно синя с ярко син нюанс на ксеноновите крушки и лупите изглеждат зверски. ^_^

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е с ксенон, просто фаровете са след фейслефта с лупите, и честно казано съм много недоволен от качествата им, а крушките и на двата фара съм ги сменял скоро с нови. Ако не включа халогените, виждам само една бледа-бледнееща светлина пред мен и избягвам да карам нощно. Смисъл на достатъчно разстояние светят, но много бледо. Дългите иначе са супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по въпроса за фаровете- и моята е фар с лупа, преди да сложа ксенона беше същото: нищо не се виждаше през ноща без халогена.Сега ела да видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете ксенонец и ще прогледнете. Фейс - фаровете като цяло не са особено добре светещи с халогенна крушка. Като сложих ксенон истински прогледнах и не ми се налага изобщо да ползвам дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е само на приказки. Брат ми има А4 Б5 1.9ТДИ Авант, лично съм се возил и съм видял как от пълен резорвар мина 1285 км преди да му изписка резервата - това на извънградско!

Градско си му харчи 6.5 - 7 / 100 във Варна, и той не прави някакви супер дълги преходи в града.

АФН-на си е много икономичен, колкото и да не обичам дизелите - трябва да го призная:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре,това ме навежда до мисълта,че нещо с моята кола не е наред.

Мисля,че зимните гуми и шофирането на кратко разстояние са проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка нормален ли е разхода на моята кола,като включим в какви обстоятелства го дава този разход или нещо е завишено ?

Във вървеже не съм усетил разлика върви си...180 км/ч си ги прави повече не съм натискал,а надали ще върви повече от 190

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разхода си е висок. Без значение че гумите са такива или онакива. Аз с пълен резервоар на смесено каране минавам 1200км. без проблем. Зимата карах с гуми 195/60/15 сега съм с 205/55/16 и дори сега ми се струва че харчи малко повече ама не повече от 0.5л. И като пуснеш и климатика още 0.5л.

Аз моята повече от 6/100 не съм виждал да харчи. Вярно е че Бургас е малък град, и няма задръствания, но и аз градско не карам повече от 5-10км. а когато съм на село, я паля и за 200м.

Лично за мен разхода е малко завишен, а може и да е грешка от пресмятането (което е по вероятно) наи добре 1-во пробваи пълно-пълно заичане и тогава пиши какво е излязло. След това ще размишляваме пак.

А за фаровете наистина късия е отвратителен. Обаче нещо от ксенона на пазара в Бургас не съм доволен. И изглежда ще си поръчам едни да ми докарат от Сф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден колеги,значи засякох разхода на колата отново.само че не от пълен до пълен,а от лампа до лампа.

След като светна лампата заредих 10 литра V-power diesel и 10 литра OMV Premium diesel карах около 120 км. извънградско и 150 км. градско това правят 270 км. смесено шофиране.

Според моите изчисления излезе 7.4/100км.

Като се има в предвид,че извънградската ми средна скорост беше около 130 км/ч + това както споменах по горе съм със зимни гуми.

Какво ще кажете за този среден разход дали може да има някакъв проблем по колата или е напълно нормално ?

В града си ми гори доста,но този среден разход малко ме по успокои.

Има ли нужда да посетя сервиз или да си свиркам ?

Благодаря на всички отзовали се в темата.

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичко изчетено от мен в този форум,съм останал с впечатлението,че този мотор е много икономичен.Т.е не гори повече от 6/100 а при теб тези цифри дето пишеш?Влез в раздела за дизели и ги попитай и там.Май има хора,които посещават само този раздел.

Аз за сравнение мога да ти кажа ,че Тойотата ми гори 6,7 смесено ,а е постоянно 4х4 и е с гуми 235 широки,но живея в малък град без задръствания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mladen99 - Аз моята повече от 6/100 не съм виждал да харчи.

колега хаиде да си сменим колите за три дена, че и моита да види разход от 6/100

пък и твоита да разбере, че може да харчи 10/100

Редактирано от SlaviBluTeam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги така като спорите за разход и всеки казва различно мнение си мисля,че колата ми е проблемна.

Винаги съм се чудил как може да докараш 6,5 разход градско както някой казват,а по книжка да дават 6.9 и то става въпрос за чисто нова кола,а не за 10 годишна консервена кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което че в София с тези задръствания няма как...... Аз мойта сега като няма задръствания защото повечето са на почивки ми дава някъде 8.5-9/100 това е минимума до който съм я свалял - по книжка (7.8), зимата съм стигал и до 10.5 но 3 км ги минавам 30 мин. всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги така като спорите за разход и всеки казва различно мнение си мисля,че колата ми е проблемна.

Винаги съм се чудил как може да докараш 6,5 разход градско както някой казват,а по книжка да дават 6.9 и то става въпрос за чисто нова кола,а не за 10 годишна консервена кутия.

Мисля, че по нагоре ти отговорих как <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...