Jump to content

Чистачки за 140+км/ч


georgid

Recommended Posts

Като купувах колата беше с едни "цигански" чистачки с антикрила.Бях решил да ги махам но чистиха перфектно и така изкарах една година с тях.Сега сложих шампион чистят перфектно но след 140км/ч ги няма никакви.

Какви реномирани чистачки мога да си купя с антикрила и от каде.Не искам такива от селските пазари дето след 1-2 седмици няма да вършат никаква работа,искам хубави чистачки с антикрила оригинално такака не да слагам допълнително антикрила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на шампион има от новите безраменни чистачки и те самите са с форма на спойлер ,ако имаш интерес пиши на лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Коко си взех шампион - мисля, че се водят оригинални, като по-голямата (шофьорската) си е с антикрилце, но уви не бих карал в мокро време с толкова да ти кажа как чистят, но при 100-120 нямаха проблеми в един ихтимански порой :ertrink:

Редактирано от Archetype
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимал съм на колеги и от безшарнирните чистачки и като комплекта на Тони(Archetype).

За това какво е поведението на безшарнирните смятам най-добър отговор и впечатления ще даде SUMISTA - Стефан защото той обича високите скорости.

При интерес ми пиши л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от безшарнирните комплекта ти е 43 лв,а от старите /шофьорската е със спойлер/ 32 лв/к-т. това са цени с отстъпка за шампион

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май много ви е напекло сланцето днес.Къде съм писал че става въпрос за дъжд?

Както колегата е писал става въпрос за мухите камикадзе.А и след 3 дена ще пътувам до България и не искам като припуквам немските аутобани да карам с 90км/ч всеки път като трябва да чистя джама от мухи.А и ще ме глобят за дето карам бавно :hilezh: А колегата с грайферите и спирачният път мн полезна информация е това но дай малко по споко а ;)

Та в крайна сметка кои са по-добри за високи скорости безшарнирните или с антикрилото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всяко зареждане на гориво казвай да ти чистят и предното стъкло. Колкото и да са ти добри чистачките и сместа тия камикадзета не се дават лесно.

Редактирано от Archetype
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за А3 до 2001 г. и намерите безшарнирни чистачки моля да споделите къде и какви. Пасажерската трябва да е крива, а безшарнирна крива не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм приницпно на Шампион чистачки и дълги години само такива ползах, но от както си сложих Бош АероТуин не мисля за друга аптернатива. Те са без метална конструкция и самата чистачка е.... как го наричахте онзи абсурдно измислено-хванат-от-въздуха-термин.... ааа, да "анти крило"!!!

Разликата м/у въпросният Бош и нормалните чистачки е точно след 80км/ч, че не влиза въздух между тях и прозореца и остават плътно прилепени към него.

Такива принципно са всички нови чистачки на колите след 2001ва някъде насам. Въпросните Бош АероТуин са конвенционални и реално се монтират навсякъде. Комплект струва нормално около 80лв, но съм сигурен, че можеш да си хванеш отстъпка някъде по магазините. Другото, което сигурно си заслужава да кажа е, че дори след 2 години екслоатация чистеха завидно хубаво, без да оставят бразди вода по стъклото, та си заслужава инвестицията!

Ако не се лъжа и Шампионките имаха такъв модел, но за него не съм наясно как седят нещата с качеството.

.... "анти крило".... бях забравил колко богат на глупости е българският речник :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с оригинални Champion от Кокича и са перфектни. ...ама при над 100 просто не ги пускам понеже нямам нужда. Странна работа, никой ли не ползва ClearView на Turtle Wax?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безшарнирните на 180 ги пуснах,а са китайчета от Метро и чистеха все едно,че съм спрел.Гледах много тъпо,но е факт,че самата конструкция е класи над тея с рамената :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такива скорости на дъжд по нашите родни пътища е по добре да си изберем цвят и модел на ковчега за нас и пътниците.Ние вече си избрахме в бяло бе ковчега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали се предлагат в България, но предполагам, че има Bosch Icon (Безраменни), от много време насам само такива ползвам и честно не съм виждал по-добра чистачка при каквито и да е условия, единствено при сняг нямам наблюдения. Bosch Icon

Редактирано от trent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такива скорости на дъжд по нашите родни пътища е по добре да си изберем цвят и модел на ковчега за нас и пътниците.Ние вече си избрахме в бяло бе ковчега.

Аз съм тествал мойте безраменни при ПОРОЙ и скорост от 150-170км/ч на на пълна скорост, чистеха завидно добре. :hilezh: . Колата си дойде с такива от Сан Ремо. Като станат за смяна ще погледна каква марка са и ще си купя същите сигурно. Още се чудя защо карах със 160км/ч в пороя... Сигурно защото един тарикат с голф 4 (регистрация СО) на практикера на влизане в СФ постъпи нечестно като потегли още на жълто, а едно момиче ме беше ядосало. :flehan: Иначе бях сигурен че ако се наложи цвят на ковчега ще ми изберат и без мен... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше вариант да четеш какво сме написали.... :2gunsfiring_v1:

Да, разбира се.

Аз чета много добре, защото се пазя от такива стриктни модове като теб да не ми напраявт забележка. :zustimm:

За моя размер 700 или 750мм няма Aerotwin със захващане тип кука. Затова въпроса ми беше дали има начин страничното захващане да се сложи на кука.

Така че, нищо не се разбира.

Редактирано от dr_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тествал мойте безраменни при ПОРОЙ и скорост от 150-170км/ч на на пълна скорост, чистеха завидно добре. :) . Колата си дойде с такива от Сан Ремо. Като станат за смяна ще погледна каква марка са и ще си купя същите сигурно. Още се чудя защо карах със 160км/ч в пороя... Сигурно защото един тарикат с голф 4 (регистрация СО) на практикера на влизане в СФ постъпи нечестно като потегли още на жълто, а едно момиче ме беше ядосало. :hilezh: Иначе бях сигурен че ако се наложи цвят на ковчега ще ми изберат и без мен... :)

Да,сестра ми намаше тая възможност да си избере,но ни се спряхме на бялото.ПО-стилно е ,а и беше само на 20г.!Знам ли ,и приятеля може да си е тествал чистачките на 140км/Ч. и аквапланинга секна нещата за всички . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали се предлагат в България, но предполагам, че има Bosch Icon (Безраменни), от много време насам само такива ползвам и честно не съм виждал по-добра чистачка при каквито и да е условия, единствено при сняг нямам наблюдения. Bosch Icon

Въпросният ICON се нарича Aero Twin в Европа и за него говорихме. Подкрепям думите ти, че е уникална чистачка като добавям, че и при сняг чисти безупречно :rolleyes:

Така че, нищо не се разбира.

Ми да беше обяснил още тогава с някоя друга дума отгоре белким станеше ясно какво аджеба си искал да попиташ. Аз огтоворих на това, което си попитал :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за А3 до 2001 г. и намерите безшарнирни чистачки моля да споделите къде и какви. Пасажерската трябва да е крива, а безшарнирна крива не съм виждал.

Трябва ли да пусна в отделна тема въпроса дали някой знае за безшарнирни чистачки за А3 до 2001 г. или и този постинг ще ми бъде изтрит? Или никой от пишещите в темата не кара А3 до 2001 г.? :D

Лично съм пробвал 4-5 дължини на пасажерската и за да се постигне да не се удрят двете чистачки дължината става много къса. Ако е крива, каквато е оригиналната, дължините ще бъдат и на двете оптимални.

Е, има ли крива безшарнирна? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kупих си въпростният аеротуин на бош.Страхотни са и с 200км/ч чистят, но с тия мухи няма оправия. Сега тябва да намерим и по подходящ препарат да сипим в казанчето на чисачките,че да се преборим на 100 процента с тия мухи.А иначе добре че пътят ми минава през Сърбия Хърватия и Словения ,че там е пълно с балами да ми чистят прозорците и фаровете от мухи за 1 евро.

Та чистачките ги оправихме дайте сега и течноста за чистачките да измислим :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...