Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Искам малко помощ от ваша страна, ще купувам 4 летни гуми и мисля от тези по евтините кутайски ли какви са. Марките са Taurus и Riken размера в 205/55/16. Накой използвал ли е тези модели и какво е по важно да гледам, защото някои са XL там за повече натоварване ли какво беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това са Корморан/Tigar/ под друго име.

Ако не е проблем цената може да пробваш Нексен.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това са много ниски класове гуми.. според мен среден към висок клас гуми са Вредщайн, Нокиан 

 

Карал съм и от двата вида общо 5 сезона и имам изключително добро впечатление дори откъм поведение когато надуе турбото, няма да превърти, няма да мръдне в дъжд по магистралата.. :zustimm: Успех от мен в покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, exstasy said:

Ако не е проблем цената може да пробваш Нексен.

 

от най-ниския ценови клас и аз мисля че Нексен-а най-става за парите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кордиант веднъж ми бяха предлагали за зимни 14-ки,но дотам.

Евтини са на бройка,според мен ще са шумни,освен ако не ги ползваш за извън пътя.

Другите размери не вярвам да са по-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Матадор, Дебика, Сава или Барум са също нискобюджетни, но поне майките им са премиум марки. 

 

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 02/03/2017 at 21:23, James написа:

Колеги, това са много ниски класове гуми.. според мен среден към висок клас гуми са Вредщайн, Нокиан 

Извинявай, но това в най-добрия случай е среден клас гуми.

 

Ако ще се купуват китайски, руски гуми или друг бълвоч по-добре да се вземат гуми втора употреба на 1 лято с поне минимум среден клас. Или 2 нови поне среден клас като цитираните и две втора употреба за отзад.

 

Тва са гуми, които са ок само първата година след което качествата им падат прогресивно.

 

Никога не пестете от гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Еми да, колега и аз като четях поста преди малко чак се стреснах как може да се обмислят гуми като Матадор, Барум и други...

И моят съвет е съберете повече пари и поне отпред 2 хубави гуми чисто нови.. после още 2 нови догодина и така.. Аз миналата година имах късмета за 3 дена 2 гуми аут и накая се ядосах и си изсипах 1/3 от заплатата за 4 нови Нокиана най-висок клас, защото ми предстоеше ходене с Гърция с 4 човека на море.. и не съжалявам.. а преди случката си купих 4 втора ръка и то на 3 години бяха Мишелини.. мале като се включеше турбото колата беше шейна с мишелин на 3 години само.. ядосах се на мене си за двойната инвестиция и сега само нови гуми си купувам.. това е, дано съм бил полезен :zustimm:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се включа и аз в темата... Трябва да взимам 4бр. летни 235/45/17 и дилемата е кои измежду ContiSportContact 5 и новите ContiPremiumContact 6 да избера? 

Някъкви съвети или отзиви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sambata за премиум контакта няма да събереш отзиви, защото е нов модел, но спорта е доказан. Аз лично бях пред същата дилема миналата седмица и си закупих премиума, именно защото е новия модел, а разликата в цената беше 2лв. Тази събота ще ги монтирам и чак тогава ще мога да напиша някоя дума за премиумката :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Премиума му дават изключително висок пробег от последния тест на Autobild от миналата седмица сравнен с конкурентите.

Не само за това е и победител в теста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 3/1/2017 at 9:57, mitev6466 написа:

Здравейте колеги.

Искам малко помощ от ваша страна, ще купувам 4 летни гуми и мисля от тези по евтините кутайски ли какви са. Марките са Taurus и Riken размера в 205/55/16. Накой използвал ли е тези модели и какво е по важно да гледам, защото някои са XL там за повече натоварване ли какво беше?

Ако търсиш бюжетни и добри, виж Aeolus, този размер ги гледам в момента са 77 лв. нормалната и 84 лв. усилената XL . И аз ще слагам летни и оглеждам варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100лв има HANKOOK Ventus Prime3 K125(нов модел с доста високи показатели по тестовете). Да се купуват такива незивестни марки според мен е рисковано и излишно. За едни 50-100лв спестени. тея китайци ще се наложи да се сменят поне година по-рано от което икономията отива на вятъра. Да не говорим, че и като поведение са по-зле от нормалните гуми и доста по бързо стават още по-зле спрямо останалите.

 

За 85 има Гиславед Ултраспийд или едни Нексен в краен случай. По-надолу не бих слязъл. Ако бюджета е ограничен по-добре втора ръка на един сезон нормална гума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На ‎3‎/‎1‎/‎2017 at 9:57, mitev6466 написа:

Здравейте колеги.

Искам малко помощ от ваша страна, ще купувам 4 летни гуми и мисля от тези по евтините кутайски ли какви са. Марките са Taurus и Riken размера в 205/55/16. Накой използвал ли е тези модели и какво е по важно да гледам, защото някои са XL там за повече натоварване ли какво беше?

 

Сега виждам и DUNLOP за 90 лв в този размер. Също е добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, specialK написа:

 

 

Сега виждам и DUNLOP за 90 лв в този размер. Също е добър вариант.

Бях се засилил и аз от тях да взимам но като видях ДОТ 1415 и беж:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че защо ще взимаш дот 1415, кой наглец смее да пробутва такива?  такива само трябва да ги подаряват.

 

за 90 лв спокойно можеш да вземеш с нов дот DUNLOP  205/55 R16 91V TL SP Sport BluResponse VW1 , а ако ти се дава още малко за 135лв. DUNLOP  205/55 R16 91H TL SP Sport BluResponse  или пък DUNLOP 205/55 R16 91Y TL SP Sport MAXX RT MFS

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нов ДОТ е най-добре.Но гуми до 3 години се считат за съвсем нови,и до 5 години за нови при съответното им съхранение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих KUMHO ECSTA 17ки преди 2 седмици и за малкото време от което ги карам съм доволен. Въпреки че ги дават 72dB не ми се сториха шумни и не ги чувах на магистралата... XL са и те. Цената им беше доста добра - около 450лв...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nokian Zline XL 225/45R17 взех миналия сезон, страхотна гума!! И цените са доста прилични, за това което предлага. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 21.03.2017 г. at 7:49, Sambata написа:

летни 235/45/17 и дилемата е кои измежду ContiSportContact 5 и новите ContiPremiumContact 6 да избера? 

Някъкви съвети или отзиви?

 

На 21.03.2017 г. at 8:23, JO_MASTERA написа:

Тази събота ще ги монтирам и чак тогава ще мога да напиша някоя дума за премиумката :) 

 

Питането ми е към двамата. За месец каране, как ги чувствате ? Имаше и топли дни, дъждове, както и доста студени дни, заслужават ли си ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...