Jump to content

Червена удивителна ((!)) "BRAKE"


iliansl

Recommended Posts

Колеги имам странен проблем!При запалване FIS дисплея ми изписва червена удивителна ((!)) и надпис под нея BRAKE.Ясно ми е че това е спирачка но няма причина да го пише тъй като отпред съм сменил дискове с накладки и отзад съм сменил накладките преди няма и 1000 км.И ги смених именно заради този надпис но явно не е било от тях.Това го прави само при запалване и е придружено със звуков сигнал (3 пискания).Не знам от какво е това?Ако някой е имал същия проблем или знае от какво е да пише.Колата е А4-Б6 1.9 тди AWX.

P.S. Спирачната течност съм я проверил на ниво е.Просто вече не знам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа от спукан спирачен маркуч, колега, но филмът ми продължава.

offtopic: абе кво им става тая зима със спирачките на тия Аудита? Това е май петата тема с такъв проблем.

Редактирано от c1ick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същата кола, със същия двигател и същото се случва и при мен. КОгато запалвам и съм натиснал съединителя и спирачката ми мигва символът и изписуква, и после всичко си е ОК. Аз го отдавам на слаб акумулатор. Моят е още оригиналният и има леко замисляне вече при палене(лятото беше всичко ОК).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа от спукан спирачен маркуч, колега, но филмът ми продължава.

offtopic: абе кво им става тая зима със спирачките на тия Аудита? Това е май петата тема с такъв проблем.

Колега ясно!Но аз си следя спирачната течност и не мърда.Плюс това и спирачките са ми добре за сега.а това го прави вече от месец и повече.четох тук из форума че от ксенона давало някаква грешка.не знам дали е така но аз имам ксенон.Понякога изписва и CENTRAL BRAKE LIGHT-т.е. третия стоп.А той си свети нормално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и на мен ми излиза надписа за проблем с крушката на централния стоп при палене и натиснати спирачки. Както ти казах, според мен това е , защото при дърпането на пусков ток от стартера акумулатора за няколко секунди е "изсмукан" и не държи нужното напрежение за да работят електрониките и чуква грепка. При поработване вече си зарежда малко и няма никакви ядове. Ако не си сменял акумулатора и се получава леко замисляне при палене и тез неща са ти проблем-купи нов акумулатор. Аз ще купувам около ноември ,декември тая година, така съм решил, че вече си му е време на моя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли датчици за износване на накладките? Новите може и да нямат!!!!! Или просто майстора да не ги защекнал добре. Или дава на късо инсталацията им оголен кабел е достатъчно да ти свети постоянно. Ако имаш спир. течност и накладки провери си инсталацията за датчиците за износване на накладките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много на място въпросът ми, но тъй като на мен ми свети символа за накладките и ми предстои смяна... искам да питам имат ли задните накладки датчици или са само в предните.

Колата е Ауди А4, 2002г. , 2.0 ALT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да са само предните! Поне в ръководството за ремонт пише така. И на мен ми свети символа, но накладките имат още доста дебелина, предполагам, че нямат датчици, но не съм погледнал още. Пролетта като слагам летните гуми ще видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има варианти и модификации - датчици само на предните, а може и на предните и задните накладки да има датчици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега, гледам, че ти е отдавна темата и се надявам да си се справил с проблема, но искам да питам. Когато ти е износило предните накладки ти е светнала лампата....Ти като ги смени с новите, изчисти ли си грешката с VAG COm??? Понякога някой грешки си остават и си ги дава колицата докато не се изчистят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката за накладките не се помни :rolleyes: 99% процента залагам че проблема му е\ бил третия стоп на тая гад почват да не и светят част от диодите и изписва грешка на таблото придружена с звуков сигнал за а6 с5 е~ 140 лв оригиналдъ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем го имам. Ходих на сервиз, казаха ми че е десен датчик на ABS-а .Не съм го сменил...половин година карам така и за сега нямам проблем. Ама тея дни ше ходя да го сменям.

За моето А4 1.8 97г. ще ми струва 140 лв нов датчик....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем :respekt: При мене, светва лампата, доливам малко 5мл течност за спирачките и спира да свети за околоа 1-2 седмици.

Сега ми прави впечатление, че 1път ми излезе надписа и после 2-3 дни не ми излезе, последно време е така. Като не доливам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Същия проблем го имам. Ходих на сервиз, казаха ми че е десен датчик на ABS-а .Не съм го сменил...половин година карам така и за сега нямам проблем. Ама тея дни ше ходя да го сменям...

Вземи си и голямата хавлия в сервиза,

щото те чака голямото къпане.  :)

Гаранция проблема е от акумулатора :hilezh:

И аз залагам на това предположение,

изпитано лично.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си изтощих акумулатора почти до краен предел, като се опитах да запаля и ми светна същия символ. След като се вдигна напрежението на следващото запалване вече го нямаше. Незнам дали може да е такъв проблема защото при мен се рестартираха всички показания на борда. Явно при спад на напрежението се бъгва машинката.

Редактирано от DLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си откачал акумулатора за по-дълго се рестартира всичко, но при понижено напрежение незнам дали ще може? А колкото до проблема с ABS и аз имах отначалото такъв, но при мен се оказа един куплунг, който е непосредствено след модула на ABS (който е под задната седалка) и когато някой седнеше на задната седалка от далечната за шофьора се появяваше тази индикация. От начало не се осещах, че е от хората отзад, а си мислех че при влажно време го прави, после си мислех че е от ръчната и когато спря на наклон, но накрая разбрах че е когато някой седне отзад и се появява. Реших го като завъртях куплунга в хоризонтално положение и сега няма проблем от него. След това при смяна на носачи пак се появи гнусотията. Тогава се оказа, че от блъскането за да извадим старите носачи датчиците са се разместили леко (те са адски чувствителни, ако се извадят 1мм и светва таблото, а ABS не работи). Така че колеги проверете тези неща който казах и тогава сменяйте датчици и т.н. Колега провери си всичките датчици дали са вкарани докрай, натисни ги хубаво и виж дали ще свети пак. Поздрави Илия :onceldoc:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз имах същия проблем, ходих на няколко места и ми казаха какви ли не причини. Смених си акумулатора, щото му беше дошло времето и проблема изчезна, явно при по-слаб акумулатор дава тази грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...