Jump to content

Задна чистачка


MaRcHeV

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро карам Ауди 80 2.0 АБК авант, и забелязах, че задната ми чистачка вече не работи, ако някой е имал същият проблем моля да сподели или ако имате представа от какво може да е от бушон или нещо такова?!? и ако е така как да разбера кой е бушона? :hilezh:

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Пращам ти един линк и принципна схема на чистачката, дано съм ти бил полезен!.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=72359&view=findpost&p=1080100

535118.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекъснат ти е кабела.Издърпай гумения маншон в който е прекаран снопа кабели от купето към 5-тата врата и ги огледай.Най вероятно има и изгорял бушон вследствие на оголването на кабелите.Трябва само да ги възтановиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колега ако си го оправил би ли казал какво беше защото и моята не работи но при мен има и нещо друго лостчето за чистачките попринцип напред е за задната чистачка но моето не остава на пред а се връща така, че имам съмнения и към него. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на всички задни чистачки които съм виждал лосчето не остава,предполагам и на А4 е така ,но не съм сигурен .Чукваш веднъж и тръгва . За изключване също се чуква веднъж и изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моята тръгва но докато не изключа контакта па не спира. някои ако може да ми каже от кво е благодаря. кабелите на 5та врата съм ги преглеждал всичко е 6

Редактирано от mitko_vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моята тръгва но докато не изключа контакта па не спира. някои ако може да ми каже от кво е благодаря. кабелите на 5та врата съм ги преглеждал всичко е 6

Натисни втори път и ще спре, ако ли не, релето под седалката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на всички задни чистачки които съм виждал лосчето не остава,предполагам и на А4 е така ,но не съм сигурен .Чукваш веднъж и тръгва . За изключване също се чуква веднъж и изключва.

Колега става дума за Б4 на А4-ката си работи перфектно и лостчето остава напред а на б4-ката ми се връща което смятам че е повредено. Но не съм съвсем сигурен де не съм сравнявал с друга б4-ка. И все пак ако някой има някаква идея ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето при Б4 не остава назад, мога да гарантирам за това. При еднократно натискане пуска чистачката и тя минава по 1 път през определен интервал. Ако го бутнеш 2-ри път назад еднократно ще спре. Ако задържиш лостчето по дълго за да изпръска прозореца чистачката минава няколко пъти без пауза и спира без да се пуска отново, докато не бутнеш лоста еднократно отново назад. Проблема ти в това отношение липсва! :hilezh:

Редактирано от MeThTiCaL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето при Б4 не остава назад, мога да гарантирам за това. При еднократно натискане пуска чистачката и тя минава по 1 път през определен интервал. Ако го бутнеш 2-ри път назад еднократно ще спре. Ако задържиш лостчето по дълго за да изпръска прозореца чистачката минава няколко пъти без пауза и спира без да се пуска отново, докато не бутнеш лоста еднократно отново назад. Проблема ти в това отношение липсва! :rolleyes:

Еми остава да търся кабели или моторче в такъв случай. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги възтанових кабелите имах доста скъсани общо взето всичките са 11 имах 4 здрави, но чистачката така и не трягна някакъв съвет. Прегледах една схема на ел инсталацията на б4 и според нея задната чистачка е на един бушон с ел стъклата и тъй като те си работят се оказва, че не е бушон. Остава да е това реле под седалката но проблема е, че незнам как изглежда и дали подлежи на ремонт. Ще съм много благодарен ако някой помогне. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги възтанових кабелите имах доста скъсани общо взето всичките са 11 имах 4 здрави, но чистачката така и не трягна някакъв съвет. Прегледах една схема на ел инсталацията на б4 и според нея задната чистачка е на един бушон с ел стъклата и тъй като те си работят се оказва, че не е бушон. Остава да е това реле под седалката но проблема е, че незнам как изглежда и дали подлежи на ремонт. Ще съм много благодарен ако някой помогне. :zustimm:

Това за бушона-ако не си сигурен на 100%,провери го.При мен след възстановяване на прекъснатите кабели,чистачката "поработи" няколко дни и пак спря.Този път реших да се консултирам с майстор по ел.инсталациите.Оказа се,че има изгорял предпазител,който бе сменен и чистачката проработи.През цялото време докато чистачката не бачкаше,всичко останало работеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за бушона-ако не си сигурен на 100%,провери го.При мен след възстановяване на прекъснатите кабели,чистачката "поработи" няколко дни и пак спря.Този път реших да се консултирам с майстор по ел.инсталациите.Оказа се,че има изгорял предпазител,който бе сменен и чистачката проработи.През цялото време докато чистачката не бачкаше,всичко останало работеше.

А ел. прозорците работеха ли? Така съм чел някъде във форума че са на един предпазител? При теб как беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ел. прозорците работеха ли? Така съм чел някъде във форума че са на един предпазител? При теб как беше?

Работеха си прозорците,а и всичко останало.Не знам дали при мен чистачката е била на един предпазител с нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работеха си прозорците,а и всичко останало.Не знам дали при мен чистачката е била на един предпазител с нещо друго.

А дали имаш спомен кой бушон ти беше за чистачката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко до тук без никакъв резултат за съжаление. Колеги смених кабелите в левия шлаух, прегледах и бушоните са си здрави, и в крайна сметка чистачка няма. Дали на някой му ражда главата какво може да е. Дали е възможно проблема да е от релето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, що не премериш дали до моторчето идва ток? :)

Ако идва ок - моторче или спекла смазка, ако не идва, подай му директно от акумулатора и ще стане ясно то дали работи.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=70934

При студено време, направо отказваше чистачката.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...