Jump to content

QUATTRO time again


verter

Recommended Posts

Колеги с Quattro, искрено и добронамерено ви завиждам, ама така ви завиждам, че свят ми се вие. Много ама много искам Quattro ;)

Проклинам мига когато си взех това ауди и не съм знаел абсолютно нищо за марката, камо ли за Quattro, наистина незнаех какво означава и какво предимство е ;)

Днес сутринта бях на лекции и се чудех дали да тръгвам с такси, но нали си купих чифт новички зимни гуменетки миналата седмица, да си викам дай да ги изпробвам, абе движа се неспирам, ама някак си несигурно и плахо, а БМВ-тата, майко мила какво правят, един ми излита (направо ме засече) от един платен паркинг с газ и даже върти задница , така кефи се......и там си остана, на главна сравнително почистена улица с лек наклон нагоре, просто започна да буксува и няма тръгване, аз седях чаках ама не му помогнах, защото гнусно ме засече, само го заобиколих през междулентовата преспа и отпраших

отивам в Нов Български Университет и се опитвам да влезна в паркинга, а на входа пак БМВ залостило и няма мърдане, влезнал ама как ще излезе B)

събрахме се повече хора и го изгонихме :)

Какъв глупак съм бил да не си взема Quattro :)

Искам, искам :D , трябва да си взема Quattro. Един истинки фен на тази марка, задължително е да бъде с Куатро иначе нещата до голяма степен се обезмислят

Радвам се за вас хората с тази уникална система, пожелавам ви само безаварийност и приятни моменти на зимните трасета и сейте превъзходството си по пътищата безмилостно

;)

:) Quattro

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 603
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вярно си е ... Както казах в една друга тема преди малко .. След таз сутрешното ми каране в снега и след сравнението с всички други коли който съм карал ... Quattro rulez ...

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

verter-е взе ми думите от устата, и аз искам куатро, следващата ще е такава. и по възможност турбо - особенно за градско това също е голямо удоволствие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, искаш ли едно кръгче? :) Пярвото ми АУДИ беше QUATTRO B3 112коня. след почти година каране, резултата е, че неискам никаква друга кола.

Днес в махалата беше страшно бутане B):D - мерцедеси, опели, BMWта и тн. Накрая си изметох колата и докато кандидат бутачите стигнат до мен :) вече бях минал през преспата и стигнал улицата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в махалата беше страшно бутане  :)  B) - мерцедеси, опели, BMWта и тн. Накрая си изметох колата и докато кандидат бутачите стигнат до мен :)  вече бях минал през преспата и стигнал улицата :hilezh:

И около мен така -- запалени коли и всички ринат сняг, аз взех назаем от един дедо голямото гребло, колкото да не ми падне сняг в колата за да извадя метличката оттам. Връщам му гегата, а той с една кака се подпичква и ми вика ми ти къде? Ще карам, викам, айде мерси за греблото. Те ме спират -- нямало ли да изчистя преспите отпред и отзад (бях спрял успоредно на пътя). Изхилих се (признавам си грубо) на 2-3 мерцедеса и едно БМВ и газ направо през пряспата (по висока от броните). :-) :-) :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всичко това само ще добавя, че там дето Коконай и всички останали от Сектата начерните облаци не можаха да мръднат и се наложи вчера по заобиколен път да ги качваме (преди да падне истинския сняг), та на тва кофти място Хитмана, Един Луд и Маверик_БГ се качиха като по сухо! Тая сутрин се качих с моето бижу по същи я път, но вече при наличие на половин метър сняг и отсъствие на всяква почистваща техника B):D:D

От паркинга на хотела пък ваденето на колите бе едно бутане, буксуване, пързаляне, жалко че Гризли с камерата не се беше събудил да заснеме сценката! Суматохата приключи като стигнахме до трите коли с куатро - излезнаха без никакво замисляне, а тази на Маверик си беше с перфектни ЛЕТНИ гуми :D:):)

Момчета купувайте си КУАТРО - сега е момента :hilezh::)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter аз предлагам да организираме клуб на 'куцото, кьоравото, сакатото и тия без quattro' и всеки месец на 1-во число да им се сърдим тука във форума на колегите със quattro :hilezh:

не че те са ни виновни че ние сме били прости(в смисъл необразовани) или скръндзи и не сме си взели правилния модел (а сме налучкали само правилната марка) :)

ама пък що да не си го отнесат ? :flehan:

като лавина туристическа палатка!

като квадро, пряспа!

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всичко това само ще добавя, че там дето Коконай и всички останали от Сектата начерните облаци не можаха да мръднат и се наложи вчера по заобиколен път да ги качваме (преди да падне истинския сняг), та на тва кофти място Хитмана, Един Луд и Маверик_БГ се качиха като по сухо! Тая сутрин се качих с моето бижу по същи я път, но вече при наличие на половин метър сняг и отсъствие на всяква почистваща техника :wall:  :(  :eek:

От паркинга на хотела пък ваденето на колите бе едно бутане, буксуване, пързаляне, жалко че Гризли с камерата не се беше събудил да заснеме сценката! Суматохата приключи като стигнахме до трите коли с куатро - излезнаха без никакво замисляне, а тази на Маверик си беше с перфектни ЛЕТНИ гуми :D  :)  :flehan:

Момчета купувайте си КУАТРО - сега е момента :hilezh:  :)  B)

Плюс това ,пропусна да кажеш че съм с размер 205/50/15,втора употреба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: Като стане зима и се сещаме какво сме пропуснали с това предно задвижване като можехме да направим ИЗБОРЪТ :eek: .... то се вижда че има и мнооого по зле....задно задвижване :hilezh:

... възможност турбо - особенно за градско това също е голямо удоволствие :)

Нещо не схванах ... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsb, Maverick искате да кажете, че колите с предно и зимни гуми не могат да се качат там където минава Quattro-to с летни гуми, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngoro той клуба си го имаме и без това сме повече на срещите от тези гадове :wall: с Quattro

Само трябва да ги нагазиме, ама да се стопи снега първо и ги почваме :hilezh:

айде да не се правят, че някои са си взели куатро без да знаяк какво е :flehan:

като начало може да сложиме по един заблуждаващ надпис, аз имам два, ама ги пазя за лятото да не се излагам сега :)

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsb, Maverick искате да кажете, че колите с предно и зимни гуми не могат да се качат там където минава Quattro-to с летни гуми, така ли?

Еми на практика точно това се получи - свидетели имаме :)

Р.С. Мойте гуми са Фулда Кристал Гравито на 8 г, предните са с около 5 мм грайфер, задните са с 2 мм :hilezh:

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsb, Maverick искате да кажете, че колите с предно и зимни гуми не могат да се качат там където минава Quattro-to с летни гуми, така ли?

Ами един приятел разправа че с quattro бил на голяма далавера щото не се налагало да си купува зимни гуми. Ама аз не вервам, все ми се струва че много се надценява. Виждал съм Subaru 4x4, виждал съм и quattro закъсали в сняг. Но за съжаление не съм карал никога и нямам представа и нищо не мога да кажа по случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... бил на голяма далавера щото не се налагало да си купува зимни гуми.....

Олеле ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsb, Maverick искате да кажете, че колите с предно и зимни гуми не могат да се качат там където минава Quattro-to с летни гуми, така ли?

Не само да се качат.Може даже на паркинг да не можеш да потеглиш.Като се навреш в някои сняг и гумите ти увиснат във въздуха,кво правиш?Аз снощи като се прибрах от Копривщица,мъка беше пред блока.Те улиците не бяха изчистили та паркингали.И като почнах напред на зад докато отъпча целия сняг по паркинга.Нищо лично.Но това кола само с едно задвижване независимо каква е няма да може да го направи.Щото и снега си е сериозен около 50 см.

И на мен ми се е случвало да ми увисват гумите във въздуха,но намерих едно решение,махнах кората под двигатела.Така картера опира в снега и го топи докато гумите залепнат за пътя,пък после...................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батенце ... тая кора да я върнеш веднага ... :hilezh:

Посредством нея си запазваш всички маркучи, двигателя, всякакви гуми, кабелни изолации и уплътнения, които особено през зимата са изложени на директно осоляване от пръските под колата ... Само ти подсказвам една друга гледна точка ..

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па аз, като си закупувах А4-ката, на пазара не открих таква с Куатро, това беше най-доброто, което можах да открия до тези пари и най-скъпото беше. Говоря, да задоволява всичките ми изисквания относно параметрите на колата. Ама не се оплаквам, много и се кефя на пуста му 4-ка...все едно съм се качил от кола на самолет. А си имам и 80-ка, ама разликата е ......ехехехеееееееее...когато сътам един ден пари за нова, ще си я поръчам, да ми докарат с Куатро...щото тази си я купих от пазара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...