Jump to content

Изключване ABS на А6/C4


fastv6

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То, че ще изключиш нещо, ще изключиш, но каква е идеята да си влошиш спирането и да ти свети лампата за АБС-а? :motz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фатката е че преди няколко дена на лед направо бях потресен :hilezh: , със скорост 30-40км/ч аз го натискам и то си рита, пак го натискам пак си рита ефект никакъв и за малко да побутна една А-clasa, карал съм доста коли, предишната ми беше без ABS никога не ми се е случвало такова нещо не че имам нещо против него, но според мен при определени ситуации е по добре да се изключва. И също така за тези които не са запознати АBS- УВЕЛИЧАВА спирачния път, и запазва управляемостта!!!

Редактирано от fastv6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си гумите и ако трябва ги смени. При натиснат педал на спирачката и задействан АБС, е лесно да заобиколиш препятствието или да се отклониш малко. Заради една ситуация не си заслужава да махнеш една система, която е доказана като повишаваща безопасността. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мен ме дразни тоя ABS и аз искам да спра моя няма спиране чисто нови зимни гуми и кво ми имам голф 2 100 пъти по бързо спира :):motz::hilezh:

Редактирано от rumen1989
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с какви гуми сте, но в случая масата на автомобила и килограмите имат значение. Има си физечен закон и сили наречени инерционни, и не може да очаквате 1800кг автомобил да спира като Голф... :) С излючен АБС ще се превърне просто в един неуправляем кораб...особено зимата. Направо не знаете какво искате да направите ми се струва. На сухо разбирам да го изключите, но на сняг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята старата 90-ка имаше бутон за изключване на АБС-а. Така е много по спортно и усещаш сцеплението на гумите с пътя, ама през лятото. А през зимата АБС-а е номер едно. Колега, ако си бил в момента без АБС, сега щеше да питаш, как се включва въпросния АБС! :)

Редактирано от BURKAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбоко се лъжете, че без ABS ще спрете по-бързо. Истината е, че на лед ABS-а е почти безполезен както и спирачките по принцип. С ABS поне има някакъв минимален шанс да се запази управляемост и поне да можеш да избереш в какво да се удариш :) За избора на мишена ESP може да помогне доста :) Единственото спасение е да познавате възможностите на автомобила и своите собствени шофьорски умения и никога да не ги надценявате. Както каза Галанта тон и 800 са си тон и 800 срещу физиката не се рита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка въпроса ми беше може ли да се изключи :) , не съм казал че ABS e лошо нещо, гумите също не са ми от най добрите, а искам и да видя как ще е без него. Не случайно в Финландия има едно заледено езеро където всеки производител чака с месеци реда си, за покриване на определени нормативи и извършване на тестове и от там се е стигнало до ABS>ASR>ESP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка въпроса ми беше може ли да се изключи :) , не съм казал че ABS e лошо нещо, гумите също не са ми от най добрите, а искам и да видя как ще е без него. Не случайно в Финландия има едно заледено езеро където всеки производител чака с месеци реда си, за покриване на определени нормативи и извършване на тестове и от там се е стигнало до ABS>ASR>ESP.

Може, ама не трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирайте смело. Вадете бушони. Разкачвайте датчици.

Ебете ги и у инженерите дето са я измислили таа тъпа система.

Тея пустиняци грам акъл немат у главите, само пари зимат и нищо умно не вършат.

Напраили кола дето спира 100 пъти по-бавно от голфа .. Бахти киртаците оклепани.

Аз колеги викам да започнем от гумите ...

После да минем през техникитe на спиране върху сняг, вода и лед.

После да поговорим за преценка на възможностите на автомобила.

После за преценка и на нашите възможности.

И като всичко това ни е на 6 .. тогава да се фанем и да търсим проблема в смотания АBS.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо на по старите модели са сложили едно копче дето да се изключва а на следващите не. Това че, повечето драйвъри забравят да пуснат спирачката след като са тръгнали в права посока и инженерите са решили да им помогнат в това си е съвсем друг въпрос :hilezh: Явно ще се кара така докато тоя пустиняк реши да спре, пък каквото стане :):wub:

П.С Последното в рамките на шегата разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 ABS през зимата е fucked up!Не се сещам за по-лесен начин да се пребиеш зимата от ABS-а на А6-ца.Лично мнение и не обвързвам никой с него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам това копче , и смея да твърдя , че има голяма полза от него при заледен път.

За тея които не са много на ясно, ще кажа , че ABS е за да не се загуби контрола на колата при рязко натискане на спирачките ,а не за по бързо спиране ! А при зимни условия, и умело шофирне се спира по добре без него. Причината е в това ,че той сработва независимо дали само едно от четирите колела е блокирало или всички, и при ситуация на частично заледен участък се спира по добре без него, защото дори едното да блокира останалите държат.

Овен това сме пробвали на една 80-ка как спира по бързо на сух асвалт с АБС и без него, АБС-а загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам това копче , и смея да твърдя , че има голяма полза от него при заледен път.

За тея които не са много на ясно, ще кажа , че ABS е за да не се загуби контрола на колата при рязко натискане на спирачките ,а не за по бързо спиране ! А при зимни условия, и умело шофирне се спира по добре без него. Причината е в това ,че той сработва независимо дали само едно от четирите колела е блокирало или всички, и при ситуация на частично заледен участък се спира по добре без него, защото дори едното да блокира останалите държат.

Овен това сме пробвали на една 80-ка как спира по бързо на сух асвалт с АБС и без него, АБС-а загуби.

Ти си пълен головодник... АБС-а на сухо не действа,когато има сцепление с пътя, бе смешник. Освен, ако не сте сложили пясък и не правите селски номера за да изледнете по-умни от абс-а. Нямате опит...аз съм карал, Масквичи, Жигулита, Трабани, Шкоди от соц. време и тем подобни. Нормално беше само едно колело да ти хване, като натиснеш спирачка. Пак повтарям абс-а е за хлъзгав път: сняг, дъжд, кал и т.н. А на голи спирачки (когато има абс) карат хора, които тепърва се учат да карат. И спорят, спорят..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си пълен головодник... АБС-а на сухо не действа,когато има сцепление с пътя, бе смешник. Освен, ако не сте сложили пясък и не правите селски номера за да изледнете по-умни от абс-а. Нямате опит...аз съм карал, Масквичи, Жигулита, Трабани, Шкоди от соц. време и тем подобни. Нормално беше само едно колело да ти хване, като натиснеш спирачка. Пак повтарям абс-а е за хлъзгав път: сняг, дъжд, кал и т.н. А на голи спирачки (когато има абс) карат хора, които тепърва се учат да карат. И спорят, спорят..

Ти май си много зле ,кой ти даде тая кола ? Я се качвай в Москала, и отиваи на село . Как установи ,че АБС-а не работи на сухо, да не би да следи прогнозата за времето онлайн ? Едно е да се качиш в москала и да чакаш да спре , съсем друго е да караш Ауди с 4 диска без АБС.

Редактирано от sashorf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и двамата ..

МАРШ в ОБРАЗОВАТЕЛНИЯ ЦЕНТЪР!!!

ТУК

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май си много зле ,кой ти даде тая кола ? Я се качвай в Москала, и отиваи на село . Как установи ,че АБС-а не работи на сухо, да не би да следи прогнозата за времето онлайн ? Едно е да се качиш в москала и да чакаш да спре , съсем друго е да караш Ауди с 4 диска без АБС.

Тази кола си я дадох сам! Ти си бил в 3 клас, когато си я дадох. Имам опит с абс и без абс. Не е нужно да следиш прогнозата...(ти явно я следиш тази прогноза)Просто гледаш дали е мокро, сухо, снежно, кално, и тъпо като теб. За теб ще е най-нужно да караш през лятото!! Абе питате..и после се правите на умни!! Що не вземеш една кола без абс... и да се праиш на умен. Дечковци

Редактирано от BURKAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка въпроса ми беше може ли да се изключи :hilezh: , не съм казал че ABS e лошо нещо, гумите също не са ми от най добрите, а искам и да видя как ще е без него. Не случайно в Финландия има едно заледено езеро където всеки производител чака с месеци реда си, за покриване на определени нормативи и извършване на тестове и от там се е стигнало до ABS>ASR>ESP.

Е те там стигнаха до извода,че тия системи помагат и ги слагат на всички нови коли :flehan:

Що некой не пусне тема от рода на КАК ДА СЕ УТРЕПЕМ ПО-БЪРЗО

АМАН ОТ ГЛУПОСТИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те там стигнаха до извода,че тия системи помагат и ги слагат на всички нови коли :flehan:

Що некой не пусне тема от рода на КАК ДА СЕ УТРЕПЕМ ПО-БЪРЗО

АМАН ОТ ГЛУПОСТИ!

Кои стигнаха до извода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой до какъв извод е стигнал, ама аз стигнах до следния: Кораба майка няма спиране без АБС при лоши пътни условия!!! Просто колата е тежка. Да не говорим, че дори и на сух път ако се разсееш малко АБС може да ти спаси боята, колата или живота сами си избирайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои стигнаха до извода...

Тия малоумните инжинери от тест полигона :respekt: Затуй всички нови коли базово са най-малко с АБС или ЕСП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам бутон за АБС и съм го тествал при различни условия и извода е, че без АБС е тъпа работа и ми е много странно от къде се пораждат съмненията. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доживях и такава тема да видя.

Със секачките през кабелите на датчиците и никога повече няма да имаш проблем с АВS а.

И като завършек изкорубваш лампата от таблото, да не те дразни оранжевия цвят и аре... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...