Jump to content

Q7 4.2FSI vs 4.2TDI


nmm

Recommended Posts

Един приятел си купи преди време S4 (B7) от Германия чийто бивш собственик е имал фирма за газови и след като са го "подигравали" че не можело на 4.2 FSI да се сложи газ взел, че направил демо със своята кола. Сиреч става със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва си газ, с тия цени.... :help:

Пали му ти фитилите. 26 лв/100 извънградско и 42 лв/100 градско е идеален разход за Николай, за тоя камион.

Визи всичко става, но е някак нелогично да спираш да зареждаш два три пъти от София до Бургас.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То става, ама да стана заложник и опитно зайче на български монтажници някак си не мога за момента. Със старото си ауди съм си обещал че следващото само на официални сервизи ще ходи. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Добрич има А8-мица 2004 година 4.2 бензин и е на газ! Доста често я виждам! Собственика преди около година я продаваше на доста солена цена и така си остана да я кара, но нон стоп е в движение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че може да му се сложи газ на FSI-то, С Ники сме си говорили, но важно е колко пари ще струва инвестицията и кога ще се избие.

За 4.2 FSI сигурно ще искат доста парици за нещо модерно.

Обаче има един тънък момент: почти всеки смята цените според моментните такива на горивата, а те не спират да растът !

Разликата между литър газ и литър бензин също.....

Ех, станах си и аз газаджия-тънкач без да се усетя..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Добрич има А8-мица 2004 година 4.2 бензин и е на газ!

Това не е ФСИ - те са от 2005+

Досега не прочетох в интернет нито едно мнение за успешно сложен в българия ГИ на ФСИ (от собственик с детайли)

Мисля риска е прекалено голям. Като си представя че ще сдуха катализаторите от газта и ще почнат да светят 1000 чека.... Отделено филма с поразиите които нанасят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа.... <_<

Дано се намери вариант. Трябва да сае потърси по немските форуми отзиви, но тези двигатели май си ги каран на бензин хората там, щото който търси икономия кара дизел там.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники - дори да е технически изпълнимо - не виждам на практика колко би могъл да спестиш.

Да сложиш газ на кола 1200-1500 кг. - ок, но на този голям и тежък камион -

не се ли опасяваш, че газ спрямо бензин може да дойде 1.5:1 и това в комбинация със спъване (дори малко) и всички възможни главоболия,

които могат да произтекат от ГИ-то ....

Струва ми се неразумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ФСИ - те са от 2005+

Досега не прочетох в интернет нито едно мнение за успешно сложен в българия ГИ на ФСИ (от собственик с детайли)

Мисля риска е прекалено голям. Като си представя че ще сдуха катализаторите от газта и ще почнат да светят 1000 чека.... Отделено филма с поразиите които нанасят...

На каталзиаторите им се удължава живота. Пак ли някой те е лъгал, че се прецакват от газта ?:hilezh: :hilezh:

Ники - дори да е технически изпълнимо - не виждам на практика колко би могъл да спестиш.

Да сложиш газ на кола 1200-1500 кг. - ок, но на този голям и тежък камион -

не се ли опасяваш, че газ спрямо бензин може да дойде 1.5:1 и това в комбинация със спъване (дори малко) и всички възможни главоболия,

които могат да произтекат от ГИ-то ....

Струва ми се неразумно.

Ако му харчи 1.5 спрямо бензина ще върви повече на газ. А вече разликата не е два пъти в цената. Не знам дали ще стигне три пъти ама натам е тръгнало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Е не видаш ли че не мога да насмогна да отказвам бре, няма да слагам газ.

Струва ми се неразумно.

и на мен

На каталзиаторите им се удължава живота. Пак ли някой те е лъгал, че се прецакват от газта ?:hilezh: :hilezh:

Водата е*ава мамата на катализаторите. А при горенето на газ се отделя вода. Това знам аз.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата е*ава мамата на катализаторите. А при горенето на газ се отделя вода. Това знам аз.

Поне винаги се появяват нови теории. :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако му харчи 1.5 спрямо бензина ще върви повече на газ. А вече разликата не е два пъти в цената. Не знам дали ще стигне три пъти ама натам е тръгнало.

Да ти кажа според мен 1.5 ще е оптимистично - при толкова тежко купе - ми се струва възможно да отиде на 1.6-1.7 ...

А при един евентуален разход от порядъка на 30/100 - каква бутилка ще му е нужна, за да стигне до морето например...

(Само си разсъждаваме, надявам се Ники няма против, че става в неговата тема, но вероятно и на други хора с големи мотори им минава подобна идея през главите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Доста е смешно да се слага газ на такава кола според мен... типично по български

Кое му е смешното да се сложи газ на такава или на каквато и да била кола .

Ако има желание и възможност защо да не , защо .?

Автомобила ще стане "екологично чист" и няма да трови околната среда с вредни емисий .

Даже трябва и данъка да му намалят , все пак пази планетата .

А да не говорим за спестените пари които могат да се инвестират в

други пътувания и удоволствия .

Кой ли ще е по-по най като се тегли чертата накрая .?

... или типично по български по важно е как ще изглежда в очите на хората отстрани

а не каква ще е истината за най близките хора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Ники, да беше си взел 4.2 ТДИ. Сега нямаше да има спорове. Колко е всъщност разхода Ники? Мен все ми се струва, че над 20 градско не би трябвало да дава, а извън м/у 13-14.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приято камионе - честито и 200к безаварийни!

Чудно ми е с тоя бензинов мотор отлепя ли леко от място толкова тежко купе? Има ли достатъчно сила за да се изнесеш по-бързичко на някое кръстовище от място?

И защо да го изкарвате леко тромаво до 100 при положение, че по каталог е под 7сек? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субективното усещане в сравнение с 4.2тди е много спрял - дизела се кара много приятно. Но това е усещане - трябва да се замери за да се види точно.

За ускорението до 100, ще си инсталирам някаква програмка за да видя как ще е.

Колко е всъщност разхода Ники? Мен все ми се струва, че над 20 градско не би трябвало да дава, а извън м/у 13-14.

Извънградско 15-16, градско 22

засега е това. Ако я подлепя сериозно ще направи 20 + на извънградско. Ама още не съм и свикнал.

100 км на темпомат прави 10, ама май вятъра беше зад мен - по малко от 12 не е възможно според мен.

Но все пак не съм пробвал с различни бензини, това е с ЕКО економи - според стария собственик давало най добър разход с него.

На следващо зареждане ще сипя шел рейсинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-14, ако кара до 140. Ама тогава рискувам да се объркам че съм спрял и да сляза в движение да се пребия :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам кой си купува V8 да го кара бавно :gruebel:

Нали всяка V8 кола служи за едно и също - надпреварване с останалите първобитни хора по пътищата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва извънградски разход, а от 120 до 160 има балкан разлика :lol: Ами градско? 80% от градското го определя маршрута, моя кош гори от 10 до 17, все градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам кой си купува V8 да го кара бавно :gruebel:

Факт абсолютен... :hilezh::hilezh::hilezh:

Един единствен път имах нерви да засека колко гори при туткане с трафика!Реално никога не ме е вълнувало колко харчи, карам докато свърши бенза и после зареждам!Верно не ми е ежедневна кола, ама някак си все не успявам да се движа в ограничението :rolleyes:

По темата с газа, имам познат с Гранд Черокии 5.7....по каталог я дават 17, гори му 19-20 газ....

Инак типично българската чутовна тъпня "като немаш пари за гориво...." не ща да я коментирам изобщо :steinigung::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно все пак се прави http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi.a6%20avant%204.2%20fsi%20quattro%20tiptronic%20*voll*lpg*.thannhausen/157683717.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT 4.2ФСИ

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi.q5%202.0%20tfsi%20quattro%20s%20tronic.pohlheim/159313031.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT 2.0ТФСИ

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi.a3%20sportback%203.2%20quattro%20xenon%20navi%20alu%20lpg-gas.fritzlar/155347907.html?lang=en&pageNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&tabNumber=2 3.2ФСИ

A6-цата е с обикновен газов инжекцион.Риска да се прецака нещо е голям.Шкода Октавия 1.6ФСИ с нормален инжекцион за 3 години и 60-70к не е горяла бензинови инжектори или там какво им се случва.А3-ката която си посочил не е фси.

Редактирано от T.Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...