Jump to content

Добавки


rmazhdrakov

Recommended Posts

Аз, пък си сипвам двутактово масло, на един резервоар - 1 литър, за момента използвам продуктите на Лукоил и намирам разлика, макар и малка, но мотора е по тих и спокоен на ниски обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В някои бензиностанции освен обикновен дизел от 2,20 има и дизел от 2,45лв. Каква е разликата в състава, има ли някакъв ефект на практика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои бензиностанции освен обикновен дизел от 2,20 има и дизел от 2,45лв. Каква е разликата в състава, има ли някакъв ефект на практика?

25 стотинки на литър.Иначе дефакто са сложили от оная добавка дето morfei1 писа (или нейн аналог).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че повечето пъти не я слагат, а я изписват и продават на черно, а горкия човечец живее с мисълта, че кара с по-добро гориво.

Моят съвет е да си сипвате обикновена нафта и вие да си слагате добавката, хем ще ви идва по-евтино, хем ще сте сигурни, че карате с добавка и сте получили онова за каето сте платили.

Преди време съм водил разговор на бензиностанция Шел:

Зареждам си колата и идва някъв човек и ме заговаря, като вижда че сипвам добавката, обяснявайки ми че било хубаво и той имал много такава, негови колеги също. Неразбрах точно какво има предвид, но от любезност си побъбрихме малко и поедно време отиде и се качи в щистерната на Шел, която разтоварваше гориво и отпраши на някъде. От този ден нататък спрях да зареждам V-power и да вярвам на каквото и да е.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, пък си сипвам двутактово масло, на един резервоар - 1 литър, за момента използвам продуктите на Лукоил и намирам разлика, макар и малка, но мотора е по тих и спокоен на ниски обороти.

Мотора ти е по-тих и по-спокоен не от добавката на Лики-Моли, ами от двутактовото масло дето го сипваш. И аз слагам малко масло в нафтата (други добавки не ползвам) и това наистина прави колата по-тиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора ти е по-тих и по-спокоен не от добавката на Лики-Моли, ами от двутактовото масло дето го сипваш. И аз слагам малко масло в нафтата (други добавки не ползвам) и това наистина прави колата по-тиха.

А няма ли опасност това да навреди по някакъв начин на системата или мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли опасност това да навреди по някакъв начин на системата или мотора?

http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=99

Аз за сефте чувам за двутактово масло :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи според мен има едно единствено нещо което може да се скапе от добавянето на малко масло в нафтата е катализатора. Неизгорялото масло попаднало в катализатора направо ще го "убие". Точно това е и причината да слагам двутактово масло, то е направено да изгаря при температурите в горивната камера. Предишната ми кола беше Голф 4 2002 г. евро 4 с катализатор разбира се. В книжката на въпросноя Голф от VW бяха написали, че ако мотора гори масло 1л. на 1000 км това не е основание за гаранционен ремонт и било нормално! В тоя ред на мисли, след като 1л. на 1000 км е ОК според VW (нека да напомня, че става дума за двигателно масло което не е направено да изгаря) и среден разход 6-7 л. на 100 км. заключението ми (основаващо се на доверието ми във VW) е, че е ОК да се слага 1 л. масло на 60-70 л. гориво това разбира се е при положение, че мотора не гори масло. Аз лично слагам на въпросните литри два пъти по-малко масло. Тоест за да уточня само: Двутактовите мотори карат със смес 1:50. От VW твърдят, че смес 1:60 или 1:70 е ОК а аз сипвам масло в съотношение 1:150 не защото мотора ми гори масло (не доливам от смяна до смяна) а защото нафтата сама по себе си има смазочни качества и аз искам само малко да ги подобря (защото не вярвам в качеството на горивото което сипвам по бензиностанциите), нищо повече. Благоприятния ефект е, че мотора чука по-слабо.

P.S

Аз съм с двигател 2.5 AEL от старото поколение. Не знам как това което правя ще се отрази на PD или Common Rail. За това всеки може да прави каквото си иска на само своя отговорност.

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да изчезне от пазара, ползвах добавка ТДА на Кастрол...бях много доволен

сега ползвам на Лики Моли за помпа-дюза ...сипвам през резервоар и ефект има

не слагайте масло в нафтата....натрупва се нагар по двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да изчезне от пазара, ползвах добавка ТДА на Кастрол...бях много доволен

сега ползвам на Лики Моли за помпа-дюза ...сипвам през резервоар и ефект има

не слагайте масло в нафтата....натрупва се нагар по двигателя

Знам, че се натрупва нагар и точно поради тази причина слагам двутактово масло гоето изгаря в пъти по-добре, а освен това и концентрацията в която го слагам е доста ниска. Две години си карам колата и не съм имал никакви проблеми или загуба на мощност. Не карам никои да прави като мен или да ми вярва, просто споделям какво правя. ТДА на кастрол и аз съм я ползвал и сам много доволен, но изчезна някъде, също така съм ползвал и на лики моли една добавка, която се слага на 2000 км.

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да изчезне от пазара, ползвах добавка ТДА на Кастрол...бях много доволен

сега ползвам на Лики Моли за помпа-дюза ...сипвам през резервоар и ефект има

не слагайте масло в нафтата....натрупва се нагар по двигателя

Добавката я видях в магазин за масла и добавки. Питах продавача и той каза, че наистина е имало период от около 6 месеца, в който я нямало. Явно са я пуснали отново в продажба. Беше 13лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката я видях в магазин за масла и добавки. Питах продавача и той каза, че наистина е имало период от около 6 месеца, в който я нямало. Явно са я пуснали отново в продажба. Беше 13лв.

още днес ще проверя в Мотобул ...официалният внисител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още днес ще проверя в Мотобул ...официалният внисител

ако я има някъде по Софето сигнализирай :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с Мотобул

добавката е налична и се разпространява по мрежата

в магазините на Ауто + ...знам със сигурност ,че я продаваха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си на лики моли добавките както за чистене на горивната система така и спийд дизела. Ще споделя мнение когато покарам повече :) . А за Варна някой да знае къде се продава другата спомената добавка на Golden Eagle ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги и аз намерих случайно добавката на Кастрол ТДА и съм много очарован от нея.Преди това ползвах на Лики Моли за дизел,но тази на Кастрол е НОМЕР 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Колеги и аз намерих случайно добавката на Кастрол ТДА и съм много очарован от нея.Преди това ползвах на Лики Моли за дизел,но тази на Кастрол е НОМЕР 1.

Колега сподели къде си я намерил, аз ползвам добавка за дизел, която я продават в Бош сервиза(технотест май е било едно време) в Дружба има по 1 литър и се слага по 1 грам от тази добавка на 1 литър нафта. Преди седмица си купих и на следващия резорвар ще слагам и тази добавка като на Кастрол ТДА я нямаше много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я намерих в склада ни където държим добавки и части за комбайните и тракторите. :2gunsfiring_v1: Слагат я и на тях.:hilezh: Имаше 5-6 кашона и си взех една добавчица :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я намерих в склада ни където държим добавки и части за комбайните и тракторите. :rolleyes: Слагат я и на тях.:) Имаше 5-6 кашона и си взех една добавчица :)

ако не те видят вземи една и за мен... :))

иначе аз имам добри отзиви от Бардал.

Кастрол ТДА също е на високо ниво, другото което ползвам е на Редекс и от време на време цетан бустер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изпиках една доза от кастрол тди,.Човек трябва да има егаси притъпените сетива за да не усети разликата.До момент съм ползвал почти всички без лъки моли ,не я харесвам тази марка и това е.Това е най осезаемо като добавка според мен.

Някой наясно ли с температурното разширение на нафтата.От тираджии разбрах че нафтата подгрята се разширява. но колко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...