Jump to content

Ауди само с 2 години гаранция???


kokosf

Recommended Posts

Аз пък съм много доволен от Аурис.Адски стабилен в завои и с добро поведение.Като мотор също съм доволен за вървене.С А4-ката Б5 2.5 ще го спъвам и няма да се предаде да не казвам,че може и да го удари с 2.0 Д4Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе имам приятел който е приемчик в хуйдай и личното му мнение е че колите им са почнали да ги правят жестоко корави и безпроблемни.

Ти жив ли си бре ? :lol:

А колкото до "жестоко корави и железни" и другото дето се чопли в темата - всичко е отностелно :gmorning:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по голяма лагерна количка от сееда не съм карал скоро ,,,,честно!! такова дърво нема като нея!!! возията и е отврати и се клатушка жестоко..

а тойотоа е нема такова умряло дърво.... хеле пък ако е автоматик...! :)

и А4 нова само куатро ....че инак ще ти паднат пломбите..!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само леко да вметна, че ако покараш Киа, Хюндай и тям подобни чисто нови, и после в един красив момент седнеш в 6-7 годишно Ауди същия клас ти става едно мноо тъпо..... На хартия като ги погледнеш показатели, екстри и пр.... изглежда едно. Като седнеш и покараш......................................................................... До сега, като изключа премиумите единствената кола, която ме е впечатлявала, след като слизам от Ауди е Хонда Акорд.

.

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по голяма лагерна количка от сееда не съм карал скоро ,,,,честно!! такова дърво нема като нея!!! возията и е отврати и се клатушка жестоко..

а тойотоа е нема такова умряло дърво.... хеле пък ако е автоматик...! :)

и А4 нова само куатро ....че инак ще ти паднат пломбите..!

Колега за Тойота може да поспорим.Има една автоматична скоростна кутия на Тойота която наистина е смотана.Аз ти говоря за ръчна.Поведението на пътя на Аурис е страхотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удължената гаранцията е хубава работа, особено за таралясници от сорта на S-класа или А8-ца, щото там 100% ще се счупи нещо.

сега очаквай да ти влети остро някой салам "кучешка радост" и да ти обясни колко не си прав :unsure:

Аз доколкото схванах, има една фирма, cargarantie, която предлага като услуга удължена гаранция на леки коли.

Та всичките тия гаранции по 4-5 години на Опел, БМВ, Мерц, Ауди и VW май минават през тази фирма. За азиатските марки незнам.

Обаче условията са малко кофти - примерно от удължената гаранция няма да ти платят амортисьори, носачи и тям подобни.

при БМВ гаранцията от 2г за Премиум селекшън е от тази фирма, освен че не покрива всичко, не покрива и пълната стойност на ремонтите, а само някакъв процент, 70 или нещо подобно, поне така си коментирахме навремето с един дилър ... иначе може да се доплаща удължена пълна гаранция и към БМВ, но при определени условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се включа и аз с "гаранционния" ми Фтомобил към Ауди. Искам да ви кажа, че с нетърпение чакам да ми изтече гаранцията, вие си правете сметката защо!

Всеки път, когато съм отишъл с гаранционно оплакване ми е губено страшно много време без да се свърши работа. Всеки път се оказваше, че проблемът всъщност си го внушавам и такъв няма или той просто си е "нормално явление за модела" и трябва да свикна с него. За радост малко и дребни оплаквания съм имал, просто защото поне в Инголщад явно си вършат работата и колата е здрава. Не може обаче без поне някои дребни проблемчета. Когато те се появят обаче, нашите "умници" в сервиза на Ауди трябва да реагират адекватно, а не да отричат, правейки се на слепи и глухи. Шефчето на тукашния сервиз му мисля едни готини неща, само да ми свърши гаранцията, което обяснява какви нерви съм харчил там. Айде сега пак помислете държите ли 5 или 7 години да си късате нервите с подобни полуидиоти, плащайки за смяна на масло по 400 лв., при нормална цена навън от 200 лв. и молейки се да бъде признат един явен проблем, а не да те убеждават, че черното е бяло и обратно! :D

П.П. И в заключение да подчертая нещо важно - в Порше София Запад бездарни и малоумни безотговорници работят САМО в сервиза. Другите им отдели са си ОК и като цяло фирмата е ОК, но трябва да помислят за някои уволнения. Много успешни фирми са били омаскарявани от 2-ма, 3-ма недъгави служителя. Работа на ръководството обаче е навреме да ги открие и премахне като досадни плевели.

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това,че в Ауди си попаднал на 2ма-3ма такива идиоти не значи,че навсякъде и всички са така.Случват се и такива неща.А да ти свършат работа е хубаво да познаваш хора от самия център.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Сийд-а - имах такъв - от 0 до 43 к км. Очаквах много по - малко за парите :-) 2.0 дизел, супер забавна и стабилна кола за каране - никъде не ме е оставила. В най - големите снегове съм се прибирал - никакви проблеми (за справка - бяхме само аз и джипове - всичко друго в канавките). На паркинга служебния и "домашния" всяка зима само аз нямам проблеми - иначе съм бутал всичко друго - от мерцедес и БМВ до ауди (а гумите ми бяха някаква неизвестна куче марка). За БГ и Румъния ги бяха направили с усилено окачване - за това и на сайта на Киа в Англия пише, че гаранцията на тамошните кии не важи за БГ и Румъния :-) Екстри бол и т.н. Единственото, което се е разхлопвало три пъти са биалетки - и това при ежедневно каране по най - разбитите софийски улици и Борис III.

Относно гаранцията - истинска е - 5 години абсолютно всичко (мисля за боята беше по - малко само) - отиваш, оставяш ключовете и си готов. 7 години е за двигател и още нещо (не помня какво).

Смених я, щото явно ме сърби задника да наливам пари в 7 годишна кола. А и някак беше тъпо разходите за данъци, обслужване и т.н. да са по - високи отколкото на А6 битурбо. Спор няма, че А6 вози в пъти по - добре, по - широка е и за пръв път като тръгвам на море не си правя сметка как да подреждам багажника, а само хвърлям вътре, но все пак говорим за различен клас коли. Обаче имаше екстри, които сега ги нямам и ми се струва, че ще ми липсват.

А най - голямата екстра е (поне на новите коли в гаранция, ако е истинска), че не ти пука к'вото и да тропне / лопне / свирне / извие и т.н. - един телефон, в сервиза (тук си спестяваш и търсенето на майстори, четене кой от какво разбирал и т.н.) и после чакаш да ти звъннат да си я вземеш без изобщо да ти дреме какво й е било и колко е струвало.

Ще покарам оше малко "стара" кола и ако още нещо се обади в рамките на година - май ще заеба престижа (доколкото има някакъв престиж в стар автомобил), ще преглътна по - добрата возия и пак ще се метна на нова непрестижна марка :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а26 много правилно.И аз съм на това мнение,че като се разтропа или развие нещо отивам оставям я и чакам да ми звъннат,а не да ходя да търся майстори и да и късам нервите със стари баби на по 10-15 години

Редактирано от kokosf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а26 много правилно.И аз съм на това мнение,че като се разтропа или развие нещо отивам оставям я и чакам да ми звъннат,а не да ходя да търся майстори и да и късам нервите със стари баби на по 10-15 години

+1

И на запад мислят по сходен начин - По-добре Ново Фау-Ве, от колкото старо Ауди/Мърк/БмВ.... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко на там отиде темата и този Ceed стана база за сравнение.Ако има колеги с чисто нови коли от Ауди нека споделят впечатленията си от сервизите им и гаранцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

И на запад мислят по сходен начин - По-добре Ново Фау-Ве, от колкото старо Ауди/Мърк/БмВ.... :f_ck_you:

-1

Задължително ли е да мислим като тях ? Те са на мнение и че не е хубаво да сваляш от нета , ние пък сме на мнение , че не ни се дават 20лева за филм и 100лв за игра :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако мислят всички като теб ще пропада тази БЪЛГАРИЯ само.Но нека не отиват нещата към спор България-Запад(и останалите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-1

Задължително ли е да мислим като тях ? Те са на мнение и че не е хубаво да сваляш от нета , ние пък сме на мнение , че не ни се дават 20лева за филм и 100лв за игра :)

Не е задължително! Просто на мен ми допада тази логика, която намирам за правилна. Нямам нищо против да дам 100 лв за игра при заплата от 1500 лв (минимална в Гърция), която за Коледа е 3000 лв и за Великден е 3000 лв. Тук става въпрос за метач, чистач или мияч без стаж, опит или знаеш езици....За Западна Европа не искам изобщо да си помисля кой колко взима :respekt:

п.с.При 240 лв. БРУТНА МИНИМАЛНА В БГ няма как да дадеш 100 лв. за игра и за това логично си я намираш по друг начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, нашето не беше точно чисто ново. На 10К го купихме и година и нещо. Вече е на 45К и 3 години, било е сервиз за ъпдейт на софтуера на мотора(безплатно, беше гаранционна още) и смяна на спирачна течност, неща, за които нямам необходимата техника. Имаше една особеност в управлението на мотора, която не успяха да ми обеснят кво що, но не прави впечатление вече, защото колата остана да се кара почти само извънградско. Досега реално не се е налагало да се ползват услугите на сервиз. Маслото и останалите филтри си ги сменям аз. Двете дреболии си ги свършиха точно и бързо, още си имаме спирачки :respekt: Т.е. гаранцията не сме я ползвали и впечатленията са по-скоро от колата, от колкото от севриза. Мненията за Порше Запад са колкото и хората май.

Та в тази връзка, има и един трети вариант, освен чисто ново Ауди или старо Ауди, който на мен и други хора ни се вижда разумен и засега опитът го потвърждава. Ауди на малко километри от официален дилър в Германия. Цената е поне 35% отдолу, в много случаи колата е още гаранционна и дилърът ти дава още година отгоре гаранция примерно. Е, не си я правиш "по теб", но има голям избор на такива коли. daks преди май се чудеше между такава кола и чисто нова...в крайна сметка избра чисто новата де. Или както тръгнахме да говорим за Кии, може да се сравнява някакво почти ново Голфче/Пасат вместо чисто нова от тука, цената най-вероятно ще е по-ниска от на Кия-та, ще имаш някаква гаранция. Аз бих избрал Голфчето. Евентуалните му дефекти ще си ги избия от това, че лично аз си правя обслужването...пък и от по-ниската му цена. И от остатъчната цена. Пък и колко дефекти ще даде кола на една година ако се експлоатира внимателно.

Варианти колкото искаш, ако имаше най-добро всички щяхме да караме една кола. Аз предпочитам да карам немска кола на сравнително малко километри, на друг не му се пътува до там да си търси, трети иска просто да се вози, четвърти иска да има колкото се може повече екстри, нищо че колата отдавна си е свършила живота...

Защо ако колата е гаранционна да можеш да я дадеш и само да си я прибереш, а ако не е да не можеш да го направиш в същия сервиз срещу съответното заплащане и пак да не си губиш времето?

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За на запад.... хората са свикнали с такива екстри и не им прави впечатление. Чак жал ми става... не е като мен, да съм ухилен като идиот всеки ден като се кача в колата... просто си се местят хората... Един приятел си купувал на времето каска за мотора от Германия... продавача решил да го избъзика и му рекъл, че сме нямали пътища за тези мотори... Моят му отговорил: "А вие нямате шофьори за тези мотори"................

За колегата по-горе.... знам, че темата не е за сравнение между старо Ауди и по-нова ква да е кола... Мисълта ми беше, че някой хора си мислят, че като си вземат едно поколение по-нов Опел да речем ще е по-добър от по-старото Ауди....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая гаранция да не те плаши....

Помня един пич дето кара само тойоти и вика....след като авенсис-а ми изкара от нов до 200 000 км. в БГ само със сменени 2 биалетки се изумих. Купил си след това корол-а, на която беше отхвърлил гаранцията. Не му се давали двойно и тройно повече пари за консумативи , отколкото в нормален сервиз.

А КИА са се поизхвърлили с тази 7 год. гаранция. Соренто-то им като излезна като модел го видях с язви ръжда на задните врати на възраст само 10 месеца :hilezh: Обаче мотор и скорости бяха взели тогИва от Мерцедес....

Така, че не му мисли тези 2 години :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смелост голяма.А ако не ходя при тях да си сменям масла и филтри след това другите неща ще ги признават ли?Виж това не съм ги питал :motz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави за случая - те тъй и тъй само дебнат да ти откажат гаранция, а ти им даваш цял кош жокери!

Помните ли темата на Коконай за Тоягите - не 1 а 2 гаранционни?! Помните ли - НИКОГА ВЕЧЕ ТОЙОТА?!

За мен всички тея буклуци азиатски са тотално менте. Обаче всеки си има вкус, а на някои им е отзад. След като имах удоволствието да покарам колата на Коконай - колата, не тоягата, мога да ви кажа - тея изчадия да си ги карат в Азия. Тук повечето сме с нормален вкус за нещата - пием бира, ядем пица, караме Ауди.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...