Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 221
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така аз съм до тук:

16764292.png

92966445.png

Не ме пуска никъде,изкача този надпис.А инструкциите,са ми от 3.5,то не,че има големи разлики.

Написал alexzet2

Если кому интересно будет, расскажу о том, как решил проблему с правильным отображением кодировок во время установки и в работе ElsaWin.

У меня установлена Windows 7 Ultimate x86 русская версия. Как и все остальные - столкнулся с проблемой - ??????? вместо названий языков при установке ElsaWin. Тема иправления этой ошибки - не нова - давно уже есть много советов, касаемых кодировки 1251, и о том, что ею нужно подменить 1250 и 1252. Совет со сменой значений в реестре соотношения кодировки - на Windows 7 - нужного результата не дал (менял в HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Nls\Codepage на такие значения: 1250 = "CP_1251.nls" и 1252 = "CP_1251.nls").

Немного порывшись в интернете, вычитал, что в Windows 7 решить эту проблему можно не сменой соответствия в реестре, а именно физической подменой файлов, отвечающих за это (C_1251.NLS, C_1252.NLS). Что я в итоге и сделал.

1. Папка X:\Windows\System32\ - cкопировал на всякий случай оригинальный файл C_1252.NLS в отдельную папку, на случай отката.

2. Папка X:\Windows\System32\ - скопировал C_1251.NLS во временную папку и переимновал его в C_1252.NLS

3. Переименованый файл C_1252.NLS (бывший C_1251.NLS) скопировать с заменой обратно в X:\Windows\System32\ находясь в Windows - не удалось - система не даёт этого сделать. Поэтому загрузился с загрузочного WinPE (в моём случае, это был Winternals ErdCommander) и заменил нужный мне файл переименованым.

После этой процедуры - установка ElsaWin проходит без искажений языковых значений.

Е тая работа важна ли ще дойде?Защото не съм я правил а и не ми е много ясно.

Редактирано от IRON MAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Това което си го написали да се прави с размяната на файлове е за да ти се оправи езика на инсталатора при инсталирането под Виндовс 7, иначе излизат маймунки на място за езиците като те пита кои езици искате да се инсталират. Тази грешка, която ти излиза може да е от много неща от не правилно зададени параметри при създаване на акаунт различен от стандартният администраторски заложен в програмата, просто си има особености при създаване на нови, ако знаеш как работят без проблем, при мен работят. Другият проблем идва ако не си качил дисковете с данни, задължително се качват Фолксвагеновите и на Ауди.

2.Работи и с най-новите версии на Acrobat Reader.

3. Отваря ли сте някога програма за ремонт и обслужване на марка различна от ВАГ-групата, например за Мерцедес или Опел или Форд? Там какво чудо е и трябва сериозни научни степени за работа с тях, поне за да се свърши работа.

4.За пореден път пиша в ЕЛСА-та няма информация за по-старите модели те са само на хартия в старите оторизирани сервизи.

5. На немски е най-пълна като информация. Мястото на диска за четирите марки е около 18GB.

6. Ето как се търси в сайта след като се регистрирате, внимавайте има коефициент/рейтинг, който се следи при теглене и качване и след месец ако сте под 0,3, няма да имате достъп да сваляте торент файлове (даже и да се регистрирате повторно за някои хитреци, тъй като по IP ти режат достъпа до нова регистрация). Необходимо е от друг компютър или с други настройки на мрежата ако са ви възможни да се регистрирате повторно ).

018483688-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението.

Не съм слагал VW файловете,ще ги дръпна и ще пробвам с тях.Преди време си пусках една по-стара версия и се оправих с инсталацията,но бях сложил всичко.

И при предния ми опит явно това ще е била грешката.

Без въвеждане на ВИН можели да се разглежда,защото аз не успявах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, за сега и аз не съм чул да я подкара някой на такава операционна система. Аз за това си сложи x86 Виндовс 7, е разбира се и XP също, за още по проблемни програми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под Виндовс 7 само езиците се слагат по-смотано, защото излизат маймунки, ако искаш да ги виждаш при инсталиране трябва да се подменят системни файлове с кодовите таблици на Виндовс 7. Всичко друго е същото. Моята 7-а e от Замунда с ъпдейтите за месец март, вече има нова версия с ъпдейтите за месец април. Изтегли си я, за сега нямам проблеми с версиите теглени и инсталирани от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да тегля от там,само влизам и зяпам(съответно се логвам).Ползвам странаБГ proxy.

А по темата,защо не се пробваме да си направим нещо като ръководство за ползването на тази ЕЛСА.Или по точно тези които работят с нея да кажат по нещо тук.То някой неща са ясни и без обяснение,но за да можем да я ползваме пълноценно е необходимо и малко разяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не ми стана ясно защо искате да си НАВРЕТЕ тая шибана ЕЛСА след като ЕТКАта прави същото МНОГО по-добре. ;)

Или съм в грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В грешка си! ;) Как искаш да се сравни каталог за части (ETKA) с програмата с упътвания и указания на ВАГ групата за ремонт и обслужване на автомобилите от В.А.Г. - групата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз не мога да изтегля и един килобит от тоя руски тракер..

Ограничение от доставчика ли е или ми трябва по-шантав (нов) торент клиент?

EDIT:

Ъпгрейднах си торент клиента и тръгна .. шантава работа

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

добре де сляп ли съм .... идиот ли съм ...не мога да разбера от къде точно се сваля тая елза , а преди съм я свалял от този торент....!?? :stupid:

Тегли тая http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2863626

Кво ти треат бази данни за шкоди и вагени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно не разбираш колега, преди свалял ли си от там или не? Не ти дава да сваляш ли? Не знаеш какво да свалиш ли за ЕЛЗА-та или друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

otvarqm failovete , no ne moga da namerq ot kate to4no da svalq vsi4ko navednaj..... Ne vijdam torent adresa nikade na koito da klikna i da po4ne da svalq....realno po4va da mi svalq logove na 4ata v temata...... Sorry za latinicata!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

otvarqm failovete , no ne moga da namerq ot kate to4no da svalq vsi4ko navednaj..... Ne vijdam torent adresa nikade na koito da klikna i da po4ne da svalq....realno po4va da mi svalq logove na 4ata v temata...... Sorry za latinicata!

в demonoid.com има последната версия :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...