Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Днес колеги попаднах на една тема в един форума . Та си помислих и аз да направя такава ., незнам дали и е тук мястото , модераторите ще се намесят и ще понеса забележка в най-добрия случай ( ако е така си го заслужавам ) . Та към темата която гледах си констатираха на кой колко му гори ... Нека тук също да споделим на кой колко му гори колата .. ( да каже кубратура и какъв мотор е )

нека споделя моята

Карам ауди B4 Coupe 2.0 E 16 V ( ACE ) минах 146 километра извън градско с 12 литра бензин Н95

Аз ги изчислих така ... 12 литра x 100км =1200/146= 8.20 л.

... скороста беше 80 - 90 км/ч

Ако греша за формулата ме поправете ...

Споделете и Вие колко ви гори вашата :rolleyes:

благодаря и поздрави !!!

Редактирано от z3raks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам ауди B4 Coupe 2.0 E 16 V ( ACE ) минах 146 километра извън градско с 12 литра бензин Н95

Аз ги изчислих така ... 12 литра x 100км =1200/146= 8.20 л.

... скороста беше 80 - 90 км/ч

Не ми се вярва на такъв разход с този двигател,но колегата 'veselin velchev' най добре ще каже , той кара същия автомобил.Как точно засече изгарянето на гориво,пълен резервоар с доливане на 12 литра ли,ако е така съм съгласен,макар и да не ми се вярва,защото този двигател е направен за юркане а не за икономичен разход като АВК-хубав мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B4 1.6 ADA (101 магарета)

Бензин : градско 9.5 /100 км засичането става от пълен резевоар до изминаването на 100 км и допълване до горе.

Извънградско 7 /100 при 100-110 км/ч със вкл. климатик

Газ: между 12-13 градско (София в пиковите часове ) 20 км в еданта посока и 20 в другата

Извънградско 9 /100 при 100-110 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва на такъв разход с този двигател,но колегата 'veselin velchev' най добре ще каже , той кара същия автомобил.Как точно засече изгарянето на гориво,пълен резервоар с доливане на 12 литра ли,ако е така съм съгласен,макар и да не ми се вярва,защото този двигател е направен за юркане а не за икономичен разход като АВК-хубав мотор

колега ., страшноо много сам учуден от разхода за това пуснах темата !!! и на мен не ми се вярва това !!! ама според мойте изчисления

"Не ми се вярва на такъв разход с този двигател,но колегата 'veselin velchev' най добре ще каже , той кара същия автомобил.Как точно засече изгарянето на гориво,пълен резервоар с доливане на 12 литра ли,ако е така съм съгласен,макар и да не ми се вярва,защото този двигател е направен за юркане а не за икономичен разход като АВК-хубав мотор "

колега от светкане на лампата на бензина , после заредих просто еи така дадено количество до другото светване .. нз дали е правилен метода ! :flipoff::hilezh:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със ЖИГУЛА 1 300 кубика минах 100км. със 7,6л. А 95.

Жороооо,Жороооо :hilezh: няма оправия с тебе.Казал съм ти след 00.00 да не пишеш във форума :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от светкане на лампата на бензина , после заредих просто еи така дадено количество до другото светване .. нз дали е правилен метода !

в такъв случай разхода ти може би е толкова 8/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б2ка 1.8 MU механична инжекция 112кс само бензин

Градско: Между 11 и 13

Извънградско: Между 8.3 и 9

Редактирано от oldtimer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва на такъв разход с този двигател...

При такова каране(90км. извънградско) и само на предно,колко очакваш да изгори тоя мотор!?

Твойто 18V,квадро колко гори!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско около 13л, а навън последно ми даде 8л/100км при 100-120км/ч

на гас

Редактирано от paneca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес колеги попаднах на една тема в един форума . Та си помислих и аз да направя такава ., незнам дали и е тук мястото , модераторите ще се намесят и ще понеса забележка в най-добрия случай ( ако е така си го заслужавам ) . Та към темата която гледах си констатираха на кой колко му гори ... Нека тук също да споделим на кой колко му гори колата .. ( да каже кубратура и какъв мотор е )

нека споделя моята

Карам ауди B4 Coupe 2.0 E 16 V ( ACE ) минах 146 километра извън градско с 12 литра бензин Н95

Аз ги изчислих така ... 12 литра x 100км =1200/146= 8.20 л.

... скороста беше 80 - 90 км/ч

Ако греша за формулата ме поправете ...

Споделете и Вие колко ви гори вашата :respekt:

благодаря и поздрави !!!

Ето колега моята сметка:минах 85км. градско каране с 10л. бензин.

10 литра x 100км.=1000 делено на 85=11.76л.

Заредих 10л бензин при светеща лампа за резерва и карах докато светне пак.

Не зная дали тези сметки са меродавни,но лично мен този разход ме устройва.

Мисля,че това,което ти е изгорила колата е напълно реално при тази скорост,с която си я карал.

Обаче можеш да бъдеш сигурен,че стъпиш ли и на врата(а тя въобще не може да върви)разхода отива нагоре.

Между другото мотора ти не е АCE,a e 6A(101KW. 137к.с.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 В4 2.3 quattro - 13-14кила бензин градско, извънградско 8, че няколко пъти и под 8 ми пада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не му е мотора ACE!?6А-то при Б4 е доста рядко :bia:

Колегата е писал,че кара B4 купе.Аз катокупих моето купе и попитах това B4 купе ли е или B3 купе,защото има купета с капаци като на Б4-ка и на Б3-ка.Отговориха ми,че "такова животно като Б4 купе и Б3 купе" няма.Просто колата е Ауди купе.И аз мислех,че мотора е АЦЕ,но се оказа,че е 6А.Неговата кола е купе и за това предположих,че мотора е 6А.Разликата в двата мотора е 3к.с. така,че едва ли е голям проблем какъв е точно.Колегата oldtimer е дал годините,в които се монтира единия и другия мотор.Не споря. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АДА ми лапа винаги 10 газ,7 бензин извън града с 80км\Ч и 10 в градското на Бургас.За мен е доволно и ми допада ,че мотора работи все на високи обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... "такова животно като Б4 купе и Б3 купе" няма.И аз мислех,че мотора е АЦЕ,но се оказа,че е 6А.Неговата кола е купе и за това предположих,че мотора е 6А....

За "такова животно няма" съм съгласен...

Не всички купета с 2.0 16V са с 6А!

Старите купета са с 6А,после идва ACE

6А се монтира и на Б3 80 седан също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато ходих за ремаци ролки филтри и т.н .. (явно тези които продават толкова разбират) ми казаха че е Б4 купе., за това така сам писал ., нов сам в форума и благодаря за информацията :P:bia: . Не разбирам много от ауди , преди да си взема тази кола бях решил да си взема колкото и смешно да звучи хонда (чесно да си призная бях доста запален ) , но в един ден когато бях на работа дойде едно момче с едно ауди Б4 комби 2.0 Е 115 к.с , пита ме нали кола имаш ли и т.н .Разказах му какво смятам да си взимам , той ми каза само така '' Всеки си има вкус но качи се да покараш малко " . След като се качих покарах усетих всичко и т.н нещо в мен ми каза " защо да бъда поредния с хонда на пътя а не карам нещо което да ми буде удобно , приятно от карането ( това си го казах на база сравнение каране на хонда и после ауди ) . Взех малко по малко да се интересувам от ауди и модели , видях просто случайно на пътя ауди купе и се влюбих от пръв поглед ( започвам да звуча като първолак :D ) , исках да карам такова да видя какво е чуството . Когато вече бях карал купе си казах това е колата ., просто бях трърдо решен да взема купе 115 коня , докато изведнъж не намерих това ..,, и тук е момента да кажа Колата е 103 Kw , и си я взех и за сега нямам лоши впечатления от нея (евала ) ... всичко това го написах за да кажа че не разбирам много от ауди и лека полека сабирам информация не за автомонтюр а просто то обща култура за моята кола !!! още веднъж едно Голямо БЛАГОДАРЯ за разяснениято на мотора ми !!!

малко се откуснахме от темата Извинете за това !!! :flipoff::P

поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такова каране(90км. извънградско) и само на предно,колко очакваш да изгори тоя мотор!?

Твойто 18V,квадро колко гори!?

:hilezh: градско ми идва към 15 бензин, но това е разход в най големия сняг с мноооого газ, моторите АСЕ ги слагат на Ауди 100 и на А6/С4, на блока и в талона ми пише 6А и клапите са 16 :hilezh: +1 на дебитомера и 1 на парното,газ ми гори зимно градско 20/100,извънградско-10/100 със скорост до 130 км/ч,правих си експеримен да карам 50 км извънграда само на 1 клапа и долях 5,2 литра газ,което е супер,газовата ми уредба е перфектна,слагана в италия и от 0-100 ги вдига за 10 сек,как да гори по малко в града

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моторите АСЕ ги слагат на Ауди 100 и на А6/С4...клапите са 16 :hilezh: +1 на дебитомера и 1 на парното...0-100 ги вдига за 10 сек...

Само на 100 и А6/С4 ли ги слагат!? :hilezh:

0-100 за 10сек.-много бавна,бе... :flehan:

П.П. И имаш още клапи по парното :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...