Jump to content

Избор на GSM


Recommended Posts

Колеги, качете малко нощни снимки с различните телефони, за да видим кой телефон как снима нощем. То дневни снимки стават с много GSM-и на прилично ниво, интересно е да видим и на тъмно как се справят различните марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е глупост, колега. Препоръчително е батерията на телефона да се разрежда веднъж в месеца.

Може би за старите никел метал хидридни батерии. Не знам дали има вече телефони с такива.

На въпроса за снимането на тъмно, мога само да кажа че телефона трябва да има "истинска" (ксенонова) светкавица. Напво не проумявам как слагат един светодиод и го кръщават светкавица :hilezh:. Виж за фенерче е идеален B)

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за никеловите батерии. Те постоянно трябва да се разреждат. Литиевите може да се зареждат по всяко време и винаги докрай. Не е хубаво да се вади от зарядното преди се е заредила. И когато се включва да се зарежда телефона, първо се включва зарядното в захранващата мрежа и тогава в телефона. След като се зареди, първо се изважда телефона, после от контакта. 3-те пъти по 12 часа на нова батерия също не са мит. Има си правила за запазване живота на батерията. Хората не ги спазват и после се чудят защо нова батерия на 2-рия месец държи по 2 дена. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Още малко впечатления:

В теста бяха написали като минуси, че дисплеят на слънчева светлина не се вижда добре, капакът на батерията бил като пред падане, чувало се ехо в слушалката по време на разговор, панелът обичал пръстовите отпечатъци и нямало автомтични настройки на електронната поща.

За ехото в случалката и хлопащия капак - няма ткива проблеми! капакът е стегнат и дори трудно се отваря. Звука в слушалката е басов и няма никакво ехо. Единствено ако много усилиш звука - леко пращи, но защото става доста силен.

Това за лошо виждащият се дисплей на пряко слънце е вярно. Трудно се вижда и трябва задължително сянка. Старата ми Нокия 5610 е по-добре в това отношение. Интересното е, че не го постига с по-силен контраст или подсветка, а със санжиране или отбляскване на иконите, които изглеждат като светлоотразители дори и да не е включена подсветката на дисплея. Екраните са различни технологии и немога да кажа какво е характерно за тази разлика и дали е нормално или не.

За пръстовите отпечатъци е вярна забележката. Аз съм си поръчал защитно фолио отпред и отзад и няма да имам такъв проблем.

На слаба светлина цветовете и контраста са впечатляващи. Тъч скрийна е много удобен и просто се родих покрай използването му. Имам единствено проблем да скролвам с плъзгача 460-те ми контакта в телефонния указател, и е доста трудно прецизно да ги прелистваш примерно при маркиране на дадени такива за вкарване в група. Ужас е!

само тук ми липсват бутоните тип джойстик.

Странно ми е, че като включа USB кабела за връзка с PC-то и телефона започва да се зарежда.

Направих и няколко снимки и клипчета. Това което ме впечатлява са цветовете и контраста. Шум си има, но първо ще пробвам всички заложени настройки и режими за да видя как правилно да снимам. Клипчетата в HD формат предполагам най-добре ще изглеждат на LCD телевизор. На екрана на gsm са си супер.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м/у двата вземи е55, ма то е55 си е е52 само че с по-шантава и по-неудобна за мен клавиатура, само нокия и SE май се сетиха за такава простотия по 2 букви на клавиш :)

цената на е55 е :

viu1274281583d.JPG

цената на е52 е :

bwy1274281602c.JPG

сам си прецени дали искаш да платиш повече за един и същи телефон, само зари тази клавиатура която така или иначе ще ти доведе доста ядове докъто свикнеш с нея - лично мнение, аз поне не бих свикнал лесно с нея.

5630, не го слагам в класацията просто е шаренийка която повече би приличала на дете, а не на голям човек ... е52 или е55 ще ти дадът усещане за дизайн, здравина, лукс, а и да не говорим че батерията е трепач :)

ПП. По темата аз все още твърдя че SE Satio е твоя телефон :)

Ето сравнение на SE Satio и Samsung Pixon12 http://www.gsmarena.com/12mp_shootout_sati...-review-406.php , колкото и да не обичам самсунг ще кажа че са направили един не лош фототелефон :)

Вижда се добре на снимките кое как снима, снимани са еднакви предмети под един ъгъл и може сами да видите кое е по-добро !!! Като цяло прегледах ревюто и двата телефона се справят много добре със снимките, дори Samung M8910 Pixon12 при повечето тестове или е наравно или е победител срещу сатиото :) , но аз бих взех сатио ...

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

verter: ехота, бъгове... тук ще ти е интересно да прочетеш : http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=570

sky: Е55 за мен поне е супер недоразумение с тази клавиатура, имам Е52 и лоша дума не мога да кажа за него... нечовешки много му държи батерията :rolleyes: последният тест беше София - Щутгарт - София като MP3 плейър в колата и на влизане в БГ беше на две чертички :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда в момента може би няма по-добър телефон откън лайфтайм на батерията на пазара :)

bwy1274292877b.JPG

лошото е че камерата му не е толкова добра колкото се иска да е на колегата, даже леко ме учудва липсата на автофокус както и на carl zeiss lens което принципно за нокиа си е перманент :) и все пак не прави лоши снимки като за бизнес телефон и за това което предлага, за да уловиш даден момент напълно си върши работата ...

The Nokia E52 means business but imaging is not part of its job description. The 3 megapixel camera has only a LED flash and sadly, no autofocus. "Enhanced fixed focus" is here to cater for close-ups but as our tests have confirmed in the past, the new Nokia "catch-phrase" doesn't really mean you're getting more sharpness in close-ups or shorter minimal shooting distance.

снимка от е52 http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=...smarena_001.jpg

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кво да кажа, освен, че от Пиксона в момента няма по-добре снимащ телефон в света. :)

Широкоъглието на обектива има огроомно значение.

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кво да кажа, освен, че от Пиксона в момента няма по-добре снимащ телефон в света. :)

Широкоъглието на обектива има огроомно значение.

Са сетиш. :)

Пффф Omnia HD

http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i213/1...df569f.jpg.html

Пиксона

http://radikal.ru/F/i077.radikal.ru/1005/9...11b512.jpg.html

http://radikal.ru/F/s59.radikal.ru/i165/10...5f6876.jpg.html

http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i197/1...f7d796.jpg.html

Къртят :)

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E52, ако нямаше тоя бъг с шумоподтискащата система щеше да е супер телефон.

тоя бъг го е имало само в първите хардуерни ревижъни, доста отдавна е оправен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да къртят.Аз имах по-добри впечетления от Пиксона, преди да видя тия снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ела го обясни на един приятел с Е52 и Е55 купени преди месец...

Това, че са купени преди месец не значи, че не са от първите бъгави бройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама на мен лично Е52 ми изглежда по-пластмасов и евтин от Е51. Не знам що така.

Защото е така.Нито тежи в ръката,нито покритието му е такова метално,като цяло усещането е по-пластмасово и нискокачествено.

Напълно идентична е ситуацията с Е71 и Е72.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Е-серията съм имал Е50, Е51, Е66, Е52 - мога да кажа, че Е52 е най-доброто изделие от всичките. Завършен, стилен, БЪРЗ, софтуерни недомислици липсват (чак не вярвам - Нокия е :flipoff: ) , за батерията споменах вече.

Не правя излишна реклама, това не ми е основният телефон. Но скоро не съм се удивлявал толкова от гсм ... а сменям доста често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва с тия говорители, метални звуци и т.н. тръгна още от нокиа 5800 дето тогава гадните финландци бяга решили да минат тънкач с некфи китайски говорители, дето правеха мизерии ... после имаше официални становища и т.н. (тва от сайтовете за гсм-и) извинения и връщане на наличните телефони в сервиза, а другите които хората си бяха купили си бяха отремонтирани безплатно естествено, тва го знам на 101% , защото в symbian-freak тогава имаше тема специално за тази дискусия за говорителите ...

сега тия е52 пак нещо омазаха работите, но това не го прави лош телефон ... даже напротив аз имам супер добри впечетления от него ... питате просто кога е докаран телефона в магазина или проверявате софтуерната му версия и виждате от кога е телефона и готово, нищо сложно ...

софтуерни недомислици липсват (чак не вярвам - Нокия е )
все пак е нов телефон с "новия" симбиън ... а и все още им се занимава да пускат разни ъпдейти :) Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам, имам прятел който го ползва от 2 месеца и няма грижи, имам приятел който го ползва от 2 седмици и се оплаква, но не съм се заглеждал в датата на производство на телефоните им ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...