Jump to content

Кои гуми: Firestone winterhawk 2 evo vs. BF Goodrich G-force winter


Recommended Posts

BF Goodrich

Firestone

Здравейте, колеги! След наглата кражба на зимните ми гуми от гаража (за което споменах), се налага спешно и непредвидено да купувам други. Затова се насочвам към средно-ниския ценови клас. Размерът е 225/50/17 и тъй като е рядък е и доста скъп, съм се спрял на въпросните две марки. Разликата в цените е около 10 лв. на гума, което не е решаващо. Не мога обаче да преценя кое е по-добро. В магазина ми казаха, че Гуудричът е по-добър на сняг, а Файърстоунът е с по-твърди страници, което е важно за нашите "пътища". Друг е въпросът, че Гудрича не ми харесва като дизайн, а Файърстоуна като имидж и надеждност.

Вие какво бихте избрали? И какво бихте ме посъветвали?

Мерси предварително на отзовалите се! :gruebel:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мойто (мисля и на Ангел) мнение е в полза на Firestone-a :gruebel:

От известно време насам започнаха да правят много балансирани модели и като цена/качество са много добър избор. А по-твърдите страници са особенно важни за зимния период.

Успех в избора и да дойдеш при нас да ги монтираш :stupid:

ПП: Онзи ден като говорихме от Гудрича бяха останали само 4 броя, докато Firestone имаше в изобилие, което пък означава, че ще са доста пресни.

Firestone-а по всяка вероятност ще е родом от Франция, докато за Гудрича вариантите са много - тези неща ти ги казвам в случай, че си от тези които много държат на супер пресен дот и "бяла" страна производител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БФ-ката, разбира се.

Пробвал съм по -тесни копачки от тях и са много добри.

Сега пак взех такива за на жената колата.

Но пък впечатленията са ми за по-тесни гуми, които може да нямат нищо общо като представяне с по-широките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех в избора и да дойдеш при нас да ги монтираш :stupid:

Разбира се, че при вас ще ги монтирам. :gruebel:

Гуудричът не е ли по-силна марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам глас за БФ Гоодрича много истинска гума :gruebel:

Незнам какъв е проблема с меките страници, като един френски мишелин е също толкова мек и возията е страхотна, колкото по-мека гума толкова по-добре отделно не ми се вярва тези 225-ци да не са с борд така че никакви ядове :stupid:

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах 2 зими с файърстоун и не бях особено доволен. За БФ-ки съм чувал само хубави думи и не малко хвалби. Бих се насочил към бф-а определено. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за BF Goodrich! И един въпрос фатално ли е, ако гумите са 225/45/17, а не 225/50/17 ? Аз съм със зимни Клеберки 225/45/17 много съм доволен!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа сега се чух с един приятел, който караше такива 17ки на цедката - БФ - каза че бил мега доволен

Бучни една акеДка.

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за BF Goodrich! И един въпрос фатално ли е, ако гумите са 225/45/17, а не 225/50/17 ? Аз съм със зимни Клеберки 225/45/17 много съм доволен!

Определено ще е фатално. Колата и сега е сравнително ниска, какво ли остава и с по-ниски гуми. Разликата ще е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще е фатално. Колата и сега е сравнително ниска, какво ли остава и с по-ниски гуми. Разликата ще е голяма.

Това са 5 милиметра, а не 5 сантиметра :) Не знам може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, утре очаквай обаждане с нова оферта от банката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 BF Goodrich. Аз съм със Semperit, но купихме на едно куатро същия модел и съм много доволен. Също така шарката е много добра за изхвърляне на кишата. От този модел на Firestone нямам лични впечатления. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са 5 милиметра, а не 5 сантиметра :) Не знам може

Не са 5 милиметра, 23 са.

По темата - файърстон, но нямам лични впечатления. Карал съм с БФ и съм много доволен, не знам що клоня към другите. :D

Редактирано от Zaharieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще е фатално. Колата и сега е сравнително ниска, какво ли остава и с по-ниски гуми. Разликата ще е голяма.

аз го реших тоя проблем с 215/55/17 ма щото такива ми изпаднаха иначе щех да свалям В-то на високи 16-ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се също няма ли да са много шумни Гудричите с тая шарка тип „рибена кост”. :) Аз никак не ги харесвам тия модерни плетки и затова се двоумя. Падам си по каналните гуми. Но пък Гудрич са ми и двата чифта на Фронтерата и съм мега доволен. Ясно, че е по-силна марка, но пусто не ме радва конкретния модел. :)

Чудя се също няма ли да са много шумни Гудричите с тая шарка тип „рибена кост”. :D Аз никак не ги харесвам тия модерни плетки и затова се двоумя. Падам си по каналните гуми. Но пък Гудрич са ми и двата чифта на Фронтерата и съм мега доволен. Ясно, че е по-силна марка, но пусто не ме радва конкретния модел. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих направил компромис с това да са малко по-шумни, но пък да съм сигурен, че са качествени и няма да имам проблеми през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Firestone нямам впечатления.

Точно този модел на BF мога да похваля, макар и за значително по-малки размери - 14" и 15".

Има някаква вероятност да ти се сторят по-шумни на суха настилка, зависи на какво си бил преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BF :)

5c9e1a05743aaf57.JPG

1616e9450ced0ba4.JPG

Доста гуми съм сменил на колите си и съм сравнявал оценките на тестовете с моя личен опит и смея да твърдя, че няма големи разминавания с това което пише в сайта. Склонен съм да вярвам, че BF са по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глас за Гудрича... :D

Карал съм и карам такива.

Нямам забележки нито като поведение, нито като шум.

С по-мекичък борд са, но и при много ниски температури каучука им остава мек, което е важно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само веднъж съм си купувал зимни гуми различни от Conti и Dunlop и скоро след това безкрайно съжалявах. Подлъгах се по това, че въпросните гуми /не бяха BFGoodrich или Firestone/ победиха в тестовете на няколко престижни немски авто издания. Съвета ми е: купи си гуми от доказани марки. За зимните гуми има голямо значение.

Аз лично от недоказаните фирми бих заложил на Hankook, но на тези за които питаш - никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички за съветите и мненията! :musik: В края на краищата прецених, че ми трябват гуми с по-твърди бордове за сухата зима, защото така и така в истинските снегове (ако ги има) ще карам джипката. Ето защо взех Firestone-а и за сега съм доволен. Надявам се не ме упрекват феновете на Гудрича, не подценявам мненията им, просто реших, че изразено снежна гума не ми трябва, а по-скоро нещо като стандарта "euro winter", което да е за по-сухата част на зимата с по-добро сцепление на сух, макар и студен асвалт. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...