Jump to content

VR6 2.8 24v vs 1.8T в коша на Б3


Recommended Posts

В скоро време ще сменям мотора на Б3 - ката, в момента 1.8 карб, FWD, но все още не мога да реша кой от двата искам да сложа, първият (2.8 VR6 24v @ 204 к.с.) е от Голф 4, не съ сигурен за кода, има ли драма с влизането в коша, не съм чувал някой да е слагал в 80 - ка такъв мотор в Бг, вторият е ясен - 1.8Т (AEL, AGU или AJL) + чип, масово се правят такива интервенции, общо взето съм запознат какво се случва там. Интересува ме най - вече кой мотор е по - здрав, 6 - така предполагам, за сметка на по - висок разход, което не ме притеснява? Скоростната ще пасне ли с него (AKM) ? Колата ще е ежедневка. Също като динамика ме интересува какво е положението - искам да има сила в ниските обороти, би трябвало 6-така пак да се представя по - добре? 

п.с. Надявам се, че няма да ми бъде сипано стабилно за това, че искам инфо за смяна на мотора на тая кола, щото знам, че не са на почит тея "бараки", "кенефи" и "поройници" в тоя форум. Също нямам намерение да сменям колата засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам VR6-цата не пасва на твойта кутия, отделно трябва да мислиш за преправяне на лапите. 1,8Т според мен ще е много по-лесен за слагане(само една буква си объркал в кода на първия мотор - АЕL e 2,5 TDI :hilezh:  Сигурно си имал предвид AЕВ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Надявам се, че няма да ми бъде сипано стабилно за това, че искам инфо за смяна на мотора на тая кола...

И в най-откачената идея понякога има смисъл:)

На каква цена намираш АЕБ с все периферия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цени не знам конкретно, предполагам, че около 4000 лв трябва да са достатъчни за мотор, обслужване, спирачки, труд и дреболии.

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, не че нещо ама щом имаш 4к не е ли по-добре да земеш примерно А4 1,8Т?

Иначе ако си решил да наливаш пари в Б3-ката успех с проекта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се взима нова кола, по тази се изръсих около 2000 за последните 3 месеца за вяскакви глупости, почнал съм я вече и не ми се занимава тепърва с друга за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че си изръсил 2000, не оправдава наливането на още 4000 ^_^

Ситуацията е малко като игра на рулетка, като губиш е по-добре да спреш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VR6-цата не е ли напречно разположена в голфа? Ако е така, то трябва бая да се преправя, както да помислиш за ъгъла на оттичане на маслото при надлъжно поставяне на двигателя, и куп круги неизвестни...за мен не си струва, ауди си имат 6-ци готови за надлъжно монтиране...

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако б3-ката е quattro, мисля че с мотора от vw-то + кутия 01Е няма да има проблем с нагаждането :) 

Но по чистия вариант според мен е с 1.8т ! 

Успех с проекта !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време на шкодичките 120 L,на които мотора е отзад, слагаха двигатели от лада и от други коли.Един съсед беше сложил мотор от Ауди 80 1,8 моно.Дочух,че слагали някакви фланци за да свържат мотора със скоростната кутия.Ако засека съседа мога да го попитам как е направил това,защото идеята VR6 не е лоша.

Всякакъв проект е хубав,ако има куатро,на предно някакси не се пвръзват нещата

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен пък търси някой петак, с късмет може и 7А даже да докопаш.... за тия 4 бона ще сложиш мотора, ревизиран, и ще останат парици за една камара неща още. а и ще си е ауди на по-голям процент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мдам,наистина в тази тема ладата е щяла да има 6 задни и 1 предна скорост.Явно не са преценили,че кардана на Ауди куатро се върти наобратно на часовниковата стрелка, задния диференциал от Волво по часовниковата.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега мислил ли си за 2.2 Турбо ? Според мен ако не зависи парите е в пъти повече пред 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...