Jump to content

Снимки на двигатели след използване на определени видове масла


Recommended Posts

Привет,

Намерих една страхотна тема по руските форуми за ефектите по двигателите след използване на различни видове масла.

Приятно разглеждане.

http://www.2112.ru/showthread.php?t=23726&page=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Егати темата,респект човече,съсипа ме.Лошото е че за да се обобщи информацията ще трябват дни . <_<

С Neste карах доста,преди години,за съжаление поизчезна от пазара и бях доволен в интерес на истината.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изчетох 3-те страници излиза , че скъпите масла май не са толкова качествени, освен ако в Русия са използвали некви яки ментета, Кастрол и Мотул са едни от най-уважаваните от мен масла,но ако е така наистина сериозно се замислям дали да ги ползвам-особено Мотула, с тази гняс на дъното на тубата, срамота.А някакви които не са толкова известни като Несте и онова канадското изкараха егати лъскавите двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изчетох 3-те страници излиза , че скъпите масла май не са толкова качествени, освен ако в Русия са използвали некви яки ментета, Кастрол и Мотул са едни от най-уважаваните от мен масла,но ако е така наистина сериозно се замислям дали да ги ползвам-особено Мотула, с тази гняс на дъното на тубата, срамота.А някакви които не са толкова известни като Несте и онова канадското изкараха егати лъскавите двигатели.

То пък тук сигурно са много качествени :)

Това на дъното на Мотулската туба и мен ме притесни <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеееее steinigung.gif толкова много го хвалеха тоя кастрол - не че и аз разбирам толкова , но просто са в окаяно "червено " състояние тия мАтори .

Елфа междодругото добре се справя май :?

Хора с какво масло да карам тръца вече gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познай кога повече ще си купя кастрол dry.gif

2kvjohs6.jpg

И аз бях с такова , само че 5w30 и за последната смяна вече го бяха спрели от производство и като негов заместител ми сложиха Castrol EDGE , но като гледам wall.gifsteinigung.gifи от него ще се откажа и от сега нататък само оригинално!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да изкаже мнение за Agip 10W40 за турбо автомобили gruebel.gif

http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&products_id=1020

Редактирано от Franky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Warhome нищо не е пуснал за немското Divinol - първото което налях на мойта баба Яга - много доволен! Сега съм с шведско Statoil - много хвалби,много нещо... Но с него звука на мотора се промени, нещо не ми се нрави.

Мислех да се насоча към Castrol, обаче след снимките на руснака ще пропусна без да се замисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадете филиите момци и да почваме да мажем :)

Тоя с БНВ-то дето не беше сменял 96000км <_<

Смятайте какви стопани има и какви коли се внасят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Крайслера на 200 и...без смяна rolleyes.gif немаше клапани и валове-само едно черно нещоhilezh.gif

В тоя ред на мисли,промивката за деигателя хубаво нещо ли е-говоря за специалната такава?unsure.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, ясно кво Рено да не си купуваме, ама кажи и какво масло да не му наливаме (ако се излъже някой да си купи все пак де)! <_<

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал го е по 20к.

Колкото и да плюят Шел, най- чист беше мотора на Асконата ни- като го отворихме- нямаше половината гърбици на разпределителния вал (на 124 000км, от човек от Враца <_< ), но пък всичко беше като измито с Меглио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси филма на ужасите.

Добре е инафото, но все пак е за руския пазар.

Друго ще е ако има инфо от тук в Бг. (нали тук бяхме с най- качествените перилни препарати и разни други...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кфо !? Да карам с НестЛе масло ли ?!

Ай бегай от тука бе ?!

Ебати малоумната реклама !

И кфо са ми снимали Фиат с тия неговите кекави валове ... Все едно на душегуба :lol:

Няма да си сменя аз маслото 30К и ще викам глей ко скапано :D

Тия смоли и т.н., просто не е за вярване !

И какви са тия менте туби на Кастрол ...

Те половината масло са no name !

Ко искат ?

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж са, той автора на темата в руския форум си е го е казал:

Данная тема носит исключительно ознакомительный характер и не несет целью рекламу или антирекламу конкретных видов масел и производителей. Фотографии собраны на различных отечественных и зарубежных интернет ресурсах. Вся информация относительно пробега, марок масла, автомобилей и двигателей, межсервисных интервалах замены, взята из комментариев авторов фотографий"

Което в превод означава:

Темата е направена единствено с опознавателна цел и няма за цел да прави реклама или антиреклама на конкретни видове масла и производители.

Снимките са събрани от различни руски и чуждестранни интернет ресурси. Цялата информация относно пробега, марките на маслата, автомобилите,

двигателите и сервизната смяна на маслата е взета от коментарите на авторите на снимките.

Ясно е, че руския пазар и българския са различни и вероятно предлаганите масла са различни.

Всеки сам да си прави изводите с какво масло да кара и какво да си налива. Аз споделих впечатлението си от това което видях от снимки като резултат за моя мотор.

Не се занимавам с продажба на масла, и аз като всички съм потребител и искам да си удължа максимално живота на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Понеже некои хора си мислят, че правя реклама, слагам и една снимка пак на AAN с масло Mobil 1 0W40 USA(за което казват да не се бърка с това, което продават на руския пазар), пробег на колата 202 000. За неразбралите, пробег на мотора да не се бърка с интервал на смяна.

2op8a4fh.jpg

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...