Jump to content

Нов разход B4 2.3 NG след смяна на филтри


Quantum

Recommended Posts

Така днес смених масления филтър, маслото и въздушния филтър ( който между другото май беше навъртял всичките 240к километра според вида си). Изпразних си бутилката с газчицата до дъно (даже да не може да запали) и наорчно си сипах 5.00 литра газ. Така .. преди това ми гореше около 10-12 градско и 12-14 извънградско (там съм на втора светлина и за това). Такаа карах си малко смесено докато ми свърши изцяло газта и чакам чакам мжду 45-50 км да свърши - ма неще да свършва ... Чак на 60-тия километър вече почна да гасне. По моите сметки това прави някъде между 8 и 9 /100 - Възможна ли е тази разлика от смяна на един въздушен филтър или нещо са ми я разбъзикали ?????? Иначе няма промяна във вървенето даже (но мисля че това си го внушавам вече) май по-добре върви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сега Фалиш ли се или какво?

Много е нормално при филтър на 240 хиляди да ти падне разхода.

Това ГРАДСКО къде го мериш? Ела в София да видиш 15/100. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и за В4 2.3 куатро е невъзможен тоя разход 8/100 газ ... аз 100-така под 10 не съм успявал да го сваля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам,новият въздушен филтър да е оказал благотворно влияние върху разхода и най-вече върху прихода,защото на моето абт му сложих филтър бош за 15 лв.,но разхода си остана равен на цената на филтъра,тоест ефекта беше нулев. ;) Радвам се,че поне един колега е успял да се справи с пословичната лакомия на тези,иначе толкова добри лахтомобили. ;)

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз докато я карах мойта на газ съм я смъквал на 8 извънградско, градско под 18 почти никога ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

от 4 месеца и аз съм с газова уредба и в главата ми все се върти един въпрос.

Щом толкова зависи разхода от въздушния филтър, по добре ли ще е ако се сложи панелен KN филтър, в смисъл такъв разхода ще падне ли или ще се качи след смяната на стандартния с КН филтър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето абт му сложих филтър бош за 15 лв.,но разхода си остана равен на цената на филтъра,тоест ефекта беше нулев.

ти си моно, а аз не съм чул и видял икономична механична инжекцийка, под 10/100 :rolleyes: за градско да не говорим до 80-100% отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно за това питах. Възможно ли е само от смяната на тия филтри или и нещо са ми бутнали по колата? Иначе и вчера го замерих - из Варна (центъра, галата, аспарухово и по плажовете), както и малко надолу към Бургас, на точно 100км навъртени спрях да заредя - 8.67литра ми беше изгорила. ... :steinigung: За вървенето не върви повече, но просто ртаботата на двигателя е по-спокойна. Преди това след здраво настъпване имаше неспокойна работа на свободна като я оставя, сега го няма тоя проблем ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по принцип нали знаеш как се засича разход..Пълниш до горе(докато изключи нацало пистолета на газта) и по възможност на и 1 съща колонка и после караш 100км. примерно,може и и повече..и смяташ.

Другото което искам да кажа е,че вероятно си имал остатъчна газ в бутилката.На старата ми кола при 1 ремонт на газовата бутилка развиха всички тръби от нея и уж излезе всичката газ която беше вътре,но в крайна сметка се оказа,че е имало още някакви литри,защото след това сипах 5лв. газ и минах 120км..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз точно така си тествах втория път (вчера). Напълних я докато вече съвсем изключи пистолета, но после понеже нямаша как на същата колонка отидох поне на същата (имам предвид като име) бензиностанция. 8.67л беше присъдата със същата процедура. След 3 дена ще пътувам към Г.Оряховица отново. Тогава вече ще засека реалния разход (надявам се).

Редактирано от Quantum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре се засича,като на празна бутилка заредите някакво количество газ и караш докато свърши.Метода с допълването,не е много точен,защото поплавъка не затваря винаги точно. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти си моно, а аз не съм чул и видял икономична механична инжекцийка, под 10/100 :multi: за градско да не говорим до 80-100% отгоре

Затова и спрях да се занимавам с майстори и тяхното спонсорство.Навих му кранчето с четвърт оборот и малко намали разхода,сега мисля да го затегна още четвърт и ще видя какво ще излезе. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето прясно инфо за АБК :)

220 км измина със 18 литра газ ( София - В. Търново)! Пълня до макс (40 литра),каране пак пълнене!

Това при движение със скорост м/у 80 и 160,повечето време със 110-120!

Толкоз съм доволен от таз кола,че сега отивам за джанти и гуми,после миене :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какъв разход ми даде и моята кола. Засичах я още като я купих и се прибирах от Шумен до Добрич. Напъних догоре на шела в Шумен и още при влизането в Добрич пак догоре на шел - разход 7,6/100 като не съм вдигал повече от 130. Тези двигатели са икономични извънградско, но колегата как постига този разход градско не знам. Във Варна по-малко от 13-14 не ми е давала досега , като в повечето случаи е стигала и 18.

Редактирано от iovkom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може уааа ...

Тоз педал затова е на 2 степени :)

Аз градско в Сф,качвам зъб най-късно на 2500-2600 оборота!

2 дросел като позине,направоо на 3 пръвърта гумите!

Таз кола "бяга" повече от старата ми 190-ка дето е 122 коня!Да не говорим,че един с една Лагуна позеленя,като жена му викаше да давал още!

Kак си дърпа на 5-та от 80 до към 140 не е за вярване!

Audi Forever!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат с RU сложи!

Малко не могат да му регулират празен/пълна газ,ама иначе вика направо излита,возил съм се,колата е като стрела!

Пускана е със DZ и му взема доволна преднина! Като за 75 коня,се сцепва да върви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... 220 км измина със 18 литра газ ( София - В. Търново)!...

Колега, пробвай да засечеш и обратния маршрут В.Търново - София,

и тогава виж дали е същия разход.

Това трасе го минавам поне 15-тина пъти ( с моето АВК ) на година

във всички метеорологични условия и ако искаш вярвай,

но от София до В.Търново винаги ми дава по-нисък разход,

отколкото по обратния маршрут.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, пак го засичах разхода на тая кола градско само - 50км само из центъра на Варна (по светофарите и малките улички) ами 4.8л газ за 50км. Газта, която сипвам е от Шел (онзи до Varna Towers). Във Варна карам до към 2000 оборота и сменям и след трета винаги изключвам на свободна. Понякога само като съм изнервен я понастъпвам до към 3500 оборота, но иначе докато кача до трета и вече съм на следващия светофар, а в малките улички на центъра - там просто само и изцяло на втора и то почти без газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат с RU сложи!

Малко не могат да му регулират празен/пълна газ,ама иначе вика направо излита,возил съм се,колата е като стрела!

Пускана е със DZ и му взема доволна преднина! Като за 75 коня,се сцепва да върви!

а с разхода знаеш ли какво е станало в смисъл дали се е качил малко или е паднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е променен според него,ама той си сипва колкот да не угасне негде по сфетофарите ...

Просто дърпа по-добре въздух,ама това си е за KN филтъра,другите нямам идея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за КН питам, щото и аз съм намислил такова нещо, обаче друго ме притеснява.

След като сложа филтъра ще отида да ми настроят газта и понеже филтъра ще пропуска повече въздух ще затворят малко кранчето дето пуска въздух и си мисля че ще върви пак толкова, ама дето се вика докато не се пробва нищо не може да се каже. моята машина е 1,8 моно :hilezh:

е това им е хубавото на тези филтри че само го пиреш и пак го слагаш.

някой ден ако останат пари може да я направим тази процедура :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Такаааа направих сега едно гоооооляяяяяяяяяяямооооо засичане и резултата е 26л газ (натикани насила до колкото можеше,след изпразване от кoето дори не можех да запаля) - 305км (отново изпразване докато вече не можеше да запали.). Маршрута Варна - Г. Оряховица и след това още 80-90 километра при бабите по селата,че да ми свърши газта. Tа (26/305)*100 = 8.52л/100км. Това е с яко настъпване от 180-220 по магистралата и след нея с колкото позволява пътя (между 120-160). Преди това ми правеше средно около 10-12/100 с такова каране.Явно наистина тоя филтър е бил навъртял 240 000км :flipoff:. ОБратния вариант още не съм го засякъл, тъй като още не е свършила газта.

Редактирано от Quantum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега няма как с 26 литра да минеш 305 километра и да ти даде 11,74 разход.

при положение че с 26 литра ако минеш 260 км ще ти е 10 литра разхода, не се смята така :flipoff:

26/305=0.0852 и това число го умножаваш по 100 и става 8,52 литра :D

за катъв мотор мисля че разхода е добре, а с моя 1,8 моно извънградско ми дава 7,5-8 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...