Jump to content

Видия/рапидка в гумата !!!


Recommended Posts

Днеска колеги, както щастлив и доволен си миех колата стигнах до джантите ... и оп на задната гума гледам една красива рапидка се забила доста съмнително в гумата ... стирчи си там на 0.5 мм и си седи най-необезпокоявано ...

Имам си аз тука един страхотни комшии ... дето не ми мислят доброто ... не че съм им направил нещо лошо, ми преди време един ми отнесе предната броня и трябваше да я плати после ... нищо лично нямам към човека, но ме съмнява че той тай лоши чувства към мен и така и ... един път вече я заварих надрана ... сега и тая рапидка ... айде пирон да беше , щях да си помосля че съм го фанал по улиците ... ама тая рапидка/видия ....

;) че не съм на 100 % че е той аз ша му ... Мамата :flehan:

Но кво да правя тва имали шанс да се оправи някък ?Че ме съмнява че като го изкарам и ще почне да спада, а да карам така нещо не ми се връзва ...

:hilezh::hilezh::lol:

Всички душмани - долу ... и яко бой за такива :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво му мислиш - отиваш на гумаджия, той я вади, лепи, балансира и газ ;)

ПС:

Аз по често съм вадил видии отколкото пирони!

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или я дозавий да не стръчи ;) или бягай на вулканизатор. Какво очакваше да те посъветват ми е много интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на един инструмент подобен на отвертка слагат парче гума(,,фитил,, е жаргона с който го наричат гумаджиите)На място без да свалят гумата ти решават проблема.Услугата струва 4 лв.Поне на мен ми взеха толкова.Беше преди няколко месеца.И досега си карам с тая гума и нямам проблеми.Никакви сваляния,никакви баланси. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре извади "видията/рапидка" и му я забии в гумата на комшията дето те съмнява. После виж той какво ще направи и ти като него... ;):hilezh::hilezh::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши ми бензина какво да правя !

Тебе май ти е много смешно? Като питам за нещо ... смятам че вместо да спамиш може да помогнеш!Навъдила се е няква страшна порода тука лицемери и наглеци дето не се зане до каква еволюция ша го докара...но според мен не върви във възходяща посока.

Като съм ти смешен и като не ти е интересно тва за което питам може да не отговаряш, може и да не четеш даже - четенето във форумите е по желание.Никой не те кара да се занимаваш с тъпите ми въпроси?!

Аз ако разбирам и знам какво траа се праи няма да питам.

Благодаря на всички които все пак ми помогнаха.

А на всички които знаят всичко на този свят и за тях няма тайни ... съжелявам, че рано са взели всичко от живота ... упех !

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши ми бензина какво да правя !

Не ве не се сърди, НИКО е прав задаваш мега малоумни въпроси, без да се обиждаш. С риск да повторя въпроса от по-горните постове, вЕрно кво очакваше да те посъветват във форума?!? Ако си пуснал темата да ти съчустваме хууу, съчуствам ти та чак се просълзих, ма тва няма да ти реши проблема. Пали колата и отивай на гумаджия, рапидки съм имал много пъти в гумите, нищо фатално не е.

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата от Ловеч...на колко години сте ? Това първия автомобил в семейството ли ви е ? Случайно да сте израсли без баща или просто той никога не е имал книжка...или не е можел да кара.

Уважаваме се във форума с леки изключения, но понякога има въпроси, които човек е по-добре да не задава или поне не пред много хора. НЕдей се възмущава толкова от реакцията на НИКО, понеже не сме свикнали да четем теми за такива въпроси . Очаквай да последват коментари, че ако такова е средното ниво в региона на техническата грамотност, проекта за автомобилен завод е обречен на тотален провал. Поздрави и не се връзвай !

Пали колата и отивай на гумаджия, рапидки съм имал много пъти в гумите, нищо фатално не е.

Абсолютно ! Фатално е , ако не знаеш какво да правиш с тях :hilezh:

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си на 100 % ,че комшията ти е направил този номер ще ти кажа лек за него.Вземаш стар клапан,отрязваш му стеблото като оставиш около 1 см да стърчи.Заостряш го,пробиваш с дрелката един отвор по средата и го поставяш под гумата му.В момента в който тръгне след 10-15 сек. гумата му ще е долу.Не е най добрия вариант,но при условие,че не можеш да се разбереш човешки с него,това е начина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си на 100 % ,че комшията ти е направил този номер ще ти кажа лек за него.Вземаш стар клапан,отрязваш му стеблото като оставиш около 1 см да стърчи.Заостряш го,пробиваш с дрелката един отвор по средата и го поставяш под гумата му.В момента в който тръгне след 10-15 сек. гумата му ще е долу.Не е най добрия вариант,но при условие,че не можеш да се разбереш човешки с него,това е начина.

Този номер го правят крадците пред банките.

Ти от къде го знаеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stiko Убидих ли те с нещо до сега, че да се обаждаш изобщо и да ми говориш на въпреки?Идиота си ти, хората са го казали - не питай за глупавото то само ще се обади ... браво на теб не чака дълго.

Вие тука голяма работа ще излезете бе.Няма по компетентни от вас, по-умни от вас, по-разбиращи от вас и т.н.Говоря събирателно за типовете дето много знаете - да точно ти дето сега четеш поста и се мислиш за велик и ме псуваш на майака.Е аз не те мразя, просто недоумявам как може да има такива като теб...

Помолих за помощ и за съвет.А кво получих.Главно ме интересува дали може да се оправи, тва след 100 подигравки и насмешки го разбрах, че може да се оправи.Ок и само едно "НИЩО ФАТАЛНО,отиди до гумаджийницата" стигаше ... без останалите напатки и убиди.

Не гледай тъпо?! Няма смисъл ... не разбирам от коли , това ми е първа кола, сам се гржа за нея и да на 20 години съм и какво от това?Важното е че имам достатъчно желание,време и воля да си карам колата с кеф, да си я поддържам и да си я глезя.Никой в нас няма книжка само аз съм,баща ми не се е качвал на автомобил през живота си (да шофира) аз си карам , аз си поддържам и така.Ползвам форума за да намеря помощ за нещата които не са ми ясни и които не разбирам, нали това е неговия смисъл?Или смисъла на форума е да се заяждаме по цял ден и да гледаме кой е по-по-най?С простотия, с пари, с тъпи изказвания или какво?

В началото бях доста обнадежден защото тук има и доста свестни хора които наистина помагат, ама как пък вас не ви видях някъде да сте написале нещо, за да помогнете на някой ... по 34546456757 поста събрали от простотия и от заяждане и от тъпи изказвания .... бате ... не сте ми интересни, а и не вярвам аз да съм ви на вас.Просто тука в този форум трябва да има желязна ръка ... банове и т.н. за да се сложи ред и да се престане със спама и с простащината тръгнала по бъларския народ.

Извинявам се че попитах ... няма ви питам повече и без друго предпочитам само да чета и да ви се смея как сте хора на по толкова години "зрели" и се карате и се правите на деца ... на по-малки и от мен.Ако не ви е срам ... пишете и се заяждайте ... мене не ме интересува, псувайте и викайте колкото си искате не ме интересува.

Ако някой се е засегнал от по-горе написаното значи нещо в него не се връзва ... аз не съм се заяждал с никой и никога никой не съм нарекъл убидно в този форум и никога не съм нагрубил някой... помислете си вие колко пъти сте убидили някой ... и тогава продължете да пишете.

:hilezh:

Бъдете малко повече хора ...

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма им се връзваш толкова, аз отдавна чета избирателно и определени автори ги подминавам без да ги чета.

Иначе на гумаджия и така, ти случайно да не живееш в Гозница?

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши ми бензина какво да правя !

Тебе май ти е много смешно?Изобщо не ми е смешно,ако искаш вярвай......

Като питам за нещо ... смятам че вместо да спамиш може да помогнеш!Май идея си нямаш що е истински спам......

Навъдила се е няква страшна порода тука лицемери и наглеци дето не се зане до каква еволюция ша го докара...но според мен не върви във възходяща посока.Еееее,чак лицемери и наглеци......,ама сега като се позамисля модераторството наистина може и да изглежда така в определени моменти....

Като съм ти смешен и като не ти е интересно тва за което питам може да не отговаряш, може и да не четеш даже - четенето във форумите е по желание.Никой не те кара да се занимаваш с тъпите ми въпроси?!Ами поел съм някакво виртуално задължение,а аз имам навика да си спазвам обещанията и задълженията(дори и виртуалните),така че искам не искам-чета.

Аз ако разбирам и знам какво траа се праи няма да питам.Питай,за това е форума,по-долу ще прочетеш нещо и по въпроса как,защо и дали да се питат такива неща.

Благодаря на всички които все пак ми помогнаха.

А на всички които знаят всичко на този свят и за тях няма тайни ... съжелявам, че рано са взели всичко от живота ... упех !Е те тука ме постави на мястото ми :lol:

Помолих за помощ и за съвет.А кво получих.Главно ме интересува дали може да се оправи, тва след 100 подигравки и насмешки го разбрах, че може да се оправи.Ок и само едно "НИЩО ФАТАЛНО,отиди до гумаджийницата" стигаше ... без останалите напаДки и убиди.Още си млад,скачаш и ти ври нервата....,обяснимо е и е очаквано.Свиквай баце,в тоя свят несериозните идеи и постъпки се забелязват и "наказват" било с незлоблив хумор,било със злобен сарказъм,въпрос на момент и човек.

Не гледай тъпо?! Няма смисъл ... не разбирам от коли , това ми е първа кола, сам се гржа за нея и да на 20 години съм и какво от това?Важното е че имам достатъчно желание,време и воля да си карам колата с кеф, да си я поддържам и да си я глезя.Никой в нас няма книжка само аз съм,баща ми не се е качвал на автомобил през живота си (да шофира) аз си карам , аз си поддържам и така.Ползвам форума за да намеря помощ за нещата които не са ми ясни и които не разбирам, нали това е неговия смисъл?Или смисъла на форума е да се заяждаме по цял ден и да гледаме кой е по-по-най?С простотия, с пари, с тъпи изказвания или какво?

Това че са те понастъпали(и аз в това число) малко, не значи че трябва да правиш трагедии и да си вадиш кардинални изводи за форум,членове и изобщо глобални настроения,нито си първия нито ще си последния с така поднесени и така "обработени" теми.Можеше просто да се засмееш,да махнеш с ръка,да уточниш-"пичове,абе млад шофьор съм,не ме настъпвайте така яко" и нещата щяха си дойдат на място.

В началото бях доста обнадежден защото тук има и доста свестни хора които наистина помагат, ама как пък вас не ви видях някъде да сте написале нещо, за да помогнете на някой ... по 34546456757 поста събрали от простотия и от заяждане и от тъпи изказвания .... бате ... не сте ми интересни, а и не вярвам аз да съм ви на вас.Просто тука в този форум трябва да има желязна ръка ... банове и т.н. за да се сложи ред и да се престане със спама и с простащината тръгнала по бъларския народ.

Няма отърване от простотия и тъпи изказвания,вервай ми,пък нашите коментари по-горе бяха всичко друго,ма не и тъпи.Някой ден сам ще стигнеш до тоя извод.

Извинявам се че попитах ... няма ви питам повече и без друго предпочитам само да чета и да ви се смея как сте хора на по толкова години "зрели" и се карате и се правите на деца ... на по-малки и от мен.Ако не ви е срам ... пишете и се заяждайте ... мене не ме интересува, псувайте и викайте колкото си искате не ме интересува.

Ако някой се е засегнал от по-горе написаното значи нещо в него не се връзва ... аз не съм се заяждал с никой и никога никой не съм нарекъл убидно в този форум и никога не съм нагрубил някой... помислете си вие колко пъти сте убидили някой ... и тогава продължете да пишете.

:)

Бъдете малко повече хора ...

Смятам че получи отговора на питането си.Успех и не влагай чак толкова емоция в такива елементарни неща,като стигнеш "нашата" възраст :) няма ти останат здрави нерви ;) .

P.S.И да ти кажа нещо на ухо,не всичко се решава с "еб...не на мамата" и с "яко бой на душманите :machkaputt: ",едно че е тъпо,второ е невъзпитано и некултурно :hilezh: ,трето винаги ще се намери някой с по "як душмански нрав" и работата става мазало ;) .

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на един инструмент подобен на отвертка слагат парче гума(,,фитил,, е жаргона с който го наричат гумаджиите)На място без да свалят гумата ти решават проблема.Услугата струва 4 лв.Поне на мен ми взеха толкова.Беше преди няколко месеца.И досега си карам с тая гума и нямам проблеми.Никакви сваляния,никакви баланси. :rolleyes:

колега нека и аз да изкажа мнение

тея фитили май не са най-удачния вариант за поправка на такава щета

лепенкат май е по-добрия избор

и един съвет-тая гума после си я сложи задна,за всеки случай

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нека и аз да изкажа мнение

тея фитили май не са най-удачния вариант за поправка на такава щета

лепенкат май е по-добрия избор

и един съвет-тая гума после си я сложи задна,за всеки случай

:hilezh:

Така е , тия фитили при мен лично са карали по няколко месеца и

след тфа - к.рец , особено когато започне да става студено времето.

Затова от доста време вече при мой познат гумаджия единствения

сигурен и изпитан начин - гореща лепенка от вътрешната страна на гумата. :)

И така..... до следващата рапидка. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на един инструмент подобен на отвертка слагат парче гума(,,фитил,, е жаргона с който го наричат гумаджиите)На място без да свалят гумата ти решават проблема.Услугата струва 4 лв.Поне на мен ми взеха толкова.Беше преди няколко месеца.И досега си карам с тая гума и нямам проблеми.Никакви сваляния,никакви баланси. :rolleyes:

ако е на ръба на гумата или външния протектор,по-добре да се свали и залепи,защото фитила се разсъхва и след време може да те изненада много неприятно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм виждал как стърчат видии по асфалта,така че не можеш да бъдеш сигурен че съседът ти е завил това нещо пък и в желязо или дърво ми се струва че по лесно може да се завие,отколкото в гума :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами днеска отидох, свалиха гумата извадиха я от джантата и после отвъре лепиха нещо ... не знам точно какво са правили, защото не им разбирам от работата, да се надяваме, че няма да има проблеми :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами днеска отидох, свалиха гумата извадиха я от джантата и после отвъре лепиха нещо ... не знам точно какво са правили, защото не им разбирам от работата, да се надяваме, че няма да има проблеми :hilezh:

ако са я лепнали добре няма да имаш никви проблеми :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...