Jump to content

Q7 4.2FSI vs 4.2TDI


nmm

Recommended Posts

Незнам за кое е, но преди 4 години мой приятел купи Ку7 3.0тди ново от Германия и като дойде време за смяна на масло в Порше му казаха че за да му важи гаранцията, в България, лонглайф масло+ филтри трябвало да се сменят на 15к. км. 30к. км важало за белите държави :nixweiss: Тук въздухът+нафта били по-лоши и затова маслото трябвало да се сменя на по-малко км.

Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма какво да се притесняваш. Карай си колата и си свиркай.

Тва мисля да направя.

Като опитам да отворя в ММИ серв. интервал, ми пише че е not available yet. Това нормално ли е да го показва след обслужване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за кое е, но преди 4 години мой приятел купи Ку7 3.0тди ново от Германия и като дойде време за смяна на масло в Порше му казаха че за да му важи гаранцията, в България, лонглайф масло+ филтри трябвало да се сменят на 15к. км. 30к. км важало за белите държави :nixweiss: Тук въздухът+нафта били по-лоши и затова маслото трябвало да се сменя на по-малко км.

Точно така е. Лонг лайф в БГ нЕма, ни при колите , ни при хората :hilezh:

Тук на 10000 км въздушния филтър е черен, а когато си внесах колата от немско дойде с въздушен на 45000км (смяна на 60000) и имаше едно листо и малко полени по него иначе филтърният елемент не си беше сменил цвета оше...

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В щатите на капака на въздушния филтър на колите(почти всички марки) пише филтъра да се сменя на всеки 30к. мили, ама хората там си нямат прах като тук. Миналата седмица сменях масло+филтри на моята кола на 23к.км и филтъра беше доста мръсен вече :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се оплача - колата я оставих в местния audi/vw сервиз за дребна щета по едната врата по каско. Понеже фаровете съвсем леко жълтееха поисках да ми ги полират, и понеже имам опит от старото ауди че след полиране пожълтяват много бързо - посъветваха ме че трябва да се лакират.

Вратата я направиха добре, но фаровете са ужас, жълтеят и са на петна :(

След цялата патардия не платих за "услугата", ама то каква файда - направо ми е зле като я погледна сега. Мисля е проблема е от лака, който не е 100 прозрачен и е придал лек жълтеникав отенък. Отделно се е лъснала вътре мърсотията и резултата е плачевен. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят съвет е да потърсиш Geraka(Вальо),

днес си взех халогените от него, направил ги е като нови,

преди време ми направи така и фаровете, като ме посъветва сега,

за да се предпазват от надраскване, да се облепят с прозрачно фолио на 3М.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега така ще я ръси попа, до събора явно няма да мога да я лъсна, после вече ще видим.

Онзи ден по един селски път в участък с лек завой и доста неравности (не дупки) камиона премина буквално като змия - при скорост над 120 изобщо нямаше и помен от залитане или поклащане :respekt:

Та друсането си има и предимства, със старото ауди в тази ситуация щях да се кандилкам като куц кон на тоз участък :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, днес бях Деско в Габрово да пастира кюто.

Голям е тоз дребния, просто ми пълни душата само като почне да мие колата, просто е невероятен

4747455c.jpg

Само той като ми измие колата където и да я пипна е чиста като бебе след баня.

Резултата също е много добър, ми с глупавото HTC не мога да ви покажа детайлно:

4747457M.jpg

4747456B.jpg

За съжаление на прибиране към Плевен първо ме валя дъжд, после минах през някакъв облак с мушички и като се прибрах посред нощите ми се наложи да обикалям бензиностанциите да си купя препарат за насекоми и гъба и на автомивка на самообслужване да махна този ужас, защото буквално беше брадясала

4747458A.jpg

Какво? За разхода ли искате да питате ? :hilezh:

Увеличава се заедно със средната скорост, която е около 100км, а разхода 16.

В общи линии със 200 лв се минават 400 км. Което е малко над двойно на старото ми ауди на газ. Смесения разход е около 18, това е с доста малко градско.

Напоследък в града я карам като перничанин с отворен джам и ръката тежко отвън.... ама това е за да слушам.... отвън звучи брутално :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от "тунинговането" фейс е единственото което може да и се случи.

Но няма да е тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя един "страничен" ефект.

Откакто съм с тази кола всички ме гледат като подвижна пачка с пари - направо се видях в чудо :steinigung:

Не знам българска работа ли е какво е, ама счетоводителката ми дигна цената, за гаража ми казаха неприемлив наем, по паркинзите за абонамент ме дерат скъпо, просто.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя един "страничен" ефект.

Откакто съм с тази кола всички ме гледат като подвижна пачка с пари - направо се видях в чудо :steinigung:

Не знам българска работа ли е какво е, ама ...

Тука е така .

И аз от скоро съм с нов , голям и скъп автомобил .

Както каза един мой приятел - цените за теб вече ще са по 3,14 .

Имам чувството че и на МакДоналдс да спра за дава сандвича ,

вместо 2.99лв. ще ми искат 5лв. , но тук е така всеки гледа на другия в паничката

и не го "жали" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя един "страничен" ефект.

Откакто съм с тази кола всички ме гледат като подвижна пачка с пари - направо се видях в чудо :steinigung:

Не знам българска работа ли е какво е, ама счетоводителката ми дигна цената, за гаража ми казаха неприемлив наем, по паркинзите за абонамент ме дерат скъпо, просто.....

Като за начало махни емблемата 4.2 и я смени с 2.0 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя един "страничен" ефект.

Откакто съм с тази кола всички ме гледат като подвижна пачка с пари - направо се видях в чудо :steinigung:

Не знам българска работа ли е какво е, ама счетоводителката ми дигна цената, за гаража ми казаха неприемлив наем, по паркинзите за абонамент ме дерат скъпо, просто.....

Ники махни екстериорните емблеми на Ауди и сложи такива на ГрейтУол и си готов. Всеки като те види ще си мисли че това е новото менте на китайчетата :hilezh:

И не си мисли че само тук е така, лафа по дрехите посрещат по акъла изпращат не важи само за България. В случея си си взел хубави "дрехи" и всички те тарифират на другата тарифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...