Jump to content

Дилема - кой от двата смартфони да избера?


  

43 гласа

  1. 1. Кой според вас е по-добрият избор?

    • HTC Sensation
      20
    • Samsung Galaxy S2
      23


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://www.gsmarena....g-news-2742.php

Това тотално наклони везната в полза на СГС2... Ще хвана телефона с цяла ръка и ще губя обхват, wi-fi... Не мерси!

Ужас, брате!

Мноо зле.

И още по-голем проблем има - ако си го завреш у кафевия салон, ич нема рецепшън.

Трагедия!

Обаче, с кой не е така? А?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и не задоволителния външен вид и леко променен Симбиан^3 на NOKIA N8 мен ми задоволява напълно капризите и изискванията.

И да използвам темата да запитан за онзи Таблет НОКИА Н900 разправят и гледам по клиповете че вмесно Маемо 5 може да му се инсталне Андроид операционна система.

Вие какво мислите по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма никакъв смисъл от операцията. Ако ти се експериментира с операционни системи си вземи ХТЦ ХД2 и му бодни каквото искаш. Кеф ти win moble, android, meego или win phone 7. Само симбиан не може да подкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, останалите 10 милиона потребители на айфон ще страдат, а ти се кефи на пластмасарията.

Ще, ще, докато 10-те милиона се чудят как да джейлбрейкнат, че да видят нещо от iSektir-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя не съм го брейквал и не изпитвам нужда да го правя.

Може би ако остана с много свободно време и скучая, бих го направил.

Това, за което съм го взел – да браузвам и да си чета пощата на крак – го върши идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще, ще, докато 10-те милиона се чудят как да джейлбрейкнат, че да видят нещо от iSektir-а...

Какви ползи носи тоя джейл според теб освен краденето на програмки по един лев?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се експериментира с операционни системи си вземи ХТЦ ХД2 и му бодни каквото искаш. Кеф ти win moble, android, meego или win phone 7. Само симбиан не може да подкара.

От които само сток WM 6.5 бачка като хората без проблеми всичко останало е ....

- хакнато

- написано с краката си ( Визирам онова недоразумение CHT по което всички са луднали )

- тествано недоизтествано

- полуработещо

- въобще не вършещо никаква работа за "daily use"

В общи линии до сега съм слагал ~60тина пъти различни ОС :Андроид, Къстъм WM6.5, WP7 и разни други.

Издържат по-малко от 5-6 часа преди да се върна към сток.

Иначе си прав. За експерименти става hilezh.gif

Но лично не бих препоръчал HD2 на никого :bia: Де да имаше и мен някой да ме разубеди преди година ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно как аз от 6 месеца си стоя на дроид от SD карта без да се връщам на WM6.5 на HD2-то и всичко ми е тип-топ. Само ъпдейтвам чат-пат драйверчета и други дребни нещица, но то не е защото нещо не работи, а за подобрение на бързодействието.

Ползвам дроида за:


  • - телефон/SMS;
    - навигация (iGO);
    - четец (чета си книжки редовно);
    - интернет браузинг;
    - органайзер за срещи със синхронизация в корпоративен календар през VPN и Гугъл;
    - мейлове - пак Гугъл и корпоративна поща през VPN;
    - игри чат--пат;
    - бързи снимки.

Aми, нямам забележки към 2.2 къстъм дроида. И към HD2-то.

Но ще ъпгрейдна към Сензацията, да видим как е с nand.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм NAND андроид ROM на HD2-то и отдавна го ползвам като единствена операционна система. В момента съм с NDT MIUI GINGER 2.3.3 версия 8. По-стара е но съм доволен и не съм си губил времето да ъпвам до по-новите версии. В началото наистина къстъм ромовете имаха проблеми. Но както казват - HD2-то е швейцарското ножче на телефоните, заради възможностите в избора които предлага. Заглеждам се все повече по Сензацията, но ми хареса и Motorola Atrix. Ако някой има впечатления от нея да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV твоето пристрастие към айфон го знаем. :rolleyes:

Колеги, взех Sensation-а. Първото ми впечатление е УАУ...Останалото след малко човъркане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че се е появил в МенТел вече. Мисля да пробвам да го видя някъде на живо. Иначе гледах в гсмарена-та семпли от видео и снимки - трябва да призная, че тези от Хамсунга изглеждат една-две идеи по-добре. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV твоето пристрастие към айфон го знаем. :hilezh:

Колеги, взех Sensation-а. Първото ми впечатление е УАУ...Останалото след малко човъркане.

Тва не пречи да ти кажа, че SGSII е по-добрият телефон в момента. И от iPhone4 и от това, което си взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си NOKIA не се занимавай с глупости.. Nokia се е доказала в годините.. моя телефон го ползвам вече 7 години...работи безотказно.. NOKIA 6600 (сапунерка)

Пиксели било,резолюция било... кой ще ги брои тез пиксели,кой ще брои цветовете на екрана..? а и щом искате и хубави камери... та купете си фотоапарати бе хора....

Това е лично мое мнение... а както знаете за цвят и вкус.. несе спори..

Така,че успех на колегата в избора....и да си ползва новата придобивка със здраве...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си NOKIA не се занимавай с глупости.. Nokia се е доказала в годините.. моя телефон го ползвам вече 7 години...работи безотказно.. NOKIA 6600 (сапунерка)

Пиксели било,резолюция било... кой ще ги брои тез пиксели,кой ще брои цветовете на екрана..? а и щом искате и хубави камери... та купете си фотоапарати бе хора....

Това е лично мое мнение... а както знаете за цвят и вкус.. несе спори..

Така,че успех на колегата в избора....и да си ползва новата придобивка със здраве...

Човекът вероятно има различни изисквания към телефона от твоите. Тези телефони правят други неща. Не е както преди седем години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Така обещаните впечатления от HTC Sensation...

Невероятна визия и качество на използваните материали. Задният панел се отваря с бутон от долната страна и е като легло за останалата част от телефона. Под капака има прозрачна пластмаса и се виждат някои от елементите, което на мен ми хареса. Антените са интегрирани в него заедно с контакти, които ги свързват към останалата част при затваряне. Не съм забелязал губене на мрежа при манипулиране с ръка по капака. Държи се идентично с HD2. Показвания сигнал на WiFi намалява и при двата телефона- с цяла ръка залепена плътно по дължината на капака. Но това е много субективно изследване, а и аз не държа по този начин телефона. Впечатлението при работа с устройството е бързина, липса на лаг, страхотно изображение на дисплея, невероятен Sense. Интерфейса на HTC лично мен ме впечатлява изключително, сравнено с останалите - примерно TouchWiz на Самсунг. Повечето производители се опитват да копират Айфон, докато при HTC си личи индивидуализма. Винаги когато пробвам нещо различно, много бързо установявам колко ми липсват като функционалност неща характерни само за HTC. Най-фрапираща е графиката на Sense. Всичко друго, което видиш после ти изглежда дърво, като визия и функционалност. Нещата, които ползвам постоянно са Friend Stream(който обединява всички социални мрежи и е много по-функционален и красив от стандартния Фейсбуук. Времето с часовника - нови невероятни анимации и задължителните за мен multiple locations. Locations и Footprints са както при DHD. Има "Читател" за epub, "Огледало" :bdaysmile: - с предната камера, която между другото не работи с Yahoo messenger. Задължителната за мен "WiFi точка за достъп" превръща както обикновенно телефона в рутер. С MoreLocale2 направих напълно интерфейса на български. Скайпе работи и се чува идеално. Качеството при разговор е отлично, заглушават се странични шумове. Няма функция за запис на разговор и видеотелефония през оператора. Камерата прави отлични снимки и видео в 3gp с 1080p. Единственото, което не ми хареса е, че не успях да свържа блутуута с BMW-то, за което ще пиша на HTC. Всички други устройства-други телефони, моно и стерео слушалката свързах безпроблемно. Качеството при гледане на видео е отлично, няма насичане, хардуерното ускорение работи. Понеже човъркам постоянно батерията я зареждам всяка вечер. Отключването на екрана е много добро, като може да се избират различни добавки за него. Ако издърпаш съобщение в ринга-влизаш директно в SMS. При пропуснато събитие показва подробна информация на заключения екран. Ами стига толкова, че повечето от вас сигурно няма да стигнат до тези редове :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Използвам темата, понеже се чудя какво да взема. Сегашният ми тошиба е с уин 1ГХз процесор, а батерията му е само 1000мА и не държи нищо...

По-принцип мразя марката самсунг, но с данните и хвалебствията на тоя СГС2, може да залитна към него.. Иска ми се ХТЦ, но засега на оферта по операторите няма сенсе или е на не изгодни планове. Намерил съм СГС2 за 100?, което е повече от приемливо, тарифния план е добре, който ми предлагат. Та ще поогледам още малко, преди да реша, че договора е за 2 години..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил съм СГС2 за 100?, което е повече от приемливо, тарифния план е добре, който ми предлагат. Та ще поогледам още малко, преди да реша, че договора е за 2 години..

Взимай, ако може да се отървеш от договора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от договора. По-голяма месечна такса, по-евтин телефон,та дори подарък.

Няма много големи разлики между операторите, освен тарифите. Примерно Айфон 4, може да струва от 300еуро, с договор с малка тарифа от 20 еуро, включваща безплатни 300мин, но вечер и интернет 200мб. Може да струва и 100еуро с тарифа от 40 еуро, включваща безплатни 500мин към всички оператори 24 часа и 500мб нет на бърза скорост, след това пада скоростта. При тарифа от 60еуро, включваща 1000мин към всички 24 часа и 750мб нет струва 50евро апарата. Всичко това е с 18 месечни договори. При някои оператори може да се вземе и за 0 евро, но с тарифи от 80-90 евро с по 2000 мин и над 1Гб нет.

Взимай, ако може да се отървеш от договора...

Е то, ако няма договор, няма да е на тази цена...

Намерил съм го с тарифа от 36евро на месец, включваща 300мин, 24 часа на ден към всички и 300мб нет, така ми го дават за 100евро.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...