Jump to content

Ксенон или БиКсенон на Б5


limona

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Първо да се извиня ако не е това мястото за тази ми тема, но просто незнам къде точно да я поставя защото хем не е точно за тук, хем не е точно за копува/продава.

Та на въпроса: Тотално се отчаях от късите си светлини, и вече твърдо съм решил че ще слагам ксенон. Хубаво, обаче проблемите са ми 2 - имам един малко ограничен бюджет в който трябва да вместя ксенона и нова аларма, а пък и дочух нещо че имало значение от модела на колата какъв ще е би- или обикновен. Смисъл аз съм с А4 Б5 фейслифта и късите са ми в лупите, а дългите на отделна крушка. Та това ме навежда на мисълта че трябва да е би-ксенон.

Първия ми въпрос е това така ли е, или може и обикновен ксенон да се сложи?

Втория ми въпрос е, ако има някой който скоро е слагал такова чудо, или ако се занимава с слагане на такива работи, да каже горе долу какви пари излиза частите + труда за обикновен и съответно за би-ксенон? Естествено че има скъпи и ефтини (китайски), хубаво е да знам как са цените при едните и при другите. Също така колко време отнема поставянето на ксенон - по-малко от ден, или ще трябва да се возя на градския няколко дни? :steinigung:

Знам че на втория въпрос бих могал да намеря някакви оговори с търсачката, и открих всъщност, но те са от стари теми, а аз искам реални, сегашни цени + труда. Може и на ЛС, ако някой смята, че този раздел не е подходящото място за цени и оферти.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Слагаш си ксенон само на късите (лупите) за около 100-150лв. мисля ,че се намират китайски с приемливо качество.

Монтажът е в рамките на 10-20 мин. и струва около 10-30лв.

Успех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същата кола,като на колегата и аз смятам да сложа ксенон,че съм се отчаил тотално в това мокро време.

Чудя се кое е по-добре 6000 келвина или 8000 келвина,някой който е по на ясно нека сподели.

Това е 6000к и искам да знам дали ще синее вечер,че искам леко да синее,но 8000к ми се струва пак прекалено син.

Това е 8000к

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де...Чак 8000к е ужасно грозно.Най-много 6000к аз съм с 5000 и светят бяло-уникално!

В днешно време почти всичко е китайско..Гледам че и ти си фейслифт,та значи монтажа е около 15 до 30 мин,има едно момче във форума който продава ксенон с-ми (Х7 с тънък баласт ти е 110 лв комплекта)с 1 година гаранция.За монтаж на мене ми взе 15 лв.На луксима същия комплект е 220 лв със 2 години гаранция.

Тва е общо взето.Ако имаш някакви други въпроси питаи. :respekt:

Редактирано от owwyxw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хубаво, че го има това момче, ама поне да му беше написал псевдонима или някакви контакти да беше дал... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хубаво, че го има това момче, ама поне да му беше написал псевдонима или някакви контакти да беше дал... :respekt:

Ами отваряш темата за купува продава - http://audibg.com/forum/index.php?showforum=55 - и го виждаш :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има разбира се.

Значи ще си сложа 6000к между бяло и синьо :rolleyes:

Някой да има отзиви за XENON.BG 100 лв е комплекта с 1 година гаранция независимо къде се монтира.В момента имат някаква промоция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хубаво, че го има това момче, ама поне да му беше написал псевдонима или някакви контакти да беше дал... :rotcol:

Просто не исках да прозвучи като реклама ;)http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=55529 - Това е момчето

Аз лично съм много доволен от ксенона :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже съм тотално бос в тия работи и не открих с търсачката отговор, та:

На мойта б5 разбрах от някакъв сайт че са ми Н7 крушките, демек такъв ксенон да търся. Това така ли е наистина?

Второто нещо - гледам че има 35W и 50W ксенони на Н7, та каква е разликата? Смисъл за различен модел фарове ли са предназначени, или пък осветяват различно, или пък имат различна продължителност на живота? Кое е вярното, за да знам 35 или 50 да си поръчвам евентуално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н7 ти е цокъла на крушката. Търси си Н7, 35 и 50 вата е мощноста на светулките. Ако искаш по-силно - 50В.

Монтирай си го час по-скоро и ще прогледнеш в буквалния смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н7 ти е цокъла на крушката. Търси си Н7, 35 и 50 вата е мощноста на светулките. Ако искаш по-силно - 50В.

Монтирай си го час по-скоро и ще прогледнеш в буквалния смисъл.

ОК, мерси за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги виждате ли разлика при мокро време имам Луксима 6000К незнам или на мене така ми се вижда но не светят много много добре или така ми се струва само извинявам се за офф-а иначе наиситна си е друго коренна разлика от обикновенните фарове колега няма да съжеляваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4300К или 5000К, 6000К е компромис вече...

Колеги виждате ли разлика при мокро време имам Луксима 6000К незнам или на мене така ми се вижда но не светят много много добре или така ми се струва само извинявам се за офф-а иначе наиситна си е друго коренна разлика от обикновенните фарове колега няма да съжеляваш :steinigung:

На мокро ксенона не свети добре, говоря за по-високата цветова температура. Ако беше с 4300К щеше да виждаш повчеко. Друг е въпросът, че като вали дъжд, по фара ти се лепят секви боклуци, както и това че фара ти не се награява примерно и ако има лед не пада.

Всичко това говорим, при положение че ксенона ти е изправен.

Ако фара ти е с рефлектор и с лампа h4 (тия дет са с двете крушки как да е..., ама h4 ), на дъжд нищо не се вижда, изпитано лично от мен, но за сметка на това на всички отсреща им свети у веждите :hilezh:

За 50 watts... не знам , гледам хората си карат на 35, ама сигурно има разлика ;)

6000к не е между бяло и синьо, а си е синьо :), а и това много зависи от китаеца, който си купиш.

farbtemperaturen.png

После и това... http://media.photobucket.com/image/xenon%2...HID20kelvin.jpg

А пък 12 000К пък си е направо дискотека... с програма ;)http://imagehost.vendio.com/a/22087688/avi...35_12000k_2.jpg

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осветеността при мокро не зависи от келвините на ксенона. Когато е мокро светлинките на фарчетата се отразяват от осветяваната повърхност и затова не осветява. Това е с всякакъв вид светлина.

До колегата, който е на Н4 и фарове Валео... При тебе крушката за къси и дълги е само една, съответно ти трябва би-ксенон. Разлика сравнение със обикновенна крушка ще има огромна. Но рефлекторните фарове трябва да са МНОГО добре регулирани иначе рискуваш да те шамарят някъде <_<

Райно, не си прав за 6000к. Бях с 5000к и бях страшно доволен, докато не ми откраднаха фаровете и трябваше възможно най-бързо да си сложа нови + ксенон разбира се. Никъде не намерих 5000к и взех 6000к. Честно да ти кажа 6-тицата осветява много по-добре. И аз бях малко скептично настроен в началото ...

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А далаверата с пресветването на дълги как е или ако с изключени фарове искам да премигна? Той ксенона не загрява ли десетина секунди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, на моята Б5, май е Н4 крушка и нямам лупи. Има ли смисъл от смяната?

Разбира се! Ти можиш напрво биксенон да си монтираш и по ефтино ще ти излезе, около 160лв. :hilezh: Аз съм с H4 само на късите и ми е много доволно :hilezh: При колегата с фар лупи мисля, че нещата за биксенон са по различни, защото крушките са различни и ще трябват още едно баласти :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравейте колеги бих искал да разбера с H7 ли са фаровете от фейслифта с лупата говоря за късите светлини на лупата.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам след като фаровете са Валео и са заедно къси и дълги трябва ако искам да слагам Н4.И като гледам как е тръгнало май-май ще блесне моята с едни ксенончета :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...