Jump to content

Чип при сумиста? помисли отново!


Recommended Posts

Много убава тема сте разнищили не познавам нито единия нито другия.Мога само да кажа от собствен опит ако е сложен правилния чип то е последното нещо във което трябва да се съмнява някой за неволите по автомобила. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 168
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само този майстор не беше оплют досега :flipoff:

Само да питам мотора ти случайно да е с AEB или AWT.

двитагелят е AUM - 2001ва края, отпред е като 2002ра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде колега ...цял ден те чакаме

ако може да обясниш с най-малките подробности ..кво се случи

беше ли предупреден от колегата Стефан за евентуални последици ...имайки предвид състоянието на автомобила..и ако ДА за какви ...

кога разбрахте точно за къв "филм" става въпрос

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вертере,кАжи сега ,ти ходИ ли за чипС на твойта кола некъде ,че имам некви бегли спомени ??

никъде не съм ходил, чоплих семки само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат така ти плати 350 лева бе пиле златно при обявена цена в темата от 250 лева ???

Нещо некой лев да изкараш от мене ли реши ?

Ела ми кажи в очите че съм селски хитрец и ще те запозная с Явката по служба

Едит 2:

Само ме светни ква е точно тая диагностика свързана с чипа ше му броите битовете ли или кво

П.п. Сега вече темата ще се развие само по два начина

1-ви Или приемаш и действаме и след това аз слагам графиките от диното тук и останалите си правят изводите а ти потъваш някъде :(

2-ри Или започваш да се оправдаваш с разни безмислени глупости и не приемаш и лека по лека пак потъваш някъде :hilezh:

П.п.2 Нито съм си сменил телефоните нито местонахождението на сервиза когато не съм в България отговарям на гръцкият ми номер а ти го имаш .

1. септември 2008 когато ми сложи чипа ми взе 350лв, ти ако не си спомняш аз си го спомням отлично.

2. След като 1 година не свършихме работа, сега да се набивам в нов евентуален филм би било да се ожениш за жена си с която си се развел..

3. Каза ми че телефонът ти филтрира някои номера и те като ти звънят, виждаш само в последствие пропуснато обаждане. Сигурно си спомняш че в един момент комуникирахме като аз ти писах смс, а ти ми се обаждаше. Тази опция скоро обаче също спря да работи. След като ми направи диагностика (някъде май 2009) и ми каза че проблемът е в дебитомера, имахме ЯСНАТА уговорка да ми се обадиш в края на деня, за да сменя при теб дебитомера, да си сменя маслото и да сложа Ксенони 6000К. Ако си спомняш тогава ти се чудеше защо са ми 6000К. Не се обади въпросния ден, не се обади и на следващия. Слуачайно се видях със сестра ти на една бензиностанция (тя беше с такси), и тя каза че сигурно си забравил като сме се уговаряли че въпросния ден било задушница (беше събота) и нямало да работиш. Мислех си че примерно понеделник ще се обадиш. Не. Аз те търсех и пак нищо. Минаха примерно 2-3 седмици и тогава ходих при Жоро.

4. Жоро направи комп диагностика и не откри НИКАКВИ проблеми.

Искам да кажа че след като свали чипирания софт и върна оригиналния, колата вървеше по абсл същия начин както с "чипа".

Относно това дали карам кошница или не, което видях в едни коментари-- колата е в супер състояние, малко коли са имали само 1 собственик преди това, по книжка. При първоначалния преглед С. не намери конкретни проблеми. По късно, след смяната на соленоиден клапан и там един маркучи по въздуха (и бобината, която гръмна в последствие) С. не откри никакви др забележки. При последната диагностика когато С. каза че проблема е в дебитомера, беше 100% сигурен в това, и не каза да има каквото и да е друго. Както писах беше забравил за твърдението си за тръбичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене такива теми трябва да се трият веднага. Я вижте автора има 10 мнения, от които нито едно смислено. Поне да напише още нешо в темата.

Прощавай че не съм форумен професионалист с 2000 теми за да напиша какво ми се случи.

В крайна сметка почти година бях в състояние че бях платил за чип, а колата не вървеше. Ситуацията беше такава че имаше изгледи, а и аз все се надявах, че все пак вс ще се свърши и ще си карам колата. Сега след зимните гуми събирам за 1100 лв чип в проспиид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По колата ми имаше това, после се появи онова ...и постояни проблеми, които не са му позволявали да разбере, има ли реално оптимизация или не...Накрая му писнало и решил да си иска парите..За кое ? Че колата не му е в час и дори и без чип не може да тръгне като хората или просто ,защото си е мислил, че разбираш ли тоя чип ще му реши всички проблеми. Е, не става ! Оказва се, че я е докарал до сток състояние, което пак не е малко, като се има предвид ,че не е фабрично нова и в изрядно състояние. Но да се преведе в такова само софтуер не е достатъчен. Кое не е така ?

както съм описал.

1. първоначално нямаше никакви проблеми.

2. след диното С. откри проблеми с едни въздуховодни маркучи (бяха скъсани) и със соленоиден клапан.

3. първо 4аках да ми дойдат частите, след това чаках да се свържа със С. и в това чакане ми гръмна бобината. това беше окт-ноември 2008. това са всичките неща които съм сменял по колата, с изключение на дебитомер който явно нямаше нужда да сменям. Все пак колата е 2001ва, за мен е в реда на нещата да изникнат някакви неща за оправяне.

В интерес на истината аз пратих човека при Стефан, защото чипосването при мен беше успешно и бях/съм доволен до ден днешен. Още тогава потърпевшия ми се оплака, че има някакви драми с ECU-то което било от Шкода и нямало софтуер за него, както и че цената, която в последствие платил била 350 лева.....тва последното ме изненада, защото всички знаят, че за Аудита и съфорумци е 250. Отдадох го на "нестандартното" ECU пък и в крайна сметка Стефан си решава на кой колко ще вземе. От там нататък само за смяна на чаркалаци слушам и за "невървеж" на колата. Струваше ми се странно, докато и аз не попаднах на кофти софтуер за едно Поло, пипано от някой пишман мапер. Та така.

Така, така...

Добре де колега, купуваш кола, тръгваш да я чипосваш. Е аджеба като разбра, че ти е пипан компа, не само пипан ми направо сменен с некъв от съвсем друга кола, това поне малко не те ли накара да се замислиш дали пък чипа+оптимизационната програма за тоя комп /дето не е за твоята кола/, дали пък нема да ти докара евентуално и други болки до главата. Аз все си мисля, че Стефан ти го е обеснил това преди да почнете интервенциите. Прав ли съм?

Честно да ти кажа ... като от двете болднати неща не ти е щракнала сметанката, а си продължил борбата за "30 коня от горе", ми сърди се на себе си байко.

байко, С. не ми каза че не става заради смения комп. Каза че неговия човек папини трябвало да напасне софт-а конкретно за моя случай. Затова чаках до септ 2008ма, иначе колата я взех юни и чипа ми беше пръв приоритет..

освен това сега питах за новия чип и ми казаха че това изобщо не е важно. Не съм го тествал да разбера дали е така, но като убода новия чип ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както съм описал.

1. първоначално нямаше никакви проблеми.

Точно така

2. след диното С. откри проблеми с едни въздуховодни маркучи (бяха скъсани) и със соленоиден клапан.

Да защото на графиката ясно си личеше липсата на буст имаше слабо повичаване на конете и по изразени в въртящият мимент

3. първо 4аках да ми дойдат частите, след това чаках да се свържа със С. и в това чакане ми гръмна бобината. това беше окт-ноември 2008. това са всичките неща които съм сменял по колата, с изключение на дебитомер който явно нямаше нужда да сменям. Все пак колата е 2001ва, за мен е в реда на нещата да изникнат някакви неща за оправяне.

И това е вярно гръмна ти бобина и комутатор които заедно са около 200 лева и ако си спомням правилно ти дъреже соленоида да бъде поръчан от порше от там идва и забавянето

А относно дебитомера ти казах че работи в долната граница а не че не работи и е факт че след отстраняването на всичките ти проблеми дино не е правено но ти дойде и каза че колата така не те кефи и си искаш стоковите настройки и парите и мисля че въпроса приключи там съгласих се с теб

върнах ти стоковите настройки и парите нали претендираш за някакви 100 лева ок въпреки че не виждам как съм ти взел 350 при обявена цена от 250 .

Предложих ти конкретна оферта от която само ще си на далавера ако си прав какво правим в случая ???

П.п. За люпещите семки да споделя че всяка част която е подменена е подменяна пред очите му и дефетиралата е върната на въпросният индивид и лесно може да се провери дали е дефектирала и имало ли е нужда да се сменя .

Интересно от какво ли може да се спука някой маркуч по турбото ???

П.п.2 Защо му върнах парите ли ами защото ми писна да се занимавам и да убеждавам как трябва и какво трябва да се направи за да му тръгне колата нито имах нервите нито необходимото време

Редактирано от SUMISTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложих ти конкретна оферта от която само ще си на далавера ако си прав какво правим в случая ???

П.п. За люпещите семки да споделя че всяка част която е подменена е подменяна пред очите му и дефетиралата е върната на въпросният индивид и лесно може да се провери дали е дефектирала и имало ли е нужда да се сменя .

Интересно от какво ли може да се спука някой маркуч по турбото ???

--> маркучите и соленоида и бобината си бяха за смяна, не казвам друго.

П.п.2 Защо му върнах парите ли ами защото ми писна да се занимавам и да убеждавам как трябва и какво трябва да се направи за да му тръгне колата нито имах нервите нито необходимото време

--> офертата е закъсняла...доста...

--> маркучите и соленоида и бобината си бяха за смяна, не казвам друго, но дебитомерът 250 лв, очевидно не беше

--> Отн П.п.2: Това е пълна измислица че си ме убеждавал в нещо! каквото ми каза аз съм сменял и съм правил! Каза ми за тръби4ки, ходих търсих тръби4ки, не намерих и ти каза че ще помогенш...което обаче не стана. Соленоид, маркучи... -- каза, отидох купих и те търих сума ти време да ги сменим. Месеци наред не можех да се свържа с теб, това е проблемът! Ако те беше грижа, щеше ПОНЕ на 6тия месец да си кажеш, абе този човек, мой клиент, има проблем и не вървят нещата вече доста дълго, я да взема да се погрижа и да проявя инициатива. Но не го направи! Сега хубаво ми даваш некви оферти след дъжд качулка, понеже вече репутацията е засегната. Толкова яко отношение имах и СУПЕР търпение.... защо преди не ми даде такава оферта? Ако искаш мога да те подсетя като покажа нашата л.с. комуникация, не знам дали вс е налично, но има материал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите хора на село говорят, че доволен клиент може да ти доведе5-10 нови киенти,

а един недоволен клиент може да ти изгони 50-80 клиенти, та......... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да отречеш факта колко пъти съм ти звънял по телефона когато нямаше връзка от твоя страна и ми пращаше смс. веднага след това ти звънях без значение дали е от Гърция или от българия просто в едимн момент комуникацията ни се загуби аз пътувам доста ти спря да се обаждаш

и тн.

Репутацията ми в момента е без значени кажи ми приемаш ли ми предложението ?

Редактирано от SUMISTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам леко предложение да спрем да наливаме масло в огъня.Според мен момчетата трябва да седнат и да се разберат като големи хора кой на кого какво има да дава и кой от кого какво има да взема и да намерят изход от неприятния инцидент,който се е случил.В интерес на истината всеки е прав за себе си,но хранилката стана много голяма и форума взе да се опорочава.А този форум е да си помагаме и лично аз съм получил много адекватни и насочващи ме в правилна посока отговори на въпросите,които съм задавал.Разбира се съм далеч от мисълта,че ако някой се "опари"от някъде да не сподели с другите във форума,но кажете ми скъпи колеги кой от Вас не е преживявал неприятни моменти било в автосервиз,било в магазин за авточасти пък и в други магазини.Не искам да омаловажа случая на колегата,но положението сякаш стана доста напечено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си отишъл там за чип,човека ти е казал това не ти е добре онова не ти е добре смениги и ще търсим резултати..

Това само не е вярно проблемите му се появиха в последствие първо му изгърмя турбо път и соленоида после бобина и комутатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти откогато чипва у немско, голяма батка се извъди... :D

... обаче пилето пак сочи 6 часа :D

Не ве, тук в Бг-то са батките, аз ходих у немско щот съм проС и ми се дават просто ей така кинти. :hilezh:

п.п. За другото приятелката /знаеш коя :hilezh: / друго разправяше, ма нЕма откъде да знаеш де, ти разцъкваше бизнеса с лубрикантите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е че смислен отговор няма да получа и нещата поемат към вариант 2

П.п. Сега вече темата ще се развие само по два начина

1-ви Или приемаш и действаме и след това аз слагам графиките от диното тук и останалите си правят изводите а ти потъваш някъде :hilezh:

2-ри Или започваш да се оправдаваш с разни безмислени глупости и не приемаш и лека по лека пак потъваш някъде :hilezh:

Айде сполай ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека разберем все пак, ако сега му сложиш чипа за да се направят тестовете, как ще гарантираш че чипа няма да е друг, или поне допълнително преработен... или най-накрая просто работещ? (питам просто от чисто любопитвство, не ме намразвайте и мен за това...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека разберем все пак, ако сега му сложиш чипа за да се направят тестовете, как ще гарантираш че чипа няма да е друг, или поне допълнително преработен... или най-накрая просто работещ? (питам просто от чисто любопитвство, не ме намразвайте и мен за това...)

Вече си намразен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В интерес на истината всеки е прав за себе си,но хранилката стана много голяма и форума взе да се опорочава....Не искам да омаловажа случая на колегата,но положението сякаш стана доста напечено.

:f_ck_you::rolleyes:

добро утро !

едит: напечено ще е колега - за имидж и чест ста'а дума в слуая....който не е схванал :flipoff:

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебахти данданията.......

В тоя форум има повече семкаджии отколкото в БМВ форума ебахти , 2мата засегнати в темата имат всичко на всичко 10тина поста а другите които нямат нищо общо са наджвакали 10 страници...... ебахти.....

Имам чувството че половината сте от полицията големи въпроси голЕмо чудо "ама ти кво смени" , "ама тва кво стана" , "ама как стана" , "аа и той кво направи".......

Колеги нищо лично ама май май прекалено много се вживявате в ролята на съдници , тва е форум не трибунал няма как ние да им разрешим проблемите......

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От два дни търся една тема от преди 4-5 години за момче влязло в срвиз в Германия за смяна на някладки услугата била 80-100 марки а при взимане на колата му засвирили над 500. Сменили му дискове накладки и апарати/единя задържал/ без да го попитат. Стефан е пуснал тунинг за тънкачи ако направи един чип от 2-3 к. то такива като автора на темата няма да се и пробват да помислят за "тунинг", е задължително за тези пари ще е включено и диното, графиките закачени на касовата бележка тогава може би ще има теми последици след чипосване аджеба защо това е гръмнало и къде е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефан е пуснал тунинг за тънкачи ако направи един чип от 2-3 к. то такива като автора на темата няма да се и пробват да помислят за "тунинг", е задължително за тези пари ще е включено и диното, графиките закачени на касовата бележка тогава може би ще има теми последици след чипосване аджеба защо това е гръмнало и къде е проблема?

:steinigung:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...